Air France

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

AF (IATA)
AFR (ICAO)
Francie
Od 07. 10. 1933
SkyTeam

Letecká společnost Air France patří mezi nejstarší a největší aerolinky v Evropě a je národním dopravcem Francie. Air France je jedním ze zakladatelů aliance SkyTeam, kde působí jako vůdčí člen dodnes. Jejich hlavní základnou je letiště Charlese de Gaullea v Paříži, regionální sídla má ale Air France i na ostatních velkých francouzských letištích.


Letenky

Air France patří v Evropě spíše mezi dražší letecké společnosti, neplatí to ale paušálně u všech letů. V případě tras, na kterých panuje velká konkurence, bývají ceny přívětivé a občas se objevují i velmi dobré akční nabídky. Konkrétně trasa Praha – Paříž je jedna z nich, standartní cena je do 3.600 Kč, ale bývá i nižší.

Letenky se vyplatí rezervovat zhruba 4-1 měsíc před odletem.

Air France nejčastěji využijeme při letech do USA a Kanady, kde mají v kombinaci se svojí sesterskou společností, nizozemskými KLM, velmi rozsáhlou nabídku destinací s různými kombinacemi spojení.

Téměř bezkonkurenční výběr destinací má pak Air France v celé západní a rovníkové Africe. Není ale problém se s touto aerolinkou dostat i do Jižní Ameriky nebo Asie, byť v těchto případech bývají ceny oproti konkurenci výrazně vyšší.

Vyhledat letenky


Zavazadla

V ceně základního tarifu při letech po Evropě máme jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm plus kabelku nebo brašnu na notebook. Bundy, deštníky nebo malé igelitové tašky z duty-free-shopů se nepočítají jako zavazadlo a můžeme si je volně vzít na palubu. Celkem vše musí vážit do 12 kg.

Odbavené zavazadlo je zahrnuto v ceně nejnižšího tarifu pouze při dálkových letech a může vážit maximálně 23 kg. Pokud letíme pouze po Evropě, za odbavené zavazadlo budeme muset zaplatit příplatek od 670 do 1.000 Kč v závislosti na destinaci nebo si koupit letenku v dražším tarifu.

Kočárky se přepravují zdarma na všech linkách.

Air France umožňuje přepravu zvířat.


Odbavení

U Air France se můžeme bezplatně odbavit dvěma způsoby. Prvních z nich je odbavení online, které startuje 30 hodin před odletem. Pokud nemáme k dispozici tiskárnu, není problém přijít na letiště s palubní vstupenkou v mobilu.

Nemáme-li k dispozici internetové připojení, není problém využít druhý způsob odbavení přímo na přepážce na letišti. U evropských letů končí odbavení 40 minut před odletem, v ostatních případech 60 minut.


Služby během letu

Občerstvení je zdarma na evropských i dálkových linkách.

Air France nenabízí ve svých letadlech wi-fi připojení.


Logo Air France

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače