Corendon Airlines

Corendon Airlines

O aerolince

Corendon Airlines je turecká nízkonákladová společnost specializující se především na lety z turistických letovisek na Turecké riviéře do západní Evropy. Zajišťuje také charterové spoje pro cestovní kanceláře včetně některých českých a slovenských.

V Nizozemí funguje místní pobočka, která létá z Amsterdamu a dalších měst do destinací napříč Středomořím nebo na Kanáry.

Ve své flotile má výhradně letadla typu Boeing 737, v roce 2016 provozovala 14 letadel.

Logo Corendon Airlines
IATA Kód
XC
Letecká aliance
-
Země původu
Turecko
Datum vzniku
01. 11. 2004

Letenky

Čeští cestovatelé využijí především výhodné letenky z Drážďan, Lipska nebo Norimberka směrem do Turecka. Ideální je kupovat s co největším předstihem, často půl roku dopředu se objevují zajímavé ceny, které mohou klesnout i pod 2.000 Kč za zpáteční letenku do Turecka.

Pro nejlevnější cenu kupujte vždy na webu aerolinky corendonairlines.com.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

V ceně základního tarifu je pouze příruční zavazadlo velikosti 55 x 35 x 25 cm a hmotnosti do 7 kg.

Odbavené zavazadlo do 20 kg stojí 15 € za jeden let, při zpáteční letence si tak připravte 30 €. Připlatit si můžete i za vyšší váhovou kategorii.

Uvedené podmínky se týkají výhradně samostatně zakoupených letenek. Setkáte-li se s Corendon Airlines na charterovém letu pořádaném cestovní kanceláří, podmínky se mohou lišit a odbavené zavazadlo budete mít pravděpodobně v ceně zájezdu.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a většinou začíná 2 hodiny před odletem.

Online check-in aerolinka spouští vždy 48–5 hodin před odletem, můžete si během odbavení vybrat sedačku nebo objednat za poplatek 5 € nebo občerstvení od 8 €.

Služby během letu

Corendon Airlines jsou nízkonákladovou aerolinkou, veškeré služby na palubě jsou tak zpoplatněny.

naposledy aktualizováno 23. 08. 2018
Navrhni úpravu

20 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Cestující
před 6 měs

Tihle sráčové jsou skutečné dno. Takové Mogadišo Air. Ve srovnání s nima je i ten zatracený Ryanair docela přijatelná alternativa.

Časy letů jsou jen bezvýznamné číslo, které možná někoho zajímá, ale rozhodně ne tuhle sebrankou diletantů.

Letadla jsou špinavé vergly, do kterých je o strach vlézt. Úklid a zřejmě ani technická údržba se nekoná. V Salzburgu na letišti po přistání z ocasu černý dým, až i Landingáři zděšeně odskakovali.

Použil jsem naposledy, nejsem sebevrah. Ale doporučuji všem, co mají rádi adrenalinové sporty a chtějí vyzkoušet nouzové přistání, hasiče, leteckou nehodu a podobné veselé kratochvíle.

Zdá se, že v EU už nefunguje nic, protože jinak by tohle Somálsko vůbec nemohl zodpovědný orgán pustit do civilizace.

Co je mi záhadou je, kde tahle sebranka sehnala tak ochotnou a schopnou Cabin Crew a proč pro ně ti lidi dělají…

Avatar uživatele liborkapusta
liborkapusta
před 6 měs

Letos jsme s nimi letěli 2x a vždy bez problémů. Letadla čistá a služby na palubě klasický low-cost. Pokud bude možnost, využijeme určitě znova.

Avatar uživatele kobracek
kobracek
před rokem

Zdravím, letěl jsem s Corendon z Lanzarote. Chtěl jsem si udělat on-line check in nicméně mi to napsalo, že letiště nepřijímá online check in a že budu odbaven na přepážce zdarma. Nicméně pani na přepážce mi řekla ze jsem si koupil letenku v tarifu promo a za check in na přepážce jsem zaplatil 10 euro za osobu. Je to normální?

Avatar uživatele
Patrik Č
před rokem

Budeme o víkendu řešit stejný problém. Odlet z Linze, dle stránek nelze udělat check-in online, ale až na letišti a na stránkách mají uvedeno "We are not allowed to check you in online due to government regulations. If you are unable to check in online, there are no additional costs. We look forward to welcoming you at the check-in desk.", tak doufám, že nebudou zkoušet něco o poplatku... (máme také tarif promo)

divan
před rokem

Normální by to být nemělo. Pokud nejde odbavení provést na některých letištích online, tak pokud vím, snad všechny normální aerolinky nabízí check-in na přepážce zdarma. Možná se kobráček málo hádal, i když chápu, že když člověk spěchá aby to stíhal, tak na hádání nemá čas/chuť - a možná na to Corendon hřeší.

Avatar uživatele
Hanka
před 3 lety

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak je to s jídlem na palubě? Poletíme 4 hodinky a chlapy budou mít hlad :-) Dá se něco rezervovat předem nebo zakoupit jen na palubě? Na jejich stránkách mi to nějak nejde rezervovat. Letíme za 3 dny.

Díky

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před 3 lety

Co si vzit neco s sebou ?

Avatar uživatele J0x
J0x
před 3 lety

Lepeňáky! 😀

Avatar uživatele Blešák
Blešák
před 3 lety

Přidám naši aktuální zkušenost s Corendon. 18.1.-25.1. Norimberk (NUE) - Gran Canaria (LPA).

Po nákupu letenek nedorazil ani email ani sms. Jen jsem si z plochy opsal rezervační kód, který když jsem zadal do jejich formuláře, tak se ukázaly letenky.

Po 3 týdnech se poprvé ozvali ve zmatených emailech, že posunují oba lety o 1,5h.

Online check-in na cestu tam proběhl v pohodě (na mobilu) s vytištěním boarding pasů. Nutné to nebylo, tisknou je i na přepážce. Ikdyž jsme nepřipláceli za sedadla, seděli jsme vedle sebe (na rozdíl od Ryanairu).

Online check-in zpět mi udělat nešel (zkoušel jsem vytrvale těch 48h-5h před odletem), prostě to psalo, že pro moji rezervaci udělat nelze. Opět to ale problém nebyl, odbavení normálně na přepážce.

Oba lety byly přesně na čas.

Takže tuhle společnost doporučujeme, až vychytají ty drobné mouchy bude to úplně super.

Avatar uživatele
Aneta
před 3 lety

Ahoj, my zitra odletame z Norimberku do GC a prave vytrvale zkousim online check-in a nic . Mame zavazadla na odbaveni. Takze neni problem odbavit se az na letisti. Bylo pro me matouci, ze na tickets je napsany, please confirm 48hours before. Diky za odpoved. A.

Avatar uživatele
Aneta Kozáčková
před 3 lety

Jeste jedna otazka, jeli jsme do Norimberku autem? Parkovali jste nekde mimo placene parkoviste? Dekuji!

Avatar uživatele
Luboš ŤUPA
před 3 lety

Dobrý večer

nevíte někdo,zda se platí za golfky?

Avatar uživatele
Pavel Fischer
před 4 lety

dobrý den,

mám zakoupenu zpáteční letenku na let XC6272, 16.3. resp. 23.3. Myslím, dle letového řádu, že se mělo jednat o letetadlo B7378, což bude asi typ B737 800, což ale nevím jistě. Na vašich stránkách uvádíte, že máte 14 letadel typu Boeing. Můžete mi říct které typy a jaké je plánováno na výše zmíněný let?

Děkuji pf

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, "naše" stránky jsou cestovatelský web, nikoliv web Corendonu, to je pro úplnost :) Jinak na letu z Drážďan se nasazuje většinou právě 737-800, občas i Airbus A320 pronajímaný od různých jiných aerolinek. Dopředu to vědět s jistotou nebudete nikdy.

Avatar uživatele
Julča
před 4 lety

Dobrý den, pochopila jsem, že v příručním zavazadle smí být tekutiny o obsahu max. 100ml. Jak je to s odbaveným zavazadlem-

- šampony, opalovací krémy a pod. Je tam též omezené množství tekutin?

Děkuji

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, v odbaveném zavazadle se to neřeší.

Avatar uživatele
Jitka Říhová
před 5 lety

Prosím o informaci o podmínkách přepravy pejska- 3.50kg na dovolenou. Děkuji

Avatar uživatele
cali
před 5 lety

Fakt je takový problém si napsat do googlu 3 slova? https://www.corendonairlines.com...tance/pets

Avatar uživatele
Xsara
před 5 lety

Je takovej problém slušně odpovědět bez debilního sarkasmu??!

Avatar uživatele
cali
před 5 lety

Paní milostivé jsem odpověděl slušně, myslím i věcně. S Vámi už bych měl trošinku problém. Kolik lidí si myslíte letělo z tohoto fóra s Corendon se psem?