O aerolince TAP Portugal

Národní a největší portugalská aerolinka a člen Star Alliance má své sídlo v Lisabonu, ale velký počet letů provozuje i z Porta. Mezi leteckou veřejností je známá pod hanlivou přezdívkou „TAP – „Take Another Plane“ („Leť jiným letadlem“), v posledních letech se etablovala jako běžná moderní aerolinka a příjemná alternativa pro lety západním směrem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

TAP nabízí levné letenky především do Brazílie, kde má velmi hustou síť, ale často se objeví i nabídky výhodných letů na Floridu do New Yorku, Afriky a samozřejmě také do Portugalska, na Madeiru a Azory. 

TAP provozuje přímé linky Lisabonu do Prahy, Berlína, Mnichova i Vídně. Standardní cena letenky z Prahy do Lisabonu činí asi 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční cestu, poslední dobou se však objevují i levnější letenky s cenami pod 4.000 Kč mimo hlavní sezonu.

Po změnách tarifů od 1.9.2017 bývá TAP většinou nejlevnější variantou letů na dálkových letech, pozor však na to, že není zahrnuto odbavené zavazadlo! Viz níže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma. Malý osobní předmět o velikosti 40 x 30 x 15 cm si můžete vzít s sebou navíc bez poplatku.

Odbavené zavazadlo od 1.9.2017 není zahrnuto ani na dálkových linkách v rámci nejlevnějšího tarifu Discount. Je nutné zavazadla dokoupit za nekřesťanské poplatky ve výši 65 € za směr. V některých případech vyjde levněji zakoupení dražší letenky s TAP Portugal v tarifu Basic, kdy je zavazadlo v ceně.

Na linkách po Evropě stojí dokoupení zavazadla do 23 kg 30 € za jeden směr.

Zavazadlo vždy dokupujte online na webu TAPu, ceny na letišti jsou cca 2x vyšší.

Tarify Basic a vyšší odbavené zavazadlo zahrnují – jednoduše si rozklikněte konkrétní let ve výpisu letů a zjistíte, zda je nebo není zavazadlo zahrnuto.

Odbavení

Odbavení na přepážce na letišti je zdarma, standardně začíná 2–3 hodiny a končí 30 minut před odletem, v případě dálkových letů může končit i hodinu před odletem.

Online se můžeme odbavit 2–36 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin) a palubní vstupenku vytisknout doba nebo v kiosku na letišti nebo stačí mít boardingpass v mobilu, ukážete jen čárový kód.

Přestup

Od 30.1.2018 je níže uvedená služba hotelu zdarma zrušena.

Pokud letíte do zámořských destinací (Afrika, Jižní a Severní Amerika), máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, je možné zažádat o hotel zdarma při přestupuOd 1. dubna 2017 však nevzniká na hotel nárok automaticky a vyhovění žádosti je závislé na dostupných kapacitách hotelů na danou noc (vyžádejte si službu přes nás ihned po zakoupení letenky)

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo (při dlouhých letech) máte zdarma vždy, u kratších letů jsou zdarma nápoje a malá bagetka.

U dálkových spojů je navíc k dispozici osobní obrazovka se zábavním systémem.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný částkou 10 až 15 € na evropských trasách, resp. 25 € na mezikontinentálních, a to i při online odbavení. Pokud si místo nezakoupíte, bude vám systémem náhodně přiděleno zdarma.

Za 15 € lze dokoupit vstup do VIP salonku v Lisabonu, kde máte k dispozici zdarma občerstvení a sprchy (poplatek se platí za ručník a toaletní potřeby).

157 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 205 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-09-09T11:18:18+02:00)

Včera jsem díky chargebacku dostal zpět skoro 21 tis. Kč za zrušené lety. V ČSOB vše vyřešeno dvěma maily, zabralo mi to v součtu necelé 2 hodiny: vyplnění/odeslání formuláře a později shromáždění/odeslání všech dokumentů, screenshotů atd. Od podání reklamace do připsání peněz na účet uběhlo asi 10 týdnů.

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele Tereza
Tereza

Hezký den, nemáte někdo zkušenost s vyplacením kompenzace za zpoždění letu přímo od TAP? Stížnost mi byla uznána, ale nyní jim mám poslat "official bank document" se jménem, IBAN a BIC, jak se k něčemu takovému u banky/Revolutu dopátrám?

před 3 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

IBAN je v tvém bankovním účtu, určitě ne přes Revolut, ale klasickou banku v CZ.

IBAN je vlastně číslo účtu ve světovém formátu, BIC je kód banky ve světovém formátu. Stačí zadat do Googlu BIC a název banky, např. pro Fio je FIOBCZPPXXX

před 3 měs
Avatar uživatele Tereza
Tereza

Ano, vím, jaké údaje po mně chtějí, ale když jsem jim je jen vypsala do mailu, tak to nestačilo, proto se ptám, co by mohlo být tím oficiálním dokumentem..?

před 3 měs
Avatar uživatele
Honza Čermák

Revolut: poslední záložka s avatarem -> Ozubené kolo -> Documents -> Account Confirmation.

Přidat odpověď
před 3 měs

zdravim vas, chci se zeptat, zazadal jsem si o vraceni penez u spolecnosti TAP Portugal, bohuzel mi na email doslo, ze se vyrizuje voucher. Kdyz jsem se ptal na lince, zda mi muzou vratit penize, odpoved znela, ze mi muzou poskytnout pouze voucher. Podle narizeni EU by meli vratit plnou castku ... Nevite, jak dale muzu postupovat? Diky moc za odpovedi, Ondra

před 8 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda vaše společnost nějak reaguje či omezuje lety na Madeiru kvůli koronaviru. Za týden máme letět se skupinou studentů do Funchalu v rámci projektu Erasmus+ a máme obavy, zda to bude vůbec možné a jak se situace bude vyvíjet. Jedná se o 19 osob a náklady na letenky byly poměrně vysoké (jsou sice pojištěné na storno, ale pouze pro případ onemocnění). Bylo by je možné v případě zhoršení situace stornovat eventuálně změnit termín (princip vyšší moci)?

Děkuji moc za odpověď. R. Janoušková

před 9 měs
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 708 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-26T21:26:04+01:00)

Vysokoškolský pedagog a nevšimne si, že není na webu aerolinky, ale na cestovatelském fóru???

https://www.flytap.com/en-cz/

před 9 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Petr76 napadá mě jen jedno vysvětlení, proč si děláš o vysokoškolských pedagozích iluze. 😂 Mimochodem, Erasmus+ není jen pro vejšky. A vůbec, mohl to napsat i nějaký student, aby pamprésorku zesměšnil, takový padrino junior. 🤣

Přidat odpověď
před 9 měs

Mám dotaz, jak je to u TAP s cestováním s pejskem na palubě, jedná se o 8 měsíční štěně papillona

před 9 měs
divan
Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj,rád bych se zeptal zda má někdo aktuální zkušenost s tím jak TAP rozděluje sedadla. Chceme letět na azory s přestupem v Lisabonu a jsme 4 dospělí a 2 děti (5let). Jaká je šance,že budeme sedět spolu?Aspoň jedno dítě s jedním rodičem?Protože rezervace sedadel by vyšla na několik tisíc (tím,že máme celkem 4 lety). Děkuji za rady

před 9 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

Na 100% budete vedle sebe, nebo alespoň děti u jednoho dospělého :) Pokud přijdete včas na odbavení, tak všichni v jedné uličce určitě.

před 9 měs

Odbavovat se budeme online předem. Ale říkal jsem si,jak se to udělá,pokud když budu dělat check-in z domu a v tu dobu už bude letadlo plné,taky aby byla vůbec možnost dostat alespoň sedadla s děti dospělí? Ikdyž při výběru míst,když jsem zkoušel,tak dle plánku jsou místa,která není možné vybrat, označena dvěma způsoby. Tak mě napadlo,že možná pokud letenky zaplatím,tak se tam někde ty místa rezervují už teď. Že jedno označení jsou prodaná místa a druhé označení jsou takto předem přiřazená místa. Je to možné?

před 9 měs
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 205 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-24T14:28:18+01:00)

Zkuste dotaz napsat nebo zavolat přímo na TAP. Mě se nedařilo založit na webu TAP účet - vše správně vyplněno, ale účet nezaložen. Tak jsem zavolal na podporu a založili mi ho po telefonu, řešili jsme to 15 minut. Takže u nich podpora celkem funguje. Samozřejmě nutno psát/volat anglicky (nebo portugalsky).

Přidat odpověď
před 9 měs
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 205 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-17T21:27:39+01:00)

Nemáte někdo praktickou zkušenost s aplikací následující poznámky na webu TAP?

"In some aircraft operated by TAP Express (Embraer 190 and ATR 72-600), there may be additional limitations due to space constraints in the aircraft cabin and luggage compartment."

Máme letenky Vídeň-LIsabon-Porto, první let je Airbusem, v Lisabonu přestupujeme na Embraer 190.

před 9 měs
Avatar uživatele
Honza Čermák

Tohle bude podobný jako když letíš s Bombardierem. Na gate opaskuji příručáky, necháš je venku a dostaneš je zase po výstupu z letadla na ploše.

Přidat odpověď
před 9 měs

Zdravím, má někdo zkušenosti se ztraceným zavazadlem s TAP? Nejenže nám změnili let, doleteli jsme z Lisabonu do Newarku a u zavazadel nás čekala informace "Víme, kde je vase zavazadlo, přijdete si zítra na JFK". To nás hodně zarazilo, neboť jiné letiště, plus jsme už dávno měli být na jihu. Nakonec z pána vypadlo, ať si výpisem online formulář a dovezou nám zavazadlo na hotel. Tak cestujeme po USA bez bundy v zimě, na formulář nám nikdo nereaguje, nikdo nevola, číslo jedno neexistuje, druhé je robot, co vám nic nepovi, Skype pokládají, na Fb neodepisuji, už nevíme jak dál. Děkuji za každou zkušenost a radu :)

před 10 měs
Avatar uživatele
Liborek

Jo, mám. Zatoulaný kufr při cestě na Madeiru po reroutingu. Nejdřív jsem vyplnil online formulář na letišti, pak jsem se tam dva dny chodil ptát, pak jsem dostal od paní, co tam pracovala, nějaké číslo, kam jsem volal kvůli update a kde se přes robota dalo proklikat na živého operátora, volal jsem několikrát denně, zlatý eu roaming a volné minuty. Další dva dny trvalo, než nějaký schopnější operátor v systému našel, že kufr je v Portu (což bylo místo původního přestupu). Další den už ho dovezli. Bylo to tři dny před tím, než jsem letěl zpět a už jsem z toho kufru v podstatě nic nepotřeboval. Mimochodem, case tracking z toho online formuláře ukazoval zavazadlo jako stále ztracené i v době, kdy už jsem byl zpět v ČR. Ke cti jim slouží, že mi zaplatili všechny náklady za nákup oblečení a vybavení na místě plus jsem dostal voucher na slevu na další let.

před 10 měs

Děkuji za info! No z USA se nám moc volat nedá, o to horší... Jinak musel jsi dokládat účtenky? Strašně mě štvou...

před 10 měs
Avatar uživatele
Liborek
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 162 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-10T15:44:52+01:00)

Psal jsem si s nějakou paní ze zákaznické podpory s odkazem na přepravní podmínky, poslal jsem rovnou i scany účtenek. Celé to trvalo asi dva měsíce.

Jinak mám pocit, že mi tehdy na letišti řekli, že se info o ztraceném zavazadle předává do toho jejich "worldtracer" systému až po 48 hodinách od nahlášení, že nejprve dva dny pasivně čekají, jestli to na cílové letiště odněkud nepřiletí. V každém případě přeji pevné nervy a snad se to najde!

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele David Klíma
David Klíma

Ahojte,

kdyz od nich koupim letenku Viden-Lisabon-Madeira a zpet, jako komplet, s tim ze je tam treba 1h na prestup. Bere se to jako garantovany prestup? Tj. v pripade zpozdeni prvniho letu daji zdarma nahradni navazujici let?

Asi blby dotaz, ale nemam s prestupama nejak moc zkusenost.

Diky, D.

před 10 měs
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Ano a ano :-)

Přidat odpověď
před 10 měs
Aluška

TAP mi nabízí upgrade do bussines class... třeba cesta z Ria do Lisabonu cca kolem 6tis. Ptám se: vyplatí se to? Nemám zkušenosti, ještě jsem nikdy v "lepší třídě" neletěla, takže netuším ty výhody (kromě teda kufrů, jídla...) a pak ještě, když mám už zaplacený sedadla a klapl by ten bussines, tak mi to asi nevrátí, že? :-(

před 10 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Záleží, kolik tě stála celkově letenka. A jestli ti nabízí upgrade do business class pouze za tuto cenu nebo nějaké cenové rozpětí.

před 10 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Tak hlavně postel a ne sedačka.

před 10 měs
Aluška

Letenka včetně míst asi 15000,- zpáteční...je to formou aukce, takže to zkusit, buď to daj nebo ne.

Hmm právě ta postel mě láká, je to noční let, tak by se hodila., salonek bysme asi taky v Lisabonu při přestupu využili.

před 10 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Tedy chápu to tak, že 6000 Kč je nejnižší cena v aukci. Pokud se ti to zdá přijatelné, klidně si o upgrade zažádej a třeba to výjde. Ovšem myslím si, že na business class letenku můžeš využít salónek jen před letem (tedy v Riu a ne v Lisabonu). Pokud je to jinak, rád se poučím.

před 10 měs
Aluška
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 26 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-05T21:34:44+01:00)

Z Lisabonu pokračujem s TAP dál, máme tam asi 2hod. na přestup, tak jsem myslela, že by šel využít.

A ano, těch 6000,- je vyvolávačka. Já právě nevím, zda je to přijatelný :-D , proto bych chtěla znát další názory.

před 10 měs
Avatar uživatele
Lukáš Horák
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 1665 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-05T21:51:30+01:00)

I když jde o minimální příhoz, přeci jen je to ve výsledku 12000 korun ve dvou lidech, za což se už můžete rozšoupnout mnohem rozumněji na výletech, kde ten efekt zážitku může mít delší životnost - třeba večeře v michelinské restauraci. Let v byznysu je neuvěřitelně pomíjívá záležitost, navíc tento let není nijak dlouhý, ve výsledku si užijete letu v horizontální poloze tak na 4-5 hodin.

před 10 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Jenom bacha, jestli tam ten salónek je. Já dokoupil C u Qataru a bylo výslovně napsáno, že bez salónku. Ale těch 6 hodin spánku na 10hod letu bylo moc fajn :-). Letěl jsem sám, tak to šlo zaplatit. Ve 4 s rodinou bych to už nedal.

před 10 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 272 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-05T22:43:15+01:00)

Asi záleží jak u které společnosti. Třeba u LATAMu je nárok na salónek už od Premium Economy, ale jen do jejich LATAM lounges na vybraných letištích.

před 10 měs
Aluška

Píšou přímo o vstupu do salonku v Lisabonu, jestli maj nějakej i v Riu, jsem zatím nezjišťovala.

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Jen bacha, pokud kupuješ upgrade na trase Rio - Lisabon, tak přístup do lounge budeš mít v Riu, v Lisabonu už ne, pokud nebudeš pokračovat dál zase v C.

před 10 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer

Navic na navstevu lounge pri 2-hodinovem prestupu v Lisabonu byste meli okolo 1 hodiny, coz je dost kratka doba. To uz bych radeji zasel do lounge v Riu treba na 3-4 hodiny. Sice jsem tam zatim v zadne nebyl, ale treba Mastercard lounge a Latam lounge na Guarulhos v Sao Paulu jsou na dost vysoke urovni.

před 10 měs
Aluška

Myslíte, že by to už v Lisabonu v salonku neprošlo? A v Riu salonek mají? Jinak by to bylo stejně lepší v Riu, akorát bysme se přesunuli z hotelu do salonku :-)

Jenže tím, pádem by mi tedy zavazadlo odbavili jen do Lisabonu a pak bych si to musela vyzvednout a doplatit? I když normálně odbavujou do cílové destinace, tak v tomhle případě by to udělali jinak? Když je nárok na zavazadlo jen na část cesty :-(

před 10 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 272 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-06T16:44:41+01:00)

Ano, v nekolikamilionove metropoli Rio de Janeiro maji na letisti Galeao (GIG) hned nekolik lounges:

https://www.loungebuddy.com/GIG?...1581001934

Pokud mate na vsechny lety tarif DISCOUNT bez odbaveneho zavazadla a rozhodnete se prikoupit tu business class jen na jeden let, tak proc byste to prirucni zavazadlo na GIG-LIS vubec odbavovali? Mejte jej radeji u sebe, ne?

před 10 měs
Aluška

No jako bylo mi to divný, že by v Riu nic neměli, ale Tapáci píšou vysloveně salonek v Lis., ale snad by nás pustili i v Riu.

A ty kufry...noo myšlenka je zatím taková, že pojedem nalehko, poněvadž tam máme ještě nějaký přelety a cestování a pak bysme si nakonec v Riu koupili kufr a všechno do něj naházeli a anechali odbavit.

před 10 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Lounge v Riu TAP určitě mají, pokud ne svou, tak nasmlouvanou, jen si zkontrolujte, zda upgrade do business umožňuje i vstup do lounge, ne u všech aerolinek tomu tak je, už to tu někdo výše psal. Stejně jako to, jestli upgrade vám umožní odbavit zavazadlo, jelikož prakticky vždy to je tak, že vám zůstanou zavazadlové podmínky původního tarifu a dostanete jen místo v C. Takže velmi pravděpodobně pokud máte koupený tarif bez odbaveného zavazadla, tak i po upgrade budete mít opět jen příruční zavazadlo. Tohle si ale musíte nastudovat sami, nikdo to z vás hledat nebude.

před 10 měs
Aluška

Přesně maj tohle psaný:

Get upgraded! Make an offer to fly in TAP’s Business Class and enjoy all its comfort & services. Discover the benefits of traveling Executive:

Recaro Lie-flat seats, wider and with sockets 115V AC

Premium Boarding and Fast track access (where available)

More free luggage allowance (2 pieces of hand luggage and 2 pieces of checked luggage)

Free lounge access, upon the departure or when in transfer

Dedicated check-in desks at the airport

Earn more miles (except TAP award tickets)

Žádný vyjímky na zavazadla jsem nenašla, jen mi vrtá hlavou, jak prostě s tím další letem, když by byl bussines jen na jeden segment a člověk letí ještě dál....asi se na to vy...

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobrý den , máte někdo zkušenosti s navýšením výsledné ceny za letenky . Zakoupil jsem 4 letenky do Miami za 2226 euro, platba kartou. Vše proběhlo tak jak má a z účtu mi odešlo 2226 euro a však po 3 dnech mi z účtu strhli 2370 euro . V bance mi sdělili, že si k tomu TAP asi přirazili nějaké poplatky. Zdá se s tím někdo setkal, děkuji za odpověď.

před 12 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 493 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-08T11:48:49+01:00)

Píšeš to, jako by to bylo dalších 2370 euro. To by byla ještě větší podivnost, než že se částka navýšila (už jednou odešlá částka se ani navýšit nemůže, tak snad jedině zablokované peníze v původní nižší částce by se možná mohly navýšit, ale nevybavuju si, že by se mi to někdy stalo nebo co by se muselo stát).

Jinak co máš za banku? Doporučuju změnit. Kvalitní banka by zablokovala platbu a neplácala nesmysly. Ale možná je to tak, že ty tu nepopisuješ, jak to proběhlo doopravdy.

před 12 měs

Mám Monetu. Těm je to evidentně jedno. Blokovaná částka v patek 29.11 ve 20:30 na částku 2226 euro a dne 3.12.;skutečná stržená 2370 euro. No nepříjemné ,ale takový je život :)

před 12 měs

Koukni se na výpis (je možná dvojí konverze czk-eur a pak eur-usd). Máš účet v czk nebo jiné měně? 150 euro je asi 6,5%, to by mohlo odpovídat.

Pokud máš fakturu na 2.226 eur a strhli ti 2.370 eur, tak je to důvod k reklamaci - TAP si musí tu platbu odůvodnit, jinak dostaneš peníze zpět.

před 12 měs
Avatar uživatele Kajman
Kajman

Taky mi to přijde jako kurzový rozdíl - každopádně mi přijde, že ten zloděj je tu banka (že se kapsuje na kurzu).

před 12 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Kurzový rozdíl to být nemůže pokud na daňovém dokladu je jiná částka, než která byla opravdu stržena v eurech. Kurzový rozdíl by to mohl způsobit, pokud by se jednalo o stejnou částku v eurech, ale strženou ve výrazně nevýhodném kurzu v korunách. Je to přesně tak, jak píše padrino aka Naděžda.

Přidat odpověď
před 12 měs
Aluška

Nemáte, prosím, někdo kontakt na pobočku v Praze nebo odkaz, kde ho najdu? :-( Nepodařilo se mi ho najít.

U rezervace mi píšou, že je mám kontaktovat a netuším, proč, nevím, co by mělo být špatně.

před 12 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

A mají vůbec pobočku v Praze? Zkus to s nimi pořešit na fb.

před 12 měs
Aluška

V komentářích tady někdo psal, že jo, tak jsem v to doufala, moje angličtina je mizerná :-( .

před 12 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

A co Ti tam píšou, co Tě vystrašilo?

před 12 měs
Aluška
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 26 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-08T14:31:43+01:00)

Píšou: Your reservation cannot be modified online due to special service requests. Please contact TAP.

Netuším, kvůli čemu by to mohlo být. Naposledy jsem tam naťukala čísla pasů a koupila na 2 segmenty z celkové cesty sedačky.

Měla jsem tam hned při nákupu letenek vybraný něco navíc z jídla, tak jestli to nedělá zrovna tohle? Teď jsem koukala, že bych to chtěla zrušit, protože to původně bylo zdarma, teď to zrušit nejde, jen upozorňujou, že to může být zpoplatněno, ale žádná cena nic.

Měla bych tam už někde vidět letenky? Našla jsem tam jen čísla e-ticket, itinerář cesty atd., žádný QR kód nebo čárovej ne :-(

Já su z toho jelen, s něma jsem ještě neletěla.

před 12 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Na Manage my booking na webu dopravce zadáte číslo rezervace a jméno a všechno uvidíte. Jestli jste si objednávala nějaké zvláštní jídlo, tak to třeba může být problém. Třeba nebude. Kancelář Jungmannova 750/34, Praha 1 , tel.: 234 723 250.

Stačí zadat do google.

před 12 měs
Aluška

Hledala jsem, ale asi blbě :-(, pořád mě to házelo jen na oficiální stránky.

Já tam všechno vidím, kromě těch letenek, ale hned po přihášení mi to píše uvedený text a nejde v rezervace už cokoliv změnit, letenky se tam tedy asi objeví až po odbavení?

A jinak děkuju :-)

před 12 měs
Avatar uživatele J0x
J0x

Letenku máš před očima, je to e-ticket. Asi hledáš boarding pass, který dostaneš až po odbavení. 😊

před 12 měs
Aluška

E-ticket je tam jen číslo, nejde mi to ani otevřít, přitom je to odkaz, ale odkaz nefunguje. No uvidím, co se bude dít dál, třeba maj jen problémy u sebe na stránkách. Jen mi je divný, že tam nejde udělat žádná změna třeba sedaček, jídla....

před 12 měs
Avatar uživatele
Jakub Langer
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 272 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-12-09T09:59:13+01:00)

V minulosti jsem s touto pobockou komunikoval mailem a uspesne. Zde je kompletni kontakt:

Globair s.r.o. - zastoupení společnosti TAP Air Portugal, Adresa: Jungmannova 34, 110 00 Praha 1, Otevírací hodiny: Po-Pá 9.00-17.00, Tel.: + 420 234 723 250, Fax: + 420 234 723 204, E-mail: tap@globair.cz

před 12 měs
Aluška

Super, děkuju všem :-)

Přidat odpověď
před 12 měs

Ahoj, mam dotaz na Shengen...kdyz letim z Prahy do Lisabonu a pak pokracuji do USA... v Praze se to bere jako v Shengenu za Lisabon nebo mimo Shengen USA? Nevim kde mam jit na odbaveni...dekuji ;) a pak nevite jestli kdyz pristanu v Lisabonu musim opet vyzvednout odbavene zavazadlo a pak znovu odbavit a projit kontrolou? Nebo jen kontrola (RTG) nebo jak to je? Dekuji :)))

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, ano, z Prahy poletíte klasicky z terminálu 2, který je určen pro lety do Schengenského prostoru. V Lisabonu se o zavazadlo nestaráte, jen podle cedulí najdete číslo odletové brány a projdete pasovou kontrolou v rámci tranzitního prostoru. Nemusíte vycházet ven, ale jen sledujte cedule na přestup (Connections, Transfer flights apod...).

před rokem

Moc dekuji :)

Avatar uživatele Kubino88
Kubino88

Nově se při online check inu platí za výběr sedadla. Na jaře 2019 šlo kromě exitů vybrat vše zdarma. Nyní výběr sedadel zdarma pouze na přepážce na letišti nebo v kiosku v Lisabonu :( Nejlevnější obyčejná místa jsou nyní za 415,- Kč, systém ale naštěstí nerozhazuje lidi po letadle jako u Ryanairu :)

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, poletíme do Miami s dětmi 7 a 9 let s mezipřistáním v Lisabonu, kdy navazující let bude až za cca 12 hodin. Máte zkušenost, zda zarezervovat přes noc hotel a jaký nebo lze noc přestát / děti přespat třeba ve VIP salonku na letišti? Děkuji

Odpovědět
před rokem

Ahoj, zakoupila jsem letenky přes Student Agency od TAP z Prahy na Madeiru - přestup v Lisabonu a v Portu. (Všechny lety stejná společnost) Celková doba přepravy z Prahy do Funchalu je necelých 14 hodin. Když se na svoji rezervaci podívám na Viewtrip, tak mi to odbavené 23kg zavazadlo ukazuje jen u letu z Prahy. Chápu dobře, že to tak je proto, že mi v Praze na letišti zavazadlo odbaví a já si ho vyzvednu až na Madeiře a proto u dalších dvou letů psané není? V itineráři od Student Agency mám u každého letu napsané "Baggage allowance 1PC Adult". Kupovala jsem si ten tarif Basic, tak doufám, že to je vše v pořádku a nebudu si muset dokupovat odbavené zavazadlo na každý let zvlášť. Předem děkuji za odpověď :)

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, buď to na viewtrip bude nějaká nepřesnost nebo to je tak jak říkáte. Každopádně pokud máte tarif Basic, odbavené zavazadlo je v ceně na všech letech :)

před rokem

Super, děkuju moc. Teď jsem si na Viewtrip ještě všimla, že u toho 1.letu mám pod tím zavazadlem napsáno "Applies to: PRG - FNC" čehož jsem si předtím nevšimla. Myslím si a doufám, že tím je to všechno upřesněno. :)

před rokem
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Lidi jsou neskutečne zblbli. Maji letenku, na ni urcite napsáno jaké zavazadlo můžou vzít, ale sleduji nejrůznější Viewtripy a podobne, aby asi mohli byt co nejvíc nervózní. Nejak tuto “módu” nechápu. Když už se chci nekam podívat, tak přece do spravy své rezervace na stránkách TAPu. Dřív nic takového nebylo a taky se žilo. A zřejme s menším stresem. A když už teda jsem nejistý, tak prece zavolam do Student agency. Ale to je asi moc jednoduché či co :-) Ale zřejmě mi něco podstatného uniká.

Dobrý den, letím s TAP do Miami a mám přestup v Lisabonu dlouhý 12 hod. je možnost stále získat ubytování zdarma či nějakou slevu? Děkuji Terková

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi

Máte nějaký problém přečíst si tu jednu větu pod částí nazvanou Přestup o půl stránky výše??? Pokud číst dovedete, pak by jste sem nemusela dávat tento svůj naprosto zbytečný dotaz....

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Cist je na nejake navstevniky moc slozite...

Dobrý den, za týden odlétáme a rozhodli jsme se přidat k jedno extra zavazdlo. Bohužel mě však nechce internetová stránka pustit přes platbu. Vyplním číslo karty, avšak po ukončení mi to nahlásí Error (8183) a že musím kontaktovat TAP. Napsala jsem jim email ohledně mého problému a přidala i screenshot nepovedeně přidaného zavazdla. Nevíte, zda-li by se dal nějak vyřešit tento problém, nebo v čem by se mohl skrývat?

Děkuji

před rokem

Mám tentýž problém. Jak jste to vyřešila?

Dobrý den. Jsme skupina 4 lidi.Máme zakoupené letenky a ja bych se chtela zeptat zda budeme sedět pohromadě nebo každý jinde?

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud bude volno, měli byste sedět pohromadě. Proveďte online check-in co nejdříve (tedy 36 hodin před odletem), ať máte jistotu.

Je možno zakoupenou letenku u TAP za rozumných podmínek přebookovat na let v jiném termínu (posun o den)?

před rokem
Avatar uživatele
Liborek

To záleží na podmínkách tarifu. Obrať se buď na prodejce nebo se podívej ve správě rezervace na webu TAP. V nejnižší knihovací třídě (nejlevnější letenky) to obvykle není možné.

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu