Zimních 24 hodin v Bergamu (z Brna, do Ostravy). Letenky od 335 Kč

Jak akci využít?

Využijte poslední příležitosti dotované linky do Bergama a podnikněte krátký dvoudenní výlet do italského romantického městečka v podhůří Alp. Zpáteční letenky z Brna s návratem do Ostravy zakoupíte s 26 hodinovým pobytem v Bergamu vždy na termíny středa–čtvrtek v průběhu března a posledního týdne v únoru. Letenky tam vyjdou na 129 Kč a zpět na 8 €, tedy celkově 335 Kč.

Samozřejmě můžete využít i prodloužených víkendů z Ostravy od čtvrtka do neděle a z Brna od středy do neděle.

Po příletu na letiště si kupte 24 hodinovou jízdenku za 5 € na MHD se kterou se dostanete i lanovkou do starého centra Citta Alta. Ubytování seženete v centru okolo Hlavního nádraží za 1 000 – 1 600 Kč pro dva v závislosti na požadované kvalitě.

Sdílej akci s přáteli

Akční letenky

Brno
Česká republika
Bergamo
Itálie
Jednosměrná přímý let 2 hod letu Rezervace na ryanair.com
Bergamo
Itálie
Ostrava
Česká republika
Jednosměrná přímý let 2 hod letu Rezervace na ryanair.com

  Ukázka letenek z 30. 01. 2019.

Co se ještě hodí vědět

Jak je akce výhodná?

Běžná cena je 1 000 Kč . Ušetříš přibližně 67 %.

Do kdy akce platí?

Do vyprodání akčních míst.

Na jaké termíny jsou letenky?

Středa–čtvrtek na poslední týden v únoru a celý březen

S kým poletím?

Ryanair

Jaké jsou limity pro zavazadla?

V ceně je malé zavazadlo o rozměrech 40 x 25 x 20 cm

Kudy, kam a co tam?

Připrav se na cestu. Proklikej mapu a zjsiti jak z letiště nebo co podniknout v destinaci

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Nevíte někdo kdy přesně linka Ova Bergamo končí? Máme už delší dobu koupeno z Ostravy tam čtvrtek 28.3. a zpět do Ostravy v neděli 31.3. Na help-line Ryanair nám není nikdo schopen říct jestli ještě v neděli poletí zpět Ostravu.

před 20 dny
Avatar uživatele Karel
Karel

V systému je poslední let ve čtvrtek do Milana. Zpátky už to neletí. Takže rozloučit s rodinou, prodat byt a zvykat si na život v Itálii.

před 20 dny

LOL :-)

před 20 dny

:-) No v systemu je právě u letu 31.3. z Milána do Ovy ikona "vyprodáno". Tak Ryanair ještě handluje s vedením Moravskoslezského kraje jestli jim tu linku přece jen nakonec nezadotují.... Jinak Itálie není špatná na život ale umím si představit lepší destinace....:-)

před 19 dny
Avatar uživatele Karel
Karel

Linka je zrušena, nikdo nejedná.

Ryan má vedení MS kraje omotané okolo prstu, ted linku zrušil, přesunul do Katowic a Ovu má imho jen jako zadní vrátka. Když se něco pokazí, nebo bude zkrátka Ryan potřebovat, tak Ostravakum kývne na novou linku, jen s ještě lepšíma dotacema (rozuměj, vyždímá z MS rozpočtu větší prachy). A papaláši z MS kraje ještě rádi zadotují, aby mohli tvrdit, jak se jim zas podařilo rozlítat Mošnov.

před 19 dny

Víte, jak se dívám na to, že se ruší postupně všechny lety v Ostravě -----již cca 5-8let existuje projekt, že z Ostravy se stane přepravní letiště - propojení s vlaky, vybudování haly na opravu, čištění a lakování letadel, atd. Takže proto asi tlumí klasické lety. Toto je má konspirační teorie :-)

Přidat odpověď
před 18 dny
Veronika

Díky za tip, beru dědu na výlet, poletí poprvé v životě 😊

Odpovědět
před 20 dny

Kdyby letěl někdo v termínu 27.2.-28.2. Do Milána či Bergama a měl by zájem se podělit o hotel/pension/hostel, případně by měl zájem pak zajít večer na drink,nechť mi napíše na mail japanprinc@seznam.cz

Diky moc :)

Odpovědět
před 20 dny
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Další akční letenky

ušetříš až 33%
Všude dobře, co doma!
ušetříš až 24%
Jedem!
ušetříš až 29%
Honem, dokud jsou místa!
ušetříš až 44%
Tam jsi vždycky chtěl!
4130 starších akcí
Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Brno Tuřany

Každých 30 minut jezdí od brněnského hlavního nádraží autobus číslo 76, cesta trvá 17 minut a stojí 25 Kč, jízdenku pořídíte v automatu na zastávce a platí 60 minut (je přestupní). Možné je využít i SMS jízdné na 75 minut za 29 Kč. V noci využijete autobus N89, který jezdí každou hodinu rovněž od hlavního nádraží.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Brno Tuřany

Zavřít boční panel
Itálie Přílet na letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Letiště obsluhují pouze autobusové spoje, a to shuttle autobusy a jedna městská linka.

Bergamo

Do centra Bergama, k vlakové stanici nebo lanovce do Città Alta vás dopraví každých 20 minut autobusová linka 1A Airport bus. Jízdenky zakoupíte v informačním centru u východu z letištní zóny nebo přímo na zastávce v automatech, ta je umístěna před východem z haly. Cena jízdného je následující:

  • 3 hodiny za 2,40 €,
  • 24 hodin za 5€,
  • 72 hodin za 7€.

Jízdenku po nástupu označte pouze při první jízdě, dále už se neoznačují a platí i na lanovou dráhu.

Milán

Přímé autobusové spoje odjíždí z letiště na železniční stanici Milano Centrale minimálně jednou za půlhodinu tak, aby stihly obsloužit všechny cestující po příletu. Na výběr je z několika dopravců, například Terravision nebo easyBus, kteří nabízí zpáteční jízdné do Milána za 12 €, jednosměrně za 6 €. Doba jízdy zabere 60 minut.

U Terravision koupené jízdenky lze v případě zpoždění nebo nestihnutí autobusu využít libovolně následující spoj jedoucí tentýž den. Netřeba lístky tisknout, stačí potvrzení v e–mailu.

Jízdenky lze kupovat jak online, tak ve stáncích v příletové hale. Při cestě na letiště pak u prodejce přímo na zastávkách u hlavního nádraží (Piazza Luigi di Savoia).

Jezero Garda

Nejrychlejší a nejlevnější spojení k jezeru Garda, konkrétně do městečka Peschiera del Garda, zajistí autobusy Flixbus. Jednosměrná jízdenka vyjde na 125 Kč, cesta trvá 65 minut, autobusy zatím však jezdí jen 2x denně.

Frekventovanější spojení nabídnou vlaky Trenitalia, které jezdí z centra Bergama každou hodinu. Po cestě k jezeru Garda jednou přestoupíte a cesta zabere hodinu a půl, po přičtení jízdy autobusem z letiště k nádraží počítejte cca 2 a čtvrt hodinami jízdy. Nejlevnější zpáteční jízdenky z Bergama stojí 18,40 €.

Na letiště Malpensa

Přestup z letiště Bergamo na letiště Malpensa (terminál 1 i 2) se dá zvládnout pod 2 hodiny. Mezi letišti totiž jezdí přímý autobusový spoj Orio Shuttle za 18 € v jednom směru. Odjíždí však pouze 8krát denně, a to z nástupiště č. 4.

Frekventovanější spojení vede přes centrum Milána, kdy autobusem dojedete na centrální vlakové nádraží a přestoupíte na vlakové spoje Malpensa Express jezdící každou půlhodinu. Zaplatíte 5 € za autobus a 12 € za vlak. Celková doba jízdy činí zhruba 150 minut. U nádraží můžete přestoupi také na levnější velmi frekventované autobusy (8 €), ty ale jedou pomaleji, a tak bude celková doba jízdy asi 3 hodiny.

Průvodce pro Itálie
Průvodce pro letiště Milán Bergamo Il Caravaggio

Zavřít boční panel
Česká republika Přílet na letiště Leoše Janáčka Ostrava

Do celého ostravského regionu se z letiště dostanete vlakem i autobusy. Nejrychlejším spojením s centrem Ostravy je železnice, vlaky linky S4 však bohužel jezdí ve 2 až 3hodinovém intervalu a většinou nenavazují na letový řád. Cesta na hlavní nádraží zabere 32 minut při ceně 51 Kč. 

Levněji (35 až 40 Kč) se do Ostravy dostaneme autobusovými linkami, které mají většinou nepravidelný interval. Detailní informace o jízdních řádech naleznete na webu letiště.

Průvodce pro Česká republika
Průvodce pro letiště Leoše Janáčka Ostrava