Průvodce aerolinkou

Letecká společnost KLM

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince KLM

Královské nizozemské aerolinie, jak zní překlad jejich oficiálního názvu, jsou nejstarší stále fungující leteckou společností na světě (od roku 1919) a spolu s Air France tvoří jednu aerolinii. Své sídlo má KLM v Amsterdamu, který slouží jako jejich jediný uzel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

V evropském měřítku obvykle patří KLM mezi nejdražší společnosti, nicméně občas se objeví zajímavá akční nabídka, případně poslouží jako přípoje na jiné linky z Amsterdamu, protože letenky do Prahy patří v celé jejich síti k těm nejlevnějším.

KLM mají rozsáhlou síť destinací po celém světě s výjimkou Austrálie, do Prahy létají až 5x denně, stejně jako do Vídně nebo Budapešti.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Zdarma na všechny linky si můžete vzít pouze příruční zavazadlo o rozměru 55 x 35 x 25 cm plus kabelku nebo brašnu na laptop. Vše do 12 kg.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je zdarma pouze na vybraných dálkových linkách (na evropských pouze pokud je součástí dálkové cesty, např. Praha – Amsterdam – New York). Od konce roku 2017 však postupně zavádí levnější tarif "Light", ve kterém však odbavené zavazadlo obsaženo není. Případné dokoupení kufru přijde na 50 € v jednom směru na dálkové trase.

V ostatních případech dokoupení zavazadla stojí 25 € při vyřízení online, 30 € při platbě na letišti.

Odbavení

U KLM se můžete odbavit i klasicky u přepážky bez poplatku.

Odbavit přes internet se můžete od 30 hodin před odletem. Zvolíte buď vytištění palubní vstupenky doma, nebo na letišti v samoobslužném kiosku, případně si necháte boardingpass poslat na váš chytrý telefon a na letišti pouze oskenujete čárový kód.

Služby během letu

Alespoň malé občerstvení je zdarma na každém letu, u dálkových linek dostanete standardní teplé jídlo, stejně tak můžete u dálkových spojů využívat palubní zábavu prostřednictvím obrazovek v sedadle.

Do 48 hodin před odletem si také můžete objednat za poplatek speciální á la carte menu.

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

koupili jsme najednou letenky pro 4 lidi do Jižní Ameriky, přímo u KLM, ale jeden z nás nemůže letět. Má někdo zkušenost se změnou letu nebo jeho zrušením? Nabízí to jen změnu všech 4 letenek, ale neproklikávali jsme se tím úplně dál, abychom si ten let fakt nezrušili. Je možné, že by nešla změnit jen jedna letenka? Děkuji předem za odpověď.

před 16 dny
Kryštof Hájek

Nic s letenkou nedělejte, to je jediné řešení. Změna jména by stejně možná nebyla a rušení je zbytečné.

před 16 dny

Pokud jsou letenky menitelne, tak obvykle vsechny. Na webu ale jenom jednu z nich nezmenite. Zavolejte si na jejich linku, kde vam letenku daji do samostatne rezervace :) Zruseni obvykle je mozne jen s vracenim casti letistnich poplatku, takze nic moc.

Přidat odpověď
před 13 dny

Dne 19. 2. jsme s KLM letěli z Prahy do Amsterodamu. Odbavit na přepážce nás odmítli, odkázali nás na automat. ( S tím nám nakonec pracovnice letiště pomohla). Kabinové zavazadlo měl jen manžel, to mu ale odmítali do letadla vzít s tím, že letadlo je přeplněné. Zavazadlo splňovalo podmínky stanovené leteckou společností. Při nástupu do letadla se k nám letištní personál choval neurvale, manžela s příručním zavazadlem nechtěl do letadla pustit , mně odebral palubní lístek s tím, že je nezbytné mě posadit na jiné místo, protože neumím anglicky. Měla jsem původně sedět vedle manžela, který anglicky umí. Ovšem údajně na místě u nouzového východu. Nakonec jsem dostala místo v přední části letadla, zatímco manželovi zůstalo místo v zadní části letadla. Snad to bylo nezbytné. Rozhodně ale nebylo nezbytné, aby se k nám pracovníci letecké společnosti chovali jako bychom je tím, že chceme letět letem, který jsme si řádně zaplatili, za podmínek stanovených leteckou společností, vyloženě obtěžovali.

před 2 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
  • Právě online
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 179 komentářů
  • Poslat zprávu

A pointa? Tohle byste asi měla směřovat přímo na aerolinku.

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

poletím v srpnu 2018 do USA let Praha -Amsterdarm -Minneapolis -Soux Falls. Mám koupenou zpáteční letenku: do Amsterdamu KLM, do Minneapolis DELTA, do Sioux Falls SKY WEST dba Delta Connection .

Jsem studentka, letím poprvé.

Kolik jako student zaplatím za odbavené zavazadlo? Nějak se v tom nemohu zorientovat. Na letence mám uvedeno "Baggage allowance 1 PC student" u všech 3 letů .

A ještě dotaz ohledně rozměrů zavazadel - Skywest se v tomto případě řídí stejnými pravidly jako Delta? Tedy 1 odbavené zavazadlo, 1 zavazadlo na palubu rozměr 56x35x23cm + 1 kabelka (laptop apod.)?

Děkuji předem za odpověď

Irena

před 3 měs
David Eiselt

Po celé cestě máte nárok na jedno zavazadlo o váze 23 kg. Příruční se řídí dle první aerolinky, tedy KLM a pravidla jsou uvedena výše.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu