O aerolince KLM

Královské nizozemské aerolinie, jak zní překlad jejich oficiálního názvu, jsou nejstarší stále fungující leteckou společností na světě (od roku 1919) a spolu s Air France tvoří jednu aerolinii. Své sídlo má KLM v Amsterdamu, který slouží jako jejich jediný uzel.

🟧 Pozor, při letu s KLM je vyžadován negativní PCR test, a to jak při cestě tam, tak i zpět z cílové destinace.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

V evropském měřítku obvykle patří KLM mezi nejdražší společnosti, nicméně občas se objeví zajímavá akční nabídka, případně poslouží jako přípoje na jiné linky z Amsterdamu, protože letenky do Prahy patří v celé jejich síti k těm nejlevnějším.

KLM mají rozsáhlou síť destinací po celém světě s výjimkou Austrálie, do Prahy létají až 5x denně, stejně jako do Vídně nebo Budapešti.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma na všechny linky si můžete vzít pouze příruční zavazadlo o rozměru 55 x 35 x 25 cm plus menší velikosti 40 x 30 x 15 cm. Vše do 12 kg.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma pouze na vybraných dálkových linkách (na evropských pouze pokud je součástí dálkové cesty, např. Praha – Amsterdam – Hongkong). Od konce roku 2017 se postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém odbavené zavazadlo obsaženo není. To se v současnosti týká takřka všech linek z Evropy do Severní i Jižní Ameriky a nově i celé Asie. Dokoupení kufru do 23 kg v takovém případě přijde na 60 EUR v jednom směru.

Na trasách po Evropě dokupení zavazadla stojí 25 € při vyřízení online, 30 € při platbě na letišti.

Odbavení

U KLM se můžete odbavit i klasicky u přepážky bez poplatku.

Odbavit přes internet se můžete od 30 hodin před odletem. Zvolíte buď vytištění palubní vstupenky doma, nebo na letišti v samoobslužném kiosku, případně si necháte boardingpass poslat na váš chytrý telefon a na letišti pouze oskenujete čárový kód.

Služby během letu

Alespoň malé občerstvení je zdarma na každém letu, u dálkových linek dostanete standardní teplé jídlo, stejně tak můžete u dálkových spojů využívat palubní zábavu prostřednictvím obrazovek v sedadle.

Do 48 hodin před odletem si také můžete objednat za poplatek speciální á la carte menu.

Výběr míst provede zdarma během online check-inu 30 hodin před odletem. Pokud si chcete sedačku vybrat dříve, nevyhnete se vysokým poplatkům (u dlouhých letů až 1.000 Kč).

163 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Leoš Literák

Passengers, and fans of Dutch football squad Feyenoord looked surprised when taking today’s KLM flight KL1355 between Amsterdam, The Netherlands and Prague, Czech Republic with a Boeing 737-800 (registered PH-BXU). Nobody less than Dutch King Willem-Alexander flew them to the Czech capital.

https://www.aviation24.be/airlin...-as-pilot/

Odpovědět
před 10 dny
Avatar uživatele
Leoš Literák

Jak chápete tento text? Dump?

The fare is applicable for a ticket used fully, in sequential order for the specified journey and on the specified dates. As outlined in the General Conditions of Carriage, any non-compliant use noticed on the day of travel may incur an additional fixed-rate fee at the airport for the amount of: - for flights in Europe (including Metropolitan France and Corsica) € 125 in Economy and €300 in Business; - for intercontinental flights € 500 in Economy and Premium Economy and € 1.500 in Business and La Première (or the equivalent in the local currency) .

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele Sykous
Sykous

KLM ruší od patku všechny dálkové lety. https://www.reuters.com/article/idUSS8N2GP01V

Odpovědět
před 11 měs
Avatar uživatele
cali

Možná se ještě nadějeme věcí...

https://nos.nl/artikel/2354646-k...ffers.html

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, letěli jsme Praha-Ams-Kuala Lumpur-Bali. Zavazadla jsme odbavili hned v Praze. Bohužel na Bali jsme zjistili, že nemáme ani jedno zavazadlo na finální destinaci. Máte někdo zkušenost po jaký době Vám zavazadla vrátili ?

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

6 hodin až 6 dní

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 731 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-03-01T19:14:11+01:00)

Petr76 zapomnel na variantu “nevratili” .Jinak si za to můžete částečně sami. Přece jen 2 přestupy jsou víc než jeden. No ale když ta úspora ze ano :-). No na Bali toho zase tolik nepotřebujete a co potřebujete, vám letecká společnost zaplatí. Jinak rad bych věděl, jaké byly časy na přestup.

před rokem

Milý pane,

Tady absolutně nejde o žádnou úsporu jak vy píšete. 🙂 Člověk, když si odbaví zavazadlo tak s velkou pravděpodobností očekává, že ho ve finální destinaci budete mít nebo aspoň 1 zavazadlo ze 3. S malým dítětem toho potřebujete na Bali trošku víc. Když jsme přiletěli do Amstru měli jsme mít hodinu na přestup. Bohužel kvůli počasí jsme měli zpoždění a měli 10-15 min na přesun. V Kuala L. se čekalo 4-5 hod na poslední let.

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Milá paní Barboro.

S malým dítětem můžete cestovat autem autobusem či vlakem do termálů třeba do Maďarska. Tam je taky teplá voda a zavazadla se vám téměř jistě neztratí. A hodina na přestup je opravdu málo. Já bych rozhodně neočekával, že “ ve finální destinaci budu mít aspoň jedno zavazadlo”. Kde jste na podobnou blbost přišla? Stačí pak to zpoždění no a holt jste bez zavazadel.A to můžete být rádi, že jste stihli ten návazný let za 15 min. Jinak když nejde o úsporu, tak si příště kupte letenku s jedním přestupem mezi 2- 3 hod. Snížite riziko na minimum. Jinak zavazadla dorazí téměř jistě za 1 až 2 dny.

před rokem
Avatar uživatele AlejandraS
AlejandraS

Ahojky Báro, z místních chytráků si nic nedělej. Když chce někdo jezdit do Maďarska místo na Bali, ať si to tak klidně dělá, to tebe nemůže rozhodit. Já mám zkušenost většinou takovou, že zavazadlo dorazí následujícím letem stejné společnosti. Cestou domu jsem mnohdá dokonce ráda, že nedorazí a nemusím se s ním tahat třeba vlakem, ale doveze mi ho UPS domů. Bali závidím a užijte si to

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Prvotní příspěvek je starý 9 měsíců.....

před rokem
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

To Padrinovi nevadí. Nemá co dělat.

před rokem
Avatar uživatele AlejandraS
AlejandraS

čas je jenom placatý kámen

Ahoj, rada bych se zeptala na check-in u letu KLM, v rámci cesty s Deltou. Letím PRG-AMS-LAX-OGG. Lety do Amstru a do LA mam “operated by klm”, ale app Delty, kde mam let zaregistrovany mi nenabizi vybrat sedadla u letu klm. Mohu tyto lety vybrat primo na strankach klm nezavisle na ostatnich letech Delty nebo mi budou zkratka automaticky pridelena nebo si je musim zaplatit vice nez 30 hodin pred odletem??

Diky.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, měly by jít vybrat na webu KLM.

před rokem
Dominic
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 2 komentáře
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2020-02-10T17:33:01+01:00)

Výběr sedadel na letech KLM je předem za poplatek na jejich webu/v aplikaci. Vybrat zdarma lze při check-inu 30 hodin před odletem,který doporučuji udělat co nejdřív hlavně na transatlantickém letu (při mém letu do Salt Lake City zbývalo jen pár míst u sebe v zadní části letadla).

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jj, jak uplyne 30 hodin, tak co nejrychleji udelat.

Avatar uživatele Mirka _5
Mirka _5

Dobrý den, omlouvám se, pokud se ptám na něco co se zde již několikrát řešilo. Ale letím poprvé a chci být připravená. Mám koupenou letenku v tarifu Light, letím z Prahy přes Amsterdam do USA. Vím, že budu platit za zavazadlo 50 euro. Zajímá mě ale, jak to technicky probíhá - zda platím přímo u odbavovací přepážky, nebo zda mě pošlou zaplatit jinam a příp. tedy kam? Děkuji za odpověď.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Michaela Re

Dobrý den. Chci Vás požádat o radu/pomoc. Koupili jsme letenky do Cancúnu. Odlétáme za týden. Cesta tam by měla být v pořádku (AirFrance). Ale teď jsem zjistila, že cestou zpět změnili náš let. Letíme (s KLM) Cancún - Mexico City - Amsterdam - Berlín a právě let Cancún - Mexiko City zrušili. Dali nám let nový (KLM operated by AeroMexico), ale v Mexico City máme jen 30 minut na přestup a to mezi dvěma terminály. Ta letenka mezi Cancúnem a AeroMexico je najednou i zvlášť, nejsou tam ani údaje o zavazadlech. Obávám se, že je to nestihnutelné a zůstaneme tam někde trčet. Můžete mi prosím poradit, opravdu mě to vystresovalo takhle před cestou tam. Děkuji moc moc moc! Michaela (KLM jsem kontaktovala, zatím bez odezvi). Opravdu díky.

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Musíte kontaktovat toho, kdo vám letenku vystavil. S tím vám nikdo jiný nepomůže.

AF/KLM: +420 2 2543 9797

před rokem
Avatar uživatele
Michaela Re

Děkuji. Psala jsem zatím přes fb. Ale asi tam raději zavoám. snad to dopadne dobře.

před rokem
Avatar uživatele tmx
tmx

Pokud se při vnitrostátním přestupu nemusí znovu odbavovat zavazadlo, tak by to za 30 minut šlo stihnout, ty terminály jsou propojené a někdo by vás určitě čekal (a asi nebudete sami). Pokud se zavazadlo vyzvednout musí (jako je to u mezinárodního přestupu), je to naprosto bez šance. Takže asi požádejte o úplně jiný routing (jen pozor na USA / Kanadu, kde byste museli žádat o ESTA / ETA), nebo prodloužení pobytu o den.

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Jj v Mexiku, se musi vyzvedavat. Takze bez sance.

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Letěli jsme tak minulý týden, Cancún-Mexiko-Paris. Terminály propojené nejsou, přejíždí se mezi nimi vlakem. Bohužel nikde nejsou žádné směrovky k tomu druhému terminálu (vlaku), 3x jsme se museli ptát na cestu letištního personálu, než jsme se k němu dostali. Naštěstí jsme na to měli asi 2 hodiny, za 30 minut ani omylem.

před rokem
Avatar uživatele tmx
tmx

Aha, pardon. Já myslel, že zrušili MEX-AMS a místo letu s KLM bude s AM. Proto jsem psal o stihnutí přestupu, tam by totiž šlo jen o přesun z domestic části do International části terminálu 2 a záleželo by na zavazadlech.

před rokem
Avatar uživatele
Michaela Re

Děkuji všem za reakce. Psala jsem na KLM skrze které proběhl nákup a bylo mi řečeno, že přebookují naše navazující lety as soon as possible. Tak doufám, že to nebude nic šíleného a udělají to brzy. Nerada bych byla celý pobyt v nervu..

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76

A proč tam jednoduše nezavoláte? Můžete tak korigovat případné "šílenosti" hned po telefonu.

Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě...

před rokem
Avatar uživatele
Michaela Re

Nejsem tak zcestovalá jako vy a proto si tady ráda nechám poradit od zkušených českých cestovatelů, proto zde byl napsán můj dotaz. Jak je psáno výše, žádná otázka není špatná ani hloupá a toto je má první velká cesta, kdy vše zařizuji. Kontaktovala jsem je zprávou dříve než se tu objevil Váš tip s telefonem, který jsem sama nějak nedohledala/ přehlédla. Zkrátka na mě první vyskočila možnost kontaktovat je písemně 24/7. Napsali, že let upraví co nejdříve, tak nebudu vyšilovat, počkám a případně tam za dva tři dny zavolám když se nic nestane. Děkuji za všechny věcné rady a názory, kterých se zde sešlo hojně a to v krátkém čase. Vám děkuji rovněž. Je to pro mě další zkušenost a příště třeba budu reagovat tak, jak byste situaci vyřešil Vy, když ty zkušenosti máte :)

před rokem
Avatar uživatele
mirjur

Tak každý to řeší jinak... někomu vyhovuje zvednout telefon, jiný radši napíše mail. Já také raději pošlu mail nebo použiju on-line chat, strašně nerad telefonuji, takže to je pro mě vždy až poslední možnost. Ono co je psáno, to je dáno, dá se na to zpětně odvolat.

Dobrý den.

Letím s KLM do Panamy.

Muzu si vzit na palubu belgie tyč.

Děkuji za odpověď.

Odpovědět
před rokem

prosím když mam na let ohledně zavazadla Economic standart : příruční zavazadlo , odbavene zavazadlo a občerstvení

prosím da mně někdo tomu vic info moc děkuji za rady jinak letím z KLM

děkuji moc

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

A o čem přesně bys chtěl víc info? Rozměry viz výše nebo https://www.klm.com/travel/nl_en...dex.htm#p5

Dobrý den prosím o radu.Letíme s KLM a Deltou VIE-AMS-JFK..Letenky jsou pouze s príručním zavazadlem a dopředu si podpalubni dokoupit nelze prý až u přepážky na letišti.Nevite jak to bude placeno?jestli zvlášť VIE-AMS a AMS-JFK nebo jednotná cena 50e za jeden směr?Moc děkuji za odpověď

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, platí se vždy za jeden směr, ne za každý let.

Dobrý den, letím přes Amsterdam do Havany, Vezu s sebou léky paralen, vitamíny, horčík a železo, četla jsem, že tyto léky jsou doporučeny. Nebudu mít problém v Admsteradu a v Havaně? Děkuji Lyková

Odpovědět
před rokem

Dobrý den vracíme se z Bali a chtěli bychom sebou vzít surf .Letenky máme bez zavazadla ,kolik to prosím bude stát?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud bude mít surf na délku méně než 107 cm a 23 kg, pak zaplatíte stejně jako za běžné zavazadlo, tj. 50 EUR. Pokud je surf delší (maximálně do 300 cm), cena je 100 EUR.

před 2 lety
Avatar uživatele
Liborek

Nezapomeňte pořídit solidní polstrovaný surfbag, pokud ho nemáte, protože bez toho vám to nevezmou. A nejlépe ten surf ještě důkladně obalte oblečením nebo něčím podobným.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den. Chystám se do Argentiny. Našla jsem cenově velmi přijemné lety.

Ale jen s 1 H na přestup v Amsterdamu a v Sao Paolu. Je to reálné na tak velikých letištích?

Cestuju s příručním,odbavení online.

před 2 lety
Avatar uživatele
Ricardo Acuy

Vše byste měla stihnout bez problémů. Amsterdam jde stihnout i za 45 minut. Sao Paulo je trochu rušnější a méně přehledné.

Kdybyste však náhodou letadlo nestihla ( a máte vše na jedné rezervaci), tak vám společnost obstará jiný spoj do destinace zdarma.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, v Amsterdamu to je reálné v pohodě, v Sao Paulu dost záleží na tom, s jakou aerolinkou bude návazný let. Ale nejspíš se bude jednat o přesun z terminálu 3 na terminál 2, kdy reálně stačí tak 30-40 minut. Každopádně jsou přestupy garantované, takže i kdybyste kvůli nějakému zpoždění přestup nestihla, letecká společnost se o vás musí postarat a zajistit zdarma náhradní let.

před 2 lety

děkuji moc !!

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,

letíme v listopadu s KLM na Bali přes Amstrdam a Kuala Lumpur, jen z Kuala letime s Malaisia airlines a máme na letence uvedenou váhu zavazadla 8kg, místo 12kg. Kupovali jsme letenky zde na cestuj a uvádělo se tam 12kg. Na příruční zavazadlo úplně v pohodě a nemusím řešit váhnu, ale chtěl jsem využít tu rezervu na nákup dárků cestou zpátky, ale z Bali máme také zavazadlo 8kg a 12kg tam zase jen na trase Kuala Lumpur- Amsterdam- Praha. ..Platí tedy 12kg na celou trasu?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, u příručního zavazadla nikdo váhu řešit nebude, zvlášť ne při cestě zpět a odletu z Bali. Hlavní jsou rozměry.

před 2 lety
Bič boží - mkrjpča

podmínky jsou snad jasné každému s IQ nad 80, v reale nikdo žádné příručáky vážit nebude, takže bych váhové limity odignoroval. Balijský nákup v případě obav vražte do odbaveného a problem solved, ne?

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, letíme z Vídně do Amsterdamu s KLM.. pak pokračujeme s Deltou do Atlanty a pak do Providenciales.. Je možno si rezervovat sedadla u KLM?

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, dopředu jen za poplatek, zdarma by to mělo jít při online odbavení. Můžete ale zkusit přímo na webu Delty, kde by při cestě do Karibiku měly jít rezervovat sedačky zdarma i před online odbavením.

před 2 lety

Super.. Moc děkuji za rychlou odpověď.. Přeji hezký den

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,

letíme v listopadu na Zanzibar a přemýšlím o možnosti nechat odbavit kufr. Jenže mám strach, aby nám ho přeložili automaticky a my se tak nemusely starat o vyzvednutí v mezičase přistání. Letíme Praha, Paříž, Nairobi a Zanzibar. Zpět: Zanzibar, Nairobi, Amsterdam a Praha. Děkuji za odpověď.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, finální informaci dostanete vždy až při odbavování. Obecně ale platí, že kufr jde až do cílové destinace, v tomhle případě na 99% ano.

před 2 lety
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Loni jsme letěli s KLM Zanzibar - Dar es Salaam - AMS - VIE a kufr jsme museli v Daru vyzvednout a znovu odbavit. Jednak letiště na Zanzibaru bylo dost tragické (možná už dokončili to nové?) a taky ten první úsek byl operovaný nějakou jinou společností. Ale to bude dost možná i ten let do Nairobi (předpokládám Kenya Airways).

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To jo, pokud by byla cesta přes Dar, tak se zavazadla vyzvednout musí, jelikož DAR-ZNZ je vnitrostátní let. Ale v Nairobi to určitě nutné nebude, resp. ani nemůže být kvůli vízové povinnosti.

před 2 lety

Dobrý den,

děkuji za rychlou odpověď. Ještě by mě zajímala jedna věc. Četla jsem na internetu, že na Zanzibar je zákaz dovozu plastových sáčků a tašek. Do příručního zavazadla, ale musím mít kapaliny, gely a aerosoly do 100 ml v jednom plastovém uzavíratelném sáčku. Myslíte, že by to mohl být na Zanzibaru problém?? Já si běžně do kufru balím i boty do plastové tašky.

Děkuji za odpověď,

Kačka

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,

Zajímalo by mě, zda v příručním zavazadle můžu mít i žehličku na vlasy.

Děkuji předem za odpověď,

Kateřina

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, to půjde bez problémů.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den, v ceně letenky mám pouze příruční zavazadlo do 12 kg. Můžu ho nechat odbavit nebo si ho musím vzít sebou na palubu? S Ryanairem i Voloteou muselo na palubu, tak se ptám, jak je to u KLM. Díky.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, příruční zavazadlo musí vždy na palubu, od toho je příruční ;) Proto je třeba si vždy dát pozor především na jeho rozměry a samozřejmě také zakázané předměty.

před 2 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Gate check?

před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Minulý týden jsem letěl 4x s KLM a vždycky žádali u gatu cestující , aby dali příruční zavazadla zadarmo k odbavení. Jak píše Petr76. Přímo na check-in přepážce nevím, jestli by ho zadarmo vzali. Za peníze určitě.

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

To moc nevím, čemu by pomohlo. Předpokládám, že tszatelka chce příručák odbavit buď kvůli většímu množství tekutin/kosmetiky nebo kvůli pohodlí. Gate check neřeší ani jedno.

před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

To tam, ale nepíše. Každopádně odbavit ho dopředu může. Za peníze.

před 2 lety
Avatar uživatele
Leoš Literák

U EasyJet se mi v Praze povedlo ukecat pracovníka odbavení, že mi vzali příruční zavazadla do podpalubí. Takže jestli je ten let z Prahy, můžeš to zkusit.

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý den,

Chci zeptat zda mám zůstat klidná, když mi přišla pouze jedna letenka na email, přesto že jsem platila letenku za dvě osoby i vyplňovala kontaktní údaje právě na druhou osobu. Tudíž postrádám letenku pro druhou osobu. Tak zda mam kontaktovat podporu, nebo vyčkat do check-inu a nebude to problém. Děkuji moc za odpověď

před 2 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud jste kupovala v jednom kroku, pak ani druhá přijít nemůže. Resp. na té letence, kterou máte, je jméno pouze jedné osoby?

Přidat odpověď
před 2 lety
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu