Průvodce aerolinkou

Letecká společnost TAP Portugal

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince TAP Portugal

Národní a největší portugalská aerolinka a člen Star Alliance má své sídlo v Lisabonu, ale velký počet letů provozuje i z Porta. Mezi leteckou veřejností je známá pod hanlivou přezdívkou „TAP – „Take Another Plane“ („Leť jiným letadlem“), v posledních letech se etablovala jako běžná moderní aerolinka a příjemná alternativa pro lety západním směrem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

TAP nabízí levné letenky především do Brazílie, kde má velmi hustou síť, ale často se objeví i nabídky výhodných letů na Floridu do New Yorku, Afriky a samozřejmě také do Portugalska, na Madeiru a Azory. 

TAP provozuje přímé linky Lisabonu do Prahy, Berlína, Mnichova i Vídně. Standardní cena letenky z Prahy do Lisabonu činí asi 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční cestu, poslední dobou se však objevují i levnější letenky s cenami pod 4.000 Kč mimo hlavní sezonu.

Po změnách tarifů od 1.9.2017 bývá TAP většinou nejlevnější variantou letů na dálkových letech, pozor však na to, že není zahrnuto odbavené zavazadlo! Viz níže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma. Malý osobní předmět o velikosti 40 x 30 x 15 cm si můžete vzít s sebou navíc bez poplatku.

Odbavené zavazadlo od 1.9.2017 není zahrnuto ani na dálkových linkách v rámci nejlevnějšího tarifu Discount. Je nutné zavazadla dokoupit za nekřesťanské poplatky ve výši 65 € za směr. V některých případech vyjde levněji zakoupení dražší letenky s TAP Portugal v tarifu Basic, kdy je zavazadlo v ceně.

Na linkách po Evropě stojí dokoupení zavazadla do 23 kg 30 € za jeden směr.

Zavazadlo vždy dokupujte online na webu TAPu, ceny na letišti jsou cca 2x vyšší.

Tarify Basic a vyšší odbavené zavazadlo zahrnují – jednoduše si rozklikněte konkrétní let ve výpisu letů a zjistíte, zda je nebo není zavazadlo zahrnuto.

Odbavení

Odbavení na přepážce na letišti je zdarma, standardně začíná 2–3 hodiny a končí 30 minut před odletem, v případě dálkových letů může končit i hodinu před odletem.

Online se můžeme odbavit 2–36 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin) a palubní vstupenku vytisknout doba nebo v kiosku na letišti nebo stačí mít boardingpass v mobilu, ukážete jen čárový kód.

Přestup

Od 30.1.2018 je níže uvedená služba hotelu zdarma zrušena.

Pokud letíte do zámořských destinací (Afrika, Jižní a Severní Amerika), máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, je možné zažádat o hotel zdarma při přestupuOd 1. dubna 2017 však nevzniká na hotel nárok automaticky a vyhovění žádosti je závislé na dostupných kapacitách hotelů na danou noc (vyžádejte si službu přes nás ihned po zakoupení letenky)

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo (při dlouhých letech) máte zdarma vždy, u kratších letů jsou zdarma nápoje a malá bagetka.

U dálkových spojů je navíc k dispozici osobní obrazovka se zábavním systémem.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný částkou 10 až 15 € na evropských trasách, resp. 25 € na mezikontinentálních, a to i při online odbavení. Pokud si místo nezakoupíte, bude vám systémem náhodně přiděleno zdarma.

Za 15 € lze dokoupit vstup do VIP salonku v Lisabonu, kde máte k dispozici zdarma občerstvení a sprchy (poplatek se platí za ručník a toaletní potřeby).

94 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Kubino88
Kubino88

Nově se při online check inu platí za výběr sedadla. Na jaře 2019 šlo kromě exitů vybrat vše zdarma. Nyní výběr sedadel zdarma pouze na přepážce na letišti nebo v kiosku v Lisabonu :( Nejlevnější obyčejná místa jsou nyní za 415,- Kč, systém ale naštěstí nerozhazuje lidi po letadle jako u Ryanairu :)

Odpovědět
před měs

Dobrý den, poletíme do Miami s dětmi 7 a 9 let s mezipřistáním v Lisabonu, kdy navazující let bude až za cca 12 hodin. Máte zkušenost, zda zarezervovat přes noc hotel a jaký nebo lze noc přestát / děti přespat třeba ve VIP salonku na letišti? Děkuji

Odpovědět
před 4 měs

Ahoj, zakoupila jsem letenky přes Student Agency od TAP z Prahy na Madeiru - přestup v Lisabonu a v Portu. (Všechny lety stejná společnost) Celková doba přepravy z Prahy do Funchalu je necelých 14 hodin. Když se na svoji rezervaci podívám na Viewtrip, tak mi to odbavené 23kg zavazadlo ukazuje jen u letu z Prahy. Chápu dobře, že to tak je proto, že mi v Praze na letišti zavazadlo odbaví a já si ho vyzvednu až na Madeiře a proto u dalších dvou letů psané není? V itineráři od Student Agency mám u každého letu napsané "Baggage allowance 1PC Adult". Kupovala jsem si ten tarif Basic, tak doufám, že to je vše v pořádku a nebudu si muset dokupovat odbavené zavazadlo na každý let zvlášť. Předem děkuji za odpověď :)

před 4 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, buď to na viewtrip bude nějaká nepřesnost nebo to je tak jak říkáte. Každopádně pokud máte tarif Basic, odbavené zavazadlo je v ceně na všech letech :)

před 4 měs

Super, děkuju moc. Teď jsem si na Viewtrip ještě všimla, že u toho 1.letu mám pod tím zavazadlem napsáno "Applies to: PRG - FNC" čehož jsem si předtím nevšimla. Myslím si a doufám, že tím je to všechno upřesněno. :)

před 4 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Lidi jsou neskutečne zblbli. Maji letenku, na ni urcite napsáno jaké zavazadlo můžou vzít, ale sleduji nejrůznější Viewtripy a podobne, aby asi mohli byt co nejvíc nervózní. Nejak tuto “módu” nechápu. Když už se chci nekam podívat, tak přece do spravy své rezervace na stránkách TAPu. Dřív nic takového nebylo a taky se žilo. A zřejme s menším stresem. A když už teda jsem nejistý, tak prece zavolam do Student agency. Ale to je asi moc jednoduché či co :-) Ale zřejmě mi něco podstatného uniká.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, letím s TAP do Miami a mám přestup v Lisabonu dlouhý 12 hod. je možnost stále získat ubytování zdarma či nějakou slevu? Děkuji Terková

před 5 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Máte nějaký problém přečíst si tu jednu větu pod částí nazvanou Přestup o půl stránky výše??? Pokud číst dovedete, pak by jste sem nemusela dávat tento svůj naprosto zbytečný dotaz....

před 5 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Cist je na nejake navstevniky moc slozite...

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den, za týden odlétáme a rozhodli jsme se přidat k jedno extra zavazdlo. Bohužel mě však nechce internetová stránka pustit přes platbu. Vyplním číslo karty, avšak po ukončení mi to nahlásí Error (8183) a že musím kontaktovat TAP. Napsala jsem jim email ohledně mého problému a přidala i screenshot nepovedeně přidaného zavazdla. Nevíte, zda-li by se dal nějak vyřešit tento problém, nebo v čem by se mohl skrývat?

Děkuji

před 5 měs

Mám tentýž problém. Jak jste to vyřešila?

Přidat odpověď
před 5 měs

Dobrý den. Jsme skupina 4 lidi.Máme zakoupené letenky a ja bych se chtela zeptat zda budeme sedět pohromadě nebo každý jinde?

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud bude volno, měli byste sedět pohromadě. Proveďte online check-in co nejdříve (tedy 36 hodin před odletem), ať máte jistotu.

Přidat odpověď
před 5 měs

Je možno zakoupenou letenku u TAP za rozumných podmínek přebookovat na let v jiném termínu (posun o den)?

před 6 měs
Liborek

To záleží na podmínkách tarifu. Obrať se buď na prodejce nebo se podívej ve správě rezervace na webu TAP. V nejnižší knihovací třídě (nejlevnější letenky) to obvykle není možné.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti, kdy bývají ceny s TAP nejlevnější? (např. 2 měsíce před odletem).

Díky za info.

před 6 měs
cali

Už byly...

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele kristynaplajtova
kristynaplajtova

Dobrý den, mám dotaz, zda mohu cestovat na občanský průkaz s touto společnosti do státu EU?

před 6 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, s občankou můžete po EU cestovat jakýmkoliv způsobem. Tedy se všemi aerolinkami i autobusovými nebo železničními dopravci.

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den, poletíme s TAP Portugal. Dva dospělí a dítě 5 let. Vím, že hrozí riziko, že každý bude sedět jinde. Ale můj dotaz je, zda i tak malé dítě může skončit na jedné straně letadla a rodič na straně druhé? Děkuji

před 7 měs
cali

Ne. TAP vás dá pohromadě.

před 7 měs

Děkuji za uklidnění :)

před 7 měs

Poletíme do USA jako rodina (2 dospělý + 2 děti 7 a 9 let) tak taky doufám, že když uděláme online check in těch 24 hodin předem, tak nás dají spolu, minimálně jednoho dospělého s jedním dítětem,když už chtějí uvést věk dětí do rezervace.

před 4 měs
Kryštof Hájek

Minimálně jednoho dospělého s dítětem dají 100% pohromadě. Budou-li volná místa, dohromady budete sedět všichni.

před 4 měs

mockrát děkuji.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, ráda bych se zeptala, počítá se jako příruční zavazadlo i ledvinka? Zajímá mě, pokud bych si vzala klasicky jedno příruční zavazadlo a k tomu měla na sobě připnutou ledvinku, jestli bych musela za jedno z toho platit na víc.

Děkuji

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše: Jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma. Malý osobní předmět o velikosti 40 x 30 x 15 cm si můžete vzít s sebou navíc bez poplatku.

Takže pokud budete mít jedno příruční zavazadlo a ledvinku, určitě nic platit nebudete.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, mám dotaz, pokud si chci zakoupit letenku u společnosti TAP Portugal, musím mít u prodeje i pas? Budu kupovat 2 letenky do Toronta a čím dříve tím lépe, jen čekám na kamaráda, až bude mít i on vystavený pas.

Děkuji za informaci :)

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pas nepotřebujete k zakoupení žádné letenky ;) I kdyby po vás náhodou číslo pasu chtěli, můžete napsat jakékoliv. Hlavní je, aby se shodovalo jméno a aby v době cesty byl pas platný dle požadavků cílové destinace.

před 7 měs

Děkuji Vám za odpověď, teď můžu bez problémů zakoupit letenky a nestrachovat se, kdy bude pas hotov. :)

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobry den! Mam koupenou zpatecni letenku u Tap Portugal s odletem 12.3. Bohuzel jsem ale onemocnela a nemohu nyni letet.Musim jim to oznamit? Lze zmenit datum odletu? Mam tu variantu letenky se zavazadlem Basic. Dekuji a preji hezky den!

před 8 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, v tarifu Basic nelze bohužel měnit nic. Oznamovat ale nic nemusíte, letenka prostě propadne.

před 8 měs
cali

Případně udělejte radost k MDŽ nějaké jmenovkyni:)

před 8 měs
Avatar uživatele michalvonprag
michalvonprag

Doporučuji kontaktovat leteckou společnost, požádat zrušení letu a o vrácení leteckých tax, většinou dostanete nazpět alespoň část ceny letenky.

před 8 měs
Honza Čermák
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 359 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-03-08T08:48:46+01:00)

No, já v přehledu tarifů vidím, že změny jsou "od 100 €" u basic po Evropě, 140 € záoceánské lety. Hádám, že cena "od" = výše poplatku za změnu plus rozdíl ceny. Je samozřejmě otázka, jestli se to vyplatí. Tarif "discount" neumí změny.

https://www.flytap.com/en-hr/boo...p-products

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

TAP má slevu 50% s promokódy: TP50, TAP50,MEGAPROMO50 na všechny lety do konce března: https://www.flytap.com/en-cz/cam.../megapromo

Odpovědět
před 8 měs
IvetaIv

Ahoj, v pátek letíme s TAP, chtěla jsem se zeptat , zda váží a přeměřují zavazadla. Díky

před 9 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To je porad dokola..mohou premerovat i vazit, uz jsem videl oboji. Radsi mit zavazadla, ktera to splnuji.

před 9 měs
IvetaIv

jde o to, že mám sbaleno do příručního batohu burton, ale i tak to překračuje 20 cm na hloubku, ale váhově jsem v pohodě, tak to do klece když tak nasoukám

Chtěla jsem vědět kdo s nimí lítá, aby napsal svou zkušenost

před 9 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 466 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-01-22T10:35:24+01:00)

Burton každý zná. Já s ním létám a nikdo mi nikdy nic neměřil. Ale stát se to samozřejmě může. Každopádně pokud ho nebudeš mít přecnaný k prasknutí, tak ho do klece nasoukáš uplně v pohodě.

Přidat odpověď
před 9 měs

Ahoj,

v říjnu chceme letět na Madeiru pravděpodobně s TAP, kde mi teď přijde, že nabízí nejlepší spojení s jedním přestupem z Prahy. Dá se očekávat nějaká akce a do kdy když tak počkat s koupí letenky? Díky H.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ahoj, tohle se vždy velmi špatně předvídá. Říjen je ještě daleko, takže se nějaká akce objevit může, já bych ještě s koupí čekal.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den chtěla bych se zeptat na jednu otázku mám koupenou letenku z Prahy do Lisabonu a z Lisabonu do Miami a chci se zeptat v Praze mi vystaví palubní lístek do Lisabonu.a nebo Lisabonu si budu řešit druhy palubní lístek do Miami nebo mi to vystaví všechno v Praze dekuji liscinska

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, v Praze vás odbaví až do Miami, pokud nemáte v Lisabonu přestup přes noc.

před 9 měs

Takže letenku dostanu už v Praze až do Miami? V Lisabonu nemám přestup přes noc. Děkuji

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ano, odbaví vás v Praze až do Miami.

před 9 měs

Děkuji za pomoc

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,

zakoupila jsem 9 letenek u TAPu v nejlevnějším tarifu discount a u jedné letenky přidala odbavené zavazadlo, suma za ně se mi následně načetla do výsledné částky. Při placení ovšem vždy zmizela, zkoušela jsem to asi pětkrát. Nechtěla jsem přijít o výhodnou nabídku, zaplatila jsem tedy letenky bez zavazadla s tím, že zavazadlo dokoupím později. V rezervaci se mi objevilo:  Extra Baggage - 1x first baggage - Fee may apply, already paid CZK O.OO. Znamená to, že mi zavazadlo naúčtují později? Pokoušela jsem se také v sekci Manage booking zavazadlo znovu přidat - lze dokoupit sedadla, speciální asistenci. ale ať dělám, co dělám, zavazadlo tam nedostanu... Nevíte, co s tím? mockrát děkuji, Lucie

před 10 měs

Dobrý den, stala se mi stejná věc, jen s tím rozdílem, že jsem platila částku se zavazadli a odečetla se částka bez zavazadel. V popise mám přesně totéž. Máte to již vyřešené? Za odpověď budu moc vděčná, děkuji moc, Jana :)

před 8 měs
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Zkusil bych zavolat na jejich pobočku do Prahy , kdysi jsem s nimi něco řešil a přístup byl OK.

Přidat odpověď
před 8 měs

Rezervoval jsem si letenky s dostatečným předstihem u Gotogate s TAP z Prahy do Lisabonu a zpět v termínu 1.2.2019 tam a 5.2.2019 zpět . Před pěti dny mi přišel mail od TAP, že se mi posouvá zpáteční let o den, tzn. 6.2.2019. V našem případě to však nelze akceptovat, neboť máme zaplacené ubytování do 5.2. a 6.2. už musíme být v práci. Na TAP mi sdělili, že celou věc musím řešit s prodejcem, tedy Gotogate. Napsal jsem tedy( samozřejmě v angličtině) mail, že očekávám v tomto připadě pomoc. Jaké jsou mé možnosti? Např. storno letenek a hledání jiných možností? Děkuji!

před 10 měs
cali

Tak hlavně jsi ve spárech G2G... Možnosti samozřejmě jsou, ale myslím ti ukážou, zač je v Pardubicích perník, protože určitě máš letenku bez jejich placeného supportu. Tedy požadovat a obrnit se trpělivostí.

před 10 měs
Kryštof Hájek

Storno letenek bude obávám se možností jedinou. TAP obvykle vytrvale odmítá přebookovávat na jiné aerolinky a agentury jako gotogate s tím samozřejmě nic neudělají. A jak říká Cali, doufat, že gotogate budou vůbec komunikovat (kromě toho se asi nevyhnete poplatku 700 Kč, kterou si G2G a podobní účtují při každé změně, která v letence proběhne, nehledě na to, kdo jí způsobí).

Přidat odpověď
před 10 měs

Dobry den,mam koupenou zpatecni letenku na Floridu...v CR jsem dostala stenatko,ktere bych si rada odvezla s sebou na Floridu.Prepravuje tato spolecnost pejsky a jak mam postupovat,kdyz uz mam letenku koupenou pouze pro sebe.Dekuji za odpoved.

před 11 měs
Honza Čermák
Přidat odpověď
před 11 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu