Air France

Letecká společnost
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

AF (IATA)
AFR (ICAO)
Francie
Od 07. 10. 1933
SkyTeam

Letecká společnost Air France patří mezi nejstarší a největší aerolinky v Evropě a je národním dopravcem Francie. Air France je jedním ze zakladatelů aliance SkyTeam, kde působí jako vůdčí člen dodnes. Jejich hlavní základnou je letiště Charlese de Gaullea v Paříži, regionální sídla má ale Air France i na ostatních velkých francouzských letištích.


Letenky

Air France patří v Evropě spíše mezi dražší letecké společnosti, neplatí to ale paušálně u všech letů. V případě tras, na kterých panuje velká konkurence, bývají ceny přívětivé a občas se objevují i velmi dobré akční nabídky. Konkrétně trasa Praha – Paříž je jedna z nich, standartní cena je do 3.600 Kč, ale bývá i nižší.

Letenky se vyplatí rezervovat zhruba 4-1 měsíc před odletem.

Air France nejčastěji využijeme při letech do USA a Kanady, kde mají v kombinaci se svojí sesterskou společností, nizozemskými KLM, velmi rozsáhlou nabídku destinací s různými kombinacemi spojení.

Téměř bezkonkurenční výběr destinací má pak Air France v celé západní a rovníkové Africe. Není ale problém se s touto aerolinkou dostat i do Jižní Ameriky nebo Asie, byť v těchto případech bývají ceny oproti konkurenci výrazně vyšší.

Vyhledat letenky


Zavazadla

V ceně základního tarifu při letech po Evropě máme jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm plus kabelku nebo brašnu na notebook. Bundy, deštníky nebo malé igelitové tašky z duty-free-shopů se nepočítají jako zavazadlo a můžeme si je volně vzít na palubu. Celkem vše musí vážit do 12 kg.

Odbavené zavazadlo je zahrnuto v ceně nejnižšího tarifu pouze u vybraných dálkových leteů a může vážit maximálně 23 kg. Od konce roku 2017 však postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém však odbavené zavazadlo obsaženo není.

Pokud letíme pouze po Evropě, za odbavené zavazadlo budeme muset zaplatit příplatek od 670 do 1.000 Kč v závislosti na destinaci, u dálkových letů činí poplatek 50 € v jednom směru.

Kočárky se přepravují zdarma na všech linkách.

Air France umožňuje přepravu zvířat.


Odbavení

U Air France se můžeme bezplatně odbavit dvěma způsoby. Prvních z nich je odbavení online, které startuje 30 hodin před odletem. Pokud nemáme k dispozici tiskárnu, není problém přijít na letiště s palubní vstupenkou v mobilu.

Nemáme-li k dispozici internetové připojení, není problém využít druhý způsob odbavení přímo na přepážce na letišti. U evropských letů končí odbavení 40 minut před odletem, v ostatních případech 60 minut.


Služby během letu

Občerstvení je zdarma na evropských i dálkových linkách.

Air France nenabízí ve svých letadlech wi-fi připojení.


Logo Air France

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače