Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

V rámci Cyber Monday akce nabízí hotelová skupina Accorhotels až 40% slevy na hotely všech řetězců spadajících do skupiny. Akce se tak logicky nejvíce vyplatí v případě luxusnějších řetězců jako Pullman, Sofitel, Raffles, Swissotel či Fairmont, ale také i v dražších zemí jako je Švýcarsko. A právě sem se dnes vydáme s naší první akcí.

Letenky

Zpáteční letenky od pátku do neděle, což je ideální doba k návštěvě malé Basileje, se prodávají po čas ledna a února za 1 tisíc korun na osobu u aerolinií easyJet z Prahy.

Hotel

Díky výše uvedené akci pak nebudete mít problém najít 3* hotel Ibis Styles se snídaní v centru města za 3 300 Kč na dvě víkendové noci pro 2 osoby.

Pokud byste snad raději zvolili možnost o třídu lepšího Novotelu, zaplatíte 3 850 Kč bez snídaně, ale doporučuji zvolit variantu se snídaní za 4 680 Kč. Navíc tato částka platí až pro 4 osoby! Na Švýcarsko to jsou bezkonkurenční ceny.

K dosažení těchto cen se musíte registrovat do věrnostního programu Le Club – registrace je zdarma. Akce platí jen do půlnoci.

Průvodce

Jako bonus pak máte k hotelu jízdné na MHD včetně cesty z/na letiště zdarma a jednou můžete přeplout přívozem i řeku Rýn. Více tipů k návštěvě Basileje se dozvíte v našem božím průvodci Basilejí.

Sdílej akci s přáteli

Akční balíček

Karlův most v Praze
Praha PRG
Česká republika
BSL Basilej
Švýcarsko
Basilej
Zpáteční 2 hod letu (přímý let)

Věděli jste, že s Cestujlevne.com získáte navíc

Podporu 24/7
v češtině

Možnost nezávazné
rezervace na 2 dny

Možnost platit
hotově či převodem

Švýcarsko
-40 % na hotely skupiny Accor
Švýcarsko
3 hvězdičky Snídaně

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 5 000 Kč . Ušetříš přibližně 47 %.

Do kdy akce platí?

Do dnešní půlnoci

Na jaké termíny jsou letenky?

Od ledna do února 2019

S kým poletím?

EasyJet

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je příruční zavazadlo o rozměrech 56 x 45 x 25 cm.

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

13 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,

mám dotaz letím do Basileje na vánoční trhy a chtěla jsem se zeptat, zda nevíte, jestli je možné také platit ( například u stánků na svářák atd.) eurem nebo zda akceptují jen franky.

Děkuji moc za pomoc:)

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Jen švýcarské franky :)

Přidat odpověď
před 4 lety

Perfektní tip !!! Zakoupeno na 11.1.-13.1.19 v nabídce byl i ještě levnější hotel, tedy pestrost volby super. Jen ten rezervační systém Accorhotels je pomalý a mě osobně několikrát spadl před dokončením. Přeji stále hodně energie pro vyhledávání tipů na cesty. Díky.

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj, kde jsou informace o free public transport? Bookuju ten Ibis a nikde to nevidim.

Diky,

Tomas

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, hotely to obvykle speciálně už neuvádí. Mobility Ticket se vztahuje automaticky na hosty všech registrovaných hotelů na území Basileje, vydají vám ho na recepci.

před 4 lety

V tom případě neplatí na cestu z letiště...

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Pro příjezd na hotel postačí rezervace ubytování v mailu ;) ověřeno i osobně, kdyby zase někdo chtěl protestovat :P

Přidat odpověď
před 4 lety

Při rezervaci ubytování v Novotelu se mi nenabídla cena 3 850 Kč bez snídaně, ale 4 680 Kč bez snídaně. Varianta se snídaní je za 5918 Kč.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jste registrovaný v tom věrnostním programu? Bez registrace a přihlášení se ukáže vyšší cena, s přihlášením už byste se měl dostat na výše uvedenou.

před 4 lety

Registrovaný jsem, tak nevím, jestli dělám něco jiného špatně?

před 4 lety

Tak už jsem na to přišel.. Nižší cena je pro dvě osoby a není bohužel pravda, že by stejná cena platila až pro čtyři osoby. Hezký den.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Platí pro 2 dospělé a 2 děti. U starších to bude stát více, stále ale máte bezpečně nejlepší cenu v jednom z nejlepších hotelů :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Výroční Korunovační kapsle
ušetříš až 54%
Tam to bude krásný!
Pohled ze střechy dómu
ušetříš až 60%
A už tam budem?
Wall Street
ušetříš až 36%
Tam chceš!
New York z Prahy během zimy
8 373 Kč
2022-08-17T08:49:00+02:00 1 komentář
Source d'Argent
ušetříš až 47%
To budou fotky!
5568 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Karlův most v Praze
Česká republika Přílet na letiště Václava Havla Praha

V současné době je letiště spojeno s centrem města pouze autobusovou dopravou. Pro cestu do centra vždy musíte využít kombinaci autobusu a metra.

Doprava do centra a v noci

  • Linka 100: každých 15 až 30 minut jezdí ke stanici metra B (žlutá linka) Zličín, celková cesta do centra zabere asi 45 minut,
  • Linka 119: jednou za 3 až 10 minut jezdí ke stanici metra A (zelená linka) Nádraží Veleslavín, celková cesta do centra zabere asi 35–40 minut,
  • alternativně využijete autobus číslo 191, který jezdí přes sídliště Na Dědině, Petřiny (metro A), Strahov na Anděl (metro B). Autobus jezdí každých 15 až 30 minut a celková doba jízdy na Anděl trvá 50 až 60 minut.
  • V noci (0:00 až 4:30) jezdí na letiště autobusové linky 910 (2x za hodinu viz jízdní řád, z/do centra – Újezd, Karlovo nám., I. P. Pavlova) a 907 (1x za hodinu viz jízdní řád, I. P. Pavlova, Hlavní nádr., Náměstí republiky, Hradčanská)

Všechny výše uvedené linky jezdí zhruba od 4:30 do 0:00 a platí na nich stejné jízdenky za 40 Kč na 90 minut (pro všechny typy dopravy v Praze) nebo 120 Kč na 24 hodin. Jízdenku si kupte v automatu na zastávce nebo v prodejním stánku v příletových halách, u řidiče je vždy dražší. V automatech je nově možné platit i kreditní kartou. Lístek označíte ve žlutém označovači na zastávce nebo v autobusu, při cestě na letiště metrem musíte jízdenku označit vždy před vstupem do stanice metra. Pokud přestupujete, lístek už znovu neoznačujete.

Doprava z hlavního nádraží na Letiště Praha

Přímo na Hlavní nádraží pak jezdí speciální autobus:

  • Autobus AE: od 5:30 do 21:00 jezdí každých 15 až 30 minut. Na lince neplatí běžný tarif pražské MHD, ale pouze speciální jízdenka za 100 Kč, kterou můžete koupit u řidiče nebo v infostánku DPP v terminálu. Stanoviště autobusu na hlavním nádraží je na hlavní silnici (ulice Wilsonova) v prvním patře (sledujte značení s obrázkem autobusu). Při cestě z letiště linka AE staví pouze před terminálem 1.

Aktuální informace o pražské hromadné dopravě naleznete na stránkách dpp.cz

Jízdenky přímo na letiště nabízí na svých dálkových linkách i RegioJet.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Václava Havla Praha

Zavřít boční panel
Basilej
Švýcarsko Přílet na letiště Basilej Mylhúzy-Freiburg

Do Basileje k hlavnímu nádraží SSB jezdí z letiště autobusová linka číslo 50 v intervalech 7–15 minut a dobou jízdy 17 minut. Cestou můžete přestoupit na ostatní autobusové, trolejbusové i tramvajové linky. Mapa dopravního systému je k nalezení na tnw.ch.

Lístek stojí 4,40 CHF, jelikož cestou z letiště do centra města minete 2 tarifní zóny.

Většina hotelů však nabízí tzv. Mobility Ticket, který vás opravňuje k bezplatné dopravě na území Basileje včetně cest na letiště či do nákupního centra na německé straně. Doporučujeme oslovit hotel předem a nechat si na email zaslat potvrzení o rezervaci společně s Mobility Ticket a využít tak již bezplatnou jízdu z letiště, obvykle však stačí ukázat jen potvrzení o rezervaci například z booking.com.

Do měst Mylhúzy nebo Colmar na francouzské straně se nejlépe dopravíte kombinací autobusové linky číslo 11 (každých 15 minut od 5:30 do 22:30) k nádraží v Saint Louis (lístek u řidiče za 2,50 EUR), odkud se pohodlně během 20 minut dostanete častým vlakovým spojením (1 až 3 spoje za hodinu) do Mylhúz, resp. za 35 minut do Colmaru. Jízdenka z nádraží Saint Louis do Mylhúz (Mulhouse) vyjde cca na 6 EUR, do Colmaru pak zhruba na 14,50 EUR. Jízdní řády a koupi jízdenek najdete na webu oui.sncf.

[iframe https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1KzU4u_u2DDqBbDM1wcxYeT_JMMM]

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Průvodce pro Švýcarsko
Průvodce pro letiště Basilej Mylhúzy-Freiburg

Zavřít boční panel
Basilej
Švýcarsko

Kousek velehor uprostřed Evropy

Švýcarská konfederace se nachází ve střední Evropě, jihozápadně od České republiky. Sousedí s Německem, Francií, Itálií, Rakouskem a Lichtenštejnskem. Vzhledem ke své snadno dostupné poloze uprostřed Evropy a alpským masivům rozléhajícím se po celé jižní polovině země je Švýcarsko vyhledávanou destinací pro všechny milovníky hor a aktivit s nimi spojených. Ale nejen to, Švýcarsko zaujme i svou bohatou historií a kulturou – města jako Ženeva, Curych či hlavní město Bern určitě stojí za návštěvu.

Průvodce pro Švýcarsko