Průvodce aerolinkou

Letecká společnost KLM

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince KLM

Královské nizozemské aerolinie, jak zní překlad jejich oficiálního názvu, jsou nejstarší stále fungující leteckou společností na světě (od roku 1919) a spolu s Air France tvoří jednu aerolinii. Své sídlo má KLM v Amsterdamu, který slouží jako jejich jediný uzel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

V evropském měřítku obvykle patří KLM mezi nejdražší společnosti, nicméně občas se objeví zajímavá akční nabídka, případně poslouží jako přípoje na jiné linky z Amsterdamu, protože letenky do Prahy patří v celé jejich síti k těm nejlevnějším.

KLM mají rozsáhlou síť destinací po celém světě s výjimkou Austrálie, do Prahy létají až 5x denně, stejně jako do Vídně nebo Budapešti.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma na všechny linky si můžete vzít pouze příruční zavazadlo o rozměru 55 x 35 x 25 cm plus kabelku nebo brašnu na laptop. Vše do 12 kg.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma pouze na vybraných dálkových linkách (na evropských pouze pokud je součástí dálkové cesty, např. Praha – Amsterdam – New York). Od konce roku 2017 však postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém však odbavené zavazadlo obsaženo není. Případné dokoupení kufru přijde na 50 € v jednom směru na dálkové trase.

V ostatních případech dokoupení zavazadla stojí 25 € při vyřízení online, 30 € při platbě na letišti.

Odbavení

U KLM se můžete odbavit i klasicky u přepážky bez poplatku.

Odbavit přes internet se můžete od 30 hodin před odletem. Zvolíte buď vytištění palubní vstupenky doma, nebo na letišti v samoobslužném kiosku, případně si necháte boardingpass poslat na váš chytrý telefon a na letišti pouze oskenujete čárový kód.

Služby během letu

Alespoň malé občerstvení je zdarma na každém letu, u dálkových linek dostanete standardní teplé jídlo, stejně tak můžete u dálkových spojů využívat palubní zábavu prostřednictvím obrazovek v sedadle.

Do 48 hodin před odletem si také můžete objednat za poplatek speciální á la carte menu.

Výběr míst provede zdarma během online check-inu 30 hodin před odletem. Pokud si chcete sedačku vybrat dříve, nevyhnete se vysokým poplatkům (u dlouhých letů až 1.000 Kč).

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, máme zakoupený let přímo přes společnost KLM: Vídeň - San Francisco, jsou zde ale 2 mezipřistání v Amsterdamu a Salt Lake City. Jak to bude s odbavenými kufry? Odbavíme je ve Vídni a dostaneme je až v San Franciscu? A kdyby bylo zpoždění např v Amsterdamu nebo Salt Lake City, budou na sebe letadla navzájem čekat? Děkuji.

před 5 dny
Kryštof Hájek

Letadla na sebe obvykle nečekají, ale vždy vám aerolinka musí zajistit náhradní let, pokud dojde ke zpoždění. A to v případě letů do USA nebývá problém, míří jich tam opravdu hodně.

Zavazadla se při cestách do USA vždy musí vyzvednout v první místě kontaktu, tedy ve vašem případě v Salt Lake City. Není to ale žádná složitá procedura, vyzvednete je hned za imigrační kontrolou a následně na první přepážce za pásem na zavazadla zase odevzdáte.

Dobrý den,

rezervoval jsem let od KLM přes portál Pelikán na let Praha-Amsterdam-Portland . Dokoupil zavazadlo k odbavení za 396 Kč, ale zavazadlo na letence není. Vím, že primárně bych tento problém měl řešit s portálem, nicméně neřešil jste někdo podobný problém ? Případně na koho se obrátit ?

před 9 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, tak předně je podezřelé, že jste platil jen 396 Kč. Jste si jistý, že jste skutečně zvolil jako dodatečnou službu koupi zavazadla a ne omylem něco jiného? Odbavený kufr u KLM stojí 50 € v jednom směru, tedy přes Pelikána by měl být ještě dražší.

Dobrý den,

v říjnu odlétám trasu Praha - Havana. S Českými aerolinkami do Amsterdamu a dále se spol. KLM . Zajímá mě zda při přestupu řeším svá zavazadla sama, či se o přeložení postará letecká spol. A pro ujištění, i pro tento let platí váha zav. 32kg (osoba)

Děkuji za odpověď

před 16 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud bylo zakoupeno na jedné rezervaci, pak se o zavazadla nestaráte. Hmotnost byste měla mít vyznačenou na letence, pokud tam je 32 kg, pak platí na všechny lety, ale je to zvláštní, obvyklejší bývá 23 kg.

před 16 dny

Bylo zakoupeno jako dovolená přes CK. Takže předpokládám že se jedná o jednu rezervaci.

Omlouvám se, překlep, 23kg.

Děkuji

před 15 dny
Kryštof Hájek

Jasně, pak to určitě jedna rezervace je a kufry se v Amsterdamu starat nebudete.

Přidat odpověď
před 15 dny

Je nutna rezervace sedadel? Muzou me a moji manzelku rozsadit? Diky za odpoved

před 17 dny
Kryštof Hájek

Obvyklá praxe to není, sedačky navíc vyberete zdarma při online check-inu.

před 17 dny

Takze priplatek za sedadlo neni nutny, abychom sedeli spolu. Dekuji za odpoved

před 17 dny
Kryštof Hájek

Jak říkám, při online check-inu si sedadla vyberete zdarma.

Přidat odpověď
před 17 dny

Dobrý den,

koupili jsme najednou letenky pro 4 lidi do Jižní Ameriky, přímo u KLM, ale jeden z nás nemůže letět. Má někdo zkušenost se změnou letu nebo jeho zrušením? Nabízí to jen změnu všech 4 letenek, ale neproklikávali jsme se tím úplně dál, abychom si ten let fakt nezrušili. Je možné, že by nešla změnit jen jedna letenka? Děkuji předem za odpověď.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Nic s letenkou nedělejte, to je jediné řešení. Změna jména by stejně možná nebyla a rušení je zbytečné.

před 3 měs

Pokud jsou letenky menitelne, tak obvykle vsechny. Na webu ale jenom jednu z nich nezmenite. Zavolejte si na jejich linku, kde vam letenku daji do samostatne rezervace :) Zruseni obvykle je mozne jen s vracenim casti letistnich poplatku, takze nic moc.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dne 19. 2. jsme s KLM letěli z Prahy do Amsterodamu. Odbavit na přepážce nás odmítli, odkázali nás na automat. ( S tím nám nakonec pracovnice letiště pomohla). Kabinové zavazadlo měl jen manžel, to mu ale odmítali do letadla vzít s tím, že letadlo je přeplněné. Zavazadlo splňovalo podmínky stanovené leteckou společností. Při nástupu do letadla se k nám letištní personál choval neurvale, manžela s příručním zavazadlem nechtěl do letadla pustit , mně odebral palubní lístek s tím, že je nezbytné mě posadit na jiné místo, protože neumím anglicky. Měla jsem původně sedět vedle manžela, který anglicky umí. Ovšem údajně na místě u nouzového východu. Nakonec jsem dostala místo v přední části letadla, zatímco manželovi zůstalo místo v zadní části letadla. Snad to bylo nezbytné. Rozhodně ale nebylo nezbytné, aby se k nám pracovníci letecké společnosti chovali jako bychom je tím, že chceme letět letem, který jsme si řádně zaplatili, za podmínek stanovených leteckou společností, vyloženě obtěžovali.

před 5 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

A pointa? Tohle byste asi měla směřovat přímo na aerolinku.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den,

poletím v srpnu 2018 do USA let Praha -Amsterdarm -Minneapolis -Soux Falls. Mám koupenou zpáteční letenku: do Amsterdamu KLM, do Minneapolis DELTA, do Sioux Falls SKY WEST dba Delta Connection .

Jsem studentka, letím poprvé.

Kolik jako student zaplatím za odbavené zavazadlo? Nějak se v tom nemohu zorientovat. Na letence mám uvedeno "Baggage allowance 1 PC student" u všech 3 letů .

A ještě dotaz ohledně rozměrů zavazadel - Skywest se v tomto případě řídí stejnými pravidly jako Delta? Tedy 1 odbavené zavazadlo, 1 zavazadlo na palubu rozměr 56x35x23cm + 1 kabelka (laptop apod.)?

Děkuji předem za odpověď

Irena

před 6 měs
David Eiselt

Po celé cestě máte nárok na jedno zavazadlo o váze 23 kg. Příruční se řídí dle první aerolinky, tedy KLM a pravidla jsou uvedena výše.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu