Letiště Lisabon Portela

Lisbon Portela Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Lisabonské letiště Portela je zajímavé tím, že se nachází uprostřed husté zástavby necelých 6 km od centra města. Svoji hlavní základnu zde má společnost TAP, která vyniká širokou škálou destinací především v Brazílii, a tak je Lisabon oblíbeným přestupním místem pro lety z Evropy.

Letiště je otevřené 24 hodin.

 


Letenky

Z Prahy nebo Vídně se do Lisabonu dostanete za ceny okolo 5.500 Kč, výrazně levnější však můžou být lety z Berlína nebo Budapešti, kde se můžete dostat i na 1.500 Kč za zpáteční letenku. Občasné výhodné letenky na přímém letu z Prahy nabízí i společnost TAP, dobrá cena se pohybuje okolo 3.500 Kč za zpáteční cestu.

Doba přímého letu činí asi 210 minut.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště je rozdělenou na dva terminály. Velký a hlavní terminál 1 využívá většina aerolinek, přičemž terminál 2 je pak určený pouze pro nízkonákladové společnosti a lze se k němu dostat pouze kyvadlovým autobusem zdarma, stačí sledovat značení.

Přestup v rámci terminálu 1 velmi svižný, i když letiště může být ve špičkových hodinách trochu přeplněné. Bude vám stačit 30 minut, pro lety do Brazílie, Ameriky nebo Afriky pak 45 minut.

Pokud letíte se společností TAP do zámořských destinací, máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, požádejte o hotel se snídaní zdarma. Více informací na stránce aerolinky TAP.


Doprava z/na letiště

Nejrychlejší dopravu do centra (25-30 minut) a k nádraží Oriente, odkud jezdí všechny dálkové vlaky na sever Portugalska, obstarává červená linka metra s přestupem na zelenou linku ve stanici Alameda. Jízdenka stojí 1,45 €, celodenní 6,15 €. K ceně je nutné připočíst počátečních 0,50 € za kartičku, na kterou si pak můžete libovolně dobíjet další jízdenky.

Alternativní možností je využití autobusů „Aerobus“, které jezdí na dvou linkách do centra Lisabonu a do finanční čtvrti. Jízdenky můžete koupit online na webu aerobus.pt za 3,60 €, resp. 4 € při koupi u řidiče. Zastávku najdete přímo u východu z terminálu.

Nejlevnější dopravu obstarávají autobusy veřejné dopravy, do centra se dostanete linkami 744 a 783, pojedete však minimálně 40 minut. Jízdné je jednotné pro všechny druhy dopravy (s výjimkou linek "Aerobus") 1,45 € za jednu jízdu (při koupi u řidiče 1,85 €), celodenní lístek (24 hodin) pak stojí 6,15 €. Zastávky regulérních linek jsou umístěny vpravo od terminálu poblíž stanice metra. Automat na jízdenky není přímo na autobusové zastávce, ale je nutné sejít dolů do vestibulu metra.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Nejnovější a zároveň také nejdražší možností cesty do centra Lisabonu jsou autobusy Flibco, které zastavují na stanicích Marques de Pombal a Rossio ve středu města. Jednosměrná jízdenka vyjde na 8 €, autobus jede jednou za hodinu a momentálně nepředstavuje žádnou výraznou výhodu k ostatním variantám dopravy.


Služby na letišti

Wifi je funkční zdarma a bez časového omezení, připojte se k síti "VINCI Airports".

Úschovna zavazadel se nachází poblíž parkoviště P2, otevřeno má 24 hodin a za celý den zaplatíte 5 €.

Veřejné sprchy jsou k dispozici ve 2. patře terminálu 1. Hledejte "Travel Spa - Hairdresser", otevřeno je od 7:00 do 20:00 a za 15minutovou sprchu zaplatíte 18 €.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Portugalska? Nastav si hlídače