Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Air France

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Air France

Letecká společnost Air France patří mezi nejstarší a největší aerolinky v Evropě a je národním dopravcem Francie. Air France je jedním ze zakladatelů aliance SkyTeam, kde působí jako vůdčí člen dodnes. Jejich hlavní základnou je letiště Charlese de Gaullea v Paříži, regionální sídla má ale Air France i na ostatních velkých francouzských letištích.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Air France patří v Evropě spíše mezi dražší letecké společnosti, neplatí to ale paušálně u všech letů. V případě tras, na kterých panuje velká konkurence, bývají ceny přívětivé a občas se objevují i velmi dobré akční nabídky. Konkrétně trasa Praha – Paříž je jedna z nich, standartní cena je do 3.600 Kč, ale bývá i nižší.

Letenky se vyplatí rezervovat zhruba 4-1 měsíc před odletem.

Air France nejčastěji využijeme při letech do USA a Kanady, kde mají v kombinaci se svojí sesterskou společností, nizozemskými KLM, velmi rozsáhlou nabídku destinací s různými kombinacemi spojení.

Téměř bezkonkurenční výběr destinací má pak Air France v celé západní a rovníkové Africe. Není ale problém se s touto aerolinkou dostat i do Jižní Ameriky nebo Asie, byť v těchto případech bývají ceny oproti konkurenci výrazně vyšší.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

V ceně základního tarifu při letech po Evropě máme jedno příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 35 x 25 cm plus kabelku nebo brašnu na notebook. Bundy, deštníky nebo malé igelitové tašky z duty-free-shopů se nepočítají jako zavazadlo a můžeme si je volně vzít na palubu. Celkem vše musí vážit do 12 kg.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma pouze na vybraných dálkových linkách (na evropských pouze pokud je součástí dálkové cesty, např. Praha – Paříž – Bangkok). Od konce roku 2017 se postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém odbavené zavazadlo obsaženo není. To se v současnosti týká takřka všech linek z Evropy do Severní i Jižní Ameriky a nově i některých tras Asie. Dokoupení kufru do 23 kg v takovém případě přijde na cca 50 € v jednom směru.

U evropských tras se platí 25 až 35 € v jednom směru v závislosti na délce trasy.

Kočárky se přepravují zdarma na všech linkách.

Odbavení

U Air France se můžeme bezplatně odbavit dvěma způsoby. Prvních z nich je odbavení online, které startuje 30 hodin před odletem. Pokud nemáme k dispozici tiskárnu, není problém přijít na letiště s palubní vstupenkou v mobilu.

Nemáme-li k dispozici internetové připojení, není problém využít druhý způsob odbavení přímo na přepážce na letišti. U evropských letů končí odbavení 40 minut před odletem, v ostatních případech 60 minut.

Služby během letu

Občerstvení je zdarma na evropských i dálkových linkách.

Výběr míst provede zdarma během online check-inu 30 hodin před odletem. Pokud si chcete sedačku vybrat dříve, nevyhnete se vysokým poplatkům (u dlouhých letů až 1.000 Kč).

41 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ivan
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 168 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-07-12T11:53:39+02:00)

Slevový kód Air France/KLM

- Code : 14JULYGLP1

- Departure from: Prague

- Destination: Intercontinental and flights within Europe

- Marketed airline: Air France, KLM

- Total before-tax price exceeds CZK 3830 per person (you can't combine several people to reach the minimum, even if you can have several passengers in the booking).

- Reduction discount (taxe not included): 14%

- One advantage code per booking

- Discount for the first 200 customers

- Booking period: 12.07.2019 - 15.07.2019

- Travel period: 15.07.2019 - 31.03.2020

Odpovědět
před měs

Dobrý den,

27.ledna 2019 jsem letěla z Cancúnu v Mexiku do Prahy.Let měl cca 8 hodin zpoždění.Myslím,že bych měla nárok na finanční odškodnění.Děkuji.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na důvodech zpoždění, ale obrátit se každopádně musíte přímo na leteckou společnost.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, chci letět s rodinou dva dospělí a tři děti do Mexika...v takovém počtu je ušetření každé koruny znát. Chci se zaptat, jestli když si nepředplatíme sedadlo hrozí , že nás rozdělí a děti s námi nebudou sedět? Nebo pokud je to 5 letenek na jedné rezervaci a oni vidí, že jsou tam děti, tak na to berou ohled? poletíme nejspíš se dvěma přestupy.

Děkuji za info.

A ještě jeden dotaz, je lepší si koupit letenku přímo od dopravců v tomto případě air france nebo má cenu risknout nechvalně recenzovaný mytrip kde ty samé letenky jsou levnější? Díky za odpověď Jana J

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, s dětmi vás určitě nerozesadí, i když si sedačky nekoupíte. Navíc, pokud se nic nezměnilo, lze místa vybrat zdarma 30 hodin před odletem během online check-inu.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den.. Rozměry mého kufru jsou 175cm při součtu tři stran.. Mohu ho mít prosím?? Děkuji.

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den, při letu z Paříže do Miami nám nedošly kufry. Ihned jsme nahlásily ztrátu na letišti Miami a kde budeme následující dny. Spojila se společnost Air France ihned SMS a imail informovali nás kde jsou zavazadla. Jelikož druhý den jsme se nalodily na plavbu karibikem věděli naši trasu a za 4 den nám zavazadla doručili na loď na ostrov Aruba (u Venezuely). Při příjezdu domu jsem vyplnila žádost o náhradu zakoupení nejnutnějších věci a ihned se ohlásili a po odeslání účtů bylo vše uhrazeno a peníze mám na účtu. Vše za 10 dnů od žádosti. Děkuji za urychlené vyřízení panu Petru Paulíkovi z oddělení vztahu se zákazníky Air Franc e a jeho profesionální chování.

Děkuji Obralová Jitřenka.

Odpovědět
před 5 měs

Dobrý den,prosím mám dotaz.Cestujeme z Berlína do San Jose Kostarika a zpět v květnu.Oba lety zajištuje AIRFRANCE.Je lepší rezervovat přímo přes AIRFRANCE nebo můžem i přes MYTRIP,kde jsou levnější.Recenze tyhle stránky moc nedoporučují,v případě, že vzniknou nějaké problémy.Máte nějaké zkušenosti s tímhle.A pokud to zaplatím přes Air,tak opravdu přijdou letenky až 30hod před letem?Jak to pak udělám v Kostarice?

Děkuji moc za odpověď Lesňáková

před 6 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 576 komentářů
 • Poslat zprávu

Vyhnul bych se Air France jako takové.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, cestoval jsem letem AF5035 z Prahy 29.11. do Paříže a dále letem AF406 z Paříže do Santiaga de Chile. V Santiagu jsem byl po pár minutách rozhlasem vyvolán a bylo mi sděleno, že mé zavazadlo se nevešlo do letadla. Dostal jsem tedy potvrzení a bylo mi vysvětleno, že si mám zakoupit základní věci na pobyt v Santiagu. Mailová adresa pobočky v Praze nefungovala. Dcera tedy vyplnila protokol o ztrátě zavazadla v Santiagu, občas něco přišlo, jako, že zavazadlo hledají ale nenašli. 21.12. jsem tedy bez kufru odlétal zpět a žádná odpověď nepřišla. To je špičková letecká společnost? Děkuji pěkně, s Air France již nikdy více anebo s prázdným kufrem. Ale ten se neztratí, protože bude moc lehký. Takže přeji příjemnou pohodu všem zákazníkům Air France a ptám se, jestli tam pracujií slušní lidé, aby dokázali odpovědět?

před 8 měs

Zavolejte jim. Číslo na zavazadlový servis. - Tel: +420 2 96 34 51 07, denně 7.30-22.00 hod

před 8 měs

Děkuji paní Emo, ale pokud to bude stejný servis jako v Santiagu, kde dcera strávila telefonováním fůru času a protelefonovala dost peněz, tak je to na nic. zmáčkněte jedničku, zmáčkněte pětku, zmáčkněte 8 , linka je obsazená, čekejte. Holt žádný osobní přístup. Půjdu tam osobně.

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 576 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-12-26T00:29:38+01:00)

A jaká je pointa vašeho sdělení? Že je AF "špičková aerolinka" nikdo, minimálně obeznámený s realitou, netvrdí.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

projde mi u AIR FRANCE , kde je povoleno jedno zavazadlo do 23 kg, mít místo toho dvě zavazadla řekněme 10 kg a 6 kg?

před 9 měs

Za zavazadlo musim platit i pokud letim s cestovní kanceláří? Ta už by ho měla mít v ceně ne? Pokud letim do Dominikány. Děkuji za odpověď

před 6 měs
David Eiselt

Zdravím,

Platí jen 1 kus zavazadla, ne více.

Zavazadlo přes CK je nutné řešit s CK, neznáme podmínky letu.

před 6 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
 • Právě online
 • Přidal se před 12 měs
 • Napsal 501 komentářů
 • Poslat zprávu

Kontaktujte svou CK, melo by to byt i v pokynech v mailu

Přidat odpověď
před 6 měs
Daniel Reichel

Dobrý den, je možné u Air France sčítat váhu zavazadel u více cestujících?

před 9 měs
cali

Ne, osobní zkušenost. Na druhou stranu, u frantíků člověk nikdy neví, co je osobní iniciativa a co pravidlo...

Přidat odpověď
před 9 měs

Cestujeme s AF na Seychely a potřebujeme vzít kočárek. Platí i pro kočárek součet 158cm jako u zavazadla?? Děkuji.

před 12 měs
Kryštof Hájek

Kočárek musí být skládací a splňovat maximální rozměry 100 x 30 x 15 cm.

Přidat odpověď
před 12 měs

dobrý den,

uvažujeme o letu do z Vídně do Havany (dvě osoby) a chceme si sebou vzít horská kola která se vejdou do 23 kg(pouze cesta tam)

ale rozměr krabice kol je 180x104x20 cm

Kolik to bude stát?

A jak se tato služba dá objednat zároveň s letenkou,tak abych měl jistotu přepravy?

před 12 měs
Liborek

Jako by to nebylo napsáno na webu airfrance: https://www.airfrance.cz/CZ/en/c...france.htm

Výcuc: Kolo se nepočítá do standardní hmotnosti bagáže a přeprava je možná pouze po potvrzení ze strany AF. Tedy, k letence rovnou přidat nejde. Se zákaznickým servisem (i v češtině) rovnou vyřešíte i velikost krabice. Doplácí se na letišti, VIE-HAV bude 100 EUR za směr.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den prosím koliki stoji dokoupení zavazadla navíc na cestu Praha-Paříž-Martinik /Fort de France/ do 23 kg. Děkuji.

před 12 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, je to popsáno výše v sekci "Zavazadla": 50 € za jeden směr.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mohu mít jako příruční zavazadlo skořepinový kufr velikosti 55x39x22. Děkuji

před 12 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 390 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-30T09:50:46+02:00)

Máte pocit, že to je stejné jako 55 x 35 x 25 cm? Asi tam ten rozdíl taky vidíte, že? Takže mít ho můžete, pokud Vás budou kontrolovat (což není příliš pravděpodobné), budete doplácet, jelikož 4 cm už je moc na to, aby se ten kufr narval do té kontrolní klece.

Přidat odpověď
před 12 měs

Dobrý den. Kupovala jsem letenky na oficiálních stránkách Air France. Cesta Praha-Paris-Mauritius. Potřebovala bych dokoupit ještě další zavazadlo (sportovní vybavení). Paní na hot lince Air France mi sdělila, že se mám obrátit na poskytovatele letu, tj. CSA a Air Mauritius. Nemáte s tím, prosím, zkušenosti?

Odpovědět
před 12 měs

Ahoj, chtěla bych se zeptat prosím - mám zakoupené zpáteční letenky z Prahy do Paříže. Přišel mi email, že odbavena jsem byla automaticky a letenky obdržím 30 hodin před odletem. Jelikož letím zítra, letenky mi již došly. Ale došly pouze na cestu do Paříže, nikoliv zpět. Letenky zpáteční dojdou samostatně pak opět 30 hodin před odletem z Paříže ?? A chápu tedy, že když jsem automaticky odbavená a beru si pouze kabinové zavazadlo, nemusím nic dělat? S Airfrance letím poprvé... Tak děkuji moc za odpověd.

před 12 měs
Liborek

Ano. Je to jak píšete. Letenky na cestu zpět příjdou zase před odletem a pokud neodbavujete zavazadlo, tak na letišti rovnou půjdete na security.

Přidat odpověď
před 12 měs

Mám na Vás dva dotazy:

1. Letíme z Vídně do Paříže a odsud do Montrealu , konečné přistání ve Vancouveru. Chceme si připlatit 1 ks zavazadla. Budu platit pouze 1x směrem do Kanady, nebo každý úsek zvlášť? Letíme s Air France z Vídně do Paříže, poté do Montrealu, odsud do Vancouveru s WestJetem. Zpáteční let je z Vancouveru do Montrealu s Air Canadou, z Montrealu do Paříže a do Vídně s Air France.

2. Co se stane, když v Paříži (Charles De Gaulle) nestihneme letadlo do Montrealu ?- je zde 1 h 10 min na přestup.

Děkuji Vám za odpovědi. J. Holubová

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud jste letenky kupovala najednou, pak se zavazadlo platí za směr, nikoliv za každý let. A nestihnete-li návazný let z důvodu zpoždění předchozího, dostanete další nejbližší možný zdarma.

Dobrý večer, chápu tedy správně, že když jsem si koupila zájezd od cestovky na Kubu, letíme z Air France. Takže z Mnichova do Paříže budu muset ještě zaplatit za kufr a pak opět při letu z Paříže do Havany? Děkuji

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý večer, nejspíš budete mít kufr zdarma, vše máte mít ale popsáno v pokynech od CK.

Dobrý den, mám dotaz. Pokud mé příruční zavazadlo má rozměry 41x44x23, projde mi na palubu? Asi ne, že? Spousta mých přátel mi říká, že by ho uznat měli...

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, záleží na tom, jestli to je pevný skořepinový kufr nebo batoh na záda. Ale za mě je téměř jistota, že projde, součet rozměrů je menší než povolený limit, tak by mohlo.

před rokem

Děkuji mnohokrát! Co se zavazadla týče, jedná se o klasicky látkový kufr.

před rokem
Kryštof Hájek

Pak bych to vůbec neřešil, projde určitě ;)

před rokem

Děkuji Vám za odpověď. Jen mám ještě jeden dotaz a to, zda-li nebude s rozměry problém při kontrole pomocí těch kontrolních klecí, co aerolinky používají?

Vážení přátelé, vím, že existuje telefonické spojení na Air France v ČR, sám jsem ho objevil na netu, ale bohužel jsem si ho nepoznamenal. Jedno začíná 800..., druhé je potom státní linka. Bohužel ani po mnohahodinovém hledání se mi jej nepodařilo znovu najít. Rád bych Vás poprosil, zda byste mi ho mohli přeposlat. Nevládnu angličtinou natolik, abych mohl napsat poměrně složitou reklamaci a proto bych to rád zkusil alespoň telefonicky projednat ústně. Děkuji.

Tomáš Vaníček ing.

před rokem
Avatar uživatele ancerf
ancerf

https://www.airfrance.cz/CZ/en/l...lients.htm

jestli to není přímo to správné číslo, aspoň Vás přepnou/řeknou to správné

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu