O aerolince Corendon Airlines

Corendon Airlines je turecká nízkonákladová společnost specializující se především na lety z turistických letovisek na Turecké riviéře do západní Evropy. Zajišťuje také charterové spoje pro cestovní kanceláře včetně některých českých a slovenských.

V Nizozemí funguje místní pobočka, která létá z Amsterdamu a dalších měst do destinací napříč Středomořím nebo na Kanáry.

Ve své flotile má výhradně letadla typu Boeing 737, v roce 2016 provozovala 14 letadel.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Čeští cestovatelé využijí především výhodné letenky z Drážďan, Lipska nebo Norimberka směrem do Turecka. Ideální je kupovat s co největším předstihem, často půl roku dopředu se objevují zajímavé ceny, které mohou klesnout i pod 2.000 Kč za zpáteční letenku do Turecka.

Pro nejlevnější cenu kupujte vždy na webu aerolinky corendonairlines.com.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

V ceně základního tarifu je pouze příruční zavazadlo velikosti 55 x 35 x 25 cm a hmotnosti do 7 kg.

Odbavené zavazadlo do 20 kg stojí 15 € za jeden let, při zpáteční letence si tak připravte 30 €. Připlatit si můžete i za vyšší váhovou kategorii.

Uvedené podmínky se týkají výhradně samostatně zakoupených letenek. Setkáte-li se s Corendon Airlines na charterovém letu pořádaném cestovní kanceláří, podmínky se mohou lišit a odbavené zavazadlo budete mít pravděpodobně v ceně zájezdu.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a většinou začíná 2 hodiny před odletem.

Online check-in aerolinka spouští vždy 48–5 hodin před odletem, můžete si během odbavení vybrat sedačku nebo objednat za poplatek 5 € nebo občerstvení od 8 €.

Služby během letu

Corendon Airlines jsou nízkonákladovou aerolinkou, veškeré služby na palubě jsou tak zpoplatněny.

18 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele kobracek
kobracek

Zdravím, letěl jsem s Corendon z Lanzarote. Chtěl jsem si udělat on-line check in nicméně mi to napsalo, že letiště nepřijímá online check in a že budu odbaven na přepážce zdarma. Nicméně pani na přepážce mi řekla ze jsem si koupil letenku v tarifu promo a za check in na přepážce jsem zaplatil 10 euro za osobu. Je to normální?

před 6 měs
Avatar uživatele
Patrik Č

Budeme o víkendu řešit stejný problém. Odlet z Linze, dle stránek nelze udělat check-in online, ale až na letišti a na stránkách mají uvedeno "We are not allowed to check you in online due to government regulations. If you are unable to check in online, there are no additional costs. We look forward to welcoming you at the check-in desk.", tak doufám, že nebudou zkoušet něco o poplatku... (máme také tarif promo)

před 5 měs
divan
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 423 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2021-12-20T17:46:41+01:00)

Normální by to být nemělo. Pokud nejde odbavení provést na některých letištích online, tak pokud vím, snad všechny normální aerolinky nabízí check-in na přepážce zdarma. Možná se kobráček málo hádal, i když chápu, že když člověk spěchá aby to stíhal, tak na hádání nemá čas/chuť - a možná na to Corendon hřeší.

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s jídlem na palubě? Poletíme 4 hodinky a chlapy budou mít hlad :-) Dá se něco rezervovat předem nebo zakoupit jen na palubě? Na jejich stránkách mi to nějak nejde rezervovat. Letíme za 3 dny.

Díky

před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Co si vzit neco s sebou ?

před 2 lety
Avatar uživatele J0x
J0x

Lepeňáky! 😀

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele Blešák
Blešák

Přidám naši aktuální zkušenost s Corendon. 18.1.-25.1. Norimberk (NUE) - Gran Canaria (LPA).

Po nákupu letenek nedorazil ani email ani sms. Jen jsem si z plochy opsal rezervační kód, který když jsem zadal do jejich formuláře, tak se ukázaly letenky.

Po 3 týdnech se poprvé ozvali ve zmatených emailech, že posunují oba lety o 1,5h.

Online check-in na cestu tam proběhl v pohodě (na mobilu) s vytištěním boarding pasů. Nutné to nebylo, tisknou je i na přepážce. Ikdyž jsme nepřipláceli za sedadla, seděli jsme vedle sebe (na rozdíl od Ryanairu).

Online check-in zpět mi udělat nešel (zkoušel jsem vytrvale těch 48h-5h před odletem), prostě to psalo, že pro moji rezervaci udělat nelze. Opět to ale problém nebyl, odbavení normálně na přepážce.

Oba lety byly přesně na čas.

Takže tuhle společnost doporučujeme, až vychytají ty drobné mouchy bude to úplně super.

před 2 lety

Ahoj, my zitra odletame z Norimberku do GC a prave vytrvale zkousim online check-in a nic . Mame zavazadla na odbaveni. Takze neni problem odbavit se az na letisti. Bylo pro me matouci, ze na tickets je napsany, please confirm 48hours before. Diky za odpoved. A.

před 2 lety

Jeste jedna otazka, jeli jsme do Norimberku autem? Parkovali jste nekde mimo placene parkoviste? Dekuji!

Přidat odpověď
před 2 lety

Dobrý večer

nevíte někdo,zda se platí za golfky?

Odpovědět
před 2 lety

dobrý den,

mám zakoupenu zpáteční letenku na let XC6272, 16.3. resp. 23.3. Myslím, dle letového řádu, že se mělo jednat o letetadlo B7378, což bude asi typ B737 800, což ale nevím jistě. Na vašich stránkách uvádíte, že máte 14 letadel typu Boeing. Můžete mi říct které typy a jaké je plánováno na výše zmíněný let?

Děkuji pf

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, "naše" stránky jsou cestovatelský web, nikoliv web Corendonu, to je pro úplnost :) Jinak na letu z Drážďan se nasazuje většinou právě 737-800, občas i Airbus A320 pronajímaný od různých jiných aerolinek. Dopředu to vědět s jistotou nebudete nikdy.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, pochopila jsem, že v příručním zavazadle smí být tekutiny o obsahu max. 100ml. Jak je to s odbaveným zavazadlem-

- šampony, opalovací krémy a pod. Je tam též omezené množství tekutin?

Děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, v odbaveném zavazadle se to neřeší.

Přidat odpověď
před 4 lety

Prosím o informaci o podmínkách přepravy pejska- 3.50kg na dovolenou. Děkuji

před 4 lety
Avatar uživatele
cali
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 1180 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-04-08T15:45:05+02:00)

Fakt je takový problém si napsat do googlu 3 slova? https://www.corendonairlines.com...tance/pets

před 4 lety

Je takovej problém slušně odpovědět bez debilního sarkasmu??!

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Paní milostivé jsem odpověděl slušně, myslím i věcně. S Vámi už bych měl trošinku problém. Kolik lidí si myslíte letělo z tohoto fóra s Corendon se psem?

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu