Slyšeli jste už někdy o letištních salóncích nebo zahlédli ceduli v letištním terminálu s nápisem „Lounge“? Pak vás možná jistě zajímá, co vše takový letištní salónek zahrnuje a jak se do něj vlastně dostanete. Na vaše otázky vám nyní odpovíme.

K čemu slouží letištní salónek?

Asi každého napadne, že je k odpočinku a rozhodně se nemýlí. Letištní salónky tvoří oázy klidu na jinak rušném terminálu a nabízí pohodlí při čekání na odlet.

Jejich vybavenost a míra pohodlí se liší a zatímco v Bratislavě na vás čekají plastové židle u stolů, v Praze se přeci jen pohodlněji usadíte do křesel a třeba v takovém Dauhá si užijete vlastní vířivku či pokoj se sprchou, televizí a postelí.

Odpočinek v salónku Cathay LHR T3

Co v salóncích najdete?

Poté, co projdete skrze recepci, na vás čeká prostor s výběrem nejrůznějších míst k sezení. Jak bylo psáno výše, můžete tu najít obyčejné židle se stoly, ale mnohem častěji pohodlná kožená křesla či gauče a někde i lehátka k natažení těla.

Usaďte se, odložte si zavazadla a jděte k baru či bufetu. Každý salónek totiž nabídne i občerstvení. A to se samozřejmě také liší salónek od salónku. Obvykle na vás čeká samoobslužný bufet, kde najdete jak pití, tak něco k snědku. Typické jsou všechny různé ochucené vody, piva, vína, ale i tvrdé alkoholické nápoje. K jídlu najdete bagetky, ovoce, saláty, ale i teplá jídla. Vše samozřejmě zdarma.

Občerstvení v salónku IST Turkish Airlines

Potřebujete něco dodělat do práce či se zabavit online? Připojte se k internetu, který je zdarma i na letištích, kde jinak veřejná wifi síť neexistuje. Ve většině salóncích pak nechybí pracovní koutky s tiskárnou, počítači a hlavně pohodlnými židlemi u pracovních stolů.

Ať už po delším letu či celodenním chození ve městě byste se rádi na další let zkulturnili? Využijte sprchy.

Zkrátka a dobře, nechybí tu nic, co by vám během kratšího či delšího čekání na let mělo scházet. Pohodlně se usaďte, vezměte si drink a při pohledu na cvrkot na letištní ploše bezstarostně relaxujte.

Jak se do salónku dostat?

Možnosti jak vstoupit do letištního salónku se různí. Prakticky vzato existují následující možnosti:

Na jednom letišti bývá vícero salónků. Některé vám nabídnou všechny uvedené možnosti vstupu, jiné budou zase omezeny jen pro cestující v byznys třídě. O pravidlech vás vždy informují na recepci daného salónku.

Dost bylo ale obecných řečí. Pojďme se podívat konkrétně na možnosti, které nám nabízí naše kotlina.

Vstupy zdarma s Mastercard

Vlastníte platební kartu Mastercard? Pak můžete mít nárok na vstup zdarma do několika letištních salónků, a to v Praze, Vídni či Bratislavě.

Musíte vlastnit platební kartu Mastercard Platinum nebo Mastercard World Elite. Pokud vlastníte MasterCard World, nesmutněte, i na vás čekají vstupy zdarma ve Vídni a Bratislavě. V Praze jej získáte za 100 Kč.

U Mastercard World, což je mimochodem nejsnadněji dostupná karta a vaše banka ji jistě zdarma nabízí, se registrujte do věrnostního programu Priceless Specials a v stup do salónku v Praze zaplaťte touto kartou.

Standardní cena je 720 Kč, při platbě kartou Mastercard World je cena 450 Kč a díky věrnostnímu programu Priceless Specials se vám vrátí 350 Kč. Vstup tak máte za 100 Kč! Každý cestující si musí zaplatit vstup vlastní kartou, aby získal 350 Kč zpátky.

Na jaké salónky se vstupy s Mastercard vztahují?

• Mastercard Lounge Praha na Terminálu 1
  • SKY Lounge, JET Lounge a AIR Lounge ve Vídni
  • Mastercard Caproni Lounge Bratislava

Pokud jste majiteli karty Mastercard World Elite, pak máte v Praze zdarma vstup pro vás a další 4 hosty. Vstupy zdarma využijete i v Budapešti, Moskvě a jiných Mastercard salóncích po světě – vždy se optejte na recepci, aby vám sdělili podmínky vstupu (nikde neexistuje oficiální seznam).

Mastercard World Elite je karta určena pro movitější klienty. Nabízí ji například Erste Premiere od České spořitelny nebo ČSOB Premium. Potřebovat budete příjem minimálně 70 000 Kč nebo 50 000 Kč měsíčně. U Erste navíc máte vstup i na Terminálu 2 do salónku Erste Premiere a u obou bank získáte kartu LoungeKey s 6, respektive 4 vstupy do libovolných salónků po světě zdarma.

Zdravím, MasterCard World je kreditní nebo debetní karta? A jsou tam nějaké podmínky, aby mi byl vstup do salónku umožněn? Děkuji

Může být debetní i kreditní, záleží na vás, o jaký produkt stojíte.

Podmínky pro vstup jsou uvedeny v článku.

Zdravím, mám kartu master card world elite a priority pass na Bali je nějaký salonek, do kterého mám zdarma vstupy?

Avatar uživatele Mauny
Mauny

Co je těžkého na tom se kouknout na stránky priority pasu (https://www.prioritypass.com/en), když ho máš? Jako první tě napadne jít sem, najít téma kam se to šikne, zeptat se a čekat? Tyto dotazy opravdu nechápu...

Jasně že jsem koukal. Když tam jsou tedy na jejich stránkách uvedeny 3 salonky, tak si můžu vybrat? Protože priority pass jako takové je zrušené a už je nevydávají, stejně jako se změnily salonky, které se dřív smely navštěvovat.

Avatar uživatele STA86
STA86

Ano, od Priority Pass přešla jak ČS tak i ČSOB k LoungeKey (takže ta služba není zrušená, pouze už se v ČR nedostaneš ke vstupům "zdarma"). Takže, co z toho plyne ? Musíš si to zjistit třeba v jejich aplikaci. Udělal jsem to za tebe. Vidím tam Concordia Lounge (Domestic Terminal) a Premier Lounge (International Terminal).

Nejspíš ale už Priority Pass nemáš a přešel jsi taky k LoungeKey programu, hm? Informuj se u svého bankéře.

Nicméně oba dva programy mají téměř totožné salónky a na Bali je jen jeden, do které lze jít, viz předchozí komentář (Premier Lounge)... Za mě bych si déle užil pláž a na letiště jel tak, abys do salónku nemusel, moc toho tady není. Šetři vstupy na přestup :)

Avatar uživatele P_P
P_P

Před 2 týdny jsem vyzkoušel v DPS Premier Lounge (je hned vedle T/G Lounge), dost přeplněný - museli uvolnit i vyhrazenou část pro cestující v First Class. Jídlo i nápoje standardní, žádná vysoká gastronomie. Rozhodnutí záleží na timingu, na checkinu byly hodně dlouhé fronty v economy, naštěstí jsme letěl v business, takže se mě to netýkalo, pak security, imigrace, tam už to nebylo tak strašné, ale přeci jen je mimo sezona. Nechával jsem si časovou rezervu takže jsem možná 45min strávil v salonku, dal jen lehké jídlo, letiště je malé takže dojít na gate není problém. Platit vstup za pobyt kratší než 1h myslím nestojí za to, pokud třeba nepotřebuju sprchu apod. ( a těch tam myslím bylo velmi málo).

Zdravím Vás, nevíte prosím, jestli nějakým způsobem funguje vstup do salonku i přes Mastercard, kterou ma člověk od Revolutu?

Díky

Když zaplatíš Metal...

A když si Metal nezaplatíš, tak stejné ceny mají většinou ty salonky, čili přijdeš a koupíš si normal vstup, nepotřebuješ si k tomu platit Revolutku

Avatar uživatele TG
TG

Ahoj, letime na konci mesice s Level z Parize na Guadeloupe, priskoky s CSA/AF, takze presun CDG-ORY a zpatky naopak. Chapu dobre z popisu salonku LoungeKey, ze je mi karta pri tomhle itinerari vzhledem k terminalum k nicemu? Existuje nejaka dostupna alternativa? Mame tam 6/7 hodin, ktere jsem chtel takto vyuzit a aspon se nekde najist, kdyz uz jsou to vsechno hladolety :-(

Na Orly jsou 2 salónky, kam se lze dostat s LoungeKey.

Pokud jí tedy máš, vstup využiješ v pohodě. Nebo o jakém popisu mluvíš?

Avatar uživatele matej15
matej15

No podle všeho to vypadá, že když letíš s Levelem (ale i Transavií), tak máš na Orly smůlu, protože jeden salonek je na Terminálu 1 a druhý na Terminálu 4 a podle informací nejsou přístupné pokud nemáš BP na odlet z daného terminálu. Level i Transavia používají Terminál 3, kde žádný salonek na LoungeKey není. Taky jsem myslel, že tam někde zajdu na jídlo, ale vypadá to že asi mám smůlu. Naopak na CDG před letem do Prahy by asi něco klapnout mohlo.

Při letu z terminálu 3 gate D, je možno se dostat na gate F

, kde se nachází Icare lounge

Avatar uživatele TG
TG
  • (upraveno 2019-11-10T10:53:50+01:00)

tohle je z vlastni zkusenosti? ja to totiz z popisku prelozenych do novych nazvu terminalu pochopil presne jak pise matej15

EDIT: ted jsem tam volal a zenska mi potvrdila ze 'only Terminal 4' :-((

Ahoj, měl bych dotaz k Mastercard salónku v Praze. Mám Mastercard gold, chápu, že když mám navíc priceless tak mi vrátí 350kč, ale platí to i u doprovodu, nebo tam ne? Díky!

Bude to podle mě jen na majitele karty.

Leoš Literák

Mimochodem, bankéřka ČSOB mi řekla, že přechodem na Loungekey se resetovaly letošní vstupy - takže mám zase 4!

Komplet aktualizováno :)

V seznamu chybí Air Lounge ve Vídni.

Stále chybí Air Lounge. Chtělo by to nějakou kompletnější aktualizaci. 😁

To je nějaká novinka? Air Lounge dříve nebyla dostupná, byla jen Sky Lounge (Schengen, Non-Schengen) a Jet Lounge (Schengen). Ani na stránkách mastercard se o tom nic nepíše.

Nepíše, ale za zkoušku člověk nic nedá. Letos už jsme tam byli 2x, nevím kdy poprvé, ale nějaký měsíc už to asi bude, podruhé nedávno.

Na to, co se na stránkách Mastercard píše, sere pes, sami dlouho ignorovali Bratislavu a řeč je s nimi jak s kozou na ledě a o nekompletním/nesprávném popisu salonků nemluvě...

Tak díky za info.

Leonard

Ve Vídni byly salonky ještě letos v únoru na MC Gold zdarma, už jsou ale za 17,5€. Lounge key od Erste neomezeně zdarma bez hostů.

Teď koukám, že na webu letiště to dokonce mají napsané: "MasterCard PREMIUM

Bezplatný přistup pro majitele vybraných karet vydaných v Arménii, Bìlarusku, Bosnì, Bulharsku, Chorvatsku, České Republice, Madarsku, Makedonii, Černé Hoře, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku a ve Slovinsku."

Zdravim, ja mam MasterCard Gold od mBanku. Takze v Praze zaplatim 450 a pak 350 ziskam zpet podle informaci. Kdo uz to zkousel opravdu tech 350kc se vrati?

Vojtěch Jahoda

Vrací ale jen pokud máte kartu přidanou v pricelessspecials.cz a tech 350 Kč se vám vrátí jako cashback na učet pricelessspecials.cz a od tam podle nastavení se peníze posílají zpět na váš bankovní účet.

Pokud mám Mastercard Gold a pak ještě World (obě zapojené do Specials, obě na mé jméno), tak je možné využít jednu pro mě a druhou pro doprovod, s tím, že mi vrátí 2x350 Kč na Specials účet?

• (upraveno 2019-11-07T09:26:39+01:00)

Ne, karta musí být na jméno toho, kdo vstupuje, pokud neumožňuje vzít hosty (což World ani Gold neumožňuje).

Liborek

Mě teď naposledy (říjen 2019) vrátili i za hosta. Všechno jsem platil jednou world. Možná to je chyba v matrixu, ale potěšilo.

Mam na Vas, zkusene "salonkare" :) dotaz... Jelikoz z VIE litam malokdy a uz jsem neletel nekolik roku, takze nevim, jak to tam je. Mam vstup s Mastercard World Elite do Sky Lounge a Jet Lounge. Nicmene letim do LHR, takze non-schengen flight a u non-schengenu lze vyuzit jen Sky Lounge. Ten je ale situovany v terminalu 3 a jak jsem koukal, tak BA odlitaji pokazde s Terminalu 2 od gejtu D.. Da se to vnitrni casti nejak projit z 3 na 2, nebo mam smulu a tudy neprojdu? Koukal jsem na planek letiste a vsechno mozne, ale nikde jsem to z niceho nevycetl. Diky moc...

Prostě jdi podle šipek na F. Asi se svezeš autobusem, ale nepamatuju si to přesně, jel jsem z T1.

Diky moc, zkusim nejak prorazit... :)

Daniel

našel jsem jednu diskuzi (v češtině) a je tam snad nejvíce informací k VIP salónkům na letištích po celém světě..

Ahoj, letime v breznu z terminalu 2, je moznost se zdarma pripadne levne dostat do nektereho salonku? Dekuji

Pokud jsi nebojsa, jde to vždy:-)

Avatar uživatele peto27
peto27

Zdravim, clanok je uz dost stary, tak by som sa opytal, ako je to aktualne s VIP salonikmi vo Viedni?

Plati nan karta MasterCard World Credit? A ak ano, ktory salonik to presne je, pretoze na stranke som ich nasiel 6...

Letim do Barcelony, je nejaky aj v terminale, odkial leti Eurowings do Barcelony?

A este otazka, je mozne salonik vyuzit vo Viedni aj po prilete z BCN a teda, nie len pred odletom?

niemandos

A. papat a popíjet už budeš sam!? No ja jen, ze si nejsi schopny sam nic najít. Kazdopadne se nevzrusuj. Tvoje kartička ti je ve Vídni k ničemu.

Tak hlavně to je v textu jasně napsané - Sky Lounge a Jet Lounge. Pustí tě i s MC World viz https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html

niemandos

Ty kazis srandu Cali. Cozpak si zaslouží salonek někdo, kdo se ani neumí podívat do podmínek svého produktu. Teď jsi me pokazil zbytek neděle ;-)

Leonard

MC World ve Vídni, to jsem taky nevěděla ... :)

Si říkám, že se mně ta dobrota k bližnímu vrátí:-) Původně jsem uvažoval ho za trest poslat do Senator Lounge.

Kdyby byly alespoň ty podmínky někde srozumitelně sesumírované :) viz MC v BTS...

S MC (CZ) jsem komunikoval přes FB, vypadá to, že to mají na háku. Soudě podle úrovně maďarské stránky i Maďaři.

Avatar uživatele Peršan
Peršan

Zdravím , zkoušel jsem ve středu vstup do salonku v Blavě. Bohužel na moji kreditku ČS World je vstup za 18 EUR

Standa

Zřejmě nestačí typ World a ke vstupu zdarma je potřeba mít typ karty World Elite.

• (upraveno 2019-01-13T08:43:06+01:00)

Ani bych neřekl, jestli teda za měsíc něco nezměnili. Vstup na MC World mBank v pohodě...

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Tak banka ruší Priority Pass a místo něho nabízí KeyLounge.

Má někdo zkušenosti s KeyLounge?

Děkuji

Já to mám přez Erste Premier. Stáhnul jsem apku. Za 1dolar jsem se přez kreditku zalogoval na LougeKey. Vyhledá ti to salonky. Když si vybereš salónek, nabídne to tvůj digitální QR kód a nemusíš při vstupu tahat kreditku. Nabízí to také obchody v okolí salónku, kde máš určité slevy.

Ted dolar ti zustane.

Leonard

jen zajímavost, co s kartou Priority Pass platnou do března 2020, když ČS přešla na Lounge Key?:) platí/neplatí/do koše?

Standa

Vyhodit, všechny jsou zablokované.

Chápu to dobře, že u erste premier jsem s Priority pass mohl využít 4 vstupy zdarma pro sebe i pro spolucestující a pak 50% sleva na další vstupy a teď s LoungeKey mám u erste sice 6 volných vstupů a následně 50% z ceny, ale nemohu to použít pro doprovod? Díky.

opt

Stačí si přečíst podmínky - 6 vstupů se dá využít i pro hosty.

Osobně si navýšení počtu vstupů vysvětluji jako kompenzaci toho, že v programu LoungeKey je zapojeno méně salónků než v PriorityPass (což pravděpodobně vede k nižším nákladům banky na členství v programu a bylo to důvodem ke změně...)

Daniel

Ahoj. jen trochu zhýralý dotaz - pokud si dobře pamatuji, tak Jet lounge je za rámem a sky lounge před.. byl jste někdo v obou najednou - myslím tím chvilku před security ve sky a pak v Jet za security... jen pro porovnání.. mám mastercard WE, tak by měl být vstup zdarma do obou...tak jen jestli je to možné a jestli to není problém při jednom letu využít oba.. díky moc za info..

• (upraveno 2018-11-21T07:13:33+01:00)

Obě lounge jsou za security, jen v jiných částech terminálu (jiné gates). Jinak porovnávat není potřeba, je tam úplně to samý jak v jedné, tak ve druhé ve smyslu jídla a pití, mně osobně přijde lepší JET z hlediska interiéru.

Není Sky Lounge před security i za? Já jsem jí stejně vždycky musel projít, protože s boarding passem do jiného terminálu nejde jít rovnou.

Jsou dvě Sky Lounge jedna pro Schengen, jedna pro non-Schengen (jsou vzájemně odděleny prosklenou stěnou), ale obě jsou za security, ve Vídni není žádná lounge před security.

Daniel

pokud jsem se díval správně, tak by ten Sky non schengen měl být před security - v tom mezi prostoru mezi bezpečnostním rámem a kontrolou pasu.. ale teď po tom "stěhování" salonků, kdo ví..:(

Podle mého názoru vždycky byl a je až za security - což je "bezpečnostní rám", kontrola pasů je něco jiného. Jinak v non schengen Sky lounge jsem byl naposled v září a je pořád na stejném místě co byl, tedy za security.

Možná by bylo dobré doplnit do článku i salonky v Bratislavě a ve Vídni, kam se teď taky dá jít s Mastercard World zdarma.

a ještě k dotazům jestli se může do toho jet lounge při priletu. nemůže.. ale obsluha byla vstřícná slovenka a říkala že to záleží na obsluze..a že většina kolegů ro neřeší...:)

Tak to jsme zrovna nedávno narazili na kolegu, který to řešil. Jinak v rámci přespání na letišti se dá večer jít do jednoho salonku a ráno do druhého (ten samý jsme radši nezkoušeli :) ).

Salonek v Bratislavě nic moc, k jídlu chlebíčky (dobré), bagety (na můj vkus s poměrně nepříznivým poměrem pečivo/náplň), brambůrky, oříšky, Rumba, Nugát, poháry, na pití alko a nealko pivo, další alkohol, postmix, čaj/káva, 2 džusy, voda. Na Prahu ani Vídeň to teda nemá, ale darovanému koni na zuby nekoukej. :)

Jsem zvědavý na Budapešť.

tak dnes vyzkoušen salonek jet lounge ve vídni. je tedy už až za rámem a hlavně mi bylo obsluhou řečeno že na mastercard we můžu i další 4 hosty zdarma.. tak paráda... jen by mohli otvírat dříve než v 5...

niemandos

To je nějaké podivné. Já tam byl 14 dní zpátky a za manželku jsem platil normálně 23E. Všude se také píše, že 4 sebou můžeš vzít jen v Praze. Bud obsluha nevěděla která bije, nebo máš kartu rakouské banky? Nic jiného mě nenapadá. Jedině že by byla nějaká změna, o čemž ale pochybuju.

Daniel

nevím jak ty ostatní salonky ale ten jet lounge hned za rámem vpravo. slovenka za přepážkou jednoznačně rekla ze jsou 4 hosti zdarma a dokonce to bylo napsané í na listku který jsem dostal. mám kartu mastercard world elite od erste premier v česku...:)

Nemohl bys sem hodit fotku toho lístku? Pokud jej máš :) Tohle musí být nějaká novinka.

niemandos

To by mě taky zajímalo. Já tam byl 30.9. Ještě se mě obsluha ptala, jestli nemám nějakou další kartu, abych nemusel platit za manželku. Nepamatuji se, že bych kromě účtu za zaplacení dostal nějaký lístek :). Co mě překvapilo bylo, že cena nebyla 23 Euro, ale myslím 23,30 Euro. Mám Master card orld elite od CSOB.

• (upraveno 2018-10-09T18:00:35+02:00)

tak jsem lístek našel.. jen jak mám tady přidat foto...?

niemandos

Tak poradí někdo, jak se vkládá ta fotka. Jsem moc zvědavý na ten lístek :)

Fotka se da vlozit na forum, ale sem asi ne. Mohl by to vlozit do nejakeho vlakna jako OT, napsat sem kam to dal a pozdeji treba smazat.

niemandos

Tak založ Danieli Hulenko nové téma ve foru, at se konečně dočkám toho lístku. Jsem napnutý jak šráky :)

niemandos

Nazdar. Mám dotaz ohledně vstupu do salonku na Priority pass po příletu ve Vídni. Četl jsem, že by to s PP po příletu mělo jít. Má někdo zkušenost z poslední doby.? A jak se dostanu k salonkům po příletu? Transitem? Budeme mít ale jedno odbavené zavazadlo, takže ho musím prvně vyzvednout, což bude asi problém? Čumím na mapu letiště a moc moudrý z toho nejsem :). Letím z Olbie s Level (Vuelingem) s rodinou a občerstvení kolem oběda po příletu by přišlo vhod. Do salonku po příletu normálně nechodím, takže s tím nemám žádnou zkušenost. Díky za odpovědi.

Přiletíte normálně do tranzitní zóny (odletové/příletové), takže salónek bude po ruce. Ale určitě nejde odejít pro zavazadlo a zase přijít. Pokud se ale zdržíte pár minut jen na rychlý snack, nebude problém a zavazadlo určitě počká.

Otázkou, zda se vyplatí vstupy na PP místo klasického jídla někde v restauraci. Salónek ve Vídni jsem nenavštívil, takže ani netuším, co by tu mohlo a mělo být k jídlu.

niemandos

Prave ze to zavazadlo mi děla starosti. Taky si myslim,ze jak projdu k baglum,tak už nemám šanci. Narychlo si odskocit do salónku mě napadlo bez baglu,ale otázkou je , jestli to má smysl. Nevim,jak dlouho nechávají jezdit zavazadla na pasu, než je daji někam k nevyzvednutym. Nikdy jsem to nezkoušel :), ale zřejmě to bude závisle podle toho,jak rychle se jim podaří vyložit všechny zavazadla z letadla. To muže být 10 nebo klidne i 40 min a pak je nějakou dobu nechají jezdit. Asi se na to vykašlu. Mam poslední 2 volné vstupy na PP a tento rok už nikam nepoletim,tak jsem to chtěl využít. Mužu zkusit salonek v Olbii, ale při odletu před 11 hod a snídani v hotelu mi to taky moc nedává smysl. Nebyl někdo náhodou v Olbii? Kdyby to bylo nějaké extra fajn,tak bych tam zašel :) Treba jestli je tam pěkný výhled na letadla.Ze by se mladý zabavil.

Pokud přiletíš po 8. září, tak to asi pusť rovnou z hlavy, protože Jet lounge bude nově za security mezi gate B a C...

niemandos

Priletim až koncem září. Myslel jsem, ze všechny lounge jsou už teď za security? Nebo Cali ví víc než jiní ?? :) Přiznám se, ze z Vídně jsem v posledních letech letěl jen jednou, takže letiště neznám.

chápu teda dobře, že Jet lounge (tzn. i mastercard world elite) bude od 8. září až za bezpečnostním rámem..? to by bylo úplně super...

Zdravím, Niemandos, vyšlo to v té Vídni? Řešíme to samé, zda se dá využít ve Vídni lounge po příletu (priletime v noci a chceme si na chvíli pospat, dát sprchu, jídlo atd.) Zavazadla máme jen příruční. Díky.

Ahoj Kláro,

Ja přiletěl s Levelem a vystupoval jsem zpět ke gatum na C,takže by se do salónku Jet Lounge,který je na B jit dalo. Ja jsem tam ale nakonec kvůli kufru nešel. Četl jsem,ze v jediné Vídni to jde po příletu,ale myslim,ze to je na priority pass a ne na kreditku. Sprchy jsem si v Jet lounge nevšiml. Salonek je hned za kontrolou v pravo a pak zase v pravo za rohem na B.

Díky!

Mailand

Pokud přiletíte v noci, tak to dost záleží v kolik.. Opening times: Jet 05:00 to 22:30, Sky 05:00 to 22:00

Sprcha v Jet Lounge byla na původním místě a je i teď. Ve Sky Lounge je taky. Když jsem se díval na web Mastercard, tak tam byly lounge divně popsané, nebylo tam uvedené všechno vybavení, např. sprcha, i když ve skutečnosti byla.

Zdravím,

mám MC Gold a MC World, je u nich vstup do salonku. Je ale možné, aby někdo jiný vstoupil se mnou do salonku, když mu pujcim tu druhou kartu? Děkuji

Mastercard Lounge Praha – letištní salónek na Terminálu 1 Letiště Václava Havla

- důležité – stačí při vstupu předložit kartu Mastercard

karta Platinum – držitel vstup zdarma, doprovod 450 kč

A karta, Lady, Zlatá – držitel 450,- (pokud se držitel registruje do programu Priceless Specials – dříve než využije salónek – získá 350,- z této transakce), doprovod 450,-

standardní držitel – vstup 720,-

pozn. děti do 3 let zdarma

Letištní salónky Vídeň

- důležité – stačí při vstupu předložit kartu Mastercard

Zlatá, Platina, A karta, Lady karta – vstup zdarma, doprovod 23 EUR

niemandos

Vstup do salonku možná, ale ne zdarma a jít na kartu někoho jiného možné není, protože musíš ukazovat boarding pass. Proč si nepřečteš článek výše?

Chtěl bych se zeptat, jestli při vlastnictví kreditky miles and more gold mohu do salónku ve Vídni zdarma? A jak je to s osmiletým ditětem, budu na něho muset něco doplácet?

zdravím a chci se zeptat-mám kartu KB mastercard PLATINUM a k ní vydanou kartu Priority Pass.Nevím však k jaké úrovni patří a jaké slonky a za jaké ceny mohu navštívit.Bohužel se mi nepodařilo kontaktovat kompetentní info ,keré by vše objasnilo. Děkuji M 776625925

Načíst všechny komentáře

Zakázané věci do letadla a co nesmí do příručního zavazadla
David Eiselt 2019-10-04T15:06:00+02:00 7 komentářů

Z důvodu bezpečnosti letecké dopravy je přeprava některých předmětů omezena či zcela zakázána. Pojďme se podívat na seznam věcí, které bychom si s sebou do letadla určitě brát neměli. Co do…

Jak si poprvé půjčit auto v zahraničí
Kryštof Hájek 2019-09-05T09:21:00+02:00 42 komentářů

Na světě existuje spousta destinací, kde to bez půjčeného auta prostě není ono. Ať už chcete poznávat přírodní krásy USA, vydat se napříč Novým Zélandem či Jižní Afrikou, nebo zkrátka jen chcete být…

Kde hledat nejlevnější letenky?
David Eiselt 2019-08-29T14:32:00+02:00 52 komentářů

Žádná správná cestovatelská diskuze se neobejde bez typické otázky „Kde koupím nejlevnější letenky do…?“. Bohužel zejména ve facebookových skupinách, ale i na mnoha webových portálech se dočtete…

Odbavené zavazadlo – cena, váha a rozměry
Kryštof Hájek 2019-08-15T11:57:34+02:00 0 komentářů

I přes trend poslední doby, kdy čím dál více cestovatelů létá jen s příručními zavazadly, se stále najde mnoho lidí, kteří se omezovat nechtějí a rádi si s sebou na dovolenou přibalí více…