O aerolince TAP Portugal

Národní a největší portugalská aerolinka a člen Star Alliance má své sídlo v Lisabonu, ale velký počet letů provozuje i z Porta. Mezi leteckou veřejností je známá pod hanlivou přezdívkou „TAP – „Take Another Plane“ („Leť jiným letadlem“), v posledních letech se etablovala jako běžná moderní aerolinka a příjemná alternativa pro lety západním směrem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

TAP nabízí levné letenky především do Brazílie, kde má velmi hustou síť, ale často se objeví i nabídky výhodných letů na Floridu do New Yorku, Afriky a samozřejmě také do Portugalska, na Madeiru a Azory. 

TAP provozuje přímé linky Lisabonu do Prahy, Berlína, Mnichova i Vídně. Standardní cena letenky z Prahy do Lisabonu činí asi 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční cestu, poslední dobou se však objevují i levnější letenky s cenami pod 4.000 Kč mimo hlavní sezonu.

Po změnách tarifů od 1.9.2017 bývá TAP většinou nejlevnější variantou letů na dálkových letech, pozor však na to, že není zahrnuto odbavené zavazadlo! Viz níže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma. Malý osobní předmět o velikosti 40 x 30 x 15 cm si můžete vzít s sebou navíc bez poplatku.

Odbavené zavazadlo od 1.9.2017 není zahrnuto ani na dálkových linkách v rámci nejlevnějšího tarifu Discount. Je nutné zavazadla dokoupit za nekřesťanské poplatky ve výši 65 € za směr. V některých případech vyjde levněji zakoupení dražší letenky s TAP Portugal v tarifu Basic, kdy je zavazadlo v ceně.

Na linkách po Evropě stojí dokoupení zavazadla do 23 kg 30 € za jeden směr.

Zavazadlo vždy dokupujte online na webu TAPu, ceny na letišti jsou cca 2x vyšší.

Tarify Basic a vyšší odbavené zavazadlo zahrnují – jednoduše si rozklikněte konkrétní let ve výpisu letů a zjistíte, zda je nebo není zavazadlo zahrnuto.

Odbavení

Odbavení na přepážce na letišti je zdarma, standardně začíná 2–3 hodiny a končí 30 minut před odletem, v případě dálkových letů může končit i hodinu před odletem.

Online se můžeme odbavit 2–36 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin) a palubní vstupenku vytisknout doba nebo v kiosku na letišti nebo stačí mít boardingpass v mobilu, ukážete jen čárový kód.

Přestup

Od 30.1.2018 je níže uvedená služba hotelu zdarma zrušena.

Pokud letíte do zámořských destinací (Afrika, Jižní a Severní Amerika), máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, je možné zažádat o hotel zdarma při přestupuOd 1. dubna 2017 však nevzniká na hotel nárok automaticky a vyhovění žádosti je závislé na dostupných kapacitách hotelů na danou noc (vyžádejte si službu přes nás ihned po zakoupení letenky)

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo (při dlouhých letech) máte zdarma vždy, u kratších letů jsou zdarma nápoje a malá bagetka.

U dálkových spojů je navíc k dispozici osobní obrazovka se zábavním systémem.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný částkou 10 až 15 € na evropských trasách, resp. 25 € na mezikontinentálních, a to i při online odbavení. Pokud si místo nezakoupíte, bude vám systémem náhodně přiděleno zdarma.

Za 15 € lze dokoupit vstup do VIP salonku v Lisabonu, kde máte k dispozici zdarma občerstvení a sprchy (poplatek se platí za ručník a toaletní potřeby).

277 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Lenka
Lenka

Ahoj, je v pohodě u TAP jako ,,osobní předmět,, batoh?

Samozřejmě splňující velikost atp. Všude to bylo vždy ok, ale všimla jsem si že u TAPu mají výslovně napsáno že se jedná o - kabelku, tašku na ntb, nebo tašku přes rameno a nikde se mi nedaří dopátrat jestli batoh není už proti jejich pravidlům. Nechci pak zbytečně řešit problém při odletu. Děkuji

před 2 měs
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 632 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-31T08:11:19+02:00)

Je to úplně v pohodě. Navic zrovna u TAP ty palubni zavazadla nijak neřešili.

před 2 měs
Avatar uživatele Lenka
Lenka

Super, moc děkuju :)

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Ahojte, mám kupené letenky Praha-Porto, s prestupom v Lisabone. Pri tom prestupe si zo sebou beriem všetku príručnú batožinu a idem na letisko kde sa čaká na druhý let? Rozmýšľame, že by sme do Porta už neleteli ale ostali v Lisabone, tak či to bude ok. Odbavenú batožinu nemáme. Ďakujem.

před 2 měs
Avatar uživatele Matouš
Matouš

Tohle bohužel nejde, kdybyste využili jen let Praha-Lisabon a Lisabon-Porto ne, zpáteční let Porto-Lisabon-Praha se automaticky zruší. Ale možná by se vám to povedlo vyjednat přes zákaznickou podporu, třeba aspoň posun letu Lisabon-Porto o nějaký den. Těžko ale říct, jestli by nechtěli nějaký nesmyslný doplatek.

před 2 měs
Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Ale ja nemám spiatočnú letenku, mám len jednosmernú Praha-LIS-Porto.

Letenky z Portugalska do ČR ešte len budem kupovať, možno u TAPu, podla situácie ale to by uz nato nemalo mať vplyv?

před 2 měs
Avatar uživatele Matouš
Matouš

Tak to potom žádný problém, pokud máte jen příruční zavazadlo a letenka je jednosměrná, můžete klidně skončit v Lisabonu. Pokud nakonec poletíte zpět s TAP, žádný vliv to mít nebude, půjde o dvě oddělené letenky.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 385 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-24T20:26:36+02:00)

Rezervační systém TAP Portugal je děs. Než naklikám všechny pasažéry, tak mi vyprší platnost sezení a musím začít znovu. Když mám podruhé všechno nachystané, stihnu to tak tak, ale pak zjistím, že mohu zadat jen 3 vouchery ze 4. Ty svině mi loni dali voucher na psasažera zrušeného letu, ale teď je pro stejný počet pasažerů nemohu zadat!

Nebo kontrolují u voucheru jména? Jedna osoba je jiná. Update jo: je tam jméno. Jo, nechci slevu zadarmo, čtvrtina ceny letenky propadla! Svině hnusné!!!!!!

před 2 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Že je voucher vázaný na jméno pasazera zase není úplně neobvyklé.

před 2 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Tak podpora na Twitteru je ochotná a sloučila mi je do jednoho. Ten ale nejde použít. A s každým opakováním booking procesu cena vzrostla. Původně jsem si mohl dokoupit kufr a sedadla do jednoho segmentu, teď bych už musel doplácet dva tisíce jen za lety! Anonymní režim je na tom stejně. Svinstvo.

před 2 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Dneska 40 minut na telefonátu, než jsem se spojil s pracovníkem, který mi potvrdil, že můj voucher je platný a dodal, že je v korunách, takže rezervace musí být ve stejné měně. Nechal jsem se přepojit na jinou linku, která obsluhuje český trh pro rezervaci, ale po dalších 40 minutách jsem to vzdal.

Mezitím jsem zkoušel různé rezervace včetně PRG-LIS, ale stále to nefungovalo. Pak mě napadlo podívat se na Chrome developer consoli, našel jsem validační požadavek s mými údaji o voucheru a také chyby v javascriptu u currency code. Firefox dopadl stejně. Pak jsem si vzpomněl, že mluvil o mobilním telefonu, na stránkách naskočila reklama na mobilní aplikaci a to byla správná cesta.

Nejdříve jsem chtěl chválit UX, protože narozdíl o webu jsem nemusel zadávat údaje o pasu a datu narození (sic!). Akorát u dítěte jo - ale neprošlo kontrolou věku, změnit typ na dospělého nešlo, tudíž začít znovu a cena pochopitelně opět poskočila o dva tisíce nahoru. Naštěstí kupón i údaje o pasažérech byly vyplněny. Na shrnutí objednávky jsem otevřel Baggage allowance a místo tlačítka X jsem zmáčkl tlačítko Back a o vše jsem přišel. Takže zase na políčku Search.

Cena opět poskočila. Ok, vše vyplnit. Pak mi systém detekoval stejnou rezervaci a nabídl mi ji obnovit, původní cena zachována. Doplnil jsem kufry a zaplatil. Systém ale napsal, že kufry nějak nešly rezervovat. Ale konečně jsem měl letenky a pár kaček na voucheru zůstalo.

Šel jsem si zkontrolovat v profilu let a narazil jsem tam na potvrzenou rezervaci z Prahy do Lisabonu! Tu jsem nepotvrdil ani nezaplatil. Blázinec.

Přidat odpověď
před 2 měs
theo2

Nevíte někdo, jak to vypadá obecně s TAPem? Mají teď docela slušný ceny letenek do Banjulu, ale nejsem si jistej, jestli bude dřív můj let (jaro 2022) nebo konec těchto aerolinek. Ty zprávy, co občas prosakujou nic dobrýho nevěstí a taky se mi zdá, že dřív celkem neviditelnej TAP je najednou všude vidět s podezřele nízkejma cenama.

před 2 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 71 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-24T18:31:06+02:00)

Jestli myslis nazory mistnich nekolika jedincu, tak TAP krachuje asi posledni dva roky… pokud nezkrachuje dnes, tak 100% zitra a pokud ne zitra, tak pozitri… a tak furt dokola. Proste si rekni jestli muzes obetovat 5-10tis kdyz krachnou… pokud jo, tak to kup a neres to… pokud ne a nebo ses posranej, tak to proste nekupuj… je to jednoduchy… ja s nima ted proletel Madeiru, v srpnu mam Cancun, na srpen 2022 budu presouvat San Francisco a jeste bych rad koupil levne Rio… ale najdou se tu taci, kteri se budou krizovat a polevat svecenou vodou… a asi i vrtat koleno nez aby od TAPu neco koupili. Vyber si jednu ze dvou stran.

před 2 měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Co je to slušná cena? Gambie se dá jako all in z Německa okolo 7-9 tisic. Pochybuju, že bude TAP levnější.

před 2 měs
theo2

Ve srovnání s tím co píšeš, je to cena neslušná :). Z Barcelony cca 6 tisíc (dali bysme si tam další den, dva) nebo přímo z Prahy s krátkým přestupem za cca 9 tisíc. Cywe s takovou se ze mě stane cestovkář, můžeš hodit tip kde se nejlíp loví německý "zájezdy"?

před 2 měs
theo2

@Eda jedeme 4 (rodina) , tak by to kapku zabolelo, ale přežil bych to. Ten Cancun máš přes USA?

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Jana
Jana

Dobrý den,

několik dní se snažím koupit letenky do Portugalska u TAP Portugal, ale při každém pokusu o zaplacení se u posledního kroku objeví hláška, že čas vypršel a nabídne mi to pouze nové vyhledávání. 2x se mi stalo, že se rezervace uložila na mém účtu u TAPu, ale nešlo ji zaplatit.

Děkuji za rady.

před 2 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

Jestli nakupuje přes voucher tak to nepůjde doplatit...přes kartu...

před 2 měs
Avatar uživatele Jana
Jana

A co s tím lze prosím dělat? Moc děkuji.

před 2 měs
Avatar uživatele Daniel
Daniel

3 možnosti-doplatit hotově (to je v podmínkách voucheru...), ale netuším kde a jak..., koupit přes pobočku v Praze-ale cena co mi nabídli byla diametrálně odlišná od ceny letenky na webu... a poslední, kterou jsem zvolil já-vicemene nehled až tak moc na termín, který máš vyhlidnuty a spokoj se s tím, kde nemusíš doplatit...

před 2 měs
Avatar uživatele Jana
Jana

Děkuji za odpověď. Příčina proč nešlo koupit letenky nebyla tím, že nelze uplatnit voucher a doplatit rozdíl v ceně kartou, ale v tom, že nelze koupit multicity letenky. Koupila jsem je tedy zvlášť a uplatnila voucher a rozdíl zaplatila kartou. Vše proběhlo bez problémů, teď je doufat, že let nezruší nebo nedojde ke změnám ohledně Covidu.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak zítra TAP s Cali prubnem. Už se nemůžu dočkat. Mexiko volá :-)

před 3 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

good luck ja letim za 4 dny Madeiru.-)

Přidat odpověď
před 3 měs

Ahoj, nevíte jak je to se stornem letenky u tap air? Kolikmi případně vrátí, pokud to jde?

před 3 měs
divan

Jestli let stornoval TAP, tak ti budou pravděpodobně nutit voucher. Pokud ho odmítneš a chceš zpět peníze (musí vrátit celou částku), TAP bude pravděpodobně dělat mrtvého brouka a nebude komunikovat. Pak je vhodné požádat banku o chargeback (= reklamovat karetní transakci) a doufat, že to vyjde.

před 3 měs

Ahoj, děkuju za rychlou odpověď. Ale let budu muset zrušit sama a nemohu nikde dohledat i formace, jestli dostanu zpět alespoň část peněz. Letenku jsem rezerbovala včera s odletem v pondělí...

před 3 měs
Avatar uživatele
mirjur

Pokud to rušíš sama z vlastní vůle (let nebyl změněn, zrušen...), tak pokud nebyla letenka koupena v tarifu, který umožňuje nějakou refundaci, nebo není pojištění storna, tak smůla.

před 3 měs
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 261 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-05T11:03:34+02:00)

To záleží na tarifu, v jakém jsi letenku koupila. Ale u běžných tarifů se píše "Not Refundable (except designated taxes)", takže nic nedostaneš. Teda teoreticky slibují vrátit jakési daně, ale prakticky to nebude pravda. Detaily najdeš na webu TAP.

před 3 měs

Ahoj, já stornovala letenky u TAPu v 10/2020, vrátili z 3750kč asi 1750kč zpátky ve formě voucheru. Voucher platil do 8/2021.

Přidat odpověď
před 14 dny

Vedel by nekdo prosim, kdyz mam koupeny let na madeiru s Tap s prestupem v Lisabonu (14h45min) a letim s ditetem, tudiz budu mit kocarek, zda ten kocarek dostanu zpatky az na te Madeire nebo mi ho pristavi na tom prestupu v Lisabonu? Diky

Odpovědět
před 3 měs
Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako sa dá pri jednej rezervácii (letenky pre 2+1 osoby) na stránkach TAP-u uplatniť viac voucherov? Pri rezervácia je moznost zadat iba jeden voucher. Samostatne kupit letenky pre kazdu osobu nic neriesi, pretoze mam pre kazdu osobu 2 vouchery a jedna osoba je dieta, pre ktore sa samostatne letenka kupit neda. Chcem uplatnit vsetky vouchery na jeden let. Ďakujem.

před 6 měs
Avatar uživatele floodland
floodland

Tohle pujde jenom přes operatora.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele
Andrea Stratilová

Ahoj, zdravím všechny :-) Nejsem co se týče letenek úplně profík, tak možná tu s dotazy budu viset ve fóru pro debilní příspěvky, ale zkusím to :-) S přítelem jsme měli letět za 10 dní do Miami s TAPem a let nám samozřejmě zrušili a dali voucher s 10% (myslím) navíc, platí to pouze rok a cestování je velmi omezené, stejně jako rozpočet TAPu. Dotaz č. 1 - kdyby TAP zkrachoval, tak vouchery s nimi že? Nemají asi nějaké "pojištění" pro tyto případy?! Ve voucherech máme 24 tisíc a úplně o to nechceme přijít, tak přemýšlíme furt, jak s tím naložit. Líbí se nám třeba Sao Tome, ale nechce se nám rozdíl v této době doplácet, kdyby nám zase dali jako kompenzaci voucher, ať tam nemáme za chvíli polovinu rodinného rozpočtu... Tedy dotaz č. 2 - kdyby si za ten voucher "koupili" např. letenky do NYC, let by se neuskutečnil, tak zase dostaneme voucher? Není možnost třeba pro opakované rušení letenek požadovat peníze? Je mi jasné, že peníze vrací každý neochotně, ale také se bojím toho, že letecká společnost zkrachuje a my nebudeme mít nic... Děkuji

před 6 měs
Avatar uživatele Ragmo
Ragmo

Andreo, pokud byly letenky placeny kartou, tak bych voucher odmítnul a požadoval peníze. Pokud odmítnou či přestanou reagovat, tak požádat o chargeback u své banky. Sám jsem to tak udělal. :-)

před 6 měs
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 405 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-02-03T09:37:55+01:00)

Voucher nebrat, aktuálně se dá s TAP letět třeba na karibské pobřeží Mexika, nebo do Brazílie - rerouting by měl jít zdarma.

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

Do Brazílie bych to moc neviděl... nejbližší lety (z Portugalska) byly zrušeny a co bude s těmi pozdějšími, to nikdo neví.

před 6 měs
Avatar uživatele
Andrea Stratilová

No placeno kartou to bylo, ale my už voucher přijali na podzim, kdy situace nevypadala tak bídně... Já právě koukala na Mexiko i Brazilii, ale teď se zase zpřísňují opatření... Takže zkusit zabookovat nějaký let (nás láká fakt v zimě NYC) a když to zruší, tak odmítnout voucher a žádat chargeback u banky jo? Není potřeba platit kreditní kartou? A je nějaká osvědčená banka, která nebude mít problém? Nebo naopak nějaká problémová? :D

před 6 měs
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 405 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-02-03T11:04:16+01:00)

Když jsi přijala voucher, tak se na tebe vztahují pravidla pro jeho použití. Najdeš je na webu TAPu.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

Tak mi TAP zrušil let do Ria LIS-GIG, který se měl uskutečnit příští týden. Nabídli mi místo toho stejný let o 3 týdny později, ale jen směrem tam, vtipálci... Tak jsem zvědav, jak to dopadne.

před 6 měs
Avatar uživatele
cali

Budeš takový pionýr... Průzkumník. Co nás další asi čeká;-)

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To bych sám nevymyslel. No nevypadá to nejlíp

před 6 měs

Nemá náhodou TAP v Praze zastoupení?

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

No uvidíme, o víkendu se podívám, jaké lety vůbec ještě mají v plánu, a hlavně jestli bude možné se dopravit do Lisabonu a zpět. Teď to mám Praha-Frankfurt-LIS, což není úplně značka ideál. A nějaké případné přesuny do druhé poloviny roku... asi nic neřeší, jen odklad. Mmch, Niemandosi, už ti TAP zareagoval na ten FB?

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

@NKK: jo, má! na Jungmance... říká Google.

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No zastoupení možná má, ale nefunguje pokud vím. Ale třeba nevím? :-). Pokud funguje, tak bych se tam ve čtvrtek stavil, při cestě do Ostravy přes Prahu. Jinak TAP se neozval a už je to téměř týden. Ještě počkám pár dní a pak se ze mě stane telefonista. Nevím jestli zkoušet přes den nebo v noci, ale asi dnem i nocí :-)))

před 6 měs
Marek

ČR zastoupení dle cedule na budově v paláci Zlatý kříž společně s QATARem, ale osobně jsem taky ještě nezkoušel (naštěstí ještě nemusím). Pokud se ti podaří tam dostat dej vědět jak a hlavně jestli to vůbec funguje.

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jo jestli se mi do do čtvrtka neozvou na FB, tak tam zajdu. Vypadá to, jako by měli otevřeno, ale na české číslo se nedá dovolat, tak nevím. Pokud tam někdo v posledních dnech a týdnech byl, at se podělí. Ušetří mi tím třeba cestu.

před 6 měs

Můžeš zkusit zavolat nebo poslat email na zastoupení v jiné zemi (UK, Španělsko, Německo, Rakousko, Polsko,... najdeš na jejich webu).

před 6 měs
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 261 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-02-01T14:35:55+01:00)

Nedoporučuji volat na univerzální infolinku TAP. Když budete mít smůlu, vyslechnete i desítky minut "kvalitní" čekací hudby. Nakonec si asi s nějakým operátorem i promluvíte. Ale vyřešení problému jsem se tam nikdy nedočkal, skončilo to pravidelně větou typu "... I am sorry, Sir, contact TAP support on web or by e-mail with your request....".

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Prosím tě a jaký e-mail mysleli ? To by mě fakt zajímalo. Vsak oni tam na to žádnou adresu vyčleněnou nemají a když napíšeš na tu co tam mají, tak tě po vyplnění 3 stránek pošlou sice rychle, ale do řiti. Prostě hrají mrtvého brouka.

Máš nějaké tip na neuniverzální číslo?

před 6 měs
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 261 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-02-01T15:00:40+01:00)

E-mailů jsem se dopátral několika, ale ani z jednoho mi stejně neodpověděli. Resp. z fale.connosco@tap.pt mi myslím po delším čase napsali, ať problém řeším formulářem na jejich webu nebo na jejich infolince... Neuniverzální číslo nemám, univerzální +351 218431100 a +351211234400. Web, telefon i mail byly naprostá ztráta času, výsledek nulový. Jediné, kde jsem relativně v komunikaci uspěl, byl FB, i když ve výsledku ani tam nepořešili to, co slíbil - ale aspoň se ozvali.

EDIT - odpověď na můj mail s nějakým požadavkem/stížností na jejich přístup (takže v praxi k ničemu):

Dear Customer,

To proceed with the analysis of your suggestion, praise or complaint, we kindly request that you submit your claim by filling in the Talk to Us web form on https://www.flytap.com/en-gb/sup.../complaint

Best regards,

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No už šel do kytek i ten FB. Přemýšlím, že kdyby to neklaplo, tak vezmu voucher a doplatím rozdíl do nové letenky. Za jak dlouho po žádosti o voucher ho má člověk k dispozici?

před 6 měs
divan

@niemandos: poslal jsem ti SZ

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak hlásím kontakt s TAP přes FB. Ozvali se za 6 dnů. Jinak pobočka v Praze je zavřená, ale mají e-mail.

před 6 měs
Marek

Super, díky za info

Přidat odpověď
před 6 měs
Marek

Zdravím, včera nám TAP posunul odlet o 24 hod dopředu bez udání důvodů.

Trasa MUC-LIS-CUN, termín duben.

Někdo podobnou zkušenost?

před 6 měs
Avatar uživatele
cali

Tak to je super, ne? Si prodloužíte trip.

před 6 měs
Marek

naopak zkrátíme...

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Bud rád, že ti ho nezrušil. Toto je naprosto normální dnes a u TAPU dvojnásob. To rušení letů je staré už 2 týdny, nebo krouhli další spoje? Který den ti zrušili? Jedná se o spoj LIS-CUN.

před 6 měs
Marek

Posunuli komplet spoj o 24hod dopředu časy zůstávají stejné. Na zpáteční cestě je to podobné jen to posunuli z rána na předchozí večer. Tak uvidím co bude dál

před 6 měs

Jestli ti to nevyhovuje, tak si najdi co ti vyhovuje a napiš jim, že to chceš.

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 677 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-29T10:42:19+01:00)

Takže ti posunuli i spoj MUC-LIS?

Tak to máš fakt štěstí.Já ho tolik neměl. No teď počkaš, jestli jim v březnu schválí další půjčku, v opačném případě asi zkrachují. No a pak jak se bude vyvíjet Covid. Můžou ještě lety změnit, nebo úplně zrušit. Takže na tvém místě bych spíš nepočítal, že odletíš. Sám mám letět v květnu a dávám tomu optimistických tak 20%. A to ještě potřebuju změnit lety, což se zdá být u TAPu mise prakticky nemožná.

Edit: jo napsat můžeš, ale je na nich, jestli ti odepíšou :-))

před 6 měs
Marek

To je nepříjemný snad ti to vyjde a vyřeší se to. Já budu optimista a doufat, že to klapne.

před 6 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Jo, presne... hlavne se z toho neposrat. Mam letet v cervnu... budu presouvat na listopad.

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 677 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-29T10:55:27+01:00)

Já jsem také optimista. Jinak bych to nekoupil :-). Teda kdyby to bylo za víc jak za 7 tis, tak bych to nekoupil, ale 5,7 tis mně mou ostražitost nabouralo :-)

Edit: Tak proč Edo přesunuješ na listopad, když se z toho nechceš posrat ;-)

před 6 měs
Marek

Za cenu 8tis. sem to také risknul :)

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Neeeeee. To jsi se unáhlil 😂

před 6 měs
Marek
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 12 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-29T11:12:47+01:00)

:-D díky, beru to sportovně

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

V klidu. 6-8 tis je úplně jedno. Hlavně když odletíme. Já to mám zase z Londýna, takže když přičtu přiskok, tak je to téměř šul nul :-).

před 6 měs

Mě let MUN-CAN-LIS na duben nejdříve zrušili úplně a když jsem žádal o jiný, tak nereagovali. Ale v systému mi nakonec včera večer také naskočil nový termín o den dříve. Asi hromadně měnil všem datum odletu. Za mě dobrý, teď jen trpělivě čekat, jak na tom bude TAP a svět v dubnu

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A kde jsi žádal a žádal jsi o konkrétní termín? Po jak dlouhé době ti naskočil ten nový termín? Já jen, že mně nový termín naskočil hned, ale nedá se jaksi proletět :-)

před 6 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Protoze na stejny termin jsem si tak nejak koupil Peru

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak ono to vydrželo :-)))

před 6 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Ty si snad pochyboval?-)

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Trošku :-)

před 6 měs
Marek

@Honza z Prahy

jaký si měl odlet?

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 9 lety
 • Napsal 1096 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-28T17:55:23+01:00)

Tak to vypadá, že TAP zakázal od zítra lety do a z Brazílie a Velké Británie. Resp. nejde o TAP, ale Portugalsko jako takové... Zatím to má platit 14 dnů.

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

ufff, kde to čteš?

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Nevim jestli jste nekdo zachytil, TAP ma letenky z Curychu a Genevy do Bostonu za 99ecek return.. ;)

před 6 měs
padrino11

Curych nejde použít vůbec a z Ženevy už to nedává smysl, pokud to vůbec půjde.

před 6 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Souhlas, ja bych si to rozhodne nekoupil vzhledem k situaci - nicmene proc by to neslo pouzit ? Jakoze aktualni COVID situace?

Zurichj je na priskoky super, ze 2 litry zpatecni EasyJet.. Co vic si prat.. ;)

před 6 měs
padrino11

Curych má akci jen do dubna.

před 6 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 70 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-27T14:09:14+01:00)

Je možné, že TAP chce získať peniaze od dôverčivých cestovateľov. Zruší letenku a namiesto vrátenia peňazí ponúkne bezcenný voucher. Okrem toho je otázne, či to vôbec pôjde preletieť kvôli Covidu, resp., či sa to vyplatí, napr. náklady na testy. A potom určite sú nejaké obmedzenia v USA (zavreté atrakcie, motely a pod.)

před 6 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Mas pravdu El Padre, samozrejme sem si precetl jen nadpis a myslel sem ze to je Summer & Autumn ;)

Tim padem odvolavam co jsem odvolal a slibuji co sem slibil.. :)

Ad Hungovak - to uz se mi zda trochu v risi konspiracnich teorii, myslim ze moc velke cashflow tim neziskaji a lidi z nich vytahaji stejne prachy zpatky cashbackama..

před 6 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Myslim,ze v situaci v jake jsou,jsou pro ně jakékoliv prachy super a ze z nich někdo něco dostane zpět za mesice aktuálně neresi

před 6 měs
padrino11

Kickass1, ta Ženeva by mohla být perspektivní koncem roku - léta tam EasyJet zPrahy.

před 6 měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

už neviem, či na tomto fóre lebo na susednom som čítal o značnej neochote TAP vracať peniaze za zrušené lety. Ja som tiež s nimi zviedol ťažký boj o vrátenie peňazí. Online aj na zákazníckej podpore ponúkali len prebookovanie alebo voucher. Mal som šťastie, že banka uznala reklamáciu za nedodanú službu. Keby som neplatil kreditkou, bol by som v ...

Podobne sa správal nie tak dávno wizzair, ponúkal letenky na lety, ktoré rušil. 120% ceny letenky na konto vracal hneď, ale kto členstvo nemal, počkal si na peniaze pár týždňov, a niektorí možno čakajú doteraz.

před 6 měs
padrino11

TAP peníze vrací jen neochotně, když je to 100 euro za longhaul, tak to za pokus stojí. Ale ten tarif už byl stejně opraven, aktuální cena je trojnásobná.

před 6 měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

No ja to myslel tak, ze kdyz si vezmete kolik ma TAP denni fixni naklady, tak takova akce jim nepokreje ani promile nakladu, takze mi zda nepravdepodobne, ze by podobne akce delali s umyslem vracet vouchery..

Ze to jsou zmetci stejne jako vsechny dalsi airolinky, je jasny.. :)

100e za longhaul za to stoji kdyz je to z Prahy, nebo nekam kam dojedes firemnim autem za firemni benzin :D

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

jedna bokem... zrusili mi jeden segment na letenkach do Cancunu... nevite jestli podminky umoznujou si to prehodit kompletne pres vanoce 2021... s navratem zpet rekneme 30/12? netreba me upozornovat, ze do te doby TAP zkrachuje, atd.

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

Skoro bych to vyloučil, ta fare byla do listopadu, ale třeba slepé kuře najde zrno...

před 7 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Ok, pripravim si dve varianty pro budouci telefonat.-)

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jedna technická. Máte někdo zkušenost, za jak dlouho TAP odpoví na žádost o změnu letu na FB? Potřebuji přesunout letenku po zrušení dvou segmentů do CUN. Přátelé mě straší 14 dny. Zatím po 5 hod nic. Já jen, kdy mám ten FB zase zapnout. Musel jsem si ho dnes kvuli tomu založit :-)))

před 6 měs
Avatar uživatele
mirjur

Mně to změnili do týdne, viz níže. Ale první jejich reakce byla tuším hned druhý den, pak se to dolaďovalo.

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To zní nadějně. Budu vyčkávat.

před 6 měs

Jaký je prosím nelepší způsob komunikace s TAP. Zkusil jsem zatím email, po dvou dnech bez reakce. Je to standard a má dál čekat, nebo je lepší prudit přes FB popř. nějak úplně jinak?

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A jaký e-mail jsi zkoušel? Jinak osobně zkouším FB a zatím po 30 hod bez reakce

před 6 měs

Jediný, na který jsem narazil: customer@tapmilesandgo.com. Podle formy je nejspíš určený pro věrnostní programy, ale proklikal jsem se k němu přímo přes odkaz, když jsem chtěl nové datum letu za zrušený let

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Na ten zapomen. Zkus FB a specifikuj hned co po nich chceš. Když budeš mít štěstí tak se za pár dnů ozvou.

Přidat odpověď
před 6 měs

Ahoj všem, prosím o radu. Máme s TAP na srpen letenky PRG-LIS, Lis-San Francisco a zpět. Jelikož letíme se třemi dětmi, tak návaznost letů bez dlouhých čekaček byla prioritou. Kupoval jsem tyto letenky v jednom kroku ( ne zvlášť PRG-Lis a zvlášť z Lis do SF ) , no a jen tak náhodou ( ani neposlali email ) jsem koukal v mobilu na rezervace a lety z Prahy a nazpět z Lisabonu do Prahy nám zrušili. Naběhli nám tam jiné letenky ve stejný den, ale v jiný čas. Takže super, jen s malým detailem. Posun odletu z Prahy zapříčiní to, že v Lisabonu o několik hodin nestihneme letadlo do San Francisca a nazpět ( pokud se tam vůbec dostaneme) nám zase o pár hodin uletí letadlo do Prahy. Je to normální ? Že zruší let chápu, ale že nám hodí nové lety, které nejen že nenavazují, ale my ty další lety prostě nemůžeem stihnout o několik hodin. Poslal jsem reklamaci a čekám jaká bude reakce. Máte někdo tyto zkušenost, případně jak jste řešili ? Nabízí mi tam odkaz, že si mohu vzít voucher, ale při ceně, za kterou jsem letenky kupoval je to směšný poměr, pokud si vezmu nynější ceny letů z Prahy do Lisabonu a zpět.. Díky moc

před 7 měs
padrino11
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 405 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-16T20:08:43+01:00)

Posouvání letů je normální. Najdi si, jaké lety by ti vyhovovaly a nápis jim, že je chceš.

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

Já myslím, že to Jardo nebude poslední změna. A nezapomeň, že železo se bude kalit v březnu;-)

před 7 měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Cali zrovna ty bys měl vědět,že se kali ocel :)))

před 7 měs

Díky díky, napíši jim. Jak to myslíš cali ? :-)

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

No, že jestli EK neschválí finanční pomoc TAP, nepojedeš asi nikam... A já a další také ne;-)

před 7 měs

Ahaaaa..Pár zlatek už dostali

https://zdopravy.cz/evropska-kom.../#comments

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

Teď se jedná o schválení 3,4 miliardy EUR, což vhledem k tomu, že sama portugalská vláda očekává do roku 2025 celkový úhrn finančních ztrát 6,7 miliardy EUR, pořád jaksi nevychází;-) Tedy jako pionýr, buď připraven!

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To zní docela optimisticky :-)

před 7 měs
Avatar uživatele
danny

@Jarda mám stejnou zkušenost, když jsem pak na TAP volal, tak říkali, no jo, to je u nás běžné a dělá to automat, tak to pojďme změnit dle logiky... (o tom, že ani po telefonu to nebylo vůbec lehké radši nemluvě)

před 7 měs
divan

@danny: řešit něco s TAP není jednoduché nejen po telefonu, ale i mailem, na FB, ... Chce to dobré nervy, vytrvalost a štěstí.

před 7 měs

Ahoj všem, 22 min na telefonním help desku a vše rebookované. No šlo to celkem hladce. To nám pak ještě zrušili i let SF-LIS. Jako tři lety měnit 7 měs před odletem, to jsou přeborníci, jak psal cali, asi to fakt nebude poslední změna.. Díky všem

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

Jardo, poradím ti. Kup si nějaké dobré víno, já osobně mám momentálního favorita v Pinotage Diemersfontein 2018. Fantastická plná chuť čokolády, třešní a tabáku... Fakt bomba za ty peníze! To víno schovej někam do špajzu a jestli se výlet uskuteční, TAP vydrží a vy se v pořádku vrátíte, vytáhni to víno a udělejte si hezký večer:-) Dětem kup třeba Haribo.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele
mirjur

Dnes mi TAP přes FB změnil routing PRG-LIS-GIG (zrušené lety PRG-LIS) na PRG-FRA-LIS-GIG a k tomu mi ještě změnili nevýhodný termín pondělí-pondělí na sobota-neděle, naše komunikace trvala pouhý týden, takže zatím velká spokojenost.

Odpovědět
před 7 měs

Can be taken aboard a small dog 8 kg in the packaging ?? - PRG/VLC

před 7 měs
Avatar uživatele speedy7cz
speedy7cz
Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele
cali

Já myslím, že TAP jede stejný scénář, jako jela Avianca ve své agónii... Ta zoufalá snaha získat nějaký cash je až dojemná;-) https://www.flytap.com/en-cz/mil...iles-store

před 7 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Chtěl jsem je podpořit a za zrušený let jsem vzal voucher. Možná by pro mě bylo bezpečnější koupit rychle letenky a na ty by už chargeback měl šanci v případě krachu. Co myslíte? Akorát bych potřeboval cenu, která není dvojnásobná co loni.

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

Třeba jen malujeme čerta na zeď... Také s nimi mám letenky.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Sykous
Sykous

TAP již po Evropě nenabízí bezplatný servis. 👎 https://www.flytap.com/en-cz/on-...nomy-class

před 8 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To se dalo cekat 🤦‍♂️

Přidat odpověď
před 8 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu