Průvodce letištěm

Letiště Lisabon Portela

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Lisabon Portela

Lisabonské letiště Portela je zajímavé tím, že se nachází uprostřed husté zástavby necelých 6 km od centra města. Svoji hlavní základnu zde má společnost TAP, která vyniká širokou škálou destinací především v Brazílii, a tak je Lisabon oblíbeným přestupním místem pro lety z Evropy.

Areál je rozdělen do dvou terminálů, mezi kterými jezdí kyvadlový autobus zdarma každých cca 10 minut, přičemž cesta zabere zhruba 5 minut. Zastávky jsou vždy před vchodem do každého z terminálů.

  • Terminál 1: Všechny aerolinky, vyjma těch, které využívají terminál 2,
  • Terminál 2: easyJet, Norwegian, Ryanair, Transavia, Wizz Air.

Letiště je otevřené 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
2229 km
od Prahy
17.9 °C
aktuální počasí
10:27 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Z Prahy nebo Vídně se do Lisabonu dostanete za ceny okolo 5.500 Kč, výrazně levnější však můžou být lety z Berlína nebo Budapešti, kde se můžete dostat i na 1.500 Kč za zpáteční letenku. Občasné výhodné letenky na přímém letu z Prahy nabízí i společnost TAP, dobrá cena se pohybuje okolo 3.500 Kč za zpáteční cestu.

Doba přímého letu činí asi 210 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Lisabonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště je rozděleno na dva terminály. Velký a hlavní terminál 1 využívá většina aerolinek, přičemž terminál 2 je pak určený pouze pro nízkonákladové společnosti a lze se k němu dostat pouze kyvadlovým autobusem zdarma, stačí sledovat značení. 

Přestup v rámci terminálu 1 velmi svižný, i když letiště může být ve špičkových hodinách trochu přeplněné. Bude vám stačit 30 minut, pro lety do Brazílie, Ameriky nebo Afriky pak 45 minut.

Pokud letíte se společností TAP do zámořských destinací, máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, požádejte o hotel se snídaní zdarma. Více informací na stránce aerolinky TAP.

Doprava z/na letiště

Všechny zastávky se nachází před terminálem 1. K terminálu 2 využijete kyvadlový autobus zdarma, který jezdí každých 10 minut a zastavuje vždy před hlavním vchodem do terminálu.

Nejrychlejší dopravu do centra (25-30 minut) a k nádraží Oriente, odkud jezdí všechny dálkové vlaky na sever Portugalska, obstarává červená linka metra s přestupem na zelenou linku ve stanici Alameda. Jízdenka stojí 1,50 EUR, celodenní 6,40 EUR. K ceně je nutné připočíst počátečních 0,50 € za kartičku, na kterou si pak můžete libovolně dobíjet další jízdenky. 

Alternativní možností je využití autobusů „Aerobus“, které jezdí na dvou linkách do centra Lisabonu a do finanční čtvrti. Jízdenky můžete koupit online na webu aerobus.pt za 3,60 EUR, resp. 4 EUR při koupi u řidiče. Zastávku najdete přímo u východu z terminálu.

Nejlevnější dopravu obstarávají autobusy veřejné dopravy, do centra se dostanete linkami 744 a 783, pojedete však minimálně 40 minut. Jízdné je jednotné pro všechny druhy dopravy (s výjimkou linek "Aerobus") 1,50 EUR za jednu jízdu (při koupi u řidiče 2 EUR), celodenní lístek (24 hodin) pak stojí 6,40 EUR. Zastávky regulérních linek jsou umístěny vpravo od terminálu poblíž stanice metra. Automat na jízdenky není přímo na autobusové zastávce, ale je nutné sejít dolů do vestibulu metra.

V noci se z centra (Cais do Sodre) i nádraží Oriente dostanete autobusovou linkou 208. Jízdné je shodné jako u denních spojů, jezdí od 0:30 do 5:30 jednou za 30 až 60 minut a cesta na letiště trvá cca 30 minut.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Nejnovější a zároveň také nejdražší možností cesty do centra Lisabonu jsou autobusy Flibco, které zastavují na stanicích Marques de Pombal a Rossio ve středu města. Jednosměrná jízdenka vyjde na 8 €, autobus jede jednou za hodinu a momentálně nepředstavuje žádnou výraznou výhodu k ostatním variantám dopravy.

Služby na letišti

Wifi je funkční zdarma a bez časového omezení, připojte se k síti "VINCI Airports".

Úschovna zavazadel se nachází poblíž parkoviště P2, otevřeno má 24 hodin a za celý den zaplatíte 5 €.

Veřejné sprchy jsou k dispozici ve 2. patře terminálu 1. Hledejte "Travel Spa - Hairdresser", otevřeno je od 7:00 do 20:00 a za 15minutovou sprchu zaplatíte 18 €. 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu