Slyšeli jste už někdy o letištních salóncích nebo zahlédli ceduli v letištním terminálu s nápisem „Lounge“? Pak vás možná jistě zajímá, co vše takový letištní salónek zahrnuje a jak se do něj vlastně dostanete. Na vaše otázky vám nyní odpovíme.

K čemu slouží letištní salónek?

Asi každého napadne, že je k odpočinku a rozhodně se nemýlí. Letištní salónky tvoří oázy klidu na jinak rušném terminálu a nabízí pohodlí při čekání na odlet.

Jejich vybavenost a míra pohodlí se liší a zatímco v Bratislavě na vás čekají plastové židle u stolů, v Praze se přeci jen pohodlněji usadíte do křesel a třeba v takovém Dauhá si užijete vlastní vířivku či pokoj se sprchou, televizí a postelí.

Co v salóncích najdete?

Poté, co projdete skrze recepci, na vás čeká prostor s výběrem nejrůznějších míst k sezení. Jak bylo psáno výše, můžete tu najít obyčejné židle se stoly, ale mnohem častěji pohodlná kožená křesla či gauče a někde i lehátka k natažení těla.

Usaďte se, odložte si zavazadla a jděte k baru či bufetu. Každý salónek totiž nabídne i občerstvení. A to se samozřejmě také liší salónek od salónku. Obvykle na vás čeká samoobslužný bufet, kde najdete jak pití, tak něco k snědku. Typické jsou všechny různé ochucené vody, piva, vína, ale i tvrdé alkoholické nápoje. K jídlu najdete bagetky, ovoce, saláty, ale i teplá jídla. Vše samozřejmě zdarma.

Potřebujete něco dodělat do práce či se zabavit online? Připojte se k internetu, který je zdarma i na letištích, kde jinak veřejná wifi síť neexistuje. Ve většině salóncích pak nechybí pracovní koutky s tiskárnou, počítači a hlavně pohodlnými židlemi u pracovních stolů.

Ať už po delším letu či celodenním chození ve městě byste se rádi na další let zkulturnili? Využijte sprchy.

Zkrátka a dobře, nechybí tu nic, co by vám během kratšího či delšího čekání na let mělo scházet. Pohodlně se usaďte, vezměte si drink a při pohledu na cvrkot na letištní ploše bezstarostně relaxujte.

Jak se do salónku dostat?

Možnosti jak vstoupit do letištního salónku se různí. Prakticky vzato existují následující možnosti:

Na jednom letišti bývá vícero salónků. Některé vám nabídnou všechny uvedené možnosti vstupu, jiné budou zase omezeny jen pro cestující v byznys třídě. O pravidlech vás vždy informují na recepci daného salónku.

Dost bylo ale obecných řečí. Pojďme se podívat konkrétně na možnosti, které nám nabízí naše kotlina.

Vstupy zdarma s Mastercard

Vlastníte platební kartu Mastercard? Pak můžete mít nárok na vstup zdarma do několika letištních salónků, a to v Praze, Vídni či Bratislavě.

Musíte vlastnit platební kartu Mastercard Platinum nebo Mastercard World Elite. Pokud vlastníte MasterCard World, nesmutněte, i na vás čekají vstupy zdarma ve Vídni a Bratislavě.

Na jaké salónky se vstupy s Mastercard vztahují?

• SKY Lounge, JET Lounge a AIR Lounge ve Vídni
  • Mastercard Caproni Lounge Bratislava

Od 1.5.2020 došlo bohužel ke zrušení vstupů za 100 Kč do salónku Mastercard na Terminálu 1 v Praze.

Vstupy zdarma využijete i v Budapešti, Moskvě a jiných Mastercard salóncích po světě s platební kartou Mastercard World Elite – vždy se optejte na recepci, aby vám sdělili podmínky vstupu (nikde neexistuje oficiální seznam).

Mastercard World Elite je karta určena pro movitější klienty. Nabízí ji například Erste Premiere od České spořitelny nebo ČSOB Premium. Potřebovat budete příjem minimálně 70 000 Kč nebo 50 000 Kč měsíčně. U Erste navíc máte vstup i na Terminálu 2 do salónku Erste Premiere a u obou bank získáte kartu LoungeKey s 6, respektive 4 vstupy do libovolných salónků po světě zdarma.

Pro plnohodnotné využití je vhodné, aby váš partner/partnerka měli svou kartu na své jméno. Můžete vystavit dodatkovou nebo u Erste dokonce zřídit druhý účet bez podmínek zdarma.

Máte nějaké dotazy k salónkům či platební kartám s těmito benefity? Ptejte se.

• (upraveno 2021-10-08T21:02:40+02:00)

Mě na dotaz z ČSOB odpověděli tohle (jestli nezruší náš let a jestli budeme mít čas do salonku zajít, zanedlouho ověřím, jak to s hostem ve skutečnosti momentálně funguje):

V rámci MC Essentials je vstup do letištních salónku Mastercard Vídeň pro držitele kreditní karty MC World Elite zdarma. Při vstupu se držitel karty musí prokázat prémiovou kartou MasterCard. Doprovod držitele prémiové karty MasterCard zaplatí za vstup 24,18 EUR.

Když půjdete do Mastercard Lounge a předložíte kreditní kartu Premium, tak to vyhodnotí, že vstupujete neomezeně.

Pokud budute chtít využít vstup na Lounge Key pro doprovod na tento vstup, je zapotřebí taktéž využít vstup na Lounge Key. Nejde varianta, kdy Vy půjdete zdarma a doprovod na Lounge Key.

Avatar uživatele Láďa _1
Láďa _1

Mám ČSOB Elite kreditní kartu. Před 2 týdny nás letělo 5 z terminálu 1. Chtěl jsem nás dostat všechny do salonku. Nejdříve jsem volal na linku ČSOB, kde mně operátorka řekla, že nemůžu kombinovat vstup zdarma plus další 4 vstupy na LoungeKey.

Potom jsem volal přímo do MasterCard salonku a tam mně řekli, že to není problém. Potom přímo v salonku mně dali na kartu opravdu pro mě jako vlastníka vstup zdarma plus další 4 lidi z karty na LoungeKey.

niemandos_1

Tak asi byli slušní. Já byl před třemi týdny ve Vídni a baba mi naúčtoval 3 vstupy včetně toho mého na Lougekey. Na začátku říkala, že mám za hosty zaplatit, když jsme jí dal MC WE a tak jsem řekl, že mám LoungeKey a naúčtovala vše na něho. Pravda je, že mi to bylo úplně jedno, páč mám ještě PP a s rodinou už tento rok nikam nepoletím. Kdybych ji o to poprosil, tak by to možná taky tak udělala. Třeba to závisí na lidech u vstupu, jak to pojmou. Pokud má někdo zkušenost z Vídně, může se podělit. Budu příště chytřejší :-). Zajímavé je, že když to bylo na Loungekey, tak chtěla vidět i BP, což normálně na MC WE nikdy nechtějí.

• (upraveno 2021-09-26T16:06:17+02:00)

Sky lounge Vídeň..už se blíží předcovidove době..před pár dnama ráno tepla snídaně..včera večer guláš knedlíky a další dvě tepla jídla.. sendviče, dezerty..změnili dodavatele vína džusu..za mně perfektní..ptal jsem se jen že zajímavosti obsluhy jak hosti zdarma k WE Master -už zrušeno dávno, nejsou k žádné kartě..v úterý jsem omylem šel na visu místo Master..snažil jsem se to přes banku přehodit a nic.. stejně jsem dopadl i s "reklamací" v salonku-nejde to..takže zbytečně odečtení vstupu...

Leoš Literák

Jeden fckup z Erste salónku: šel jsem na vyhrazenou security kontrolu, ale celníci mě s kartičkou ČSOB poslali zpátky. Smí brát jen klienty ČS. Takže zase zpátky, projít běžnou kontrolou, do Erste salónku a cestou jsem přes okno zamával celníkům.

niemandos_1

No to je smůla Leoši, ale nějak se to ví už hodně dávno, i když tady kdosi kdysi psal, že to jde i pro CSOB klienty. Sám jsem přemýšlel, jestli to před měsícem risknout, ale dal jsem na zkušené. Clověk nemůže věřit každému, co sem něco napíše :-))

• (upraveno 2021-09-28T20:32:11+02:00)

Tu bezpecnostni kontrolu plati Sporitelna a jeste kdyz tam mela salonek Raifka, tak i ona. Pokud tam pustili nekoho s CSOB kartou, tak to byl spis jen omyl personalu.

Asi to muze platit jeste nekdo dalsi, ale netusim..

Honza Čermák

Máte tu někdo zkušenosti s digitální kartou LoungeKey? Informace o ní jsem našel akorát v letáku z Erste Premier, ale nikde jinde. Jde mi o to, že ČSOB Premium kreditka mi bude připravena na pobočce v době, kdy budu v zahraničí. Tak mne napadlo si kartu aktivovat předčasně, udělat si účet skrze https://www.loungekey.com/csobpremium a použít virtuální LoungeKey kartu, aniž bych měl plastovou kreditku. Bude to fungovat, někdo zkušenosti?

Avatar uživatele AlejandraS
AlejandraS

Ahoj, běžně používám. Mám ji v Apple Wallet, prostě si z mobilu načtou QR kód. Nikdy nikde nebyl problém. Aby informace byla úplná, tak ji mám od Erste ;)

• (upraveno 2021-08-18T17:50:08+02:00)

No nevím, nevím. Ona nějaká karta existuje? Já mám ČSOB a nikdy jsem ji neviděl. Ukazuje se normálmě kreditka World Elite.. Ale třeba se něco změnilo. Od doby co mám neomezený PP jsem ji nepoužil, což je vlastne už skoro rok. Ale před tím vždy na kreditku. Kartička byla když měla CSOB ještě PP.

• (upraveno 2021-08-18T17:59:59+02:00)

Ja myslim,ze u CSOB to je jak rika niemandos,tedy žádná kartička není,pouze samotná kreditka. Taky teď používám PP,ale o žádné změně nevím.

Ivo

Je to tak, pouziva se samotna kreditka World Elite.

Honza Čermák

Díky. Takže co mi vlastně udělá registrace tady? https://www.loungekey.com/csobpremium Jen náhled na seznam salónků a nějaký přehled v čerpání?

Jo

Avatar uživatele sali
sali

V mob. aplikaci LK pod záložkou Card mám nahranou kartu EP ve formě QR kódu, kterou se prokazuji na vstupu. Ale jakým postupem jsem vkládal si už nepamatuji. A jak je to u ČSOB také nevím.

Standa _1

V pripade Erste je jedno, jakou kartu pro vyuziti Loungekey pouzijete. MC world elite nebo Visa infinite. Debetni nebo kreditni..

Daniel _1

ahoj. nemáte někdo osobní zkušenost z poslední doby jak jsou otevřeny salonky v Lisabonu? dle všeho asi jenom od Tapu, ale tam neplatí LoungeKey... a taky - je pořád Mastercard v Budapešti pro WorldElite zdarma? psal jsem jim, ale zatím žádná odpověď... Díky

Jak říkáš, v LIS jen TAP a neplatí tam klasicky LK, PP atd. ANA by měl otevřít od 1.7.

to by mi stačilo.. díky

Zdravím, poprvé chci využít salonek před odletem mám mastercard world elite, letíme z terminálu 2 lze nějaký salonek využít? Díky za odpověď

• (upraveno 2021-06-11T20:30:26+02:00)

Takze, kreditka World od ČS ve Vidni stale zdarma. Byli jsme dnes cela rodinka, manzelka nam udelala dodatkovy ke svymu uctu. Zkousel jsem i moji od RB, tez world, ale tam je to opravdu za 23 neco, jak deklaruji. Milan

Ahoj,

nevite nahodou nekdo jak to ted se salonky ve Vidni ? Mam MC World od ČS. Je vstup stále zdarma ?

mil.maccza

No, osobne si myslim, ze toto prave není aktuální a je potreba se divat na https://www.mujmastercard.cz/pre...lonky.html a tam je psano Vstup pro držitele prémiových karet

Podmínky vstupu se mohou lišit. Prosím ověřte si možnost zvýhodněného vstupu u své banky.

a CS sama asi presne nevi, nebyli mi schopni odpovedet

Jan Vidim

Naposledy jsem byl na VIE v prosinci a nepustili nás tam na World

mil.maccza

No ja mam kreditku world od rajfky, a ti to maji za poplatek ve vidni, myslim 24euro. jakoze zvyhodnena cena. manzelka ma od CS a i pro me dodatkovou, a CS by to snad mela mit porad zdarma i pro world kartu. ale prave nevim

mil.maccza

Jan Vidim, jakou banku mas ?

Na Mastercard.cz byl vždycky bordel a jsou strašně ochotní odpovídat smysluplně na maily.....

Doufám ale, že na mujmastercard.cz je to špatně. 🤣

Poslušně hlásím, že s MC World od mBank je vstup ve Vídni stále zdarma.

Avatar uživatele aga.endy
aga.endy

A mohl bys popsat jak to v salonku aktuálně funguje co se týče jídla a pití?

Daniel _1

za mně pře 10 dny... víno prosecco pivo tvrdé v pohodě, něco sladkého slaného sendvič... asi tak jako normálně... chtějí covid test nebo očkování a registrovat se (to stejné jako vídeň restaurace), málo lidí, za mně (zadarmo ke kartě) úplně v pohodě...

Byli jsme na snídani - šunka, salám, sýr, pečivo, ovoce, jogurty, celkem normální nabídka vč. nápojů + cosi pojmenovaného takeaway bar a hlavně sprchy jsou v provozu. 🙂

Zdravím,

je stále možno s Mastercard world vstup ve Vídni?

Děkuji

Avatar uživatele Danny.709
Danny.709

Zdravím, ano. Využil jsem jediný otevřený SKY Lounge 18.7. ráno před odletem a 21.7. po příletu, vstup na MC World zdarma a bez problémů.

Zdravím, mám dotaz.

Budu odlétat do Nizozemska -terminál 2. Lze se dostat k salónku po odbavení, nebo máme proste smulu a vyuzit muzeme jen k odletu mimo Schengen? :)

tmx

Pokud myslíte MasterCard lounge v Praze, tak ne. Do terminálu 1 se bez letenky z terminálu 1 nedostanete.

Od 1. února 2020 Mastercard mění podmínky pro vstupy do svých letištních salónků v Praze, Vídni a Bratislavě. Nově budete mít bezplatné vstupy jako majitel Premium Karty (MC World Elite) jen Vy. Pro 4 bezplatné vstupy do salónků Lounge Key, se změna netýká.

Jan Vidim

Vstup s obyčejnou MasterCard za 100 CZK, doufám, pořád zůstává?

Ano.

Chápu to snad správně tak, že zkrouhli jen Elite a MC World se nemění...

tmx

Toto je informace od ČSOB premium, která dává pouze World Elite. Mastercard stránky o změně ještě mlčí. Takže těžko říct, co jiné karty.

Jak znám osazenstvo MC CZ, tak to na webu nebude ještě půl roku a i pak to tam napíšou blbě...

Ano,změna se týká,podle všeho,pouze World Elite,World by měl zůstat stejně.

Avatar uživatele Marek _2
Marek _2

A co world business? Ve Vídni manželka gratis v Praze ne. Nechápal jsem jejich logiku už teď...

tmx: Tady to mají správně https://business.mastercard.cz/c...unge/praha a tady špatně https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html

To je takový jejich folklór. 😁

Avatar uživatele Honzik _2
Honzik _2

Tak už to přišlo i mailem od EP, datum změny je 16.2.2020

Odkaz na aktuální pravidla, kde je zmíněna i Vídeň a Bratislava, na což se tu pořád řada lidí ptá a jsou k tomu různící se informace

tmx

J0x: Tam ale každá stránka řeší jiné karty. U firemních karet byl pouze držitel bez hostů i doposud. Takže update není ani ne jedné z těch stránek.

Standa _1

Ad Honzik: MC v tom mel i tak bordem. Zminoval jen 1 vstup, ale bezne fungovalo 1+4.

tmx: v případě Prahy asi jo, ale klikni na Bratislavu a uvidíš, že tam řeší i ostatní karty.

Pokud byste se někdy ocitli na Dali Airport (DLU), tak tamní salonek je i zadarmo drahý (já tam byl na Priority Pass)! Rozpustná káva, čaj, voda, nějaké sušenky, nějaký bonbón a to bylo všechno! Absolutně a bezkonkurenčně nejhorší salonek co jsem kdy viděl.

Pred cca mesicem jsem si zaridil u CSOB premium ucet a kreditku. Tak uvidime, jak to bude slapat. Zatim s tim nemam problem. Akorat porad nevim, jak se dostat do salonku na T1, kdyz pak poletim z T2

To ti objasním. Nedostaneš

Začátkem roku něco na odlehčení zejména pro němčináře.

Tento Frequent Flyer (VIP Vielflieger) Hon Circle podniká LOUNGE HOPPING na vídeňském letišti. Vypadá to na docela solidní diagnózu ... 😁

Tan člověk je totální magor, kterej se realizuje tím, že hrne na youtube svoje totálně absurdní videa jedno za druhým.

Pak ovšem zůstává otázkou, jak tento svérázný Vielflieger získal 600.000 mil v programu Miles&More za 2 roky? Buď je to dříč stále na služebkách nebo individuálně lítal jak blázen, vrazil do toho tisíce, desetitisíce eur a teď si užívá benefity. Nebo získal status HON CIRCLE nějak jinak? Ještě mě bláhově napadlo, že ten status ani nemá a všude projde jen s popsanými tričky a čepicemi 😁.

Oficiální info zní: As a HON Circle Member, you have to have earned a total of 600,000 HON Circle miles in two consecutive years – that is around 24 flights from Europe to New York in First Class or 120 Business Class flights within Europe.

Ivo

Ahoj, ma cenu zkouset vstup do MC Lounge (S world elite kreditkou) na T1 s letenkou v ramci Schengenu (T2)?

Určitě. Odletět s letenkou Ryanair třeba Lufthansou se také počítá.

Zkusit můžeš, jestli už oba terminály propojili.

tmx

A ono ty automatické brány pustí člověka do prostoru T1 s palubním lístkem z T2?

Ivo

Pro nekoho mozna hloupy dotaz, nicmene chci se ujistit. Csob premium i erste premier vyzaduji 70/50k prijem pro vedeni uctu zdarma. V podminkach neni uvedeno, ze to musi byt bilance na konci mesice (tedy +70/50k kazdy mesic), pouze se pise, ze to je souhrn prichozich plateb (u csob to nesmi byt ucet stejneho cloveka u jine banky).

Z toho mi teda vyplyva, ze pokud mi napr. pritelkyne kazdy mesic posle 70/50k a ja to pak poslu zase po par dnech zpet, splnim podminky pro ucet zdarma. Nebo se mylim? Teoreticky tedy staci mit volnych 70/50k na preposilani mezi ucty.. (dejme tomu ze i pritelkyni zalozim erste premier tak pak staci si ty penize poslat sem a tam mezi temi 2 ucty kazdy mesic). Mylim se?

Dlouho to tak fungovalo, ale postupně se tyhle hluché účty eliminují :)

Takže pokud se z tvého účtu nestane primární s aktivními útratami, zruší ti ho.

Jasně, nemusíš mít příjem 70k měsíčně, ale když budeš jen přeposílat, tak dlouho nebude.

tmx

Podmínka je, že to nesmí být tvůj účet u stejné banky. U jiné banky nemají možnost zjistit, zda je tvůj nebo tvého jmenovce.

Jinak Erste premier kromě veřejně prezentovaných podmínek požadují také investice / novou hypotéku / vysoký vklad na spořáku s úrokem směšných 0,2 %, jinak účty ruší. Spíš bych tedy v současnosti zamířil do ČSOB. Tam je ale podstatné říct, že je to navázané na kreditní kartu s rámcem aspoň 50 000 Kč a můžou (ale nemusí) chtít potvrzení o příjmu. Takže pokud máš jiné závazky, může se stát, že bys neprošel.

Avatar uživatele matej15
matej15

Ano u ČSOB to takhle dělat můžeš, tam to zatím narozdíl od Erste neřeší. Je lepší si tam nechat posílat výplatu a pak akorát točit ten zbytek do 50 tisíc, aby to nebylo tak nápadné, jako pořád dokola točit jedněch 50 tisíc. A nesmí to být z jiného tvého účtu v rámci ČSOB. U jiné banky, jak píše tmx, nemají šanci poznat jestli ti to neposílá třeba brácha/táta/syn, jelikož nemají přístup k rodnému číslu majitele účtu. Každopádně u ČSOB je první 3 nebo 4 měsíce zkušební období, kdy podmínka příjmu nemusí být splněna.

Ivo

A plati ta podminka na kreditni kartu u CSOB? Nikde jsem o tom zminku nenasel. Jinak konkretne CSOB zrovna v podminkach pise, ze to muze byt i prijem/plat jakozto OSVC, ktery si jen preposilas atd., takze pokud tam treba clovek 50k posle a pak zas nejak "vypari" treba 30k, tak bych v tom nevidel problem.. Jasne, ze 50k tam a hned pryc na stejny ucet je okaty, ale kdyz by tam clovek neco nechal, neco si poslal zpatky, neco treba pres pritelkyni.. ale to uz jsou detaily. Spis me zajima ta kreditka.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

A není jednodušší si prostě koupit Priority Pass?

STA86

U Erste stačí když s nima budete investovat, třeba jen pár stovek měsíčně, odškrtnou si jako splněno a máte klid. Cestuju relativně často, tak se mi to vyplatí - ikdybych ty investice bral jako nějakej poplatek za vedení účtu.

tmx

ČSOB má vlastně 2 služby - Premium konto a Premium kartu. K Premium kontu se vydává karta Visa Infinite. Premium karta je kreditka MasterCard World Elite. K té jako benefit je členství v programu Lounge key s 4 vstupy ročně zdarma. Nebo třeba cestovní pojištění. Je to ale úvěrový produkt, takže musíš projít schválením na základě ověření bonity. Někdy stačí, co jim ty nadiktuješ. Někdy to chtějí doložit. Takže je možné mít premium konto bez kreditky, ale pak nemáš vstupy do salonků ani cestovní pojištění.

Avatar uživatele matej15
matej15

Podmínka příjmu se váže jen ke kontu, nicméně bez premium konta nelze mít premium kreditku, naopak lze mít premium konto bez premium kreditky, pak ale nemáš ty salonky, ty jsou vázané jen na tu kreditku. Kreditka je pak zdarma, nemusí na ni být žádná aktivita. Pokud zatím nemáš u ČSOB žádnou historii, téměř s jistotou po tobě budou chtít potvrzení o příjmech, nicméně není potřeba aby jsi měl na potvrzení příjmy 50 tisíc, stačí i nějaký běžný příjem a nemít srážky z platu. Samozřejmě se prověřují i registry dlužníků. V ideálním případě pokud bys již u ČSOB kreditku měl, tak se jen změní typ a zvýší limit, na to už žádné potvrzení není potřeba.

Avatar uživatele Petr St
Petr St

U Erste Premier mi stačilo 210 k za tři měsíce a nikdo neřešil které, jako nemusel to být kvartál, prostě tři po sobě jdoucí měsíce. Měl jsem tam nějaké investice a to jim stačilo, nikdo mi nic nevnucoval. Letos na jaře jsem přešel k ČSOB Premium, v této bance jsem byl fyzicky poprvé a bankéřka po mě žádný příjem nechtěla účet rovnou založila. Na kreditku MC World Elite se jenom ptala, jestli mi stačí 50k a nebo chci víc. Kreditku moc nepoužívám, tak mi to stačí, to bylo všechno.

Já nevím jestli to má smysl, platíš u těch bank poplatky abys pak dostal vstup do salonku. To můžeš zajít rovnou na letišti do nějakého baru a vyjde to nastejno. Navíc teď ty salonky už objevila i věčně namazaná Kateřina Ostrá.

Avatar uživatele Petr St
Petr St

Účet je komplet zdarma, bez jakýchkoliv poplatků. Ty salonky beru spíš jako bonus, pro mě je důležité spíš kvalitní cestovní pojištění + storno. Když už jdu do salonku, tak ne se opít, ale odpočinout si a něco sníst.

Ivo

Diky vsem za info. Pro me aktualne nejsou problem penize, nybrz dolozeni o prijmu. V praci jsem nedavno skoncil a momentalne si davam volno a ziju z nasporeneho.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

No jak to tak čtu, tak ať se na to dívám z jakékoliv stránky, tak z toho čouhá zase typicky česká snaha o obcházení pravidel. Není fakt jednodušší si ten vstup zaplatit?

• (upraveno 2019-12-19T22:57:16+01:00)

Надежда: Jak jsem psal výš, stačí investovat pár stovek měsíčně... Kdysi jsem počítal skutečný roční náklady, teď už to nemám v hlavě, ale byly to drobný. Takhle se nemusím schovávat před bankéřem a můžu účet v klidu používat jako průtokovej (protože kromě LK a pojištění tam žádný extra výhody nejsou, že). Takže když si vezmu, na kolik mně reálně ty benefity vázaný k Premier účtu vyjdou, tak není co řešit.

Ahmad Masúd: Jak podle tebe probíhá to obcházení pravidel ? Ty jsou určený docela jasně. Pokud se budeme bavit o Erste - příchozí platby 70 tis. / měsíčně. Což se tady asi týká většiny lidí, takže nebudu řešit ty další dvě alternativy pro získání vedení účtu zdarma. Fakt, že následně tlačí klienty do investic bych spíš označil za obcházení pravidel z jejich strany, protože tohle se dozvíš až na schůzce s bankéřem.

Že se takhle dostanou ke službě Erste Premier i lidi, jejichž souhrnný měs. příjem nedosahuje výše 70 tis. ani omylem je opět spíš problém banky.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Děkuji za potvrzení názoru, že jde o obcházení pravidel.

Samozřejmě, když vám dám po kebuli, tak je váš problém, že vás bolí hlava :-)) (tahle logika mě vždycky dostane...).

Ahmad Masúd:

Prostuduj si: https://www.erstepremier.cz/cont...p_2019.pdf

A zkus mi ještě jednou vysvětlit, jak podle tebe konkrétně dochází k obcházení pravidel.

Standa _1

Jak psal Petr St, u Erste se sleduje tříměsíční průměr. Takže může přijít 40-40-130. ČSOB musí mít ten příjem 50 každý měsíc. Příjem u EP se ale bude ještě více sledovat. Více se budou sledovat obraty a zda se jedná o skutečný příjem ze závislé činnosti. Zda to je z účtu v jiné bance nebo v rámci spořitelny je nepodstatné.

Každopádně je také mylná informace, že je podmínkou ke vstupu do služby investování. Přesto tyhle služby nejsou nárokové služby a záleží na domluvě klient vs. bankéř.

Ani jedna banka ale nebude mít radost z klienta, který jen pořád přetáčí x desítek tisíc jen aby za službu nemusel platit 900 nebo 1000 Kč měsíčně. Předpokládám, že i ČSOB si na tohle brzo posvítí.

Standa _1

Ivo: Pro kreditní kartu nemusí být bezpodmínečně příjem. Stačí doložit i naspořené prostředky. Samozřejmě každá banka k tomu přistupuje jinak.

Ivo

Tak premium ucet i kreditka u CSOB bezproblemove zalozena. Krome osvc a zamestnance lze nastavit “rentier”, coz je defacto moje situace v soucasne dobe.

Poletíme 3 z Vídně, já držitel Mastercard elite World, je tam vstup jen pro jednoho nebo pro více osob zdarma?

Daniel _1

to ti nikdo dopředu není schopen říct.. počítej spíše, že vstup zdarma bude jen pro jednoho.. jděte ale všichni a při vstupu ti vyjede obsluha lístek a na něm bude jestli 1 zdarma nebo 1+4 zdarma...

Zdravím, MasterCard World je kreditní nebo debetní karta? A jsou tam nějaké podmínky, aby mi byl vstup do salónku umožněn? Děkuji

Může být debetní i kreditní, záleží na vás, o jaký produkt stojíte.

Podmínky pro vstup jsou uvedeny v článku.

Zdravím, mám kartu master card world elite a priority pass na Bali je nějaký salonek, do kterého mám zdarma vstupy?

Avatar uživatele Mauny
Mauny

Co je těžkého na tom se kouknout na stránky priority pasu (https://www.prioritypass.com/en), když ho máš? Jako první tě napadne jít sem, najít téma kam se to šikne, zeptat se a čekat? Tyto dotazy opravdu nechápu...

Jasně že jsem koukal. Když tam jsou tedy na jejich stránkách uvedeny 3 salonky, tak si můžu vybrat? Protože priority pass jako takové je zrušené a už je nevydávají, stejně jako se změnily salonky, které se dřív smely navštěvovat.

STA86

Ano, od Priority Pass přešla jak ČS tak i ČSOB k LoungeKey (takže ta služba není zrušená, pouze už se v ČR nedostaneš ke vstupům "zdarma"). Takže, co z toho plyne ? Musíš si to zjistit třeba v jejich aplikaci. Udělal jsem to za tebe. Vidím tam Concordia Lounge (Domestic Terminal) a Premier Lounge (International Terminal).

Nejspíš ale už Priority Pass nemáš a přešel jsi taky k LoungeKey programu, hm? Informuj se u svého bankéře.

Nicméně oba dva programy mají téměř totožné salónky a na Bali je jen jeden, do které lze jít, viz předchozí komentář (Premier Lounge)... Za mě bych si déle užil pláž a na letiště jel tak, abys do salónku nemusel, moc toho tady není. Šetři vstupy na přestup :)

Avatar uživatele P_P
P_P

Před 2 týdny jsem vyzkoušel v DPS Premier Lounge (je hned vedle T/G Lounge), dost přeplněný - museli uvolnit i vyhrazenou část pro cestující v First Class. Jídlo i nápoje standardní, žádná vysoká gastronomie. Rozhodnutí záleží na timingu, na checkinu byly hodně dlouhé fronty v economy, naštěstí jsme letěl v business, takže se mě to netýkalo, pak security, imigrace, tam už to nebylo tak strašné, ale přeci jen je mimo sezona. Nechával jsem si časovou rezervu takže jsem možná 45min strávil v salonku, dal jen lehké jídlo, letiště je malé takže dojít na gate není problém. Platit vstup za pobyt kratší než 1h myslím nestojí za to, pokud třeba nepotřebuju sprchu apod. ( a těch tam myslím bylo velmi málo).

Načíst všechny komentáře

Proč prodává Kiwi.com levnější letenky než Ryanair?
David Eiselt 2021-08-20T12:12:00+02:00 69 komentářů

V médiích se aktuálně řeší spor Ryanair vs. Kiwi.com (např. článek na Zdopravy.cz), kdy aerolinka odmítá pustit na palubu zákazníky tuzemského vyhledávače letenek Kiwi.com. Téma je to zajisté ožehavé…

Rodina na pláži
Soutěž s Blue Style o hlavní výhru 15.000 Kč na dovolenou
David Eiselt 2021-06-24T20:34:00+02:00 21 komentářů

Koronavirus a celou pandemii bereme jako příležitost k restartu a nastolení nových pravidel. Měníme priority i naše přesvědčení, že individuální cesty jsou nejlepší. Není a nikdy tomu tak nebylo.…

Eurowings
Eurowings zakládá bázi v Praze a přidává 11 nových spojení
David Eiselt 2021-06-21T22:18:00+02:00 6 komentářů

Nedávná informace o chystané bázi německých aerolinií Eurowings, které v Praze chystají ponechat od podzimu 2021 dvě letadla Airbus A320 a od léta přidat ještě třetí, zdvihla vlnu zájmu a…

Noční vlak v Rusku
Noční vlaky z Česka po Evropě
Kryštof Hájek 2021-06-10T22:38:00+02:00 6 komentářů

Posledních několik let na evropské železnici můžeme pozorovat zajímavý trend: obnovování nočních lůžkových vlaků. Stojí za ním hned několik důvodů od ekologických tlaků po stále se…