Kam smíme cestovat? Mapa světa s podmínkami jednotlivých států pro cestovatele.

Jak akci využít?

Využijte poslední příležitosti dotované linky do Bergama a podnikněte krátký dvoudenní výlet do italského romantického městečka v podhůří Alp. Zpáteční letenky z Brna s návratem do Ostravy zakoupíte s 26 hodinovým pobytem v Bergamu vždy na termíny středa–čtvrtek v průběhu března a posledního týdne v únoru. Letenky tam vyjdou na 129 Kč a zpět na 8 €, tedy celkově 335 Kč.

Samozřejmě můžete využít i prodloužených víkendů z Ostravy od čtvrtka do neděle a z Brna od středy do neděle.

Po příletu na letiště si kupte 24 hodinovou jízdenku za 5 € na MHD se kterou se dostanete i lanovkou do starého centra Citta Alta. Ubytování seženete v centru okolo Hlavního nádraží za 1 000 – 1 600 Kč pro dva v závislosti na požadované kvalitě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Brno
Brno BRQ
Česká republika
BGY Bergamo
Itálie
Bergamo
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)
Bergamo
Bergamo BGY
Itálie
OSR Ostrava
Česká republika
Ostrava
Jednosměrná 2 hod letu (přímý let)

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 000 Kč . Ušetříš přibližně 67 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Středa–čtvrtek na poslední týden v únoru a celý březen

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 25 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nevíte někdo kdy přesně linka Ova Bergamo končí? Máme už delší dobu koupeno z Ostravy tam čtvrtek 28.3. a zpět do Ostravy v neděli 31.3. Na help-line Ryanair nám není nikdo schopen říct jestli ještě v neděli poletí zpět Ostravu.

před 3 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

V systému je poslední let ve čtvrtek do Milana. Zpátky už to neletí. Takže rozloučit s rodinou, prodat byt a zvykat si na život v Itálii.

před 3 lety

LOL :-)

před 3 lety

:-) No v systemu je právě u letu 31.3. z Milána do Ovy ikona "vyprodáno". Tak Ryanair ještě handluje s vedením Moravskoslezského kraje jestli jim tu linku přece jen nakonec nezadotují.... Jinak Itálie není špatná na život ale umím si představit lepší destinace....:-)

před 3 lety
Avatar uživatele Karel
Karel

Linka je zrušena, nikdo nejedná.

Ryan má vedení MS kraje omotané okolo prstu, ted linku zrušil, přesunul do Katowic a Ovu má imho jen jako zadní vrátka. Když se něco pokazí, nebo bude zkrátka Ryan potřebovat, tak Ostravakum kývne na novou linku, jen s ještě lepšíma dotacema (rozuměj, vyždímá z MS rozpočtu větší prachy). A papaláši z MS kraje ještě rádi zadotují, aby mohli tvrdit, jak se jim zas podařilo rozlítat Mošnov.

před 3 lety

Víte, jak se dívám na to, že se ruší postupně všechny lety v Ostravě -----již cca 5-8let existuje projekt, že z Ostravy se stane přepravní letiště - propojení s vlaky, vybudování haly na opravu, čištění a lakování letadel, atd. Takže proto asi tlumí klasické lety. Toto je má konspirační teorie :-)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Veronika _1

Díky za tip, beru dědu na výlet, poletí poprvé v životě 😊

Odpovědět
před 3 lety

Kdyby letěl někdo v termínu 27.2.-28.2. Do Milána či Bergama a měl by zájem se podělit o hotel/pension/hostel, případně by měl zájem pak zajít večer na drink,nechť mi napíše na mail japanprinc@seznam.cz

Diky moc :)

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele

Další akční letenky

Socha svobody a Manhattan
ušetříš až 45%
Tam jsi ještě nebyl!
Agadir
ušetříš až 25%
Tam to bude krásný!
Černá pláž
ušetříš až 59%
A už tam budem?
Manchester
ušetříš až 59%
To bude jízda!
5451 starších akcí

Líbí se ti nízké ceny akčních letenek?

Zpravidla vydrží pár hodin. Nastav si hlídače akcí do e-mailu a my ti dáme vědět hned, jakmile se objeví nová akční letenka!

Nastavením hlídače souhlasíš s podmínkami zpracování osobních údajů. Kdykoliv se můžeš odhlásit.
Chceš si hlídače nastavit podle sebe?

Zavřít boční panel
Brno
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo E76, cesta trvá 17 minut (ve špičkách se může protáhnout i na více než půl hodiny) a stojí 25 Kč, jízdenku pořídíte v automatu na zastávce a platí 60 minut (je přestupní). Možné je využít i SMS jízdné na 75 minut za 29 Kč. V noci využijete autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany

Zavřít boční panel
Bergamo
Itálie Přílet na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka. Vlak na letiště nejezdí a žádné nádraží není ani v pěší docházkové vzdálenosti.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision, Autostradale, nebo Orio Shuttle, kteří nabízí zpáteční jízdné zakoupené online do Milána za 16 EUR, jednosměrně za 8 EUR. Doba jízdy zabere 60 minut.

Pokud nekoupíte jízdenky online, lístek si kupte až u řidiče. Vyhněte se koupi ve stánku v příletové hale, budete vázáni na jednu konkrétní společnost a přijdete o případnou rychlejší cestu dřívějším autobusem jiné společnosti. Jízdenky jsou u všech tří firem stejně drahé. Při cestě na letiště pak lze lístky lze u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Jízdenky lze zakoupit i přes mobilní aplikaci App ATB Mobile. Cena jízdného je následující:

  • 90 minut za 2,40 EUR,
  • 24 hodin za 5 EUR,
  • 72 hodin za 7 EUR.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde od 149 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 3x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 20 EUR v jednom směru. Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 3.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 8 EUR za autobus z Bergama do centra Milána a 13 EUR za vlak z Milána na Malpensu. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupit také na levnější velmi frekventované autobusy (10 EUR), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Zavřít boční panel
Ostrava
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 1 až 3hodinovém nepravidelném intervalu a většinou nenavazuje na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 23 minut při ceně 49 Kč. Spojení vyhledáte na webu cd.cz, stanice na letišti se jmenuje "Mošnov, Ostrava Airport". 

Levněji (37 až 45 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště. Jízdenky se vždy kupují u řidiče.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava