O aerolince KLM

Královské nizozemské aerolinie, jak zní překlad jejich oficiálního názvu, jsou nejstarší stále fungující leteckou společností na světě (od roku 1919) a spolu s Air France tvoří jednu aerolinii. Své sídlo má KLM v Amsterdamu, který slouží jako jejich jediný uzel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

V evropském měřítku obvykle patří KLM mezi nejdražší společnosti, nicméně občas se objeví zajímavá akční nabídka, případně poslouží jako přípoje na jiné linky z Amsterdamu, protože letenky do Prahy patří v celé jejich síti k těm nejlevnějším.

KLM mají rozsáhlou síť destinací po celém světě s výjimkou Austrálie, do Prahy létají až 5x denně, stejně jako do Vídně nebo Budapešti.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma na všechny linky si můžete vzít pouze příruční zavazadlo o rozměru 55 x 35 x 25 cm plus menší velikosti 40 x 30 x 15 cm. Vše do 12 kg.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma pouze na vybraných dálkových linkách (na evropských pouze pokud je součástí dálkové cesty, např. Praha – Amsterdam – Hongkong). Od konce roku 2017 se postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém odbavené zavazadlo obsaženo není. To se v současnosti týká takřka všech linek z Evropy do Severní i Jižní Ameriky a nově i celé Asie. Dokoupení kufru do 23 kg v takovém případě přijde na 50 € v jednom směru.

Na trasách po Evropě dokupení zavazadla stojí 25 € při vyřízení online, 30 € při platbě na letišti.

Odbavení

U KLM se můžete odbavit i klasicky u přepážky bez poplatku.

Odbavit přes internet se můžete od 30 hodin před odletem. Zvolíte buď vytištění palubní vstupenky doma, nebo na letišti v samoobslužném kiosku, případně si necháte boardingpass poslat na váš chytrý telefon a na letišti pouze oskenujete čárový kód.

Služby během letu

Alespoň malé občerstvení je zdarma na každém letu, u dálkových linek dostanete standardní teplé jídlo, stejně tak můžete u dálkových spojů využívat palubní zábavu prostřednictvím obrazovek v sedadle.

Do 48 hodin před odletem si také můžete objednat za poplatek speciální á la carte menu.

Výběr míst provede zdarma během online check-inu 30 hodin před odletem. Pokud si chcete sedačku vybrat dříve, nevyhnete se vysokým poplatkům (u dlouhých letů až 1.000 Kč).

133 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

prosím když mam na let ohledně zavazadla Economic standart : příruční zavazadlo , odbavene zavazadlo a občerstvení

prosím da mně někdo tomu vic info moc děkuji za rady jinak letím z KLM

děkuji moc

před 9 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

A o čem přesně bys chtěl víc info? Rozměry viz výše nebo https://www.klm.com/travel/nl_en...dex.htm#p5

Dobrý den prosím o radu.Letíme s KLM a Deltou VIE-AMS-JFK..Letenky jsou pouze s príručním zavazadlem a dopředu si podpalubni dokoupit nelze prý až u přepážky na letišti.Nevite jak to bude placeno?jestli zvlášť VIE-AMS a AMS-JFK nebo jednotná cena 50e za jeden směr?Moc děkuji za odpověď

před 11 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, platí se vždy za jeden směr, ne za každý let.

Přidat odpověď
před 11 dny

Dobrý den, letím přes Amsterdam do Havany, Vezu s sebou léky paralen, vitamíny, horčík a železo, četla jsem, že tyto léky jsou doporučeny. Nebudu mít problém v Admsteradu a v Havaně? Děkuji Lyková

Odpovědět
před měs

Dobrý den vracíme se z Bali a chtěli bychom sebou vzít surf .Letenky máme bez zavazadla ,kolik to prosím bude stát?

před měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud bude mít surf na délku méně než 107 cm a 23 kg, pak zaplatíte stejně jako za běžné zavazadlo, tj. 50 EUR. Pokud je surf delší (maximálně do 300 cm), cena je 100 EUR.

před měs
Liborek

Nezapomeňte pořídit solidní polstrovaný surfbag, pokud ho nemáte, protože bez toho vám to nevezmou. A nejlépe ten surf ještě důkladně obalte oblečením nebo něčím podobným.

Dobrý den. Chystám se do Argentiny. Našla jsem cenově velmi přijemné lety.

Ale jen s 1 H na přestup v Amsterdamu a v Sao Paolu. Je to reálné na tak velikých letištích?

Cestuju s příručním,odbavení online.

před 2 měs
Ricardo Acuy

Vše byste měla stihnout bez problémů. Amsterdam jde stihnout i za 45 minut. Sao Paulo je trochu rušnější a méně přehledné.

Kdybyste však náhodou letadlo nestihla ( a máte vše na jedné rezervaci), tak vám společnost obstará jiný spoj do destinace zdarma.

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, v Amsterdamu to je reálné v pohodě, v Sao Paulu dost záleží na tom, s jakou aerolinkou bude návazný let. Ale nejspíš se bude jednat o přesun z terminálu 3 na terminál 2, kdy reálně stačí tak 30-40 minut. Každopádně jsou přestupy garantované, takže i kdybyste kvůli nějakému zpoždění přestup nestihla, letecká společnost se o vás musí postarat a zajistit zdarma náhradní let.

před 2 měs

děkuji moc !!

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

letíme v listopadu s KLM na Bali přes Amstrdam a Kuala Lumpur, jen z Kuala letime s Malaisia airlines a máme na letence uvedenou váhu zavazadla 8kg, místo 12kg. Kupovali jsme letenky zde na cestuj a uvádělo se tam 12kg. Na příruční zavazadlo úplně v pohodě a nemusím řešit váhnu, ale chtěl jsem využít tu rezervu na nákup dárků cestou zpátky, ale z Bali máme také zavazadlo 8kg a 12kg tam zase jen na trase Kuala Lumpur- Amsterdam- Praha. ..Platí tedy 12kg na celou trasu?

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, u příručního zavazadla nikdo váhu řešit nebude, zvlášť ne při cestě zpět a odletu z Bali. Hlavní jsou rozměry.

před 2 měs
Daniel

podmínky jsou snad jasné každému s IQ nad 80, v reale nikdo žádné příručáky vážit nebude, takže bych váhové limity odignoroval. Balijský nákup v případě obav vražte do odbaveného a problem solved, ne?

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den, letíme z Vídně do Amsterdamu s KLM.. pak pokračujeme s Deltou do Atlanty a pak do Providenciales.. Je možno si rezervovat sedadla u KLM?

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, dopředu jen za poplatek, zdarma by to mělo jít při online odbavení. Můžete ale zkusit přímo na webu Delty, kde by při cestě do Karibiku měly jít rezervovat sedačky zdarma i před online odbavením.

před 4 měs

Super.. Moc děkuji za rychlou odpověď.. Přeji hezký den

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

letíme v listopadu na Zanzibar a přemýšlím o možnosti nechat odbavit kufr. Jenže mám strach, aby nám ho přeložili automaticky a my se tak nemusely starat o vyzvednutí v mezičase přistání. Letíme Praha, Paříž, Nairobi a Zanzibar. Zpět: Zanzibar, Nairobi, Amsterdam a Praha. Děkuji za odpověď.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, finální informaci dostanete vždy až při odbavování. Obecně ale platí, že kufr jde až do cílové destinace, v tomhle případě na 99% ano.

před 4 měs
Tomáš Cibulka

Loni jsme letěli s KLM Zanzibar - Dar es Salaam - AMS - VIE a kufr jsme museli v Daru vyzvednout a znovu odbavit. Jednak letiště na Zanzibaru bylo dost tragické (možná už dokončili to nové?) a taky ten první úsek byl operovaný nějakou jinou společností. Ale to bude dost možná i ten let do Nairobi (předpokládám Kenya Airways).

před 4 měs
Kryštof Hájek

To jo, pokud by byla cesta přes Dar, tak se zavazadla vyzvednout musí, jelikož DAR-ZNZ je vnitrostátní let. Ale v Nairobi to určitě nutné nebude, resp. ani nemůže být kvůli vízové povinnosti.

před 4 měs

Dobrý den,

děkuji za rychlou odpověď. Ještě by mě zajímala jedna věc. Četla jsem na internetu, že na Zanzibar je zákaz dovozu plastových sáčků a tašek. Do příručního zavazadla, ale musím mít kapaliny, gely a aerosoly do 100 ml v jednom plastovém uzavíratelném sáčku. Myslíte, že by to mohl být na Zanzibaru problém?? Já si běžně do kufru balím i boty do plastové tašky.

Děkuji za odpověď,

Kačka

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den,

Zajímalo by mě, zda v příručním zavazadle můžu mít i žehličku na vlasy.

Děkuji předem za odpověď,

Kateřina

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, to půjde bez problémů.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, v ceně letenky mám pouze příruční zavazadlo do 12 kg. Můžu ho nechat odbavit nebo si ho musím vzít sebou na palubu? S Ryanairem i Voloteou muselo na palubu, tak se ptám, jak je to u KLM. Díky.

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, příruční zavazadlo musí vždy na palubu, od toho je příruční ;) Proto je třeba si vždy dát pozor především na jeho rozměry a samozřejmě také zakázané předměty.

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Gate check?

před 5 měs
Pavel Planespotter

Minulý týden jsem letěl 4x s KLM a vždycky žádali u gatu cestující , aby dali příruční zavazadla zadarmo k odbavení. Jak píše Petr76. Přímo na check-in přepážce nevím, jestli by ho zadarmo vzali. Za peníze určitě.

před 5 měs
Kryštof Hájek

To moc nevím, čemu by pomohlo. Předpokládám, že tszatelka chce příručák odbavit buď kvůli většímu množství tekutin/kosmetiky nebo kvůli pohodlí. Gate check neřeší ani jedno.

před 5 měs
Pavel Planespotter

To tam, ale nepíše. Každopádně odbavit ho dopředu může. Za peníze.

před 5 měs
Leoš Literák

U EasyJet se mi v Praze povedlo ukecat pracovníka odbavení, že mi vzali příruční zavazadla do podpalubí. Takže jestli je ten let z Prahy, můžeš to zkusit.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

Chci zeptat zda mám zůstat klidná, když mi přišla pouze jedna letenka na email, přesto že jsem platila letenku za dvě osoby i vyplňovala kontaktní údaje právě na druhou osobu. Tudíž postrádám letenku pro druhou osobu. Tak zda mam kontaktovat podporu, nebo vyčkat do check-inu a nebude to problém. Děkuji moc za odpověď

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud jste kupovala v jednom kroku, pak ani druhá přijít nemůže. Resp. na té letence, kterou máte, je jméno pouze jedné osoby?

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, letím s rodinou z Kanady s KLM a check-in nám nenabízí možnost dokoupení zavadla navíc, pouze změnu sedadla. Jak si mohu zajistit dokoupení extra zavadla?

1x Accessory

1x Hand baggage

0x Check-in baggage

Sorry, you cannot buy extra baggage for this flight.

Děkuji moc za radu. Petr

před 6 měs
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 3860 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-07-15T18:47:14+02:00)

Dobrý den, nejspíš to bude možné až na letišti nebo při online odbavení. U letů do Severní Ameriky to bývá běžná praxe. Cena bude 50 EUR za kus jednosměrně.

před 6 měs

Dobrý den, děkuji za rychlou odpověď.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, prosím Vás o info k odbavení zavazadel: letíme z Prahy do Bostonu s přestupem v Amsterodamu, musíme si vyzvednout zavazadla v Amsterodamu a znovu odbavit nebo je přestup bez vyzvednutí zavazadel. dÍky za opověď a pěkný den

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, nemusíte, zavazadla vám budou automaticky přeložena. Pokud jste tedy celou cestu kupovali najednou (na jedné letence).

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, mám možná hloupej dotaz, ale kontroluje KLM ( a Delta) velikost příručních zavazadel? Mám kufr 55x40x20 což není jejich požadovaný rozměr zavazadla 55x35x25. Poletím Praha-Amsterdam-LA s KLM a zpět LA-NYC-Praha s Deltou

před 9 měs
Avatar uživatele dedik77
dedik77

Zadny strach, nekontroluji velikost prirucaku (osobne krome kufriku mam jeste pc tasku na nem a penovy polstar a nikdy zadny problem). Letam v economy, nejsem FF kartickar. Stastny let

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, letíme s KLM do USA a máme pouze kabinová zavazadla. Chtěla bych se zeptat, jak je to s léky , konkrétně s antibiotiky na palubu letadla. Je množství nějak omezeno? Děkuji

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud nejsou v tekuté formě a nepřevážíte nějaké extrémní množství, pak to nikdo řešit nebude.

před 10 měs

Dobrý den, a léky jako je Nimsil, Paralen či Ercefuryl - musí být v původním obalu, nebo nebude problém, když vezmu do příručního jen platíčka a ne celé krabičky? Děkuji za odpověď

před 6 měs
Kryštof Hájek

Problém to nebude, taky si beru jen platíčko a ne celé balení.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli je v případě zakoupení tarifu light z Prahy do Amsterdamu pouze s příručním zavazadlem možnost odevzdat toto zavazadlo na přepážce a nechat ho odbavit, jako to jde u jiných aerolinek? Např. u Brussels airlines jsme to tak také udělali, jde o to, že v zavazadle pak můžou být věci, které jinak na palubu nemůžou, ale je zbytečné kvůli tomu kupovat velký kufr.

Děkuji za odpověď.

Odpovědět
před 10 měs

Pozor, pokud je začátek letu operován s ČSA, tak si na návazném letu s KLM nemůžete zvolit místo, ale bude vám automaticky přiřazeno. Vědět to dřív...

před 11 měs
Liborek

To už nejde volit u KLM předem v manage my reservation?

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý den, letíme s manželen v říjnu s KLM Praha- Amsterdam- Mauricius vše s touto společností. Samozdřejmě bychom chtěli sedět vedle sebe. Chci se zeptat... mistenky, které nám budou přiděleny v Praze se týkaji celého letu? To znamená, že když v Amstrerdamu přestoupím do jiného letadla mám pořád to samé sedadlo? Při přestupu si už nemusím znovu rezervovat sedadlo? Letíme s přestupem prvně, tak nevíme. Moc děkuji za odpověd. A na zpáteční let nám místa určí také v Praze?

před 11 měs

To znamená že při přestupu si musíme znovu rezervovat mistenky?

před 11 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Mista si muzete vybrat sami pres online check in, nebo na letisti v Praze dostanete boarding passy s cislem sedacek na oba lety. Zpatky je dostanete na Mauriciu.

před 11 měs

Děkuji. 😊

Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý den, chceme si zakoupit pouze zpáteční letenku z Madeiry do Prahy (přes Amsterdam). Budeme potřebovat odbavit jeden kufr, ale nevíme, jestli bude možnost se online odbavit na Madeiře. Lze si zavazadlo připlatit i přímo u přepážky?

Odpovědět
před 11 měs

Zdravím, chystáme se na cestu Praha-Bali s přestupem v Singapuru. Jelikož máme na přestup cca 20, chtěli bychom vyrazit i do města. Nevíte ale někdo, zda KLM poskytuje u delších přestupů i ubytování?

před 11 měs
cali

Víme... Neposkytuje...

Přidat odpověď
před 11 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 26 dny
Navrhni úpravu