Průvodce aerolinkou

Letecká společnost Austrian Airlines

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince Austrian Airlines

Národní rakouský dopravce a člen skupiny Lufthansa má hlavní sídlo na letišti ve Vídni. Společnost je známá svým férovým přístupem k zákazníkům a velmi krátkými a dobře organizovanými přestupy na letišti ve Vídni, stačit vám bude 25 minut. Stevardky Austrian jsou po světě známé svoji poněkud bizarní celočervenou uniformou.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Austrian Airlines nabízí především výhodné transferové letenky, například z Prahy do USA přes Vídeň. Společnost mívá na svém webu často akční nabídky, které sice ušetří jen pár eur, ale především do některých východních destinací můžou být výhodné. Pro dosažení nejlepší ceny rezervujte letenky minimálně 2 měsíce před odletem.

Společnost létá po celé Evropě, hustou síť mají na Balkáně. Provozují i dálkové linky do USA, Thajska nebo Hong Kongu.

Austrian létají několikrát denně na přímé lince do Prahy a Košic.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo je zdarma a musí se vejít do obvyklých rozměrů 55 x 40 x 23 cm a 8 kg. K tomu navíc lze přepravit osobní tašku s rozměry 40 x 30 x 10 cm.

V nejnižším tarifu na evropských linkách „Economy Light“ není v ceně odbavené zavazadlo. Zavazadlo si můžete dokoupit později přes internet za poplatek 30 € za let.

Na dálkových trasách do Asie a Afriky, a to i pokud je součástí letenky evropský let (např. Praha – Vídeň – New York), si můžete vzít jedno velké zavazadlo do 23 kg zdarma. Na trasách do Severní Ameriky pak odbavený kufr v ceně není a bude vás stát 50 € / 60 USD jedním směrem.

Sportovní vybavení se přepravuje od 50 € za jeden let.

Zvířata se přepravují po předchozí rezervaci za poplatek 50–300 € dle velikosti a délky trasy.

Odbavení

Check-in na letišti je bez poplatku, většinou otevírá 2–3 hodiny před odletem a dle destinace zavírá 30–45 minut před odletem.

Web check-in je na klasické aerolinky dostupný nezvykle brzy, a to již 47 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytisknete a na letišti rovnou procházíte bezpečnostní kontrolou. Pokud máte zavazadlo, odevzdáte na přepážce „Baggage drop-off“.

Nejrychlejší možností je využití mobilního odbavení po stáhnutí aplikace Austrian. Palubní vstupenky nemusíte tisknout, stačí na letišti naskenovat QR kód.

Služby během letu

U letů nad 2,5 hodiny se podává teplé občerstvení zdarma, na kratších linkách zdarma pouze nápoje (včetně piva nebo vína).

Všechna dálková letadla jsou vybavena osobními obrazovkami v každé sedačce.

Rezervace oblíbeného místa k sezení je zpoplatněna 10 € pro cestující s nejnižším tarifem, ostatní mohou vybírat zdarma.

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobré odpoledne, jak dlouho před odletem z Vídně do Larnaky je možné odbavit se přes check-in? Odlet z Vídně 15.9. v 20:35

Děkuji Ann

před 2 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 314 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-13T17:44:50+02:00)

Proboha a proč si nepřečtete ten článek pod kterým se ptáte, kde je odstavec věnovaný speciálně odbavení??? A odbavení a check in je to samé.

Přidat odpověď
před 2 měs
Janka

Ahojte, mám letenky Vídeň-Zurich-Los Angeles, letíme tam s United Airlines a zpět s Austrian Airlines. Letenky jsem koupila přes Pelikan, cena byla psána bez odb. zavazadla, jedno jsem připlatila. Teď ale tu na stránkách o ifo o leteckých společnostech čtu, že obě společnosti mají jedno odb. zavazadlo na mezin. letech zdarma. Máte sím někdo zkušenost jak to opravdu je? Moc děkuju Janka

před 3 měs
Kryštof Hájek
 • Právě online
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 2183 komentářů
 • Poslat zprávu

Ahoj, máme neaktualizované info, opravíme. V posledních měsících bohužel jedna aerolinka po druhé ruší zavazadla v ceně i na dálkovývh letech. Důležité je to, co vidíte při nákupu letenky.

před 3 měs
Janka

Ok děkuji za odpověď😉

Přidat odpověď
před 3 měs

Zdravím,

letíme 4 lidé do Milana, ale jen 3 potřebujeme připlatit zavazadlo, můžete mi prosím poradit jak mám zadat letenky?

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den chci se zeptat jak si rezervuju místo? jestli to je při Online check in nebo to najdu někde na stránkách Austria Airlines díky.

Odpovědět
před 3 měs

Dobrý den, máte zkušenost se zrušením letenky ze zdravotních důvodů? tj. letíme manželé a jeden onemocní. mám se rozloučit s celou platbou nebo když bude potvrzení od lékaře, mohly bychom dostat nějaké peníze zpět (jedná se o letenku budapest-los angeles). na jejich webu jsem našla jen kontaktujte helpdesk, ale žádné podmínky. díky za odpověď

před 4 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Kontaktujte ty co vám letenku vydali nebo helpdesk Austrian a dozvíte se informace přímo u zdroje.

Obvykle ale platí, že pokud nemáte pojištění storna tak vám aerolinka vrátí max. letištní poplatky v řádu stovek Kč až jednotlivých tisícovek Kč.

Přesné výši vám řeknou opět tam, kde jste letenku koupila nebo na kontaktním čísle Austrian.

Přidat odpověď
před 4 měs

ráda bych se zeptala, jak mám postupovat v tomto případě : zakoupila jsem si letenku vaší společnosti prostřednictvím firmy Pelikan sk., jednalo se o letenku Wiwn - Paris - Nairobi - Zanzibar. Zavazadlo jsem řádně odbavila, po příletu na Zanzibar jsem zjistila, že zavazadlo nebylo doručeno. Pracovníci Kenya air se mnou sepsali protokol. Kufr mi pak byl doručen do místa pobytu 3. den po poledni, tady po cca 60 hodinách po příletu. Po celou tuto dobu jsem byla bez toaletních potřeb, převlečení, nočního i jiného prádla.

Jsem přesvědčena, že mám nárok na odškodnění - jaký by měl být postup?

před 8 měs
Avatar uživatele padrino11
padrino11

To jako naostro a 60 hodin?

před 8 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 384 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-03-29T21:19:37+02:00)

Měla jste si na místě dokoupit chybějící základní hygienické a toaletní potřeby + adekvátní náhradu oblečení (velká večerní by asi neprošla) a spolu s účtenkami vše následně nárokovat k proplacení u aerolinky a/nebo pojišťovny u které máte cestovní pojištění.

Že jste kvůli chybějícím zavazadlu -soudě dle vašeho popisu - rezignovala na osobní hygienu i komfort je vaše rozhodnutí.

Pelikán ani tento web nemají s danou záležitostí nic společného. Musíte to řešit s Austrian/Kenya Airways.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, plánují koupit letenky Praha - Vídeň - Krasnodar a zpět pro 6 lidi. Budu platit pokutu pokud nenastoupim do letadla Praha - Vídeň .? Předem děkuji za odpověď

před 8 měs
cali
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 555 komentářů
 • Poslat zprávu

Dostaneš 20 ran na holou...

před 8 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Jasně a fotka z radaru přijde domů. Jedinou pokutou bude, že Tě ve Vídni nepustí do letadla. Pokud nenastoupíš v Praze, propadne Ti celá letenka.

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

je uvedeno, že příruční zavazadlo je zdarma a musí se vejít do obvyklých rozměrů 55 x 40 x 23 cm a 8 kg.

Cestuji Vídeň - Paříž - Havana. Na lince Paříž - Havana (Air France) je limit příručního zavazadla 10 kg.

Jak dopadnu s rozdílem 2 kg u Austrian Airlines, která je na lince Vídeň - Paříž jako operující dopravce pro Air France?

Děkuji.

Iveta

před 8 měs
David Eiselt

Vždy se dodržují podmínky prvního dopravce. Nemyslím si však, že by vám zavazadlo někdo vážil.

Přidat odpověď
před 8 měs

Zdravím

Chtěl bych se zeptat jak je to s velkým zavazadlem a jeho rozměry? Letím Praha-Víden-Bankok s Australian Air a chtěl bych si vzít bágl o rozměru snowboardu. Do maximální váhy se vejdu, ale není to rozměr klasického kufru...

Děkuju za odpověď.

před 9 měs
David Eiselt

Zdravím Martine, součet rozměrů (výška + hloubka + šířka) musí být menší jak 158 cm. Pokud se vejdete, dopravce je povinen zavazadlo přijmout.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 16 dny
Navrhni úpravu