O aerolince Air France

Letecká společnost Air France patří mezi nejstarší a největší aerolinky v Evropě a je národním dopravcem Francie. Air France je jedním ze zakladatelů aliance SkyTeam, kde působí jako vůdčí člen dodnes. Jejich hlavní základnou je letiště Charlese de Gaullea v Paříži, regionální sídla má ale Air France i na ostatních velkých francouzských letištích.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air France patří v Evropě spíše mezi dražší letecké společnosti, neplatí to ale paušálně u všech letů. V případě tras, na kterých panuje velká konkurence, bývají ceny přívětivé a občas se objevují i velmi dobré akční nabídky. Konkrétně trasa Praha – Paříž je jedna z nich, standartní cena je do 3.600 Kč, ale bývá i nižší.

Letenky se vyplatí rezervovat zhruba 4-1 měsíc před odletem.

Air France nejčastěji využijeme při letech do USA a Kanady, kde mají v kombinaci se svojí sesterskou společností, nizozemskými KLM, velmi rozsáhlou nabídku destinací s různými kombinacemi spojení.

Téměř bezkonkurenční výběr destinací má pak Air France v celé západní a rovníkové Africe. Není ale problém se s touto aerolinkou dostat i do Jižní Ameriky nebo Asie, byť v těchto případech bývají ceny oproti konkurenci výrazně vyšší.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

V ceně základního tarifu při letech po Evropě máme jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm plus kabelku nebo brašnu na notebook do celkových rozměrů 40 x 30 x 15 cm. Celkem vše musí vážit do 12 kg. Bundy, deštníky nebo malé igelitové tašky z duty-free-shopů se nepočítají jako zavazadlo a můžeme si je volně vzít na palubu

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma pouze na vybraných dálkových linkách (na evropských pouze pokud je součástí dálkové cesty, např. Praha – Paříž – Bangkok). Od konce roku 2017 se postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém odbavené zavazadlo obsaženo není. To se v současnosti týká takřka všech linek z Evropy do Severní i Jižní Ameriky a nově i některých tras Asie. Dokoupení kufru do 23 kg v takovém případě přijde na cca 60 EUR v jednom směru.

U evropských tras se platí 25 až 35 € v jednom směru v závislosti na délce trasy.

Kočárky se přepravují zdarma na všech linkách.

Odbavení

U Air France se můžeme bezplatně odbavit dvěma způsoby. Prvních z nich je odbavení online, které startuje 30 hodin před odletem. Pokud nemáme k dispozici tiskárnu, není problém přijít na letiště s palubní vstupenkou v mobilu.

Nemáme-li k dispozici internetové připojení, není problém využít druhý způsob odbavení přímo na přepážce na letišti. U evropských letů končí odbavení 40 minut před odletem, v ostatních případech 60 minut.

Služby během letu

Občerstvení je zdarma na evropských i dálkových linkách.

Výběr míst provede zdarma během online check-inu 30 hodin před odletem. Pokud si chcete sedačku vybrat dříve, nevyhnete se vysokým poplatkům (u dlouhých letů až 1.000 Kč).

61 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, momentálně se nacházím v Japonsku a zpáteční letenku mám až za 3 měsíce, ale bohužel bych se odtud potřeboval dostat co nejrychleji zpátky do Čech. Můžete mi někdo prosím poradit, na kolik mě vyjde přebookovani? Děkuji předem za odpověď

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

To závisí na tarifních podmínkách vaší letenky. Ty nikdo z nás nezná. Zavolejte na infolinku Air France nebo tomu kdo vám letenku vystavil, pokud to nejsou nějací šmejdi a la Gotogate apod.

Dobrý den. 12.3. Odletam do Tuniska a mam mezipristani v Parizi. To same i cestou zpět z Tuniska do Prahy. Prikoupila jsem si zavazadlo do 23 kg ale jen Pariz- Tunisko a Tunisko - Paříž.. Potřebovala bych dokoupit jeste úsek Praha - Paříž a Paříž- Praha. Letim s Air France společnosti. Dekuji

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Urcite pujde pri odbaveni na letisti

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda projde příruční zavazadlo (skořepinové) o velikosti 55x 36-7x20-5? Jde hlavně o tu šířku, abych nemusela doplácet.

Rozměry kufru, které má AirFrance jsou těžko k dostání..

Předem děkuji za odpoveď.

před rokem
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Dotaz pořád dokola. Nikdo Ti nic nazaručí. Pokud ho narveš při kontrola do předepsané klece, projde. Pokud Tě nikdo nebude kontrolovat, projde. Když Tě někdo vezme na kontrolu a nenarveš ho tam, neprojde.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Mam klasiku 55x40x20 a u AF mi to proslo vzdy zatim :) ale jak pise Pavel, muzou kontrolovat a i vazit, na to taky pozor...

před rokem

Děkuji za odpovědi a Vaše zkušenosti. Vím, ty dotazy se tu stále točí dokola, ale jde mi právě o tu šířku. Každý má názory jiné, ikdyž jsou jasně stanovené parametry.

O hmotnosti kufru jako tak, si starosti nedělám, ale myslím, že ta šíře o 1cm nebude tak strašná :)

Máte zkušenosti s kontrolou velikostí palubních zavazadel? Letíme celá rodina na delší pobyt do Dominikánské rep. a zjistili jsme, že velké zavazadlo je za příplatek a kabinové musí být užší, než bývá obvyklé u jiných společností. Novou sadu kufrů kupovat neplánuji, tak přemýšlím, jestli by prošlo odbavení širších kabinových (55 x 40 x 20) do nákladového prostoru.

Slyšel jsem, že třeba u RyanAir je to běžné, ale jinde jsem to nezažil, leda by někdo nechtěl do kabiny nést lodní kufr.

Díky za zkušenosti!

před 2 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

To je jako s dodržováním rychlosti. Když budeš jezdit v obci 60 km/h, bude ti to procházet. No a pak tě jednou změří a dostaneš pokutu, protože limit je jasně daný a i s tolerancí jsi jel rychleji.

Pokud nemáš zaplacené odbavené zavazadlo, tak ti kabinové zdarma neodbaví. To co dělá Ryanair je, že ti ho "násilně" odbaví a ty zaplatíš dvojnásobek než kdyby sis normálně koupil odbavené zavazadlo, takže to asi nechceš. Jedinou výjimkou je u běžných aerolinek plný první let, kdy k tomu sami vyzývají (ale když je plný až návazný let, tak na první let ti kabinové zavazadlo zdarma neodbaví). Navíc teoreticky i tak to musí splňovat rozměry.

před 2 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Co napsal tmx je vsechno pravda. Zadarmo ti aerolinky soupnou kabinove zavazadlo do podpalubi jenom v pripade ze uz na palube neni misto a i tak musi zavazadlo splnovat rozmery kabinoveho.

Koukam, ze AF ma rozmery 55 x 35 x 25. Osobne si myslim (aniz bych s AF v posledni dobe letel), ze 40 na sirku projde, je to celkem standard u kabinovych kufru. Mam jich doma nekolik a vsechny s sirkou nad 35 cm (37, 38 a 40).

před 2 lety
Avatar uživatele
mirjur

Taky si myslím, že to projde bez problémů...

před 2 lety
Avatar uživatele Andrea _16
Andrea _16

Přidávám čerstvou zkušenost z cesty VIE - CDG - SEZ. Při cestě zpět jsme na Seychelách při check-inu museli při odbavování velkých zavazadel ukázat i počet příručních zavazadel a tato byla převážena. Rozměry nikdo neřešil, ale měli jsme jen batohy.

U jiných přepážek jsem si ale nevšimla, že by někoho tak důkladně kontrolovali. Takže za sebe říkám, že je to vždy na aktivitě konkrétního jedince.

před 2 lety

Díky všem za zkušenosti!

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den byli jsme.velmi zklamáni, když jsme se dozvěděli, že naše zavazadla nepriletela s námi do Limy. Byli nám slíbeno, že zavazadla prijdou příští den, ale ouha přišli až 5 den neseho pobytu v Peru. Museli jsme si koupit spodní.pradlo, ponožky, boty, protože jsme cestovali v zabkach, s tím souvisí i hygienické potřeby. Nepřeju to nikomu. S pozdravem Petr Novák.

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 716 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-29T15:33:31+02:00)

Tohle není web aerolinky :-)) adresu sem přece nedávejte

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1127 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-09-29T20:21:20+02:00)

Zase mu můžeš poslat darem knížku Internet for Dummies. 😊

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den letěli jsme Vaší společnosti z Paříže do Limy, naše zavazadla nám byla dodána za 5 dní po příletu do Limy, chtěli bychom nějakou kompenzaci za pozdní dodání jednalo se o letad 480 dne 31.8.2019. Petr a Marcela Novákovi.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

A co vám brání se obrátit přímo na Air France?

před 2 lety

Zaslali jsme stížnost ale bylo nám napsáno, že nemáme nárok na zaplacení věcí z důvodu,že jsme nenapsali stížnost do 5 dnů, protože to mají v podmínkách ale my jsme letěli s cestovkou, takže jsme to nevěděli. 6 den už jsme byli v.Bolivii a tam nebyl ani signál, nakonec jsme dostali slevu na příští nákup letenek. Myslím, že to šlo vyřešit jinak. Petr Novák

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Ivan
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 203 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-12T11:53:39+02:00)

Slevový kód Air France/KLM

- Code : 14JULYGLP1

- Departure from: Prague

- Destination: Intercontinental and flights within Europe

- Marketed airline: Air France, KLM

- Total before-tax price exceeds CZK 3830 per person (you can't combine several people to reach the minimum, even if you can have several passengers in the booking).

- Reduction discount (taxe not included): 14%

- One advantage code per booking

- Discount for the first 200 customers

- Booking period: 12.07.2019 - 15.07.2019

- Travel period: 15.07.2019 - 31.03.2020

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,

27.ledna 2019 jsem letěla z Cancúnu v Mexiku do Prahy.Let měl cca 8 hodin zpoždění.Myslím,že bych měla nárok na finanční odškodnění.Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na důvodech zpoždění, ale obrátit se každopádně musíte přímo na leteckou společnost.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chci letět s rodinou dva dospělí a tři děti do Mexika...v takovém počtu je ušetření každé koruny znát. Chci se zaptat, jestli když si nepředplatíme sedadlo hrozí , že nás rozdělí a děti s námi nebudou sedět? Nebo pokud je to 5 letenek na jedné rezervaci a oni vidí, že jsou tam děti, tak na to berou ohled? poletíme nejspíš se dvěma přestupy.

Děkuji za info.

A ještě jeden dotaz, je lepší si koupit letenku přímo od dopravců v tomto případě air france nebo má cenu risknout nechvalně recenzovaný mytrip kde ty samé letenky jsou levnější? Díky za odpověď Jana J

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, s dětmi vás určitě nerozesadí, i když si sedačky nekoupíte. Navíc, pokud se nic nezměnilo, lze místa vybrat zdarma 30 hodin před odletem během online check-inu.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den.. Rozměry mého kufru jsou 175cm při součtu tři stran.. Mohu ho mít prosím?? Děkuji.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, při letu z Paříže do Miami nám nedošly kufry. Ihned jsme nahlásily ztrátu na letišti Miami a kde budeme následující dny. Spojila se společnost Air France ihned SMS a imail informovali nás kde jsou zavazadla. Jelikož druhý den jsme se nalodily na plavbu karibikem věděli naši trasu a za 4 den nám zavazadla doručili na loď na ostrov Aruba (u Venezuely). Při příjezdu domu jsem vyplnila žádost o náhradu zakoupení nejnutnějších věci a ihned se ohlásili a po odeslání účtů bylo vše uhrazeno a peníze mám na účtu. Vše za 10 dnů od žádosti. Děkuji za urychlené vyřízení panu Petru Paulíkovi z oddělení vztahu se zákazníky Air Franc e a jeho profesionální chování.

Děkuji Obralová Jitřenka.

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den,prosím mám dotaz.Cestujeme z Berlína do San Jose Kostarika a zpět v květnu.Oba lety zajištuje AIRFRANCE.Je lepší rezervovat přímo přes AIRFRANCE nebo můžem i přes MYTRIP,kde jsou levnější.Recenze tyhle stránky moc nedoporučují,v případě, že vzniknou nějaké problémy.Máte nějaké zkušenosti s tímhle.A pokud to zaplatím přes Air,tak opravdu přijdou letenky až 30hod před letem?Jak to pak udělám v Kostarice?

Děkuji moc za odpověď Lesňáková

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Vyhnul bych se Air France jako takové.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, cestoval jsem letem AF5035 z Prahy 29.11. do Paříže a dále letem AF406 z Paříže do Santiaga de Chile. V Santiagu jsem byl po pár minutách rozhlasem vyvolán a bylo mi sděleno, že mé zavazadlo se nevešlo do letadla. Dostal jsem tedy potvrzení a bylo mi vysvětleno, že si mám zakoupit základní věci na pobyt v Santiagu. Mailová adresa pobočky v Praze nefungovala. Dcera tedy vyplnila protokol o ztrátě zavazadla v Santiagu, občas něco přišlo, jako, že zavazadlo hledají ale nenašli. 21.12. jsem tedy bez kufru odlétal zpět a žádná odpověď nepřišla. To je špičková letecká společnost? Děkuji pěkně, s Air France již nikdy více anebo s prázdným kufrem. Ale ten se neztratí, protože bude moc lehký. Takže přeji příjemnou pohodu všem zákazníkům Air France a ptám se, jestli tam pracujií slušní lidé, aby dokázali odpovědět?

před 3 lety

Zavolejte jim. Číslo na zavazadlový servis. - Tel: +420 2 96 34 51 07, denně 7.30-22.00 hod

před 3 lety

Děkuji paní Emo, ale pokud to bude stejný servis jako v Santiagu, kde dcera strávila telefonováním fůru času a protelefonovala dost peněz, tak je to na nic. zmáčkněte jedničku, zmáčkněte pětku, zmáčkněte 8 , linka je obsazená, čekejte. Holt žádný osobní přístup. Půjdu tam osobně.

před 3 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 730 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-26T00:29:38+01:00)

A jaká je pointa vašeho sdělení? Že je AF "špičková aerolinka" nikdo, minimálně obeznámený s realitou, netvrdí.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

projde mi u AIR FRANCE , kde je povoleno jedno zavazadlo do 23 kg, mít místo toho dvě zavazadla řekněme 10 kg a 6 kg?

před 3 lety

Za zavazadlo musim platit i pokud letim s cestovní kanceláří? Ta už by ho měla mít v ceně ne? Pokud letim do Dominikány. Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Zdravím,

Platí jen 1 kus zavazadla, ne více.

Zavazadlo přes CK je nutné řešit s CK, neznáme podmínky letu.

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Kontaktujte svou CK, melo by to byt i v pokynech v mailu

Přidat odpověď
před 3 lety
Coinneach

Dobrý den, je možné u Air France sčítat váhu zavazadel u více cestujících?

před 3 lety
Avatar uživatele
cali

Ne, osobní zkušenost. Na druhou stranu, u frantíků člověk nikdy neví, co je osobní iniciativa a co pravidlo...

Přidat odpověď
před 3 lety

Cestujeme s AF na Seychely a potřebujeme vzít kočárek. Platí i pro kočárek součet 158cm jako u zavazadla?? Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Kočárek musí být skládací a splňovat maximální rozměry 100 x 30 x 15 cm.

Přidat odpověď
před 3 lety

dobrý den,

uvažujeme o letu do z Vídně do Havany (dvě osoby) a chceme si sebou vzít horská kola která se vejdou do 23 kg(pouze cesta tam)

ale rozměr krabice kol je 180x104x20 cm

Kolik to bude stát?

A jak se tato služba dá objednat zároveň s letenkou,tak abych měl jistotu přepravy?

před 3 lety
Avatar uživatele
Liborek

Jako by to nebylo napsáno na webu airfrance: https://www.airfrance.cz/CZ/en/c...france.htm

Výcuc: Kolo se nepočítá do standardní hmotnosti bagáže a přeprava je možná pouze po potvrzení ze strany AF. Tedy, k letence rovnou přidat nejde. Se zákaznickým servisem (i v češtině) rovnou vyřešíte i velikost krabice. Doplácí se na letišti, VIE-HAV bude 100 EUR za směr.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den prosím koliki stoji dokoupení zavazadla navíc na cestu Praha-Paříž-Martinik /Fort de France/ do 23 kg. Děkuji.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to popsáno výše v sekci "Zavazadla": 50 € za jeden směr.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu mít jako příruční zavazadlo skořepinový kufr velikosti 55x39x22. Děkuji

před 3 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-30T09:50:46+02:00)

Máte pocit, že to je stejné jako 55 x 35 x 25 cm? Asi tam ten rozdíl taky vidíte, že? Takže mít ho můžete, pokud Vás budou kontrolovat (což není příliš pravděpodobné), budete doplácet, jelikož 4 cm už je moc na to, aby se ten kufr narval do té kontrolní klece.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den. Kupovala jsem letenky na oficiálních stránkách Air France. Cesta Praha-Paris-Mauritius. Potřebovala bych dokoupit ještě další zavazadlo (sportovní vybavení). Paní na hot lince Air France mi sdělila, že se mám obrátit na poskytovatele letu, tj. CSA a Air Mauritius. Nemáte s tím, prosím, zkušenosti?

Odpovědět
před 3 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu