Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air France

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air France

Letecká společnost Air France patří mezi nejstarší a největší aerolinky v Evropě a je národním dopravcem Francie. Air France je jedním ze zakladatelů aliance SkyTeam, kde působí jako vůdčí člen dodnes. Jejich hlavní základnou je letiště Charlese de Gaullea v Paříži, regionální sídla má ale Air France i na ostatních velkých francouzských letištích.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air France patří v Evropě spíše mezi dražší letecké společnosti, neplatí to ale paušálně u všech letů. V případě tras, na kterých panuje velká konkurence, bývají ceny přívětivé a občas se objevují i velmi dobré akční nabídky. Konkrétně trasa Praha – Paříž je jedna z nich, standartní cena je do 3.600 Kč, ale bývá i nižší.

Letenky se vyplatí rezervovat zhruba 4-1 měsíc před odletem.

Air France nejčastěji využijeme při letech do USA a Kanady, kde mají v kombinaci se svojí sesterskou společností, nizozemskými KLM, velmi rozsáhlou nabídku destinací s různými kombinacemi spojení.

Téměř bezkonkurenční výběr destinací má pak Air France v celé západní a rovníkové Africe. Není ale problém se s touto aerolinkou dostat i do Jižní Ameriky nebo Asie, byť v těchto případech bývají ceny oproti konkurenci výrazně vyšší.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

V ceně základního tarifu při letech po Evropě máme jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm plus kabelku nebo brašnu na notebook. Bundy, deštníky nebo malé igelitové tašky z duty-free-shopů se nepočítají jako zavazadlo a můžeme si je volně vzít na palubu. Celkem vše musí vážit do 12 kg.

Odbavené zavazadlo je zahrnuto v ceně nejnižšího tarifu pouze u vybraných dálkových leteů a může vážit maximálně 23 kg. Od konce roku 2017 však postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém však odbavené zavazadlo obsaženo není.

Pokud letíme pouze po Evropě, za odbavené zavazadlo budeme muset zaplatit příplatek od 670 do 1.000 Kč v závislosti na destinaci, u dálkových letů činí poplatek 50 € v jednom směru.

Kočárky se přepravují zdarma na všech linkách.

Air France umožňuje přepravu zvířat.

Odbavení

U Air France se můžeme bezplatně odbavit dvěma způsoby. Prvních z nich je odbavení online, které startuje 30 hodin před odletem. Pokud nemáme k dispozici tiskárnu, není problém přijít na letiště s palubní vstupenkou v mobilu.

Nemáme-li k dispozici internetové připojení, není problém využít druhý způsob odbavení přímo na přepážce na letišti. U evropských letů končí odbavení 40 minut před odletem, v ostatních případech 60 minut.

Služby během letu

Občerstvení je zdarma na evropských i dálkových linkách.

Výběr míst provede zdarma během online check-inu 30 hodin před odletem. Pokud si chcete sedačku vybrat dříve, nevyhnete se vysokým poplatkům (u dlouhých letů až 1.000 Kč).

9 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý večer, chápu tedy správně, že když jsem si koupila zájezd od cestovky na Kubu, letíme z Air France. Takže z Mnichova do Paříže budu muset ještě zaplatit za kufr a pak opět při letu z Paříže do Havany? Děkuji

před 20 dny
Kryštof Hájek

Dobrý večer, nejspíš budete mít kufr zdarma, vše máte mít ale popsáno v pokynech od CK.

Přidat odpověď
před 20 dny

Dobrý den, mám dotaz. Pokud mé příruční zavazadlo má rozměry 41x44x23, projde mi na palubu? Asi ne, že? Spousta mých přátel mi říká, že by ho uznat měli...

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na tom, jestli to je pevný skořepinový kufr nebo batoh na záda. Ale za mě je téměř jistota, že projde, součet rozměrů je menší než povolený limit, tak by mohlo.

před měs

Děkuji mnohokrát! Co se zavazadla týče, jedná se o klasicky látkový kufr.

před měs
Kryštof Hájek

Pak bych to vůbec neřešil, projde určitě ;)

před měs

Děkuji Vám za odpověď. Jen mám ještě jeden dotaz a to, zda-li nebude s rozměry problém při kontrole pomocí těch kontrolních klecí, co aerolinky používají?

Přidat odpověď
před 28 dny

Vážení přátelé, vím, že existuje telefonické spojení na Air France v ČR, sám jsem ho objevil na netu, ale bohužel jsem si ho nepoznamenal. Jedno začíná 800..., druhé je potom státní linka. Bohužel ani po mnohahodinovém hledání se mi jej nepodařilo znovu najít. Rád bych Vás poprosil, zda byste mi ho mohli přeposlat. Nevládnu angličtinou natolik, abych mohl napsat poměrně složitou reklamaci a proto bych to rád zkusil alespoň telefonicky projednat ústně. Děkuji.

Tomáš Vaníček ing.

před 6 měs
Avatar uživatele ancerf
ancerf

https://www.airfrance.cz/CZ/en/l...lients.htm

jestli to není přímo to správné číslo, aspoň Vás přepnou/řeknou to správné

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu