Z Vídně na prodloužený víkend do Lisabonu. Letenky od 1 305 Kč

Jak akci využít?

Se startem velké expanze Wizz Airu z vídeňského letiště, která naplno startuje tuto zimu, se otevírají možnosti levných cest do dříve draze dostupných destinací. Jedním z takových míst je i portugalské hlavní město Lisabon, kam si za pěknou cenu zaletíte především během únorových prodloužených víkendů. Při cestě ve dvou osobách se už jen kvůli tomuto jedinému letu vyplatí pořídit roční členství v klubu WDC, zpáteční letenka vyjde na 50 € / 1.305 Kč (bez členství na 70 €)... Potěší i dobré časy letů, které poskytnou dost času na cestu do/z Vídně i pro všechny obyvatele Moravy, letí se ve 14:35, návrat je pak ve 14:05.

Lisabon je ideálním místem, kde trávit prodloužený víkend. Tři celé dny jsou tak akorát na prozkoumání města a nejbližšího okolí (Sintra, Mys Roca, apod.). K naplánování cesty a pro užitečné informace o ubytování nebo dopravě si pročtěte našeho průvodce Lisabonem.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Vídeň
Rakousko
Lisabon
Portugalsko

od 1 305 Kč

Vyhledej letenky
Zpáteční přímý let 2.5 hod letu Rezervace na wizzair.com

  Ukázka letenek z 21. 11. 2018.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 3 500 Kč . Ušetříš přibližně 63 %.

Do kdy akce platí?

Platí do vyprodání nejlevnějších míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Nejlevněji v lednu a únoru (termíny čtvrtek – neděle).

Jsou během letu přestupy?

Přímé lety z Vídně na letiště Lisabon Portela.

S kým poletím?

Wizz Air

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně malé příruční zavazadlo velikosti 40 x 30 x 20 cm. Klasický větší příručák + menší zavazadlo za 5 € jedním směrem.

Co podniknu v destinaci?

Portugalsko

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Přesně tak - anebo se dá udělat kombinace obou měst - např. Porto tam a z Lisabonu zpět. Mezi oběma městy jezdí rychlé vlaky - takové místní "Pendolino". https://www.cp.pt

Vlak jede necelé 3 hodiny a s předstihem se dá jízdenka koupit za cca 10 EUR. Porto moc doporučuju - Lisabon má své kouzlo ale mne osobně se Porto líbí více.

Odpovědět
před 3 měs

Dá se krásně nakombinovat i Porto s Ryanair za 260 Kč (oba směry). Díky moc za tuto akci :)

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 25%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 37%
Hurá za zážitky!
ušetříš až 35%
Tam jsi ještě nebyl!
4126 starších akcí
Zavřít boční panel
Rakousko Přílet na letiště Vídeň

Nejrychlejší doprava do centra města (za 16 minut) je vlakem „City Airport Train“ (CAT) . Ve městě zastavuje na stanici Wien-Mitte, která je v pěší docházkové vzdálenosti od historického centra Vídně. Vlaky jezdí od 5:30 do 23:30 a jízdenka stojí 12 € (zpáteční 19 €).

Levnější způsob cesty do centra je městská železnice S-Bahn, konkrétně linka S7. Ta jezdí rovněž do centra (stanice Wien Mitte), pokračuje dál na Floridsdorf, na druhou stranu ke slovenským hranicím do obce Wolfsthal. Vybrané spoje přímo jezdí i na hlavní nádraží. Interval činí 10–30 minut, cesta do centra trvá 25 minut a jízdenka stojí 4,20 €, resp. 4,60 € skupinová pro dva. Pokud máte jízdenku za 5,80 € pro kalendářní den, resp. za 8 € na 24 hodin, je nutné si při cestě na letiště dokoupit lístek pro zónu mimo Vídeň za 1,80 €. První spoj z centra jede ve 4:19, poslední spoj z letiště pak 0:15.

Dopravu s vybranými místy v centru zajišťují i expresní letištní autobusy "Vienna Airport Bus", s jednotnou cenou 8 €, resp. 5 € u spojení Flixbusu k autobusovému nádraží Erdberg, viz mapa níže. Detailní jízdní řády a spoje na webu flughafenbus.wien.

Na letiště je i stanice dálkových vlaků, jimiž se přímo dostanete například na vídeňské hlavní nádraží (4,20 €), do Lince, Salcburku nebo Mnichova.

Celonoční doprava na letiště neexistuje.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1vwqHd83-TDxhR2K-wPddv46vtzg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Rakousko
Průvodce pro letiště Vídeň

Zavřít boční panel
Portugalsko Přílet na letiště Lisabon Portela

Všechny zastávky se nachází před terminálem 1. K terminálu 2 využijete kyvadlový autobus zdarma, který jezdí každých 10 minut a zastavuje vždy před hlavním vchodem do terminálu.

Nejrychlejší dopravu do centra (25-30 minut) a k nádraží Oriente, odkud jezdí všechny dálkové vlaky na sever Portugalska, obstarává červená linka metra s přestupem na zelenou linku ve stanici Alameda. Jízdenka stojí 1,45 €, celodenní 6,15 €. K ceně je nutné připočíst počátečních 0,50 € za kartičku, na kterou si pak můžete libovolně dobíjet další jízdenky.

Alternativní možností je využití autobusů „Aerobus“, které jezdí na dvou linkách do centra Lisabonu a do finanční čtvrti. Jízdenky můžete koupit online na webu aerobus.pt za 3,60 €, resp. 4 € při koupi u řidiče. Zastávku najdete přímo u východu z terminálu.

Nejlevnější dopravu obstarávají autobusy veřejné dopravy, do centra se dostanete linkami 744 a 783, pojedete však minimálně 40 minut. Jízdné je jednotné pro všechny druhy dopravy (s výjimkou linek "Aerobus") 1,45 € za jednu jízdu (při koupi u řidiče 1,85 €), celodenní lístek (24 hodin) pak stojí 6,30 €. Zastávky regulérních linek jsou umístěny vpravo od terminálu poblíž stanice metra. Automat na jízdenky není přímo na autobusové zastávce, ale je nutné sejít dolů do vestibulu metra.

V noci se z centra (Cais do Sodre) i nádraží Oriente dostanete autobusovou linkou 208. Jízdné je shodné jako u denních spojů, jezdí od 0:30 do 5:30 jednou za 30 až 60 minut a cesta na letiště trvá cca 30 minut.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1wWYOo5wXKAp7RbrgarfkUQ5W2Yg]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Nejnovější a zároveň také nejdražší možností cesty do centra Lisabonu jsou autobusy Flibco, které zastavují na stanicích Marques de Pombal a Rossio ve středu města. Jednosměrná jízdenka vyjde na 8 €, autobus jede jednou za hodinu a momentálně nepředstavuje žádnou výraznou výhodu k ostatním variantám dopravy.

Průvodce pro Portugalsko
Průvodce pro letiště Lisabon Portela