O aerolince Azores Airlines

Společnost Azores Airlines, do roku 2016 známá jako SATA International Airlines, je portugalská aerolinka sídlící na největším azorském letišti Ponta Delgada. Značka Azores Airlines je dceřinou společností SATA Air Acores pro mezinárodní linky z Azorských ostrovů.

Letadla Azores Airlines vynikají originálním zbarvením. Přes celý trup je vyobrazena velryba doplněná stylizovaným logem na směrovce ve tvaru velrybí ploutve.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Nejlevnější letenky Azores Airlines zakoupíte asi 3 měsíce před odletem, oproti jiným aerolinkám jsou však rozdíly v cenách výrazně nižší, celkově jsou však letenky společnosti poměrně drahé, s výjimkou těch na vysoce konkurenční trase z Lisabonu na Azory.

Azores Airlines provozují přímé dálkové lety jak z Ponta Delgady, tak z Lisabonu do měst v Americe se silnou portugalskou menšinou, jmenovitě do Bostonu, Toronta, Montrealu, Providence a Oaklandu. Lety mezi jednotlivými azorskými ostrovy zajišťuje mateřská SATA Air Acores.

Letenky zdarma po Azorských ostrovech

Po příletu z ostatních území Portugalska (pevninského i Madeiry) máte nárok na zpáteční letenku zdarma na kterýkoli azorský ostrov. Lety zajišťuje společnost SATA Air Acores, více informací tak naleznete na stránce této společnosti.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměru 55 x 40 x 20 cm do 8 kg je zdarma na všech linkách společnosti.

Odbavené zavazadlo je vždy v ceně letenky, a to i při koupi v nejnižším tarifu. Na všech linkách platí stejné pravidlo, že zavazadlo nesmí vážit více než 23 kg.

Sportovní vybavení i zvířata se můžou přepravovat za poplatek.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je zdarma, obvykle začíná 2 hodiny před odletem na evropských linkách a 3 hodiny před odletem na tratích do Ameriky.

Online check-in je dostupný 48 hodin před odletem, v případě letů do Ameriky pak 24 hodin. Palubní vstupenku můžete buď vytisknout, nebo se odbavit přes mobil a boardingpass pak už jen přes telefon naskenovat na letišti.

Služby během letu

Na každém letu dostanete občerstvení zdarma.

U letadel typu Airbus A330 můžete využít zdarma obrazovky zabudované do každé sedačky ke sledování filmů, seriálů nebo poslouchání hudby.

Výběr sedačky zdarma je možný již při koupi letenky nebo kdykoliv potom na webu aerolinky.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu