KLM - Boeing 747 Jumbo Jet

O aerolince

Královské nizozemské aerolinie, jak zní překlad jejich oficiálního názvu, jsou nejstarší stále fungující leteckou společností na světě (od roku 1919) a spolu s Air France tvoří jednu aerolinii. Své sídlo má KLM v Amsterdamu, který slouží jako jejich jediný uzel.

Logo KLM
IATA Kód
KL
Letecká aliance
SkyTeam
Země původu
Nizozemsko
Datum vzniku
07. 10. 1919

Letenky

V evropském měřítku obvykle patří KLM mezi nejdražší společnosti, nicméně občas se objeví zajímavá akční nabídka, případně poslouží jako přípoje na jiné linky z Amsterdamu, protože letenky do Prahy patří v celé jejich síti k těm nejlevnějším.

KLM mají rozsáhlou síť destinací po celém světě s výjimkou Austrálie, do Prahy létají až 5x denně, stejně jako do Vídně nebo Budapešti.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma na všechny linky si můžete vzít pouze příruční zavazadlo o rozměru 55 x 35 x 25 cm plus menší velikosti 40 x 30 x 15 cm. Vše do 12 kg.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma pouze na vybraných dálkových linkách (na evropských pouze pokud je součástí dálkové cesty, např. Praha – Amsterdam – Hongkong). Od konce roku 2017 se postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém odbavené zavazadlo obsaženo není. To se v současnosti týká takřka všech linek z Evropy do Severní i Jižní Ameriky a nově i celé Asie. Dokoupení kufru do 23 kg v takovém případě přijde na 60 EUR v jednom směru.

Na trasách po Evropě dokupení zavazadla stojí 25 € při vyřízení online, 30 € při platbě na letišti.

Odbavení

U KLM se můžete odbavit i klasicky u přepážky bez poplatku.

Odbavit přes internet se můžete od 30 hodin před odletem. Zvolíte buď vytištění palubní vstupenky doma, nebo na letišti v samoobslužném kiosku, případně si necháte boardingpass poslat na váš chytrý telefon a na letišti pouze oskenujete čárový kód.

Služby během letu

Alespoň malé občerstvení je zdarma na každém letu, u dálkových linek dostanete standardní teplé jídlo, stejně tak můžete u dálkových spojů využívat palubní zábavu prostřednictvím obrazovek v sedadle.

Do 48 hodin před odletem si také můžete objednat za poplatek speciální á la carte menu.

Výběr míst provede zdarma během online check-inu 30 hodin před odletem. Pokud si chcete sedačku vybrat dříve, nevyhnete se vysokým poplatkům (u dlouhých letů až 1.000 Kč).

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 18. 08. 2022

169 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

tka222
před měs

je stale platne opatreni " 🟧 Pozor, při letu s KLM je vyžadován negativní PCR test, a to jak při cestě tam, tak i zpět z cílové destinace."

???

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před měs

Nikoliv, smazáno. Díky za upozornění.

Avatar uživatele baramr
baramr
před 8 měs

Zdravím, měla bych prosím dotaz - na březen máme s KLM koupené letenky Vídeň - Amsterdam - Zanzibar. Původně mělo být v Ams 15 hodin na přestup. Nyní mi napsali, že let Vídeň-Ams byl zrušen a přebookli letenky na jiný let, s tím, že nyní budeme mít na přestup jen 55 minut. Chci se zeptat, je reálné přestup stihnout? Budeme mít z Vídně odbavená zavazadla, ty nemusíme při přestupu v Ams řešit a vyzvedneme si je až na Zanzibaru? Obě cesty jsou od KLM a jsou na jedné letence. Co se stane v případě, že navazující let nestihneme? Předem moc děkuji za všechny odpovědi! :)

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 8 měs

Když Vám to nabídli, dá se to stihnout. Jinak by to neudělali. Zavazadla vyzvednete až v cílové destinaci. Když to nestihnete, vymyslí Vám jinou trasu-další let. Doporučuji si do palubního zavazadla dát pár základních věcí na sebe, kdyby to kufry nedaly a dostali jste je třeba až další den - může se stát.

Avatar uživatele
IvetaIv
před 10 měs

Ahoj, píšete výše, že s lety KLM potřebujeme PCR testy tam i zpět. Nikde to nemůžu na jejich stránkách najít. Jak to tedy je, nevíte někdo? Děkuji

Avatar uživatele klija
klija
před 10 měs

Ahoj, na KLM, vč. jejich TravelDoc systému žádný takový požadavek není. Důležité je splnět podmínky cílové destinace, nikde není zmínka, že by i očkovaní/prodělaní museli mít test.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 10 měs

Passengers, and fans of Dutch football squad Feyenoord looked surprised when taking today’s KLM flight KL1355 between Amsterdam, The Netherlands and Prague, Czech Republic with a Boeing 737-800 (registered PH-BXU). Nobody less than Dutch King Willem-Alexander flew them to the Czech capital.

https://www.aviation24.be/airlin...-as-pilot/

Avatar uživatele
Leoš Literák
před rokem

Jak chápete tento text? Dump?

The fare is applicable for a ticket used fully, in sequential order for the specified journey and on the specified dates. As outlined in the General Conditions of Carriage, any non-compliant use noticed on the day of travel may incur an additional fixed-rate fee at the airport for the amount of: - for flights in Europe (including Metropolitan France and Corsica) € 125 in Economy and €300 in Business; - for intercontinental flights € 500 in Economy and Premium Economy and € 1.500 in Business and La Première (or the equivalent in the local currency) .

Avatar uživatele Sykous
Sykous
před rokem

KLM ruší od patku všechny dálkové lety. https://www.reuters.com/article/idUSS8N2GP01V

Avatar uživatele
cali
před rokem

Možná se ještě nadějeme věcí...

https://nos.nl/artikel/2354646-k...ffers.html

Avatar uživatele
Barbora Bradelová
před 3 lety

Dobrý den, letěli jsme Praha-Ams-Kuala Lumpur-Bali. Zavazadla jsme odbavili hned v Praze. Bohužel na Bali jsme zjistili, že nemáme ani jedno zavazadlo na finální destinaci. Máte někdo zkušenost po jaký době Vám zavazadla vrátili ?

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 3 lety

6 hodin až 6 dní

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

Petr76 zapomnel na variantu “nevratili” .Jinak si za to můžete částečně sami. Přece jen 2 přestupy jsou víc než jeden. No ale když ta úspora ze ano :-). No na Bali toho zase tolik nepotřebujete a co potřebujete, vám letecká společnost zaplatí. Jinak rad bych věděl, jaké byly časy na přestup.

Avatar uživatele
Barbora
před 3 lety

Milý pane,

Tady absolutně nejde o žádnou úsporu jak vy píšete. 🙂 Člověk, když si odbaví zavazadlo tak s velkou pravděpodobností očekává, že ho ve finální destinaci budete mít nebo aspoň 1 zavazadlo ze 3. S malým dítětem toho potřebujete na Bali trošku víc. Když jsme přiletěli do Amstru měli jsme mít hodinu na přestup. Bohužel kvůli počasí jsme měli zpoždění a měli 10-15 min na přesun. V Kuala L. se čekalo 4-5 hod na poslední let.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před 3 lety

Milá paní Barboro.

S malým dítětem můžete cestovat autem autobusem či vlakem do termálů třeba do Maďarska. Tam je taky teplá voda a zavazadla se vám téměř jistě neztratí. A hodina na přestup je opravdu málo. Já bych rozhodně neočekával, že “ ve finální destinaci budu mít aspoň jedno zavazadlo”. Kde jste na podobnou blbost přišla? Stačí pak to zpoždění no a holt jste bez zavazadel.A to můžete být rádi, že jste stihli ten návazný let za 15 min. Jinak když nejde o úsporu, tak si příště kupte letenku s jedním přestupem mezi 2- 3 hod. Snížite riziko na minimum. Jinak zavazadla dorazí téměř jistě za 1 až 2 dny.

Avatar uživatele AlejandraS
AlejandraS
před rokem

Ahojky Báro, z místních chytráků si nic nedělej. Když chce někdo jezdit do Maďarska místo na Bali, ať si to tak klidně dělá, to tebe nemůže rozhodit. Já mám zkušenost většinou takovou, že zavazadlo dorazí následujícím letem stejné společnosti. Cestou domu jsem mnohdá dokonce ráda, že nedorazí a nemusím se s ním tahat třeba vlakem, ale doveze mi ho UPS domů. Bali závidím a užijte si to

Avatar uživatele eremi
eremi
před rokem

Prvotní příspěvek je starý 9 měsíců.....

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

To Padrinovi nevadí. Nemá co dělat.

Avatar uživatele AlejandraS
AlejandraS
před rokem

čas je jenom placatý kámen

Avatar uživatele
Anička
před 3 lety

Ahoj, rada bych se zeptala na check-in u letu KLM, v rámci cesty s Deltou. Letím PRG-AMS-LAX-OGG. Lety do Amstru a do LA mam “operated by klm”, ale app Delty, kde mam let zaregistrovany mi nenabizi vybrat sedadla u letu klm. Mohu tyto lety vybrat primo na strankach klm nezavisle na ostatnich letech Delty nebo mi budou zkratka automaticky pridelena nebo si je musim zaplatit vice nez 30 hodin pred odletem??

Diky.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

Ahoj, měly by jít vybrat na webu KLM.

Dominic
před 3 lety

Výběr sedadel na letech KLM je předem za poplatek na jejich webu/v aplikaci. Vybrat zdarma lze při check-inu 30 hodin před odletem,který doporučuji udělat co nejdřív hlavně na transatlantickém letu (při mém letu do Salt Lake City zbývalo jen pár míst u sebe v zadní části letadla).

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Jj, jak uplyne 30 hodin, tak co nejrychleji udelat.

Avatar uživatele Mirka _5
Mirka _5
před 3 lety

Dobrý den, omlouvám se, pokud se ptám na něco co se zde již několikrát řešilo. Ale letím poprvé a chci být připravená. Mám koupenou letenku v tarifu Light, letím z Prahy přes Amsterdam do USA. Vím, že budu platit za zavazadlo 50 euro. Zajímá mě ale, jak to technicky probíhá - zda platím přímo u odbavovací přepážky, nebo zda mě pošlou zaplatit jinam a příp. tedy kam? Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
Michaela Re
před 3 lety

Dobrý den. Chci Vás požádat o radu/pomoc. Koupili jsme letenky do Cancúnu. Odlétáme za týden. Cesta tam by měla být v pořádku (AirFrance). Ale teď jsem zjistila, že cestou zpět změnili náš let. Letíme (s KLM) Cancún - Mexico City - Amsterdam - Berlín a právě let Cancún - Mexiko City zrušili. Dali nám let nový (KLM operated by AeroMexico), ale v Mexico City máme jen 30 minut na přestup a to mezi dvěma terminály. Ta letenka mezi Cancúnem a AeroMexico je najednou i zvlášť, nejsou tam ani údaje o zavazadlech. Obávám se, že je to nestihnutelné a zůstaneme tam někde trčet. Můžete mi prosím poradit, opravdu mě to vystresovalo takhle před cestou tam. Děkuji moc moc moc! Michaela (KLM jsem kontaktovala, zatím bez odezvi). Opravdu díky.

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 3 lety

Musíte kontaktovat toho, kdo vám letenku vystavil. S tím vám nikdo jiný nepomůže.

AF/KLM: +420 2 2543 9797

Avatar uživatele
Michaela Re
před 3 lety

Děkuji. Psala jsem zatím přes fb. Ale asi tam raději zavoám. snad to dopadne dobře.

Avatar uživatele tmx
tmx
před 3 lety

Pokud se při vnitrostátním přestupu nemusí znovu odbavovat zavazadlo, tak by to za 30 minut šlo stihnout, ty terminály jsou propojené a někdo by vás určitě čekal (a asi nebudete sami). Pokud se zavazadlo vyzvednout musí (jako je to u mezinárodního přestupu), je to naprosto bez šance. Takže asi požádejte o úplně jiný routing (jen pozor na USA / Kanadu, kde byste museli žádat o ESTA / ETA), nebo prodloužení pobytu o den.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před 3 lety

Jj v Mexiku, se musi vyzvedavat. Takze bez sance.

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Letěli jsme tak minulý týden, Cancún-Mexiko-Paris. Terminály propojené nejsou, přejíždí se mezi nimi vlakem. Bohužel nikde nejsou žádné směrovky k tomu druhému terminálu (vlaku), 3x jsme se museli ptát na cestu letištního personálu, než jsme se k němu dostali. Naštěstí jsme na to měli asi 2 hodiny, za 30 minut ani omylem.

Avatar uživatele tmx
tmx
před 3 lety

Aha, pardon. Já myslel, že zrušili MEX-AMS a místo letu s KLM bude s AM. Proto jsem psal o stihnutí přestupu, tam by totiž šlo jen o přesun z domestic části do International části terminálu 2 a záleželo by na zavazadlech.

Avatar uživatele
Michaela Re
před 3 lety

Děkuji všem za reakce. Psala jsem na KLM skrze které proběhl nákup a bylo mi řečeno, že přebookují naše navazující lety as soon as possible. Tak doufám, že to nebude nic šíleného a udělají to brzy. Nerada bych byla celý pobyt v nervu..

Avatar uživatele Petr76
Petr76
před 3 lety

A proč tam jednoduše nezavoláte? Můžete tak korigovat případné "šílenosti" hned po telefonu.

Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě...

Avatar uživatele
Michaela Re
před 3 lety

Nejsem tak zcestovalá jako vy a proto si tady ráda nechám poradit od zkušených českých cestovatelů, proto zde byl napsán můj dotaz. Jak je psáno výše, žádná otázka není špatná ani hloupá a toto je má první velká cesta, kdy vše zařizuji. Kontaktovala jsem je zprávou dříve než se tu objevil Váš tip s telefonem, který jsem sama nějak nedohledala/ přehlédla. Zkrátka na mě první vyskočila možnost kontaktovat je písemně 24/7. Napsali, že let upraví co nejdříve, tak nebudu vyšilovat, počkám a případně tam za dva tři dny zavolám když se nic nestane. Děkuji za všechny věcné rady a názory, kterých se zde sešlo hojně a to v krátkém čase. Vám děkuji rovněž. Je to pro mě další zkušenost a příště třeba budu reagovat tak, jak byste situaci vyřešil Vy, když ty zkušenosti máte :)

Avatar uživatele
mirjur
před 3 lety

Tak každý to řeší jinak... někomu vyhovuje zvednout telefon, jiný radši napíše mail. Já také raději pošlu mail nebo použiju on-line chat, strašně nerad telefonuji, takže to je pro mě vždy až poslední možnost. Ono co je psáno, to je dáno, dá se na to zpětně odvolat.

Avatar uživatele
Bretislav
před 3 lety

Dobrý den.

Letím s KLM do Panamy.

Muzu si vzit na palubu belgie tyč.

Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
honza
před 3 lety

prosím když mam na let ohledně zavazadla Economic standart : příruční zavazadlo , odbavene zavazadlo a občerstvení

prosím da mně někdo tomu vic info moc děkuji za rady jinak letím z KLM

děkuji moc

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

A o čem přesně bys chtěl víc info? Rozměry viz výše nebo https://www.klm.com/travel/nl_en...dex.htm#p5

Avatar uživatele
Aleš
před 3 lety

Dobrý den prosím o radu.Letíme s KLM a Deltou VIE-AMS-JFK..Letenky jsou pouze s príručním zavazadlem a dopředu si podpalubni dokoupit nelze prý až u přepážky na letišti.Nevite jak to bude placeno?jestli zvlášť VIE-AMS a AMS-JFK nebo jednotná cena 50e za jeden směr?Moc děkuji za odpověď

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, platí se vždy za jeden směr, ne za každý let.

Avatar uživatele
Petra Lyková
před 3 lety

Dobrý den, letím přes Amsterdam do Havany, Vezu s sebou léky paralen, vitamíny, horčík a železo, četla jsem, že tyto léky jsou doporučeny. Nebudu mít problém v Admsteradu a v Havaně? Děkuji Lyková

Avatar uživatele
Alena
před 3 lety

Dobrý den vracíme se z Bali a chtěli bychom sebou vzít surf .Letenky máme bez zavazadla ,kolik to prosím bude stát?

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, pokud bude mít surf na délku méně než 107 cm a 23 kg, pak zaplatíte stejně jako za běžné zavazadlo, tj. 50 EUR. Pokud je surf delší (maximálně do 300 cm), cena je 100 EUR.

Avatar uživatele
Liborek
před 3 lety

Nezapomeňte pořídit solidní polstrovaný surfbag, pokud ho nemáte, protože bez toho vám to nevezmou. A nejlépe ten surf ještě důkladně obalte oblečením nebo něčím podobným.

Avatar uživatele
Judita
před 3 lety

Dobrý den. Chystám se do Argentiny. Našla jsem cenově velmi přijemné lety.

Ale jen s 1 H na přestup v Amsterdamu a v Sao Paolu. Je to reálné na tak velikých letištích?

Cestuju s příručním,odbavení online.

Avatar uživatele
Czek77.eth
před 3 lety

Vše byste měla stihnout bez problémů. Amsterdam jde stihnout i za 45 minut. Sao Paulo je trochu rušnější a méně přehledné.

Kdybyste však náhodou letadlo nestihla ( a máte vše na jedné rezervaci), tak vám společnost obstará jiný spoj do destinace zdarma.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, v Amsterdamu to je reálné v pohodě, v Sao Paulu dost záleží na tom, s jakou aerolinkou bude návazný let. Ale nejspíš se bude jednat o přesun z terminálu 3 na terminál 2, kdy reálně stačí tak 30-40 minut. Každopádně jsou přestupy garantované, takže i kdybyste kvůli nějakému zpoždění přestup nestihla, letecká společnost se o vás musí postarat a zajistit zdarma náhradní let.

Avatar uživatele
Judita
před 3 lety

děkuji moc !!

Avatar uživatele
Marek
před 3 lety

Dobrý den,

letíme v listopadu s KLM na Bali přes Amstrdam a Kuala Lumpur, jen z Kuala letime s Malaisia airlines a máme na letence uvedenou váhu zavazadla 8kg, místo 12kg. Kupovali jsme letenky zde na cestuj a uvádělo se tam 12kg. Na příruční zavazadlo úplně v pohodě a nemusím řešit váhnu, ale chtěl jsem využít tu rezervu na nákup dárků cestou zpátky, ale z Bali máme také zavazadlo 8kg a 12kg tam zase jen na trase Kuala Lumpur- Amsterdam- Praha. ..Platí tedy 12kg na celou trasu?

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, u příručního zavazadla nikdo váhu řešit nebude, zvlášť ne při cestě zpět a odletu z Bali. Hlavní jsou rozměry.

Bič boží
před 3 lety

podmínky jsou snad jasné každému s IQ nad 80, v reale nikdo žádné příručáky vážit nebude, takže bych váhové limity odignoroval. Balijský nákup v případě obav vražte do odbaveného a problem solved, ne?

Avatar uživatele
Gábi
před 3 lety

Dobrý den, letíme z Vídně do Amsterdamu s KLM.. pak pokračujeme s Deltou do Atlanty a pak do Providenciales.. Je možno si rezervovat sedadla u KLM?

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, dopředu jen za poplatek, zdarma by to mělo jít při online odbavení. Můžete ale zkusit přímo na webu Delty, kde by při cestě do Karibiku měly jít rezervovat sedačky zdarma i před online odbavením.

Avatar uživatele
Gábi
před 3 lety

Super.. Moc děkuji za rychlou odpověď.. Přeji hezký den

Avatar uživatele
Kačka
před 3 lety

Dobrý den,

letíme v listopadu na Zanzibar a přemýšlím o možnosti nechat odbavit kufr. Jenže mám strach, aby nám ho přeložili automaticky a my se tak nemusely starat o vyzvednutí v mezičase přistání. Letíme Praha, Paříž, Nairobi a Zanzibar. Zpět: Zanzibar, Nairobi, Amsterdam a Praha. Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

Dobrý den, finální informaci dostanete vždy až při odbavování. Obecně ale platí, že kufr jde až do cílové destinace, v tomhle případě na 99% ano.

Avatar uživatele
Tomáš Cibulka
před 3 lety

Loni jsme letěli s KLM Zanzibar - Dar es Salaam - AMS - VIE a kufr jsme museli v Daru vyzvednout a znovu odbavit. Jednak letiště na Zanzibaru bylo dost tragické (možná už dokončili to nové?) a taky ten první úsek byl operovaný nějakou jinou společností. Ale to bude dost možná i ten let do Nairobi (předpokládám Kenya Airways).

Avatar uživatele
Kryštof Hájek
před 3 lety

To jo, pokud by byla cesta přes Dar, tak se zavazadla vyzvednout musí, jelikož DAR-ZNZ je vnitrostátní let. Ale v Nairobi to určitě nutné nebude, resp. ani nemůže být kvůli vízové povinnosti.

Avatar uživatele
Kačka
před 3 lety

Dobrý den,

děkuji za rychlou odpověď. Ještě by mě zajímala jedna věc. Četla jsem na internetu, že na Zanzibar je zákaz dovozu plastových sáčků a tašek. Do příručního zavazadla, ale musím mít kapaliny, gely a aerosoly do 100 ml v jednom plastovém uzavíratelném sáčku. Myslíte, že by to mohl být na Zanzibaru problém?? Já si běžně do kufru balím i boty do plastové tašky.

Děkuji za odpověď,

Kačka

Načíst všechny komentáře