Průvodce letištěm

Letiště Houston George Bush Intercontinental

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Houston George Bush Intercontinental

Letiště pojmenované po bývalém prezidentovi Georgi Bushovi starším je druhým největším v Texasu a jednou z hlavních základen společnosti United. Díky rozsáhlé síti destinací směrem do Střední a Jižní Ameriky je letiště oblíbeným přestupním bodem. Houston je od letiště vzdálen 33 kilometrů.

Terminály jsou otevřeny 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
8746 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
14:16 (-7 )
aktuální čas

Letenky

Houston patří spíše mezi dražší destinace, průměrné ceny letenek ze střední Evropy se pohybují okolo 17.000 Kč, v akcích se můžete dostat i k hranici 12.000 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu do Houstonu i s transferem činí průměrně 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Houstonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Houstonské letiště má 5 hlavních terminálů, vzdálenost z jednoho konce na druhý je asi 2,5 kilometru. Všechny terminály spojují dva oddělené systémy automatizované železnice. Nadzemní vláček jezdí výhradně tranzitní zónou, pasažéři, kteří cestují jen s příručním zavazadlem a mají vytisknutou palubní vstupenky na další let, můžou přestupovat bez nutnosti průchodu imigračním.

Podzemní vláček pak jezdí mezi terminály veřejnou zónou.

Cestujete-li s odbaveným zavazadlem, platí zde stejná pravidla jako u všech amerických letišť. Zavazadlo si musíte vyzvednout a znovu odbavit.

Nehledě na způsob přestupu, vždy musíte mít vyřízené povolené ke vstupu do USA ESTA. Za poplatek 14 $ vyřídíte online.

Doprava z/na letiště

Centrum Houstonu a jeho severní oblasti spojuje s letištěm autobusová linka 102, kterou se svezete od 5:00 do 0:30. Autobusy jezdí každých 15 minut a cesta zabere asi 90 minut. Jízdné se platí v přesném obnosu 1,25 $ řidiči.

Pro přesun z letiště Houston-Bush na letiště Houston-Hobby využijete výše zmíněnou linku 102 do stanice „Milam and McKinnley“, po ulici MacKinnley přejdete dva bloky východním směrem na křížení s ulicí „Main“, kde se nachází zastávka autobusu číslo 40, který vás doveze na letiště Hobby. Celkem cesta zabere asi 3 hodiny a bude stát 2,50 $.

Služby na letišti

Wifi je neomezená a zdarma.

V případě nocování na letišti najdete jedinou restauraci otevřenou 24 hodin na terminálu B.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letím - přestupuji v Houstonu dále směr Honduras Roatán. Mám čas cca 20 hodin. Je poblíž případně přímo na letišti nějaký hotel - ubytování ? Děkuji

před 7 měs
Kryštof Hájek

Desítky hotelů ;) https://www.booking.com/airport/...l=houston, v US je běžné, že valná většina z nich bude mít zdarma shuttle k terminálu.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Bude to dost na knap, ale da se to stihnout

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele Ivana
Ivana

Pěkný večer, chystám se letět přes Houston do Chile. Jsem cestovatelský zelenáč a zajímalo by mě, jestli je reálné stihnout přestup v Houstonu z terminálu C na E za hodinu, když je potřeba se znovu odbavit. Píšete, že čas na přestup mezinárodní - mezinárodní let je 60 min - dá se to brát jako obvyklý čas na přílet-vyzvednutí zavazadel--přesun na terminál-odbavení zavazadel-odlet?

Odpovědět
před 7 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 7 měs
Navrhni úpravu