Slyšeli jste už někdy o letištních salóncích nebo zahlédli ceduli v letištním terminálu s nápisem „Lounge“? Pak vás možná jistě zajímá, co vše takový letištní salónek zahrnuje a jak se do něj vlastně dostanete. Na vaše otázky vám nyní odpovíme.

K čemu slouží letištní salónek?

Asi každého napadne, že je k odpočinku a rozhodně se nemýlí. Letištní salónky tvoří oázy klidu na jinak rušném terminálu a nabízí pohodlí při čekání na odlet.

Jejich vybavenost a míra pohodlí se liší a zatímco v Bratislavě na vás čekají plastové židle u stolů, v Praze se přeci jen pohodlněji usadíte do křesel a třeba v takovém Dauhá si užijete vlastní vířivku či pokoj se sprchou, televizí a postelí.

Co v salóncích najdete?

Poté, co projdete skrze recepci, na vás čeká prostor s výběrem nejrůznějších míst k sezení. Jak bylo psáno výše, můžete tu najít obyčejné židle se stoly, ale mnohem častěji pohodlná kožená křesla či gauče a někde i lehátka k natažení těla.

Usaďte se, odložte si zavazadla a jděte k baru či bufetu. Každý salónek totiž nabídne i občerstvení. A to se samozřejmě také liší salónek od salónku. Obvykle na vás čeká samoobslužný bufet, kde najdete jak pití, tak něco k snědku. Typické jsou všechny různé ochucené vody, piva, vína, ale i tvrdé alkoholické nápoje. K jídlu najdete bagetky, ovoce, saláty, ale i teplá jídla. Vše samozřejmě zdarma.

Potřebujete něco dodělat do práce či se zabavit online? Připojte se k internetu, který je zdarma i na letištích, kde jinak veřejná wifi síť neexistuje. Ve většině salóncích pak nechybí pracovní koutky s tiskárnou, počítači a hlavně pohodlnými židlemi u pracovních stolů.

Ať už po delším letu či celodenním chození ve městě byste se rádi na další let zkulturnili? Využijte sprchy.

Zkrátka a dobře, nechybí tu nic, co by vám během kratšího či delšího čekání na let mělo scházet. Pohodlně se usaďte, vezměte si drink a při pohledu na cvrkot na letištní ploše bezstarostně relaxujte.

Jak se do salónku dostat?

Možnosti jak vstoupit do letištního salónku se různí. Prakticky vzato existují následující možnosti:

Na jednom letišti bývá vícero salónků. Některé vám nabídnou všechny uvedené možnosti vstupu, jiné budou zase omezeny jen pro cestující v byznys třídě. O pravidlech vás vždy informují na recepci daného salónku.

Dost bylo ale obecných řečí. Pojďme se podívat konkrétně na možnosti, které nám nabízí naše kotlina.

Vstupy zdarma s Mastercard

Vlastníte platební kartu Mastercard? Pak můžete mít nárok na vstup zdarma do několika letištních salónků, a to v Praze, Vídni či Bratislavě.

Musíte vlastnit platební kartu Mastercard Platinum nebo Mastercard World Elite. Pokud vlastníte MasterCard World, nesmutněte, i na vás čekají vstupy zdarma ve Vídni a Bratislavě.

Na jaké salónky se vstupy s Mastercard vztahují?

• SKY Lounge, JET Lounge a AIR Lounge ve Vídni
  • Mastercard Caproni Lounge Bratislava

Od 1.5.2020 došlo bohužel ke zrušení vstupů za 100 Kč do salónku Mastercard na Terminálu 1 v Praze.

Vstupy zdarma využijete i v Budapešti, Moskvě a jiných Mastercard salóncích po světě s platební kartou Mastercard World Elite – vždy se optejte na recepci, aby vám sdělili podmínky vstupu (nikde neexistuje oficiální seznam).

Mastercard World Elite je karta určena pro movitější klienty. Nabízí ji například Erste Premiere od České spořitelny nebo ČSOB Premium. Potřebovat budete příjem minimálně 70 000 Kč nebo 50 000 Kč měsíčně. U Erste navíc máte vstup i na Terminálu 2 do salónku Erste Premiere a u obou bank získáte kartu LoungeKey s 6, respektive 4 vstupy do libovolných salónků po světě zdarma.

Pro plnohodnotné využití je vhodné, aby váš partner/partnerka měli svou kartu na své jméno. Můžete vystavit dodatkovou nebo u Erste dokonce zřídit druhý účet bez podmínek zdarma.

Máte nějaké dotazy k salónkům či platební kartám s těmito benefity? Ptejte se.

Zdravím, mám dotaz.

Budu odlétat do Nizozemska -terminál 2. Lze se dostat k salónku po odbavení, nebo máme proste smulu a vyuzit muzeme jen k odletu mimo Schengen? :)

tmx

Pokud myslíte MasterCard lounge v Praze, tak ne. Do terminálu 1 se bez letenky z terminálu 1 nedostanete.

Od 1. února 2020 Mastercard mění podmínky pro vstupy do svých letištních salónků v Praze, Vídni a Bratislavě. Nově budete mít bezplatné vstupy jako majitel Premium Karty (MC World Elite) jen Vy. Pro 4 bezplatné vstupy do salónků Lounge Key, se změna netýká.

Avatar uživatele Jan Vidim
Jan Vidim

Vstup s obyčejnou MasterCard za 100 CZK, doufám, pořád zůstává?

Ano.

Chápu to snad správně tak, že zkrouhli jen Elite a MC World se nemění...

tmx

Toto je informace od ČSOB premium, která dává pouze World Elite. Mastercard stránky o změně ještě mlčí. Takže těžko říct, co jiné karty.

Jak znám osazenstvo MC CZ, tak to na webu nebude ještě půl roku a i pak to tam napíšou blbě...

Ano,změna se týká,podle všeho,pouze World Elite,World by měl zůstat stejně.

Avatar uživatele Marek
Marek

A co world business? Ve Vídni manželka gratis v Praze ne. Nechápal jsem jejich logiku už teď...

tmx: Tady to mají správně https://business.mastercard.cz/c...unge/praha a tady špatně https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html

To je takový jejich folklór. 😁

Avatar uživatele Honzik
Honzik

Tak už to přišlo i mailem od EP, datum změny je 16.2.2020

Odkaz na aktuální pravidla, kde je zmíněna i Vídeň a Bratislava, na což se tu pořád řada lidí ptá a jsou k tomu různící se informace

tmx

J0x: Tam ale každá stránka řeší jiné karty. U firemních karet byl pouze držitel bez hostů i doposud. Takže update není ani ne jedné z těch stránek.

Standa

Ad Honzik: MC v tom mel i tak bordem. Zminoval jen 1 vstup, ale bezne fungovalo 1+4.

tmx: v případě Prahy asi jo, ale klikni na Bratislavu a uvidíš, že tam řeší i ostatní karty.

Pokud byste se někdy ocitli na Dali Airport (DLU), tak tamní salonek je i zadarmo drahý (já tam byl na Priority Pass)! Rozpustná káva, čaj, voda, nějaké sušenky, nějaký bonbón a to bylo všechno! Absolutně a bezkonkurenčně nejhorší salonek co jsem kdy viděl.

Pred cca mesicem jsem si zaridil u CSOB premium ucet a kreditku. Tak uvidime, jak to bude slapat. Zatim s tim nemam problem. Akorat porad nevim, jak se dostat do salonku na T1, kdyz pak poletim z T2

To ti objasním. Nedostaneš

Začátkem roku něco na odlehčení zejména pro němčináře.

Tento Frequent Flyer (VIP Vielflieger) Hon Circle podniká LOUNGE HOPPING na vídeňském letišti. Vypadá to na docela solidní diagnózu ... 😁

Tan člověk je totální magor, kterej se realizuje tím, že hrne na youtube svoje totálně absurdní videa jedno za druhým.

Pak ovšem zůstává otázkou, jak tento svérázný Vielflieger získal 600.000 mil v programu Miles&More za 2 roky? Buď je to dříč stále na služebkách nebo individuálně lítal jak blázen, vrazil do toho tisíce, desetitisíce eur a teď si užívá benefity. Nebo získal status HON CIRCLE nějak jinak? Ještě mě bláhově napadlo, že ten status ani nemá a všude projde jen s popsanými tričky a čepicemi 😁.

Oficiální info zní: As a HON Circle Member, you have to have earned a total of 600,000 HON Circle miles in two consecutive years – that is around 24 flights from Europe to New York in First Class or 120 Business Class flights within Europe.

Ivo

Ahoj, ma cenu zkouset vstup do MC Lounge (S world elite kreditkou) na T1 s letenkou v ramci Schengenu (T2)?

Určitě. Odletět s letenkou Ryanair třeba Lufthansou se také počítá.

Zkusit můžeš, jestli už oba terminály propojili.

tmx

A ono ty automatické brány pustí člověka do prostoru T1 s palubním lístkem z T2?

Ivo

Pro nekoho mozna hloupy dotaz, nicmene chci se ujistit. Csob premium i erste premier vyzaduji 70/50k prijem pro vedeni uctu zdarma. V podminkach neni uvedeno, ze to musi byt bilance na konci mesice (tedy +70/50k kazdy mesic), pouze se pise, ze to je souhrn prichozich plateb (u csob to nesmi byt ucet stejneho cloveka u jine banky).

Z toho mi teda vyplyva, ze pokud mi napr. pritelkyne kazdy mesic posle 70/50k a ja to pak poslu zase po par dnech zpet, splnim podminky pro ucet zdarma. Nebo se mylim? Teoreticky tedy staci mit volnych 70/50k na preposilani mezi ucty.. (dejme tomu ze i pritelkyni zalozim erste premier tak pak staci si ty penize poslat sem a tam mezi temi 2 ucty kazdy mesic). Mylim se?

Dlouho to tak fungovalo, ale postupně se tyhle hluché účty eliminují :)

Takže pokud se z tvého účtu nestane primární s aktivními útratami, zruší ti ho.

Jasně, nemusíš mít příjem 70k měsíčně, ale když budeš jen přeposílat, tak dlouho nebude.

tmx

Podmínka je, že to nesmí být tvůj účet u stejné banky. U jiné banky nemají možnost zjistit, zda je tvůj nebo tvého jmenovce.

Jinak Erste premier kromě veřejně prezentovaných podmínek požadují také investice / novou hypotéku / vysoký vklad na spořáku s úrokem směšných 0,2 %, jinak účty ruší. Spíš bych tedy v současnosti zamířil do ČSOB. Tam je ale podstatné říct, že je to navázané na kreditní kartu s rámcem aspoň 50 000 Kč a můžou (ale nemusí) chtít potvrzení o příjmu. Takže pokud máš jiné závazky, může se stát, že bys neprošel.

matej15

Ano u ČSOB to takhle dělat můžeš, tam to zatím narozdíl od Erste neřeší. Je lepší si tam nechat posílat výplatu a pak akorát točit ten zbytek do 50 tisíc, aby to nebylo tak nápadné, jako pořád dokola točit jedněch 50 tisíc. A nesmí to být z jiného tvého účtu v rámci ČSOB. U jiné banky, jak píše tmx, nemají šanci poznat jestli ti to neposílá třeba brácha/táta/syn, jelikož nemají přístup k rodnému číslu majitele účtu. Každopádně u ČSOB je první 3 nebo 4 měsíce zkušební období, kdy podmínka příjmu nemusí být splněna.

Ivo

A plati ta podminka na kreditni kartu u CSOB? Nikde jsem o tom zminku nenasel. Jinak konkretne CSOB zrovna v podminkach pise, ze to muze byt i prijem/plat jakozto OSVC, ktery si jen preposilas atd., takze pokud tam treba clovek 50k posle a pak zas nejak "vypari" treba 30k, tak bych v tom nevidel problem.. Jasne, ze 50k tam a hned pryc na stejny ucet je okaty, ale kdyz by tam clovek neco nechal, neco si poslal zpatky, neco treba pres pritelkyni.. ale to uz jsou detaily. Spis me zajima ta kreditka.

Avatar uživatele Petr76
Petr76

A není jednodušší si prostě koupit Priority Pass?

STA86

U Erste stačí když s nima budete investovat, třeba jen pár stovek měsíčně, odškrtnou si jako splněno a máte klid. Cestuju relativně často, tak se mi to vyplatí - ikdybych ty investice bral jako nějakej poplatek za vedení účtu.

tmx

ČSOB má vlastně 2 služby - Premium konto a Premium kartu. K Premium kontu se vydává karta Visa Infinite. Premium karta je kreditka MasterCard World Elite. K té jako benefit je členství v programu Lounge key s 4 vstupy ročně zdarma. Nebo třeba cestovní pojištění. Je to ale úvěrový produkt, takže musíš projít schválením na základě ověření bonity. Někdy stačí, co jim ty nadiktuješ. Někdy to chtějí doložit. Takže je možné mít premium konto bez kreditky, ale pak nemáš vstupy do salonků ani cestovní pojištění.

matej15

Podmínka příjmu se váže jen ke kontu, nicméně bez premium konta nelze mít premium kreditku, naopak lze mít premium konto bez premium kreditky, pak ale nemáš ty salonky, ty jsou vázané jen na tu kreditku. Kreditka je pak zdarma, nemusí na ni být žádná aktivita. Pokud zatím nemáš u ČSOB žádnou historii, téměř s jistotou po tobě budou chtít potvrzení o příjmech, nicméně není potřeba aby jsi měl na potvrzení příjmy 50 tisíc, stačí i nějaký běžný příjem a nemít srážky z platu. Samozřejmě se prověřují i registry dlužníků. V ideálním případě pokud bys již u ČSOB kreditku měl, tak se jen změní typ a zvýší limit, na to už žádné potvrzení není potřeba.

Avatar uživatele Petr St
Petr St

U Erste Premier mi stačilo 210 k za tři měsíce a nikdo neřešil které, jako nemusel to být kvartál, prostě tři po sobě jdoucí měsíce. Měl jsem tam nějaké investice a to jim stačilo, nikdo mi nic nevnucoval. Letos na jaře jsem přešel k ČSOB Premium, v této bance jsem byl fyzicky poprvé a bankéřka po mě žádný příjem nechtěla účet rovnou založila. Na kreditku MC World Elite se jenom ptala, jestli mi stačí 50k a nebo chci víc. Kreditku moc nepoužívám, tak mi to stačí, to bylo všechno.

Já nevím jestli to má smysl, platíš u těch bank poplatky abys pak dostal vstup do salonku. To můžeš zajít rovnou na letišti do nějakého baru a vyjde to nastejno. Navíc teď ty salonky už objevila i věčně namazaná Kateřina Ostrá.

Avatar uživatele Petr St
Petr St

Účet je komplet zdarma, bez jakýchkoliv poplatků. Ty salonky beru spíš jako bonus, pro mě je důležité spíš kvalitní cestovní pojištění + storno. Když už jdu do salonku, tak ne se opít, ale odpočinout si a něco sníst.

Ivo

Diky vsem za info. Pro me aktualne nejsou problem penize, nybrz dolozeni o prijmu. V praci jsem nedavno skoncil a momentalne si davam volno a ziju z nasporeneho.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

No jak to tak čtu, tak ať se na to dívám z jakékoliv stránky, tak z toho čouhá zase typicky česká snaha o obcházení pravidel. Není fakt jednodušší si ten vstup zaplatit?

• Přidal se před 10 měs
  • (upraveno 2019-12-19T22:57:16+01:00)

Надежда: Jak jsem psal výš, stačí investovat pár stovek měsíčně... Kdysi jsem počítal skutečný roční náklady, teď už to nemám v hlavě, ale byly to drobný. Takhle se nemusím schovávat před bankéřem a můžu účet v klidu používat jako průtokovej (protože kromě LK a pojištění tam žádný extra výhody nejsou, že). Takže když si vezmu, na kolik mně reálně ty benefity vázaný k Premier účtu vyjdou, tak není co řešit.

Ahmad Masúd: Jak podle tebe probíhá to obcházení pravidel ? Ty jsou určený docela jasně. Pokud se budeme bavit o Erste - příchozí platby 70 tis. / měsíčně. Což se tady asi týká většiny lidí, takže nebudu řešit ty další dvě alternativy pro získání vedení účtu zdarma. Fakt, že následně tlačí klienty do investic bych spíš označil za obcházení pravidel z jejich strany, protože tohle se dozvíš až na schůzce s bankéřem.

Že se takhle dostanou ke službě Erste Premier i lidi, jejichž souhrnný měs. příjem nedosahuje výše 70 tis. ani omylem je opět spíš problém banky.

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Děkuji za potvrzení názoru, že jde o obcházení pravidel.

Samozřejmě, když vám dám po kebuli, tak je váš problém, že vás bolí hlava :-)) (tahle logika mě vždycky dostane...).

Ahmad Masúd:

Prostuduj si: https://www.erstepremier.cz/cont...p_2019.pdf

A zkus mi ještě jednou vysvětlit, jak podle tebe konkrétně dochází k obcházení pravidel.

Standa

Jak psal Petr St, u Erste se sleduje tříměsíční průměr. Takže může přijít 40-40-130. ČSOB musí mít ten příjem 50 každý měsíc. Příjem u EP se ale bude ještě více sledovat. Více se budou sledovat obraty a zda se jedná o skutečný příjem ze závislé činnosti. Zda to je z účtu v jiné bance nebo v rámci spořitelny je nepodstatné.

Každopádně je také mylná informace, že je podmínkou ke vstupu do služby investování. Přesto tyhle služby nejsou nárokové služby a záleží na domluvě klient vs. bankéř.

Ani jedna banka ale nebude mít radost z klienta, který jen pořád přetáčí x desítek tisíc jen aby za službu nemusel platit 900 nebo 1000 Kč měsíčně. Předpokládám, že i ČSOB si na tohle brzo posvítí.

Standa

Ivo: Pro kreditní kartu nemusí být bezpodmínečně příjem. Stačí doložit i naspořené prostředky. Samozřejmě každá banka k tomu přistupuje jinak.

Ivo

Tak premium ucet i kreditka u CSOB bezproblemove zalozena. Krome osvc a zamestnance lze nastavit “rentier”, coz je defacto moje situace v soucasne dobe.

Poletíme 3 z Vídně, já držitel Mastercard elite World, je tam vstup jen pro jednoho nebo pro více osob zdarma?

Avatar uživatele Daniel
Daniel

to ti nikdo dopředu není schopen říct.. počítej spíše, že vstup zdarma bude jen pro jednoho.. jděte ale všichni a při vstupu ti vyjede obsluha lístek a na něm bude jestli 1 zdarma nebo 1+4 zdarma...

Zdravím, MasterCard World je kreditní nebo debetní karta? A jsou tam nějaké podmínky, aby mi byl vstup do salónku umožněn? Děkuji

Může být debetní i kreditní, záleží na vás, o jaký produkt stojíte.

Podmínky pro vstup jsou uvedeny v článku.

Zdravím, mám kartu master card world elite a priority pass na Bali je nějaký salonek, do kterého mám zdarma vstupy?

Avatar uživatele Mauny
Mauny

Co je těžkého na tom se kouknout na stránky priority pasu (https://www.prioritypass.com/en), když ho máš? Jako první tě napadne jít sem, najít téma kam se to šikne, zeptat se a čekat? Tyto dotazy opravdu nechápu...

Jasně že jsem koukal. Když tam jsou tedy na jejich stránkách uvedeny 3 salonky, tak si můžu vybrat? Protože priority pass jako takové je zrušené a už je nevydávají, stejně jako se změnily salonky, které se dřív smely navštěvovat.

STA86

Ano, od Priority Pass přešla jak ČS tak i ČSOB k LoungeKey (takže ta služba není zrušená, pouze už se v ČR nedostaneš ke vstupům "zdarma"). Takže, co z toho plyne ? Musíš si to zjistit třeba v jejich aplikaci. Udělal jsem to za tebe. Vidím tam Concordia Lounge (Domestic Terminal) a Premier Lounge (International Terminal).

Nejspíš ale už Priority Pass nemáš a přešel jsi taky k LoungeKey programu, hm? Informuj se u svého bankéře.

Nicméně oba dva programy mají téměř totožné salónky a na Bali je jen jeden, do které lze jít, viz předchozí komentář (Premier Lounge)... Za mě bych si déle užil pláž a na letiště jel tak, abys do salónku nemusel, moc toho tady není. Šetři vstupy na přestup :)

Avatar uživatele P_P
P_P

Před 2 týdny jsem vyzkoušel v DPS Premier Lounge (je hned vedle T/G Lounge), dost přeplněný - museli uvolnit i vyhrazenou část pro cestující v First Class. Jídlo i nápoje standardní, žádná vysoká gastronomie. Rozhodnutí záleží na timingu, na checkinu byly hodně dlouhé fronty v economy, naštěstí jsme letěl v business, takže se mě to netýkalo, pak security, imigrace, tam už to nebylo tak strašné, ale přeci jen je mimo sezona. Nechával jsem si časovou rezervu takže jsem možná 45min strávil v salonku, dal jen lehké jídlo, letiště je malé takže dojít na gate není problém. Platit vstup za pobyt kratší než 1h myslím nestojí za to, pokud třeba nepotřebuju sprchu apod. ( a těch tam myslím bylo velmi málo).

Zdravím Vás, nevíte prosím, jestli nějakým způsobem funguje vstup do salonku i přes Mastercard, kterou ma člověk od Revolutu?

Díky

Když zaplatíš Metal...

A když si Metal nezaplatíš, tak stejné ceny mají většinou ty salonky, čili přijdeš a koupíš si normal vstup, nepotřebuješ si k tomu platit Revolutku

Avatar uživatele andrewcz
andrewcz

Nope. S Revolutkou je to vždycky levnější, v jejich appce (respektive jsem ještě nenarazil na letiště, kde by to bylo stejný nebo levnější). Navíc Revolutka je na cestování fakt ideál.

TG

Ahoj, letime na konci mesice s Level z Parize na Guadeloupe, priskoky s CSA/AF, takze presun CDG-ORY a zpatky naopak. Chapu dobre z popisu salonku LoungeKey, ze je mi karta pri tomhle itinerari vzhledem k terminalum k nicemu? Existuje nejaka dostupna alternativa? Mame tam 6/7 hodin, ktere jsem chtel takto vyuzit a aspon se nekde najist, kdyz uz jsou to vsechno hladolety :-(

Na Orly jsou 2 salónky, kam se lze dostat s LoungeKey.

Pokud jí tedy máš, vstup využiješ v pohodě. Nebo o jakém popisu mluvíš?

matej15

No podle všeho to vypadá, že když letíš s Levelem (ale i Transavií), tak máš na Orly smůlu, protože jeden salonek je na Terminálu 1 a druhý na Terminálu 4 a podle informací nejsou přístupné pokud nemáš BP na odlet z daného terminálu. Level i Transavia používají Terminál 3, kde žádný salonek na LoungeKey není. Taky jsem myslel, že tam někde zajdu na jídlo, ale vypadá to že asi mám smůlu. Naopak na CDG před letem do Prahy by asi něco klapnout mohlo.

Při letu z terminálu 3 gate D, je možno se dostat na gate F

, kde se nachází Icare lounge

• (upraveno 2019-11-10T10:53:50+01:00)

tohle je z vlastni zkusenosti? ja to totiz z popisku prelozenych do novych nazvu terminalu pochopil presne jak pise matej15

EDIT: ted jsem tam volal a zenska mi potvrdila ze 'only Terminal 4' :-((

matej15

Podle všeho je opravdu možné se z Non Schengen části terminálu 3 dostat na F gaty terminálu 4. Takže teď otázka jestli ta ženská jen nevěděla a nebo opravdu pouští do lounge jen boarding passy s odletem z T4.

TG

Ahoj, co znamena 'podle vseho', prosim? Ptal jsem se na FB strance letiste a potvrdili, ze "Hello, Unfortunately, Orly 4 (international area where the lounge is situated) and Orly 3 (international area) are separated and you won't be able to access this part of the airport if you don't have a valid boarding pass. Best regards, CM Community Manager"

Podle plánů letiště zde:

a podle popisu zde:

"D Gates Boarding: Orly 3 counts with boarding for D gates D11-D22, whilst D23-D26 gates boarding is located with the general boarding for D, E and F gates."

"D, E, F Boarding: Find in this section boarding for D gates D23-D26. On the other hand, passengers should follow across this section to reach boarding for gates E and F. "

Pokud ovšem oficiální vyjádření je, že to nejde, tak se asi nedá nic dělat :(

TG

jj to druhe jsou neoficialni stranky a podstatne je asi toto - https://www.parisaeroport.fr/doc...471ae8bd_6 - posledni stranka, ze ktere je evidentni, ze salonek je za pasovkou pro gaty F

Ahoj, měl bych dotaz k Mastercard salónku v Praze. Mám Mastercard gold, chápu, že když mám navíc priceless tak mi vrátí 350kč, ale platí to i u doprovodu, nebo tam ne? Díky!

Bude to podle mě jen na majitele karty.

Leoš Literák

Mimochodem, bankéřka ČSOB mi řekla, že přechodem na Loungekey se resetovaly letošní vstupy - takže mám zase 4!

Komplet aktualizováno :)

V seznamu chybí Air Lounge ve Vídni.

Stále chybí Air Lounge. Chtělo by to nějakou kompletnější aktualizaci. 😁

To je nějaká novinka? Air Lounge dříve nebyla dostupná, byla jen Sky Lounge (Schengen, Non-Schengen) a Jet Lounge (Schengen). Ani na stránkách mastercard se o tom nic nepíše.

Nepíše, ale za zkoušku člověk nic nedá. Letos už jsme tam byli 2x, nevím kdy poprvé, ale nějaký měsíc už to asi bude, podruhé nedávno.

Na to, co se na stránkách Mastercard píše, sere pes, sami dlouho ignorovali Bratislavu a řeč je s nimi jak s kozou na ledě a o nekompletním/nesprávném popisu salonků nemluvě...

Tak díky za info.

Leonard

Ve Vídni byly salonky ještě letos v únoru na MC Gold zdarma, už jsou ale za 17,5€. Lounge key od Erste neomezeně zdarma bez hostů.

Teď koukám, že na webu letiště to dokonce mají napsané: "MasterCard PREMIUM

Bezplatný přistup pro majitele vybraných karet vydaných v Arménii, Bìlarusku, Bosnì, Bulharsku, Chorvatsku, České Republice, Madarsku, Makedonii, Černé Hoře, Rumunsku, Srbsku, na Slovensku a ve Slovinsku."

Zdravim, ja mam MasterCard Gold od mBanku. Takze v Praze zaplatim 450 a pak 350 ziskam zpet podle informaci. Kdo uz to zkousel opravdu tech 350kc se vrati?

Vojtěch Jahoda

Vrací ale jen pokud máte kartu přidanou v pricelessspecials.cz a tech 350 Kč se vám vrátí jako cashback na učet pricelessspecials.cz a od tam podle nastavení se peníze posílají zpět na váš bankovní účet.

Pokud mám Mastercard Gold a pak ještě World (obě zapojené do Specials, obě na mé jméno), tak je možné využít jednu pro mě a druhou pro doprovod, s tím, že mi vrátí 2x350 Kč na Specials účet?

• (upraveno 2019-11-07T09:26:39+01:00)

Ne, karta musí být na jméno toho, kdo vstupuje, pokud neumožňuje vzít hosty (což World ani Gold neumožňuje).

Liborek

Mě teď naposledy (říjen 2019) vrátili i za hosta. Všechno jsem platil jednou world. Možná to je chyba v matrixu, ale potěšilo.

Mam na Vas, zkusene "salonkare" :) dotaz... Jelikoz z VIE litam malokdy a uz jsem neletel nekolik roku, takze nevim, jak to tam je. Mam vstup s Mastercard World Elite do Sky Lounge a Jet Lounge. Nicmene letim do LHR, takze non-schengen flight a u non-schengenu lze vyuzit jen Sky Lounge. Ten je ale situovany v terminalu 3 a jak jsem koukal, tak BA odlitaji pokazde s Terminalu 2 od gejtu D.. Da se to vnitrni casti nejak projit z 3 na 2, nebo mam smulu a tudy neprojdu? Koukal jsem na planek letiste a vsechno mozne, ale nikde jsem to z niceho nevycetl. Diky moc...

Prostě jdi podle šipek na F. Asi se svezeš autobusem, ale nepamatuju si to přesně, jel jsem z T1.

Diky moc, zkusim nejak prorazit... :)

Avatar uživatele Daniel
Daniel

našel jsem jednu diskuzi (v češtině) a je tam snad nejvíce informací k VIP salónkům na letištích po celém světě..

Ahoj, letime v breznu z terminalu 2, je moznost se zdarma pripadne levne dostat do nektereho salonku? Dekuji

Pokud jsi nebojsa, jde to vždy:-)

Avatar uživatele peto27
peto27

Zdravim, clanok je uz dost stary, tak by som sa opytal, ako je to aktualne s VIP salonikmi vo Viedni?

Plati nan karta MasterCard World Credit? A ak ano, ktory salonik to presne je, pretoze na stranke som ich nasiel 6...

Letim do Barcelony, je nejaky aj v terminale, odkial leti Eurowings do Barcelony?

A este otazka, je mozne salonik vyuzit vo Viedni aj po prilete z BCN a teda, nie len pred odletom?

niemandos

A. papat a popíjet už budeš sam!? No ja jen, ze si nejsi schopny sam nic najít. Kazdopadne se nevzrusuj. Tvoje kartička ti je ve Vídni k ničemu.

Tak hlavně to je v textu jasně napsané - Sky Lounge a Jet Lounge. Pustí tě i s MC World viz https://www.mastercard.cz/cs-cz/...lonky.html

niemandos

Ty kazis srandu Cali. Cozpak si zaslouží salonek někdo, kdo se ani neumí podívat do podmínek svého produktu. Teď jsi me pokazil zbytek neděle ;-)

Leonard

MC World ve Vídni, to jsem taky nevěděla ... :)

Si říkám, že se mně ta dobrota k bližnímu vrátí:-) Původně jsem uvažoval ho za trest poslat do Senator Lounge.

Kdyby byly alespoň ty podmínky někde srozumitelně sesumírované :) viz MC v BTS...

S MC (CZ) jsem komunikoval přes FB, vypadá to, že to mají na háku. Soudě podle úrovně maďarské stránky i Maďaři.

Peršan

Zdravím , zkoušel jsem ve středu vstup do salonku v Blavě. Bohužel na moji kreditku ČS World je vstup za 18 EUR

Standa

Zřejmě nestačí typ World a ke vstupu zdarma je potřeba mít typ karty World Elite.

• (upraveno 2019-01-13T08:43:06+01:00)

Ani bych neřekl, jestli teda za měsíc něco nezměnili. Vstup na MC World mBank v pohodě...

Avatar uživatele Gigo15
Gigo15

Tak banka ruší Priority Pass a místo něho nabízí KeyLounge.

Má někdo zkušenosti s KeyLounge?

Děkuji

Já to mám přez Erste Premier. Stáhnul jsem apku. Za 1dolar jsem se přez kreditku zalogoval na LougeKey. Vyhledá ti to salonky. Když si vybereš salónek, nabídne to tvůj digitální QR kód a nemusíš při vstupu tahat kreditku. Nabízí to také obchody v okolí salónku, kde máš určité slevy.

Ted dolar ti zustane.

Leonard

jen zajímavost, co s kartou Priority Pass platnou do března 2020, když ČS přešla na Lounge Key?:) platí/neplatí/do koše?

Standa

Vyhodit, všechny jsou zablokované.

Chápu to dobře, že u erste premier jsem s Priority pass mohl využít 4 vstupy zdarma pro sebe i pro spolucestující a pak 50% sleva na další vstupy a teď s LoungeKey mám u erste sice 6 volných vstupů a následně 50% z ceny, ale nemohu to použít pro doprovod? Díky.

opt

Stačí si přečíst podmínky - 6 vstupů se dá využít i pro hosty.

Osobně si navýšení počtu vstupů vysvětluji jako kompenzaci toho, že v programu LoungeKey je zapojeno méně salónků než v PriorityPass (což pravděpodobně vede k nižším nákladům banky na členství v programu a bylo to důvodem ke změně...)

Načíst všechny komentáře

Glamping
Glamping v Česku a 19 tipů na ta nejvíc okouzlující místa
David Eiselt 2020-05-13T19:56:00+02:00 16 komentářů

Toužíte po dobrodružství, klidu, noční obloze a hluku, který se skládá z šumu stromů a zpěvu ptáků? Vezměte stan a vyrazte do přírody. Že byste rádi k tomu všemu přidali alespoň kousek moderna v…

Odpočinek v salónku Cathay LHR T3
Pojď s námi psát praktické průvodce na Cestujlevne.com
David Eiselt 2020-04-28T20:53:00+02:00 2 komentáře

Líbí se ti projekt Cestujlevne.com a rád bys přidal(a) ruku k dílu? Hledáme lidi, kteří by nám chtěli jednorázově či dlouhodobě pomoci s obsahem. Pomáháme cestovatelům vyrazit do světa tím, že…

Virus
Koronavirus COVID-19 a cestování: aktuální doporučení a zákazy
David Eiselt 2020-03-02T12:10:00+01:00 256 komentářů

Od 1. 5. 2020 je zrušen zákaz vycestování z České republiky, který byl zaveden z důvodu pandemie nemoci COVID–19. S uvolněním zákazu vycestování se ale pojí i otázky týkající se restrikcí…

Mezinárodní očkovací průkaz
Mezinárodní očkovací průkaz
David Eiselt 2020-02-28T12:17:00+01:00 7 komentářů

Co je to očkovací průkaz asi nikomu vysvětlovat nemusíme. Každý Čech už jeden takový dokument vlastní, ale už ne tolik z nás má očkovací průkaz platný i za našimi hranicemi. Pokud pravidelně…