IATA (ICAO) kód letiště
IAH (KIAH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:43 (-7)
Vzdálenost od Prahy
8746 km

O letišti Houston George Bush Intercontinental

Letiště pojmenované po bývalém prezidentovi Georgi Bushovi starším je druhým největším v Texasu a jednou z hlavních základen společnosti United. Díky rozsáhlé síti destinací směrem do Střední a Jižní Ameriky je letiště oblíbeným přestupním bodem. Houston je od letiště vzdálen 33 kilometrů.

Terminály jsou otevřeny 24 hodin denně.

Letenky

Houston patří spíše mezi dražší destinace, průměrné ceny letenek ze střední Evropy se pohybují okolo 17.000 Kč, v akcích se můžete dostat i k hranici 12.000 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu do Houstonu i s transferem činí průměrně 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Houstonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Houstonské letiště má 5 hlavních terminálů, vzdálenost z jednoho konce na druhý je asi 2,5 kilometru. Všechny terminály spojují dva oddělené systémy automatizované železnice. Nadzemní vláček jezdí výhradně tranzitní zónou, pasažéři, kteří cestují jen s příručním zavazadlem a mají vytisknutou palubní vstupenky na další let, můžou přestupovat bez nutnosti průchodu imigračním.

Podzemní vláček pak jezdí mezi terminály veřejnou zónou.

Cestujete-li s odbaveným zavazadlem, platí zde stejná pravidla jako u všech amerických letišť. Zavazadlo si musíte vyzvednout a znovu odbavit.

Nehledě na způsob přestupu, vždy musíte mít vyřízené povolené ke vstupu do USA ESTA. Za poplatek 14 $ vyřídíte online.

Doprava z/na letiště

Centrum Houstonu a jeho severní oblasti spojuje s letištěm autobusová linka 102, kterou se svezete od 5:00 do 0:30. Autobusy jezdí každých 15 minut a cesta zabere asi 90 minut. Jízdné se platí v přesném obnosu 1,25 $ řidiči.

Pro přesun z letiště Houston-Bush na letiště Houston-Hobby využijete výše zmíněnou linku 102 do stanice „Milam and McKinnley“, po ulici MacKinnley přejdete dva bloky východním směrem na křížení s ulicí „Main“, kde se nachází zastávka autobusu číslo 40, který vás doveze na letiště Hobby. Celkem cesta zabere asi 3 hodiny a bude stát 2,50 $.

Služby na letišti

Wifi je neomezená a zdarma.

V případě nocování na letišti najdete jedinou restauraci otevřenou 24 hodin na terminálu B.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, měl bych pár dotazů k přestupu v USA.

1. Pokud v USA pouze přestupuji a imigrační pohovor projdu při cestě do jižní ameriky, čeká mě imigrační pohovor i při cestě zpět?

2. Dá se stihnout přestoupit v Houstonu na let do Chicaga za 1h a 15min? Musím upozornit, že je to můj první takovýto přestup a nejsem v cestování letadlem úplně zběhlý.

Děkuji za info.

před 3 lety

Trošku jsem to popletl :) Co se týče přestupu, není to přestup do Chicaga, ale přestup na mezinárodní let do jižní ameriky. Je možné to stihnout za hodinu? Ještě jednou Díky

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, imigračním pohovorem procházíte v obou směrech. Přestup za 1h a 15min se určitě nějak stihnout dá, když ho aerolinka nabízí, ale určitě bych si nechal denní rezervu, tady už riziko uletění spoje není úplně nezanedbatelné. Aerolinka by vám poskytla zdarma nejbližší možný let a případně i hotel, ale při cestě do Jižní Ameriky by byl nejspíš až další den.

Přidat odpověď
před 3 lety

Letím - přestupuji v Houstonu dále směr Honduras Roatán. Mám čas cca 20 hodin. Je poblíž případně přímo na letišti nějaký hotel - ubytování ? Děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Desítky hotelů ;) https://www.booking.com/airport/...l=houston, v US je běžné, že valná většina z nich bude mít zdarma shuttle k terminálu.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Bude to dost na knap, ale da se to stihnout

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele Ivana _3
Ivana _3

Pěkný večer, chystám se letět přes Houston do Chile. Jsem cestovatelský zelenáč a zajímalo by mě, jestli je reálné stihnout přestup v Houstonu z terminálu C na E za hodinu, když je potřeba se znovu odbavit. Píšete, že čas na přestup mezinárodní - mezinárodní let je 60 min - dá se to brát jako obvyklý čas na přílet-vyzvednutí zavazadel--přesun na terminál-odbavení zavazadel-odlet?

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu