Průvodce aerolinkou

Letecká společnost TAP Portugal

Hledáš rozměry zavazadel, možnosti odbavení nebo služby za letu?
Projdi si průvodce, který tě na cestu připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O aerolince TAP Portugal

Národní a největší portugalská aerolinka a člen Star Alliance má své sídlo v Lisabonu, ale velký počet letů provozuje i z Porta. Mezi leteckou veřejností je známá pod hanlivou přezdívkou „TAP – „Take Another Plane“ („Leť jiným letadlem“), v posledních letech se etablovala jako běžná moderní aerolinka a příjemná alternativa pro lety západním směrem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

TAP nabízí levné letenky především do Brazílie, kde má velmi hustou síť, ale často se objeví i nabídky výhodných letů na Floridu do New Yorku, Afriky a samozřejmě také do Portugalska, na Madeiru a Azory.

TAP provozuje přímé linky z Lisabonu do Prahy, Berlína, Mnichova i Vídně. Standardní cena letenky z Prahy do Lisabonu činí asi 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční cestu, poslední dobou se však objevují i levnější letenky s cenami pod 4.000 Kč mimo hlavní sezonu.

Po změnách tarifů od 1.9.2017 bývá TAP většinou nejlevnější variantou letů na dálkových letech, pozor však na to, že není zahrnuto odbavené zavazadlo! Viz níže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma. Malý osobní předmět o velikosti 40 x 30 x 15 cm si můžete vzít s sebou bez poplatku.

Odbavené zavazadlo od 1.9.2017 není zahrnuto ani na dálkových linkách v rámci nejlevnějšího tarifu Discount. Je nutné zavazadla dokoupit za nekřesťanské poplatky ve výši 65 € za směr. V některých případech vyjde levněji zakoupení dražší letenky s TAP Portugal v tarifu Basic, kdy je zavazadlo v ceně.

Na linkách po Evropě stojí dokoupení zavazadla do 23 kg 30 za jeden směr.

Zavazadlo vždy dokupujte online na webu TAPu, ceny na letišti jsou cca 2x vyšší.

Tarify Basic a vyšší odbavené zavazadlo zahrnují – jednoduše si rozklikněte konkrétní let ve výpisu letů a zjistíte, zda je nebo není zavazadlo zahrnuto.

Odbavení

Odbavení na přepážce na letišti je zdarma, standardně začíná 2–3 hodiny a končí 30 minut před odletem, v případě dálkových letů může končit i hodinu před odletem.

Online se můžeme odbavit 2–36 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin) a palubní vstupenku vytisknout doba nebo v kiosku na letišti nebo stačí mít boardingpass v mobilu, ukážete jen čárový kód.

Přestup

Od 30.1.2018 je níže uvedená služba hotelu zdarma zrušena.

Pokud letíte do zámořských destinací (Afrika, Jižní a Severní Amerika), máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, je možné zažádat o hotel zdarma při přestupu. Od 1. dubna 2017 však nevzniká na hotel nárok automaticky a vyhovění žádosti je závislé na dostupných kapacitách hotelů na danou noc (vyžádejte si službu přes nás ihned po zakoupení letenky)

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo (při dlouhých letech) máte zdarma vždy, u kratších letů jsou zdarma nápoje a malá bagetka.

U dálkových spojů je navíc k dispozici osobní obrazovka se zábavním systémem.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný částkou 10 až 15 € na evropských trasách, resp. 25 € na mezikontinentálních, a to i při online odbavení. Pokud si místo nezakoupíte, bude vám systémem náhodně přiděleno zdarma.

Za 15 € lze dokoupit vstup do VIP salonku v Lisabonu, kde máte k dispozici zdarma občerstvení a sprchy (poplatek se platí za ručník a toaletní potřeby).

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den,

podařilo se tady někomu přidat 1 zavazadlo na odbavení? Zakoupila jsem přes Pelikána letenku na Azorské ostrovy s tím, že si dokoupím kufr později. A ejhle, na webu TAP Portugal dokoupit nelze a Pelikán mi oznámil, že zatím ta možnost nebyla online umožněna... Tak tomu moc nerozumím.... Nechce se mi platit na letišti 2x tak dražší poplatky než inzerují online.... Máte s tímhle problémem někdo zkušenosti?

Známé takto zavazadlo odbavili na letišti bez poplatku, jakoby se nechumelilo... ale zas se s tím nedá počítat jako se samozřejmostí..

před 9 dny
David Eiselt

Samozřejmost to určitě není, však kvůli tomu je zpoplatněno. Letěla v dražším tarifu, který má již v ceně. Pelikán ať se snaží, jde to normálně.

Dobry den,

poprve letim s Air Portugal do Lisabonu, letenku jsem kupovala pred cca ctyrmi mesici. V prvnim potvrzujicim mailu byl cas odletu z Prahy, který jsem zabukovala, pak v dalsim jiz odlet o dvě hodiny pozdeji. Cestuji letecky celkem casto po Evrope a toto se mi nikdy nestalo. Zajimalo by mne, zda ma letecka spolecnost vubec na toto pravo ci ne? Ponekud mi to nabouralo dalsi plany...

Dekuji.

před 27 dny
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 1193 komentářů
  • Poslat zprávu

Dobrý den,

letecká společnost má právo na jakoukoliv změnu v letovém řádu. Jen by vám měla nabídnout případné zrušení letenky a vrácení peněz. Do dvou hodin změny by navíc ani nebyl nárok na případnou kompenzaci, i kdyby přišla změna méně než 14 dnů před odletem.

Přidat odpověď
před 27 dny

Dobrý den, máme letenku do Lisabonu Galileo reference S33W8E na 30/4/2018 pouze s příručním zavazadlem 8 kg. Zajímalo by mě, zda mohu mít na držadle kufříku o rozměrech 55x40x20 cm nasunutý v obalu notebook. Děkuji. Zdraví A.Pech

před 30 dny
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před rokem
  • Napsal 1193 komentářů
  • Poslat zprávu

Ano, můžete. Notebook klidně lze vzít i jako samostatné zavazadlo, viz výše.

Přidat odpověď
před 30 dny

Dobrý den,

před několika měsíci jsem si koupila letenky do Lisabonu s odletem v 18.40. Několik dní před odletem mi přišla nabídka k vydražení lepších letenek (your current flight itinerary is eligible for an upgrade to executive class). Při tom jsem zjistila, že najednou je čas odletu v 19.35, tedy téměř o hodinu později, aniž mě někdo upozornil. Moje otázka možná hloupá je, ale přesto bych se chtěla zeptat, zda je to běžný postup. Děkuji.

před měs
David Eiselt

Dobrý den Světlano, běžný postup to rozhodně není. Záleží, kde jste si letenky kupovala – prodejce má povinnost vás o změnách informovat.

Každopádně se krom nepříjemnosti nedá s posunem času nic dělat, neboť je to v rámci hodiny.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu