Chystáte se na dovolenou a chtěli byste čekání na letišti posunout o level výš? Využijte VIP salónků, které nabídnou tichou oázu klidu uvnitř rušných letišť. O tom co přesně nabízí a jak se alespoň v Praze a Vídni dostat do salónku zadarmo jsou již následující řádky..

Výhody, nevýhody a co vlastně od salónku očekávat

Co lze očekávat od letištních salónků? Mimo již zmíněného klidu a ticha se můžete těšit na all-inclusive občerstvení - to je téměř v každém salónků zdarma. K pití je vždy alespoň standardní výběr v podobě koly, spritu, sodovky, džusů a kávy. Zvykem bývá i základní nabídka alkoholických nápojů, kde nechybí vína, piva, šampaňské nebo silnější destiláty - samozřejmě stále co hrdlo ráčí a bez doplatku. Je však na místě i zde pít s Mírou a vyhnout se zbytečným nepříjemnostem při nástupu do letadla. Nechybí ani něco k zakousnutí. Na výběr mohou být nejrůznější druhy salátů, baget, sušenek a dalších slaných dobrot k pitivu. Lepší salónky nabídnou i teplé občerstvení, zákusky či ovoce.

 

Dočasný obrázek

Mezi další bonusy zcela jistě patří wifi připojení, místní i anglické deníky či magazíny a internetové koutky. Třešničkou na dortu je pro mnohé z nás přímý výhled z oken na letištní plochu, kdy v pohodlném křesle můžeme pozorovat cvrkot po ploše. Na některých místech je nabízena i možnost využití sprch, většinou jsou však zpoplatněny.

A nevýhody? Mezi ty bych uvedl jen fakt, že vstup do salónků je zpoplatněn. Obyčejně se platí mezi 25 - 35 eury. Pokud ale máme při přestupu pár hodin času, řekněme 4 a více, již se vyplatí na úkor nákladů za občerstvení v restauracích a fastfoodech zauvažovat nad vstupem právě do VIP salónku a za přibližně stejnou cenu čerpat veškeré výhody, které nabízí. Někdy není nutné platit ani za vstup, viz. níže.

Vstup do salónků na letišti v Praze a Vídni zdarma ke kreditním kartám

Od 1.5.2016 je vstup zpoplatněn 450 Kč - pokud se registrujete do programu Master Card Priceless Specials, dostanete zpět 350 Kč.

 

Možná jste dosud nevěděli, že i vaše banka umožňuje zřízení kreditní karty MasterCard World, která vám umožní volný vstup do salónků v Praze a Vídni. Stačí přitom jen požádat o vydání a na letištích máte dveře otevřené. Nezapomeňte ale, že kreditní karty jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem - více o problematice kreditek např. na mesec.cz. Které banky vydávají kreditní karty MasterCard World s možností volných vstup do salónků a jaké jsou podmínky pro jejich vydání a vedení? To ukazuje tato přehledná tabulka:

přejeďte myší pro zvýraznění dané karty

BankaKartaCestovní pojištěníPoplatekVedení zdarma?VýhodyCITILifeNe50 Kč1x platba za měsíc2% z nákupů, 4 dodatkové karty, 2.000 Kč*MALL.czNe50 Kč1x platba/měsíc2% z nákupů, 2.000 Kč voucher do Mall.czBillaNe50 Kč1x platba/měsíc1% z nákupů, 3% z nákupů v Bille, 4 dodatkové kartyČSAAno209 Kč-4 míle do OK Plus za 100 Kč, 20.000 mil vstupní bonusRaiffeisenStyleNe59 Kčk tarifu eKonto komplet (129 Kč/m)2% z nákupů, dodatkové kartyDeLuxeNe129 Kčk tarifu eKonto komplet (129 Kč/m) + obrat 10tis./m2% z nákupů, dodatkové kartyČSWorldNe59 Kč-1% z nákupu, 2% z nákupu v zahraničí, 3 dodatkové kartyCSOBWorldNe50 Kčmin útrata 5tis.1% z nákupu, 1 dodatková kartaPlatinumAno350 Kč-Priority pass**KBA KartaNe59 Kčmin útrata 3tis.-Lady kartaNe59 Kčmin útrata 3tis.-UnicreditMM StandardAno70 Kčpro Senator a HC status3 míle za 100 Kč do Miles&More +2.000mil vstupní bonus, PP***MM GoldAno170 Kčpro Senator a HC status, ke kontu Premium (obrat 50tis./m)5 mílí za 100 Kč do Miles&More +4.000mil vstupní bonus, PP**AgipAno40 Kčmin útrata 3tis.PP**ZUNOPlatinováAno128 Kč--

 

*bonus 2.000 Kč na nákupy je platný pro karty vydané do 30.09.2014., **zdarma je pouze základní členství v ceně (89€ - viz. níže), ***možnost členství Priority pass za 500 Kč/rok (standardní cena 89€)

Kterou kartu tedy zvolit?

Obecně říkám, máte-li již nějaký účet u předchozích bank vedený, zažádejte o kartu u své banky. Tedy za předpokladů, že jste s ní spokojeni a nenecháváte přechod k jiné bance na Yindy.

 

Nemáte u dané banky účet nebo chcete zvolit tu nejlepší variantu pro všechny? Pak vyberte Citi.

Citi si u mne získala prvenství právě kvůli možnosti bezplatného vedení. Jednou za měsíc zaplatíme rohlíky v obchodě a máme měsíční poplatek zpět. Důležité je si poslat peníze na účet aby nebyl náš stav v mínusu a tím neměli u banky úvěr. Po bezplatném roce můžeme kartu zrušit a znovu o ni zažádat nebo banku přemluvit k odpuštění poplatků i v roce následujícím. Kdo se nezeptá, nic nemá. Bude-li vaše měsíční útrata vyšší jak 2.500 Kč, máte zpět na 2% bonus 50 Kč, což pokryje vedení účtu.

Budete-li sjednávat kartu u společnosti Citi, můžete podpořit i tento projekt objednáním karty skrz našeho partnera Sfinance.cz/kreditni-karty >>.

Proč dodatkové karty? Vstup zdarma je umožněn pouze držiteli karty, proto pokud cestujete s partnerem, musíte mít oba dva svou vlastní kartu.

Jaké salónky jsou k dispozici?

Kartu pro vstup lze uplatnit pouze v salónku MasterCard lounge na Terminálu 1 pražského letiště, který je určen pro odlety mimo Schengenské území. Pokud je i přesto váš odlet z Terminálu 2, stále je možné projít s pasem na terminál 1 bez nutnosti odletu z tohoto terminálu. Většina celníků letenky nekontroluje a pokud ano, zkuste výmluvu v podobě doprovodu známých. V opačném případě budete jen nasměrováni na Terminál 2.

 

Vstup zdarma platí pouze pro držitele karty / dodatkových karet. Doprovod platí sníženou cenu vstupného, a to 450 Kč.

Aktualizace: od května 2016 je vstup zpoplatněn na 450 Kč a v případě registrace do Priceless Specials, se vrací 350 Kč.

Ve Vídni můžeme na tyto karty využít salónky SKY lounge a Jet lounge.

Doplnění: do MasterCard salónku můžete vstoupit taktéž s dalšími prémiovými kartami MC Gold a a MC Platinum.

U ČSA za 5.000 mil volný vstup pro jednu osobu

Pravděpodobně jeden jediný dosažitelný bonus v rámci věrnostního programu českých aerolinií je vstup do VIP salónku ERSTE (T2) nebo MasterCard (T1). Ten obdržíte pouze za 5.000 mil, z toho prvních 2.000 mil získáte za registraci do programu a další 1.000 mil za každou rezervaci letenky skrz portál csa.cz.

 

Vstup zdarma ke každé cestě v byznys nebo první třídě a pro FFP

K tomuto není téměř co dodat. Snad jen, že ceny za letenky v byznys třídách jsou téměř vždy mimo realitu idey levného cestování. Pokud létáte často, jistě sbíráte míle do FFP - frequent flyer programů. K dosažení zajímavého statusu mnohdy nestačí ani 2 dálkové lety, výjimkou může být program ve Star alliance od Aegean airlines.

Ideální společník pro časté cestovatele - Priority pass

Priority pass je globální karta speciálně určena pro cestovatele, kteří na svých cestách hledají dostatečný komfort téměř na každém letišti. S Priroty passem máte volný nebo zlevněný přístup do salónků po celém světě. Registrace je však zpoplatněna ročním členstvím, které umožňuje zvolit tři druhy:

 

 • Roční základní - za 89€ jste členem Priority a máte vstup do salónku pro vás a doprovod s 50% slevou
 • Roční s 10 vstupy - 224€, stejné jako základní vstupné, jen je navíc pro držitele (pouze pro něj) předplaceno 10 volných vstupů. Po vyčerpání je klasicky uplatněna 50% sleva, stejně tak pro váš doprovod.
 • Roční neomezené - 359€, ideální a zároveň nejdražší volba. Po dobu jednoho roku máte možnost neomezeného počtu návštěv všech salónků v programu, znovu s možností 50% slevy pro doprovod.

Další cena vstupu do salónku včetně slevy je 24€.

Priority pass se 4 vstupy u Erste Premier

Priority pass se 4 volnými vstupy nabízí zdarma k účtu banka Erste Premier, která zároveň nabízí vedení účtu bez plnění podmínek v rámci zkušebního půlročního období zdarma. V opačném případě je nutné plnit nadstandardně bonitní podmínky v podobě 100tis. příjmu / hotovosti 1 milionu / hypotéky nad 2,5 milionu a nutný obrat u obchodníků minimálně 100 tisíc za rok (jsou-li vaše aktiva u banky nižší než 2,5 milionů, je nutný obrat 250 tis.). Jinak je vedení účtu na měsíc za 500 Kč / 1.000 Kč. Další banky poskytují k prémiovým účtům pouhé členství v Priority pass.

 

Erste Premier navíc ke své platební kartě Visa Infinite umožní vstup do salónku Erste Premier lounge v Praze na Terminálu 2. Společně s držitelem karty mohou jít zdarma do salónku další 2 dospělé osoby a děti do 14 let. Novinkou od letošního podzimu bude také prestižní karta MasterCard World Elite, kterou by měli v Erste co nejdříve napojit na další salónky po evropských letištích.

Pokud máte i vy zkušenosti či další nápady k salónkové tématice, sem s nimi.

Na viděnou v MasterCard Lounge.

 

Sdílej článek s přáteli

191 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravim, ja mam MasterCard Gold od mBanku. Takze v Praze zaplatim 450 a pak 350 ziskam zpet podle informaci. Kdo uz to zkousel opravdu tech 350kc se vrati?

před 6 měs
Vojtěch Jahoda

Vrací ale jen pokud máte kartu přidanou v pricelessspecials.cz a tech 350 Kč se vám vrátí jako cashback na učet pricelessspecials.cz a od tam podle nastavení se peníze posílají zpět na váš bankovní účet.

Přidat odpověď
před 6 měs

Mam na Vas, zkusene "salonkare" :) dotaz... Jelikoz z VIE litam malokdy a uz jsem neletel nekolik roku, takze nevim, jak to tam je. Mam vstup s Mastercard World Elite do Sky Lounge a Jet Lounge. Nicmene letim do LHR, takze non-schengen flight a u non-schengenu lze vyuzit jen Sky Lounge. Ten je ale situovany v terminalu 3 a jak jsem koukal, tak BA odlitaji pokazde s Terminalu 2 od gejtu D.. Da se to vnitrni casti nejak projit z 3 na 2, nebo mam smulu a tudy neprojdu? Koukal jsem na planek letiste a vsechno mozne, ale nikde jsem to z niceho nevycetl. Diky moc...

před 6 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Prostě jdi podle šipek na F. Asi se svezeš autobusem, ale nepamatuju si to přesně, jel jsem z T1.

před 6 měs

Diky moc, zkusim nejak prorazit... :)

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

našel jsem jednu diskuzi (v češtině) a je tam snad nejvíce informací k VIP salónkům na letištích po celém světě..

http://forum.finexpert.e15.cz/vi...rt=0&all=1

Odpovědět
před 7 měs

Ahoj, letime v breznu z terminalu 2, je moznost se zdarma pripadne levne dostat do nektereho salonku? Dekuji

před 7 měs
cali

Pokud jsi nebojsa, jde to vždy:-)

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele peto27
peto27

Zdravim, clanok je uz dost stary, tak by som sa opytal, ako je to aktualne s VIP salonikmi vo Viedni?

Plati nan karta MasterCard World Credit? A ak ano, ktory salonik to presne je, pretoze na stranke som ich nasiel 6...

Letim do Barcelony, je nejaky aj v terminale, odkial leti Eurowings do Barcelony?

A este otazka, je mozne salonik vyuzit vo Viedni aj po prilete z BCN a teda, nie len pred odletom?

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A. papat a popíjet už budeš sam!? No ja jen, ze si nejsi schopny sam nic najít. Kazdopadne se nevzrusuj. Tvoje kartička ti je ve Vídni k ničemu.

před 8 měs
cali

Tak hlavně to je v textu jasně napsané - Sky Lounge a Jet Lounge. Pustí tě i s MC World viz https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Ty kazis srandu Cali. Cozpak si zaslouží salonek někdo, kdo se ani neumí podívat do podmínek svého produktu. Teď jsi me pokazil zbytek neděle ;-)

před 8 měs
Leonard

MC World ve Vídni, to jsem taky nevěděla ... :)

před 8 měs
cali

Si říkám, že se mně ta dobrota k bližnímu vrátí:-) Původně jsem uvažoval ho za trest poslat do Senator Lounge.

před 8 měs
David Eiselt

Kdyby byly alespoň ty podmínky někde srozumitelně sesumírované :) viz MC v BTS...

před 8 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

S MC (CZ) jsem komunikoval přes FB, vypadá to, že to mají na háku. Soudě podle úrovně maďarské stránky i Maďaři.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Peršan
Peršan

Zdravím , zkoušel jsem ve středu vstup do salonku v Blavě. Bohužel na moji kreditku ČS World je vstup za 18 EUR

před 8 měs
Avatar uživatele Standa
Standa

Zřejmě nestačí typ World a ke vstupu zdarma je potřeba mít typ karty World Elite.

před 8 měs
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 556 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-13T08:43:06+01:00)

Ani bych neřekl, jestli teda za měsíc něco nezměnili. Vstup na MC World mBank v pohodě...

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Tak banka ruší Priority Pass a místo něho nabízí KeyLounge.

Má někdo zkušenosti s KeyLounge?

Děkuji

před 10 měs

Já to mám přez Erste Premier. Stáhnul jsem apku. Za 1dolar jsem se přez kreditku zalogoval na LougeKey. Vyhledá ti to salonky. Když si vybereš salónek, nabídne to tvůj digitální QR kód a nemusíš při vstupu tahat kreditku. Nabízí to také obchody v okolí salónku, kde máš určité slevy.

před 8 měs
Avatar uživatele Standa
Standa

Ted dolar ti zustane.

před 8 měs
Leonard

jen zajímavost, co s kartou Priority Pass platnou do března 2020, když ČS přešla na Lounge Key?:) platí/neplatí/do koše?

před 8 měs
Avatar uživatele Standa
Standa

Vyhodit, všechny jsou zablokované.

před 8 měs

Chápu to dobře, že u erste premier jsem s Priority pass mohl využít 4 vstupy zdarma pro sebe i pro spolucestující a pak 50% sleva na další vstupy a teď s LoungeKey mám u erste sice 6 volných vstupů a následně 50% z ceny, ale nemohu to použít pro doprovod? Díky.

před 8 měs
opt

Stačí si přečíst podmínky - 6 vstupů se dá využít i pro hosty.

https://www.erstepremier.cz/cont...ky-new.pdf

Osobně si navýšení počtu vstupů vysvětluji jako kompenzaci toho, že v programu LoungeKey je zapojeno méně salónků než v PriorityPass (což pravděpodobně vede k nižším nákladům banky na členství v programu a bylo to důvodem ke změně...)

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

Ahoj. jen trochu zhýralý dotaz - pokud si dobře pamatuji, tak Jet lounge je za rámem a sky lounge před.. byl jste někdo v obou najednou - myslím tím chvilku před security ve sky a pak v Jet za security... jen pro porovnání.. mám mastercard WE, tak by měl být vstup zdarma do obou...tak jen jestli je to možné a jestli to není problém při jednom letu využít oba.. díky moc za info..

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 399 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-21T07:13:33+01:00)

Obě lounge jsou za security, jen v jiných částech terminálu (jiné gates). Jinak porovnávat není potřeba, je tam úplně to samý jak v jedné, tak ve druhé ve smyslu jídla a pití, mně osobně přijde lepší JET z hlediska interiéru.

před 10 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Není Sky Lounge před security i za? Já jsem jí stejně vždycky musel projít, protože s boarding passem do jiného terminálu nejde jít rovnou.

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Jsou dvě Sky Lounge jedna pro Schengen, jedna pro non-Schengen (jsou vzájemně odděleny prosklenou stěnou), ale obě jsou za security, ve Vídni není žádná lounge před security.

před 10 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

pokud jsem se díval správně, tak by ten Sky non schengen měl být před security - v tom mezi prostoru mezi bezpečnostním rámem a kontrolou pasu.. ale teď po tom "stěhování" salonků, kdo ví..:(

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Podle mého názoru vždycky byl a je až za security - což je "bezpečnostní rám", kontrola pasů je něco jiného. Jinak v non schengen Sky lounge jsem byl naposled v září a je pořád na stejném místě co byl, tedy za security.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Možná by bylo dobré doplnit do článku i salonky v Bratislavě a ve Vídni, kam se teď taky dá jít s Mastercard World zdarma.

Odpovědět
před 11 měs

a ještě k dotazům jestli se může do toho jet lounge při priletu. nemůže.. ale obsluha byla vstřícná slovenka a říkala že to záleží na obsluze..a že většina kolegů ro neřeší...:)

před 11 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Tak to jsme zrovna nedávno narazili na kolegu, který to řešil. Jinak v rámci přespání na letišti se dá večer jít do jednoho salonku a ráno do druhého (ten samý jsme radši nezkoušeli :) ).

Salonek v Bratislavě nic moc, k jídlu chlebíčky (dobré), bagety (na můj vkus s poměrně nepříznivým poměrem pečivo/náplň), brambůrky, oříšky, Rumba, Nugát, poháry, na pití alko a nealko pivo, další alkohol, postmix, čaj/káva, 2 džusy, voda. Na Prahu ani Vídeň to teda nemá, ale darovanému koni na zuby nekoukej. :)

Jsem zvědavý na Budapešť.

Přidat odpověď
před 11 měs

tak dnes vyzkoušen salonek jet lounge ve vídni. je tedy už až za rámem a hlavně mi bylo obsluhou řečeno že na mastercard we můžu i další 4 hosty zdarma.. tak paráda... jen by mohli otvírat dříve než v 5...

před 11 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To je nějaké podivné. Já tam byl 14 dní zpátky a za manželku jsem platil normálně 23E. Všude se také píše, že 4 sebou můžeš vzít jen v Praze. Bud obsluha nevěděla která bije, nebo máš kartu rakouské banky? Nic jiného mě nenapadá. Jedině že by byla nějaká změna, o čemž ale pochybuju.

před 11 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

nevím jak ty ostatní salonky ale ten jet lounge hned za rámem vpravo. slovenka za přepážkou jednoznačně rekla ze jsou 4 hosti zdarma a dokonce to bylo napsané í na listku který jsem dostal. mám kartu mastercard world elite od erste premier v česku...:)

před 11 měs
David Eiselt

Nemohl bys sem hodit fotku toho lístku? Pokud jej máš :) Tohle musí být nějaká novinka.

před 11 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To by mě taky zajímalo. Já tam byl 30.9. Ještě se mě obsluha ptala, jestli nemám nějakou další kartu, abych nemusel platit za manželku. Nepamatuji se, že bych kromě účtu za zaplacení dostal nějaký lístek :). Co mě překvapilo bylo, že cena nebyla 23 Euro, ale myslím 23,30 Euro. Mám Master card orld elite od CSOB.

před 11 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 45 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-09T18:00:35+02:00)

tak jsem lístek našel.. jen jak mám tady přidat foto...?

před 11 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak poradí někdo, jak se vkládá ta fotka. Jsem moc zvědavý na ten lístek :)

před 11 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Fotka se da vlozit na forum, ale sem asi ne. Mohl by to vlozit do nejakeho vlakna jako OT, napsat sem kam to dal a pozdeji treba smazat.

před 11 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak založ Danieli Hulenko nové téma ve foru, at se konečně dočkám toho lístku. Jsem napnutý jak šráky :)

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Nazdar. Mám dotaz ohledně vstupu do salonku na Priority pass po příletu ve Vídni. Četl jsem, že by to s PP po příletu mělo jít. Má někdo zkušenost z poslední doby.? A jak se dostanu k salonkům po příletu? Transitem? Budeme mít ale jedno odbavené zavazadlo, takže ho musím prvně vyzvednout, což bude asi problém? Čumím na mapu letiště a moc moudrý z toho nejsem :). Letím z Olbie s Level (Vuelingem) s rodinou a občerstvení kolem oběda po příletu by přišlo vhod. Do salonku po příletu normálně nechodím, takže s tím nemám žádnou zkušenost. Díky za odpovědi.

před rokem
David Eiselt

Přiletíte normálně do tranzitní zóny (odletové/příletové), takže salónek bude po ruce. Ale určitě nejde odejít pro zavazadlo a zase přijít. Pokud se ale zdržíte pár minut jen na rychlý snack, nebude problém a zavazadlo určitě počká.

Otázkou, zda se vyplatí vstupy na PP místo klasického jídla někde v restauraci. Salónek ve Vídni jsem nenavštívil, takže ani netuším, co by tu mohlo a mělo být k jídlu.

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Prave ze to zavazadlo mi děla starosti. Taky si myslim,ze jak projdu k baglum,tak už nemám šanci. Narychlo si odskocit do salónku mě napadlo bez baglu,ale otázkou je , jestli to má smysl. Nevim,jak dlouho nechávají jezdit zavazadla na pasu, než je daji někam k nevyzvednutym. Nikdy jsem to nezkoušel :), ale zřejmě to bude závisle podle toho,jak rychle se jim podaří vyložit všechny zavazadla z letadla. To muže být 10 nebo klidne i 40 min a pak je nějakou dobu nechají jezdit. Asi se na to vykašlu. Mam poslední 2 volné vstupy na PP a tento rok už nikam nepoletim,tak jsem to chtěl využít. Mužu zkusit salonek v Olbii, ale při odletu před 11 hod a snídani v hotelu mi to taky moc nedává smysl. Nebyl někdo náhodou v Olbii? Kdyby to bylo nějaké extra fajn,tak bych tam zašel :) Treba jestli je tam pěkný výhled na letadla.Ze by se mladý zabavil.

před rokem
cali

Pokud přiletíš po 8. září, tak to asi pusť rovnou z hlavy, protože Jet lounge bude nově za security mezi gate B a C...

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Priletim až koncem září. Myslel jsem, ze všechny lounge jsou už teď za security? Nebo Cali ví víc než jiní ?? :) Přiznám se, ze z Vídně jsem v posledních letech letěl jen jednou, takže letiště neznám.

před rokem

chápu teda dobře, že Jet lounge (tzn. i mastercard world elite) bude od 8. září až za bezpečnostním rámem..? to by bylo úplně super...

před rokem

Zdravím, Niemandos, vyšlo to v té Vídni? Řešíme to samé, zda se dá využít ve Vídni lounge po příletu (priletime v noci a chceme si na chvíli pospat, dát sprchu, jídlo atd.) Zavazadla máme jen příruční. Díky.

před 12 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Ahoj Kláro,

Ja přiletěl s Levelem a vystupoval jsem zpět ke gatum na C,takže by se do salónku Jet Lounge,který je na B jit dalo. Ja jsem tam ale nakonec kvůli kufru nešel. Četl jsem,ze v jediné Vídni to jde po příletu,ale myslim,ze to je na priority pass a ne na kreditku. Sprchy jsem si v Jet lounge nevšiml. Salonek je hned za kontrolou v pravo a pak zase v pravo za rohem na B.

před 12 měs

Díky!

před 12 měs
Mailand

Pokud přiletíte v noci, tak to dost záleží v kolik.. Opening times: Jet 05:00 to 22:30, Sky 05:00 to 22:00

před 12 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Sprcha v Jet Lounge byla na původním místě a je i teď. Ve Sky Lounge je taky. Když jsem se díval na web Mastercard, tak tam byly lounge divně popsané, nebylo tam uvedené všechno vybavení, např. sprcha, i když ve skutečnosti byla.

Přidat odpověď
před 11 měs

Zdravím,

mám MC Gold a MC World, je u nich vstup do salonku. Je ale možné, aby někdo jiný vstoupil se mnou do salonku, když mu pujcim tu druhou kartu? Děkuji

před rokem

Mastercard Lounge Praha – letištní salónek na Terminálu 1 Letiště Václava Havla

- důležité – stačí při vstupu předložit kartu Mastercard

karta Platinum – držitel vstup zdarma, doprovod 450 kč

A karta, Lady, Zlatá – držitel 450,- (pokud se držitel registruje do programu Priceless Specials – dříve než využije salónek – získá 350,- z této transakce), doprovod 450,-

standardní držitel – vstup 720,-

pozn. děti do 3 let zdarma

Letištní salónky Vídeň

- důležité – stačí při vstupu předložit kartu Mastercard

Zlatá, Platina, A karta, Lady karta – vstup zdarma, doprovod 23 EUR

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Vstup do salonku možná, ale ne zdarma a jít na kartu někoho jiného možné není, protože musíš ukazovat boarding pass. Proč si nepřečteš článek výše?

Chtěl bych se zeptat, jestli při vlastnictví kreditky miles and more gold mohu do salónku ve Vídni zdarma? A jak je to s osmiletým ditětem, budu na něho muset něco doplácet?

Odpovědět
před rokem

zdravím a chci se zeptat-mám kartu KB mastercard PLATINUM a k ní vydanou kartu Priority Pass.Nevím však k jaké úrovni patří a jaké slonky a za jaké ceny mohu navštívit.Bohužel se mi nepodařilo kontaktovat kompetentní info ,keré by vše objasnilo. Děkuji M 776625925

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, ma v Antalia na letisti Erste Premier salonek.

Dekuji

Odpovědět
před rokem
Tomáš

Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám kartu od KB GOLD

Kam všude mám přístup a kolik mě to bude stát ? Děkuji

před 2 lety
David Eiselt

Dobrý den Tomáši, co je to přímo za kartu? Mastercard? World nebo World Elite?

Přidat odpověď
před 2 lety

Jsem držitelem PRIORITY PASS-trochu se v tom ale ztrácím.Mohu tuto kartu použít na vstup do salonkú v Praze a Londýně a co mě to bude stát.

před 2 lety
David Eiselt

Záleží na členství. Může stát běžný vstup nebo být i zdarma.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, jak je to prosím se vstupem do salonku pro držitele karty VISA Platinum od KB? Chápu to dobře, že je to od roku 2016 taky zpoplatněno?, děkuji

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele 81martin
81martin

Zdravim, da se nejak z terminalu 2 prejit do terminalu 1 MasterCard® LOUNGE Praha ? Letim mimo Eu ale pres Frankfurt :(

Odpovědět
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Přečti si také ...

Čtení na 18 minut
Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí
Kryštof Hájek 2019-09-05T09:21:00+02:00 41 komentářů

Na světě existuje spousta destinací, kde to bez půjčeného auta prostě není ono. Ať už chcete poznávat přírodní krásy USA, vydat se napříč Novým Zélandem či Jižní Afrikou, nebo zkrátka jen chcete být…

Čtení na 10 minut
Kde hledat nejlevnější letenky?
David Eiselt 2019-08-29T14:32:00+02:00 52 komentářů

Žádná správná cestovatelská diskuze se neobejde bez typické otázky „Kde koupím nejlevnější letenky do…?“. Bohužel zejména ve facebookových skupinách, ale i na mnoha webových portálech se dočtete…

Čtení na 7 minut
Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…

Čtení na 4 minuty
Jak dokoupit odbavené zavazadlo k letence
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:00+02:00 1 komentář

Časy, kdy letecké společnosti ke každé letence dávaly odbavené zavazadlo zdarma, jsou pryč. Ačkoli si spousta z nás i při delších cestách vystačí jen s příručním zavazadlem, někdy není zbytí a větší…

202 dalších článků