Průvodce aerolinkou

Letecká společnost TAP Portugal

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince TAP Portugal

Národní a největší portugalská aerolinka a člen Star Alliance má své sídlo v Lisabonu, ale velký počet letů provozuje i z Porta. Mezi leteckou veřejností je známá pod hanlivou přezdívkou „TAP – „Take Another Plane“ („Leť jiným letadlem“), v posledních letech se etablovala jako běžná moderní aerolinka a příjemná alternativa pro lety západním směrem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

TAP nabízí levné letenky především do Brazílie, kde má velmi hustou síť, ale často se objeví i nabídky výhodných letů na Floridu do New Yorku, Afriky a samozřejmě také do Portugalska, na Madeiru a Azory. 

TAP provozuje přímé linky Lisabonu do Prahy, Berlína, Mnichova i Vídně. Standardní cena letenky z Prahy do Lisabonu činí asi 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční cestu, poslední dobou se však objevují i levnější letenky s cenami pod 4.000 Kč mimo hlavní sezonu.

Po změnách tarifů od 1.9.2017 bývá TAP většinou nejlevnější variantou letů na dálkových letech, pozor však na to, že není zahrnuto odbavené zavazadlo! Viz níže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma. Malý osobní předmět o velikosti 40 x 30 x 15 cm si můžete vzít s sebou navíc bez poplatku.

Odbavené zavazadlo od 1.9.2017 není zahrnuto ani na dálkových linkách v rámci nejlevnějšího tarifu Discount. Je nutné zavazadla dokoupit za nekřesťanské poplatky ve výši 65 € za směr. V některých případech vyjde levněji zakoupení dražší letenky s TAP Portugal v tarifu Basic, kdy je zavazadlo v ceně.

Na linkách po Evropě stojí dokoupení zavazadla do 23 kg 30 € za jeden směr.

Zavazadlo vždy dokupujte online na webu TAPu, ceny na letišti jsou cca 2x vyšší.

Tarify Basic a vyšší odbavené zavazadlo zahrnují – jednoduše si rozklikněte konkrétní let ve výpisu letů a zjistíte, zda je nebo není zavazadlo zahrnuto.

Odbavení

Odbavení na přepážce na letišti je zdarma, standardně začíná 2–3 hodiny a končí 30 minut před odletem, v případě dálkových letů může končit i hodinu před odletem.

Online se můžeme odbavit 2–36 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin) a palubní vstupenku vytisknout doba nebo v kiosku na letišti nebo stačí mít boardingpass v mobilu, ukážete jen čárový kód.

Přestup

Od 30.1.2018 je níže uvedená služba hotelu zdarma zrušena.

Pokud letíte do zámořských destinací (Afrika, Jižní a Severní Amerika), máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, je možné zažádat o hotel zdarma při přestupuOd 1. dubna 2017 však nevzniká na hotel nárok automaticky a vyhovění žádosti je závislé na dostupných kapacitách hotelů na danou noc (vyžádejte si službu přes nás ihned po zakoupení letenky)

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo (při dlouhých letech) máte zdarma vždy, u kratších letů jsou zdarma nápoje a malá bagetka.

U dálkových spojů je navíc k dispozici osobní obrazovka se zábavním systémem.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný částkou 10 až 15 € na evropských trasách, resp. 25 € na mezikontinentálních, a to i při online odbavení. Pokud si místo nezakoupíte, bude vám systémem náhodně přiděleno zdarma.

Za 15 € lze dokoupit vstup do VIP salonku v Lisabonu, kde máte k dispozici zdarma občerstvení a sprchy (poplatek se platí za ručník a toaletní potřeby).

70 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, ráda bych se zeptala, počítá se jako příruční zavazadlo i ledvinka? Zajímá mě, pokud bych si vzala klasicky jedno příruční zavazadlo a k tomu měla na sobě připnutou ledvinku, jestli bych musela za jedno z toho platit na víc.

Děkuji

před 4 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, viz výše: Jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma. Malý osobní předmět o velikosti 40 x 30 x 15 cm si můžete vzít s sebou navíc bez poplatku.

Takže pokud budete mít jedno příruční zavazadlo a ledvinku, určitě nic platit nebudete.

Dobrý den, mám dotaz, pokud si chci zakoupit letenku u společnosti TAP Portugal, musím mít u prodeje i pas? Budu kupovat 2 letenky do Toronta a čím dříve tím lépe, jen čekám na kamaráda, až bude mít i on vystavený pas.

Děkuji za informaci :)

před 8 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, pas nepotřebujete k zakoupení žádné letenky ;) I kdyby po vás náhodou číslo pasu chtěli, můžete napsat jakékoliv. Hlavní je, aby se shodovalo jméno a aby v době cesty byl pas platný dle požadavků cílové destinace.

před 8 dny

Děkuji Vám za odpověď, teď můžu bez problémů zakoupit letenky a nestrachovat se, kdy bude pas hotov. :)

Dobry den! Mam koupenou zpatecni letenku u Tap Portugal s odletem 12.3. Bohuzel jsem ale onemocnela a nemohu nyni letet.Musim jim to oznamit? Lze zmenit datum odletu? Mam tu variantu letenky se zavazadlem Basic. Dekuji a preji hezky den!

před 11 dny
Kryštof Hájek

Dobrý den, v tarifu Basic nelze bohužel měnit nic. Oznamovat ale nic nemusíte, letenka prostě propadne.

před 11 dny
cali

Případně udělejte radost k MDŽ nějaké jmenovkyni:)

před 11 dny
Avatar uživatele michalvonprag
michalvonprag

Doporučuji kontaktovat leteckou společnost, požádat zrušení letu a o vrácení leteckých tax, většinou dostanete nazpět alespoň část ceny letenky.

před 11 dny
Jan Čermák
 • Přidal se před 2 lety
 • Napsal 223 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-03-08T08:48:46+01:00)

No, já v přehledu tarifů vidím, že změny jsou "od 100 €" u basic po Evropě, 140 € záoceánské lety. Hádám, že cena "od" = výše poplatku za změnu plus rozdíl ceny. Je samozřejmě otázka, jestli se to vyplatí. Tarif "discount" neumí změny.

https://www.flytap.com/en-hr/boo...p-products

Přidat odpověď
před 11 dny
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

TAP má slevu 50% s promokódy: TP50, TAP50,MEGAPROMO50 na všechny lety do konce března: https://www.flytap.com/en-cz/cam.../megapromo

Odpovědět
před měs
IvetaIv

Ahoj, v pátek letíme s TAP, chtěla jsem se zeptat , zda váží a přeměřují zavazadla. Díky

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To je porad dokola..mohou premerovat i vazit, uz jsem videl oboji. Radsi mit zavazadla, ktera to splnuji.

před měs
IvetaIv

jde o to, že mám sbaleno do příručního batohu burton, ale i tak to překračuje 20 cm na hloubku, ale váhově jsem v pohodě, tak to do klece když tak nasoukám

Chtěla jsem vědět kdo s nimí lítá, aby napsal svou zkušenost

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 317 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-01-22T10:35:24+01:00)

Burton každý zná. Já s ním létám a nikdo mi nikdy nic neměřil. Ale stát se to samozřejmě může. Každopádně pokud ho nebudeš mít přecnaný k prasknutí, tak ho do klece nasoukáš uplně v pohodě.

Ahoj,

v říjnu chceme letět na Madeiru pravděpodobně s TAP, kde mi teď přijde, že nabízí nejlepší spojení s jedním přestupem z Prahy. Dá se očekávat nějaká akce a do kdy když tak počkat s koupí letenky? Díky H.

před měs
Kryštof Hájek

Ahoj, tohle se vždy velmi špatně předvídá. Říjen je ještě daleko, takže se nějaká akce objevit může, já bych ještě s koupí čekal.

Dobrý den chtěla bych se zeptat na jednu otázku mám koupenou letenku z Prahy do Lisabonu a z Lisabonu do Miami a chci se zeptat v Praze mi vystaví palubní lístek do Lisabonu.a nebo Lisabonu si budu řešit druhy palubní lístek do Miami nebo mi to vystaví všechno v Praze dekuji liscinska

před 2 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, v Praze vás odbaví až do Miami, pokud nemáte v Lisabonu přestup přes noc.

před 2 měs

Takže letenku dostanu už v Praze až do Miami? V Lisabonu nemám přestup přes noc. Děkuji

před 2 měs
Kryštof Hájek

Ano, odbaví vás v Praze až do Miami.

před 2 měs

Děkuji za pomoc

Přidat odpověď
před 2 měs

Dobrý den,

zakoupila jsem 9 letenek u TAPu v nejlevnějším tarifu discount a u jedné letenky přidala odbavené zavazadlo, suma za ně se mi následně načetla do výsledné částky. Při placení ovšem vždy zmizela, zkoušela jsem to asi pětkrát. Nechtěla jsem přijít o výhodnou nabídku, zaplatila jsem tedy letenky bez zavazadla s tím, že zavazadlo dokoupím později. V rezervaci se mi objevilo:  Extra Baggage - 1x first baggage - Fee may apply, already paid CZK O.OO. Znamená to, že mi zavazadlo naúčtují později? Pokoušela jsem se také v sekci Manage booking zavazadlo znovu přidat - lze dokoupit sedadla, speciální asistenci. ale ať dělám, co dělám, zavazadlo tam nedostanu... Nevíte, co s tím? mockrát děkuji, Lucie

před 2 měs

Dobrý den, stala se mi stejná věc, jen s tím rozdílem, že jsem platila částku se zavazadli a odečetla se částka bez zavazadel. V popise mám přesně totéž. Máte to již vyřešené? Za odpověď budu moc vděčná, děkuji moc, Jana :)

před 23 dny
Avatar uživatele Brouk
Brouk

Zkusil bych zavolat na jejich pobočku do Prahy , kdysi jsem s nimi něco řešil a přístup byl OK.

Přidat odpověď
před 22 dny

Rezervoval jsem si letenky s dostatečným předstihem u Gotogate s TAP z Prahy do Lisabonu a zpět v termínu 1.2.2019 tam a 5.2.2019 zpět . Před pěti dny mi přišel mail od TAP, že se mi posouvá zpáteční let o den, tzn. 6.2.2019. V našem případě to však nelze akceptovat, neboť máme zaplacené ubytování do 5.2. a 6.2. už musíme být v práci. Na TAP mi sdělili, že celou věc musím řešit s prodejcem, tedy Gotogate. Napsal jsem tedy( samozřejmě v angličtině) mail, že očekávám v tomto připadě pomoc. Jaké jsou mé možnosti? Např. storno letenek a hledání jiných možností? Děkuji!

před 3 měs
cali

Tak hlavně jsi ve spárech G2G... Možnosti samozřejmě jsou, ale myslím ti ukážou, zač je v Pardubicích perník, protože určitě máš letenku bez jejich placeného supportu. Tedy požadovat a obrnit se trpělivostí.

před 3 měs
Kryštof Hájek

Storno letenek bude obávám se možností jedinou. TAP obvykle vytrvale odmítá přebookovávat na jiné aerolinky a agentury jako gotogate s tím samozřejmě nic neudělají. A jak říká Cali, doufat, že gotogate budou vůbec komunikovat (kromě toho se asi nevyhnete poplatku 700 Kč, kterou si G2G a podobní účtují při každé změně, která v letence proběhne, nehledě na to, kdo jí způsobí).

před 3 měs
Kačenka Konečníková

Další možnost je se změnou nesouhlasit a vše řešit až na přepážce při odletu, popřípadě až po odletu tam. V tomto případě se to již neřeší přes prodejce, ale přímo s dopravcem a vyhneš se tak poplatkům co si účtuje G2G.

Přidat odpověď
před 3 měs

Dobry den,mam koupenou zpatecni letenku na Floridu...v CR jsem dostala stenatko,ktere bych si rada odvezla s sebou na Floridu.Prepravuje tato spolecnost pejsky a jak mam postupovat,kdyz uz mam letenku koupenou pouze pro sebe.Dekuji za odpoved.

před 3 měs
Jan Čermák
Přidat odpověď
před 3 měs

Dobrý den, mám letenku discount. Platí pro mne bezplatné palubní zavazadlo 8 kg a kabelka? Trochu jsem znejistěla při čtení pokynů. Díky Ehrlichová

před 4 měs
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 2719 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-11-14T18:14:42+01:00)

Dobrý den, příruční zavazadlo je zdarma vždy, v každém tarifu.

Přidat odpověď
před 4 měs

Dobrý den, v dubnu jsem přímo přes TAP Portugal zakoupil letenky Praha - Dakar s přestupem v Lisabonu, odlet 18.12019. 6:00, platba kartou v pohodě, e-tikety v mejlu, vyřízeno, cesta se blíží, tak jen tak ze zvědavosti kouknu na Manage Booking a ejhle, odlet posunuty o den dopředu, na přestup najednou den a půl, misto jedné hodiny, dva lety zruseny, bez jekehokoliv upozornění , je tohle normální postup? Kdy by mi jakodali vědět, že se něco změnilo? Díky za odpověď

před 5 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, oni by vám nejspíš dali vědět minimálně víc než 14 dní dopředu, aby se vyhnuli placení kompenzace. U TAPu jsou změny časů relativně častou záležitostí.

Přidat odpověď
před 5 měs

Jak lze dokoupit zavazadlo? Muze mi prosim nekdo napsat konkretni postup? Na strankach TAP jsem tu moznost nikde nenasla. Na strance s informacemi o zavazadlech jsem po kliknuti na "Dokoupit zavazadlo" byla presmerovana na detail sve rezervace, tak jsem nasla jen moznost "Additional services", ale tam zavazadlo neni. Jen Seat a Assistance. Ani nemuzu nikde ze sve rezervace vycist, jestli je to ta nejlevnejsi varianta nebo vyssi, kde je zavazadlo v cene. Dekuji za pomoc!

před 6 měs
cali
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 708 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-09-26T22:09:32+02:00)

Zkus to obráceně, tedy přihlaš se do své rezervace, tam když rozklikneš Additional services, je tam Seat a hned pod tím Extra Baggage. Zavazadlo 27,-EUR one way. Což je celkem dost...

edit: Teď jsem zkoušel https://imgup.cz/image/LKIp

Přidat odpověď
před 6 měs

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je možnost změnit jméno na letence? Byť už za nějaký poplatek... A nebo je potřeba koupit novou letenku? Děkuji.

před 7 měs
Liborek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 115 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-08-20T16:29:25+02:00)

Nejde. Ale můžete mít nárok na refundaci části nebo plné ceny původní letenky při jejím zrušení (podle knihovací třídy letenky).

před 7 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, u TAPu měnit jméno nelze ani za poplatek.

před 7 měs
Liborek

Ještě tedy záleží na okolnostech, drobné úpravy jmen (překlepy a pod) a také změnu jména po sňatku/rozvodu TAP umí. Blíže by vám řekl prodejce nebo kontaktujte aerolinku.

Přidat odpověď
před 7 měs

Dobrý den, mám zakoupenou zpáteční letenku do USA s datumem návratu 20.9., nyní jsem už ve Spojených státech a potřeboval bych datum zpátečního letu posunout na konec srpna/začátek září, jak mám postupovat a kolik orientačně bude stát změna letenky?? Děkuji za odpověď

před 9 měs
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Kontaktujte prodejce, proste u koho ste koupil letenky..

Přidat odpověď
před 9 měs

Zdravím, před dvěma měsíci jsem zakoupil letenky přímo přes web TAP Portugal z Lisabonu do Londýna. Zaplatil kartou. Dodnes mi přišel pouze email s rezervačním kódem. To bude stačit? Není to jako třeba u ČSA, že příjde do emailu elektronická letenka? Takže příjdu v Lisabonu k přepážce svého letu, ukážu pas a oni už si to vyhledají? Díky

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, ano, to bude stačit. Svoji rezervaci si můžete zkontrolovat na webu TAPu (pod záložkou Manage Booking), pokud je jako potvrzená, je vše bez problému.

Přidat odpověď
před 9 měs
Avatar uživatele padrino11
padrino11

Má smysl připisovat míle u UIA tarif T k TAP Portugal?

Nahromadilo se mi u nich asi 10 letů a ty míle stejně nejdou připsat jinam.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Tak lepší někam než nikam, ale smysl to mít nebude stejně vůbec žádný :D

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, mám koupenou letenku z Prahy do Lisabonu na 26.6.2018 s celou rodinou. Nemáme přikoupena normálně odbavená velká zavazadla, povezeme si každý pouze palubní zavazadlo (malý kufr). Chtěla bych se zeptat, zda je možné si v této situaci na palubu vzít i menší příruční zavazadlo v podobě nějakého batůžky či kabelky?

Moc děkuji za odpověď.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, vše je popsáno výše v sekci "Zavazadla" ;)

před 9 měs

Ptám se, protože jsi nejsem jista zda jsem to pochopila správně. Malým osobním předmětem je tedy myšleno malé zavazadlo navíc k palubnímu kufru.

před 9 měs
Kryštof Hájek

Ano, přesně tak.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den, včera jsem se vrátil z Lisabonu a letěl jsem s TAP. Cesta tam 1 hodina zpoždění a cesta zpět 1,5 hodiny zpoždění. Počítejte i s tím, že se to může stát i vám.

před 10 měs

TAP PORTUGAL jedna z nejhorších národních leteckých společností Evropy! Zpoždění letů do Lisabonu je skoro na denním pořádku, zavazadla doručená se zpožděním třeba i 3 dnů. Nebavím se o jednom případu, ale rovnou o 8, které se v poslední době skutečně stali. Výjimkou nebylo ani 10 hodinové zpoždění do Lisabonu, nárok na odškodnění v nedohlednu, společnost ani po 3 výzvě právníka zatím nereagovala. Je to již 4 měsíce. Létám velmi často a s touto společností mám ty nejhorší zkušenosti. Bohužel do některých oblastí se jinak než s TAP nedostanete. Dokonce i v business class na dlouhých letech do Afriky, společnost nabízí za nemalé peníze sedačky economy class, navíc s velmi ubohým servisem.

Přidat odpověď
před 9 měs

Dobrý den,

chceme letět na Azorské ostrovy z Prahy s přestupem v Lisabonu, kde máme čas na přestup 55 minut. Máte zkušenosti, zda je možné přestup stihnout? Zavazadla v Praze necháme odbavit do cílové destinace, nebudeme je tedy v Lisabonu vyzvedávat. Let je se společností TAP.

Moc děkuji za odpověď.

před 10 měs
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud takový přestup aerolinka nabízí, samozřejmě stihnout lze. Lisabon není velké letiště, bude to v pohodě :) A když se první let zpozdí, TAP se o vás musí zadarmo postarat (náhradní letenka, případně ubytování se stravou...)

Přidat odpověď
před 10 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu