O aerolince TAP Portugal

Národní a největší portugalská aerolinka a člen Star Alliance má své sídlo v Lisabonu, ale velký počet letů provozuje i z Porta. Mezi leteckou veřejností je známá pod hanlivou přezdívkou „TAP – „Take Another Plane“ („Leť jiným letadlem“), v posledních letech se etablovala jako běžná moderní aerolinka a příjemná alternativa pro lety západním směrem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

TAP nabízí levné letenky především do Brazílie, kde má velmi hustou síť, ale často se objeví i nabídky výhodných letů na Floridu do New Yorku, Afriky a samozřejmě také do Portugalska, na Madeiru a Azory. 

TAP provozuje přímé linky Lisabonu do Prahy, Berlína, Mnichova i Vídně. Standardní cena letenky z Prahy do Lisabonu činí asi 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční cestu, poslední dobou se však objevují i levnější letenky s cenami pod 4.000 Kč mimo hlavní sezonu.

Po změnách tarifů od 1.9.2017 bývá TAP většinou nejlevnější variantou letů na dálkových letech, pozor však na to, že není zahrnuto odbavené zavazadlo! Viz níže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma. Malý osobní předmět o velikosti 40 x 30 x 15 cm si můžete vzít s sebou navíc bez poplatku.

Odbavené zavazadlo od 1.9.2017 není zahrnuto ani na dálkových linkách v rámci nejlevnějšího tarifu Discount. Je nutné zavazadla dokoupit za nekřesťanské poplatky ve výši 65 € za směr. V některých případech vyjde levněji zakoupení dražší letenky s TAP Portugal v tarifu Basic, kdy je zavazadlo v ceně.

Na linkách po Evropě stojí dokoupení zavazadla do 23 kg 30 € za jeden směr.

Zavazadlo vždy dokupujte online na webu TAPu, ceny na letišti jsou cca 2x vyšší.

Tarify Basic a vyšší odbavené zavazadlo zahrnují – jednoduše si rozklikněte konkrétní let ve výpisu letů a zjistíte, zda je nebo není zavazadlo zahrnuto.

Odbavení

Odbavení na přepážce na letišti je zdarma, standardně začíná 2–3 hodiny a končí 30 minut před odletem, v případě dálkových letů může končit i hodinu před odletem.

Online se můžeme odbavit 2–36 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin) a palubní vstupenku vytisknout doba nebo v kiosku na letišti nebo stačí mít boardingpass v mobilu, ukážete jen čárový kód.

Přestup

Od 30.1.2018 je níže uvedená služba hotelu zdarma zrušena.

Pokud letíte do zámořských destinací (Afrika, Jižní a Severní Amerika), máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, je možné zažádat o hotel zdarma při přestupuOd 1. dubna 2017 však nevzniká na hotel nárok automaticky a vyhovění žádosti je závislé na dostupných kapacitách hotelů na danou noc (vyžádejte si službu přes nás ihned po zakoupení letenky)

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo (při dlouhých letech) máte zdarma vždy, u kratších letů jsou zdarma nápoje a malá bagetka.

U dálkových spojů je navíc k dispozici osobní obrazovka se zábavním systémem.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný částkou 10 až 15 € na evropských trasách, resp. 25 € na mezikontinentálních, a to i při online odbavení. Pokud si místo nezakoupíte, bude vám systémem náhodně přiděleno zdarma.

Za 15 € lze dokoupit vstup do VIP salonku v Lisabonu, kde máte k dispozici zdarma občerstvení a sprchy (poplatek se platí za ručník a toaletní potřeby).

355 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj, máme při letu Praha-Lisabon-Ponta Delgada při letu tam i zpět 10 hodinovou pauzu v Lisabonu (společnost TAP Portugal). Neví někdo prosím, jestli letecká společnost odbavená zavazadla přehodí sama do dalšího letadla? Nebo musíme zavazadla vyzvednout a odbavit je znovu před dalším letem? Děkuji za odpověď.

před 16 dny

Letíme taky do PDL (23.6.) a máme to taky tak. Pokud je přestup kratší, než 24 hodin, aerolinie odbavené zavazadlo přeloží do dalšího letadla. Musí to být ovšem v rámci jednoho tripu. Dobře se podívejte do na stránky TAP na vaši cestu. Počátkem roku byla nějaká softwarová chyba na rezervacích, postihlo to i mnoho Čechů včetně mne. Celkem rutinně jsem koupil zpáteční letenky PRG-PDL. Ovšem brzy mi TAP sdělil, že mi letenky zrušil. Při kontrole jsem zjistil, že ke zpátečnímu letu mi systém přidal ještě šest dalších letů -PRG-LIS, LIS-PDL, PDL-LIS, LIS-PRG, některé i dvakrát. Proto mi ty nadbytečné pak zrušili. Až po čase jsem si všimnul, že na zpáteční cestě mám multicity trip, tj. že PDL-LIS LIS-PRG jsou samostatné lety. Musel bych odbavené zavazadlo v Lisabonu vyzvednout a před odletem se s ním znovu odbavit. Tuto chybu jsem nechal opravit. Dobře si zkontrolujte, jaké letenky máte, může vám to ušetřit hodně problémů.

včera sem nám bookoval listopadové letenky na Madeiru, během PayPal platby to spadlo a nešla dokončit.

Dnes už se rezervace automaticka smazala, ale když sem jí chtěl zadat znova tak to mezitím zdražilo o 1000 CZK / os :)

Nějaký tip? Vyplatí se počkat? Mají tam nějaké sezónní akce?

Všechny letadla byla podle výběru sedadel téměř prázdná.

před měs
Avatar uživatele Keellim
Keellim

Sedadla si lidé většinou u Tap nepriplaci, jelikož je dostanou automaticky vedle sebe. S Tapem letam hodně a ještě se mi nestalo, že by nás rozsadili jako to dělá Ryanair. Tudíž podle toho nemůžeš soudit zda je letadlo plné. I mě se stalo co Tobě, že mi platba spadla, a poté byly letenky dražší, stalo se mi to i u jiných aerolinek.

Dobry den, mam dotaz. Nechce se mi kupovat pro dva z prahy do new yorku. Mista pro dva online den pred odletem si muzeme vybrat sami? Nebo nas to automaticky rozhodi? Letime poprve z fly tap portugal. Dekuji za odpoved:-)

před 4 měs
Jan Vidim

Místa si vybrat nemůžete, ale budete sedět spolu.

před 4 měs

Super, meli jsme obavy. Ze z prahy do lisboa poletime oddelene, a pak z lisboa do new yorku. Tak pro nas byl hlavni new york. Letime v patek :-) dekuji moc za odpoved.

před 4 měs

Mam posledni otazku, az se muzu pripravit. Kdyz mam zakadni ekonomickou tridu. Mam si brat s sebou power banku? Nebo tam je usb. Dekuji za odpoved. ;)

před 4 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ano, jsou tam porty na nabijeni.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Lewisek
Lewisek
 • Přidal se před 5 měs
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-02-14T20:49:21+01:00)

Dobrý večer,

asi sem jdu s ¨hloupým¨dotazem a možná zde již byl někde zodpovězen. Bohužel jsem nenašla :(.

Před dvěma dny jsem u společnosti TAP Portugal kupovala zpáteční letenku PRG-LIS. Na konci rezervace mi to 3x hlásilo chybu. Založila jsem si tedy účet a následně letenky koupila. Bohužel, nechápajíc proč, se mi stalo, že se mi u letenky objevilo Mr. (male), přitom jsem vše kontrolovala a zadávala jsem Mrs. Upravit to nelze.

Snažila jsem se spojit s infolinkou, ale bohužel bez odezvy (již to tu někdo psal, že je to problém). Ptám se tedy, zda s tím máte někdo zkušenost? Je to velký problém :)? Řeší to hodně?

Předem děkuji za odpověď a přeji všem pohodové cestování a spoustu úžasných zážitků :).

před 5 měs
Avatar uživatele
cali

Řekni, že jsi transgender a že se ti to ještě plete... A že tě mátlo, že na to nemají kolonku. Nebudou chtít problémy a bude to ok.

Přidat odpověď
před 5 měs
Avatar uživatele Milan _22
Milan _22

Ahoj, sic až koncem dubna letíme z TAPem přes Lisabon (na přestup ca 1,5hod) na Madeiru.

Nějaké lety zrušili, ale dali náhradu, která je i lepší.

Má prosím z poslední doby zkušenosti s cestováním.

Jsme očkování. Je potřeba antigen test? Vím může se změnit.

Jak jste to měli s palubními lístky, přišly v E-mailu, na přepážce..

Děkuji.

Odpovědět
před 5 měs

Ahoj, nemáte podobnou zkušenost ? Snažím se změnit termíny letu na léto. Stejný scénář se mi opakoval už asi 5x. Na tel lnku si cca 30 minut počkám než mě spojí, vysvětlíme si co potřebuji, oni hodí do systému a vždy mě poprosí o strpení, že prověří možnost změny, začne hrát ta jejich muzika a po dalším čekání se hovor vždy samovolně ukončuje, dnes naposledy po 1h a 15 min. Zkoušel jsem jim psát přes FB messenger, ale po měsíci bez odpovědi. Máte zkušenosti s fungující komunikací s TAPem ? Díky

před 6 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 437 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2022-01-05T22:01:09+01:00)
před 6 měs

Ahoj, díky moc, pomohlo. Bohužel, už vstřícnost neprobíhá, takže už jen s doplatkem a poplatkem za změnu..

PS: když si chci přidat k nejnižšímu tarifu 23 kg bágl, tak až na přepážce v Praze, nebo raději dopředu ? U Onlin odbavení ? Díky

před 6 měs
Avatar uživatele
Renča

hovor neukoncuji Portugalci ale nase telekomunikacni spolecnost. Kazdy hovor je po hodine a nekolika minutach prerusen. Nejde s tim nic udelat, maji to tak nastavne.

před 6 měs
Avatar uživatele
cali

Kvůli TAP se vyplatí koupit Skype kredit na neomezené volání do Portugalska na necelé 4 eura. Jinak s Globairem se dají vyřídit nějaké administrativní věci, změnu itineráře chtějí vždy doplatit. S TAP, pokud se dovoláte to jde uhrát bez doplatku. A volat ideálně o víkendu, agenti mají více pravomocí. Nejen moje zkušenost...

Přidat odpověď
před 6 měs

Letím na 10 dní na Madeiru, stačí mi příruční zav., ale bude těžké se vejít do těch 8 kg.. Vážejí to tam?

před 6 měs
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 10 lety
 • Napsal 1187 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-25T17:24:59+01:00)

Pokud myslíte, zda váží příruční zavazadla, tak ne. Pokud jsem pochopil dotaz...

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele
cali
před 6 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 117 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-22T18:15:45+01:00)

Ja se opakuju, ale za me TAP maximalni spokojenost… celkem koupeny 4 zpatecni letenky… vse kolem 5tis/osoba. Prvni trip mam uz proletenej. U vsech mi zmenili let a nasledne umoznili jak Ryanair zmenu na jakkykoliv jiny termin odkudkoliv kamkoliv. Cestovatelsky sen… jen skoda, ze nemaji vic zajimavych destinaci… vystrilel jsem Cancun/Rio/US/Kanadu

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 803 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-22T19:41:41+01:00)

Cestovatelský sen vypadá dle mého úplně jinak. Nelze se na vše dívat pouze optikou peněz. Teda někdy to jinak nejde. Třeba mně dluží tolik, co jsi ty proletěl za ty čtyři lety :-)))). Osobně už s nimi nechci mít nic společného. Maximálně let na Madeiru za 1 tis. :-))))))

před 6 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 117 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-22T20:00:11+01:00)

Asi tu michame dve veci. To ze to s nima je peklo kdyz zrusi let a clovek chce zpatky penize je bez debat. Na druhou stranu kdyz ti je jedno kdy a kam letis, tak se toho da skvele vyuzit viz muj pripad. Tohle je proste fakt aniz bych do toho pletl finance. Je mi jasny, ze jsem vyjimka a na jednoho spokojenyho je 100 nespokojenych. Jednou ses nahore jednou zase dole

před 6 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

No spíš jde o to, jestli jsi flexibilní. A to je jak pišeš jeden ze sta jeťstli vulbec. Jsi mlád a asi bez větších závazků, tak si můžeš odletět kdy chceš. U lidi co pracuji a maji rodiny je to jinak. Já kupuju levné letenky ze sportu. Můžu si koupit jakoukoliv letenku za normální cenu, ale flexibilita je jinde. A pak TAP, který letenky věčně ruší, nebo mění časy odletů či dny, je pro mě problém, který ani zdaleka nenahradí těch pár tisíc úspory ;). Takže TAP u mě skončil.

před 6 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 117 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-12-22T20:32:43+01:00)

Mladi davno pryc. Nekolik kouli u nohy ve tvaru zeny a deti… a prace… vzdy jsem tvrdil a rikam, ze bez me to jde 2x rychleji, 4x lip a jsem prvni, ktery by mel byt nahrazen, protoze to je nejjednodusi.-) Ano, je to o flexibilite a tu mam maximalni. Takze vic TAPu, viiiic…

Přidat odpověď
před 6 měs
theo2 Pištěk

TAP vyžaduje od 1.12.2021 PCR negativní test (i od očkovaných) "72 h before boarding". Předpokládám, že se to vztahuje jen na první let (PRG-LIS) a na druhej let (LIS-PUJ) už může být test prošlej, když není v cílové destinaci vyžadovanej?

před 7 měs
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Pokud je to jedna letenka. tak určitě

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

Stačí i antigenní.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 117 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-11-19T07:47:36+01:00)

Ja mam s TAPem super zkusenosti… zatim.-) Dokonce jsem trefil i spravny terminal pri odletu z Cancunu. Klidne koupim voucher na TAP pokud by se ho chtel nekdo zbavit.-)

před 7 měs

ahoj! mám 2 vouchre ktoré rada posuniem. Napíš mi na tomankova.lenka@gmail.com

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

tak nakonec ještě jednou Mexiko. Kde mají prosím přepážku a odkud to z Cancunu do Lisabonu lítá. Jsem na netu snad hodinu, na stránkách letiště o TAP ani zmíňka, stánky TAP úplně nahovno. Dík.

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 803 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-11-18T17:14:12+01:00)

To si děláš srandu že jo??

před 7 měs
Avatar uživatele
cali

T4

před 7 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

Dík. Proč srandu? Asi neumím hledat, ale na podle čísla letu jsem to nenašel, na stránkách letiště Cancún to o TAP nikdo nepisou a není ani v seznamu aerolinekt. Na TAP jsem to taky nenašel a obecný dotaz na googlu taky nic. Vzhledem k tomu, že jsem měl "štěstí" a přistáli jsme v Meride, tak ani nevím, kam to běžné přistává (ale uznávám, že možnost hledat to obráceně mě nenapadla).

Samozřejmě to jde pak dohledat na tabuly, ale prostě protože musíme ještě vyzvednout letenky na přepážce, se mě nechce lítat s celou grupou mezi terminály.

Jestli víš, hod jsem prosím link/způsob jak to najít. Myslím, že se to bude hodit více lidem (snad nejsem tak tupý sám)

před 7 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Taky nechápu otázku. Znáš letiště. Obvykle máš na stránkách aerolinky ve správě rezervace i terminál. Přepážku zjistíš z cedule na letišti, případně z mobilní aplikace aerolinky (nebo tripcase). Dopředu ti nikdo neřekne, co to bude za přepážku.

před 7 měs
Nuny

Ty oficiální stránky letiště CUN jsou vtipný, mezi aerolinkama tam mají pořád Northwest a Martinair, takže zamrzly někde před 10 lety😂

před 7 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

Obvykle ano, ale teď nemám nic, jen čas odletu. Většinou co jsem se za svou krátkou zkušenost setkal léta aerolinka z jednoho terminálu a mění se brány. Tady nemám nic. Musím vyzvednout letenky, protože, on-line check in je nedal. Takže musím dřív a nechtěl jsem pobíhat mezi 4 terminaly.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele
Patrik Č

Nemá někdo zkušenost z poslední doby?

CUN-LIS-PRG, v LIS 8h stopover, co jsem se dočetl, tak na let z Mexika stačí očkování, protože finální destinace je ČR, ale asi není možné využít stopover na pár hodin návštěvy Lisabonu? Na stránkách TAPu jsem našel informaci, že při tranzitu z Mexika není možné opustit letiště

před 7 měs
Jan Vidim

Nevím, jak by to případně chtěli vymáhat. Po příletu projdeš pasavou kontrolou a jseš v prostoru gatů spolu se všemi ostatními cestujícími, odkud je možný odejít ven. Covid dokumenty kontrolují buď na pasovce nebo ihned po výstupu.

Přece nebudou mít spešl místnost, kam by vás na 8 hodin zavřeli.

před 7 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

Zjistím ráno v sobotu a dám vědět. Ať s tím Mexikem neotravuju jinde, teď jsem dělal check-in (mimochodem jejich stránky jsou hrozné, přes to, že jsem se přihlásil, to nemohlo najít a musel jsem zadávat různé kódy reservace atd. atd.) a zjistil jsem, že letenky si musíme z Cancunu vyzvednout na letišti. Má někdo zkušenost, kolik času je na to potřeba navíc, co tam kontrolují atd? Dík.

před 7 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Jak jsem psal níže, strávili jsme ve frontě hodiny a letadlo mělo zpoždění. Kontrolují totiž všechny formality pro cílovou zemi. Tedy ty příjezdové formuláře, testy/očkování. Pokud tě nebaví stát v nehybné frontě a nemáš business, přijď dříve a sprintuj k přepážce.

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Takže přístup jak v Manile. Přijít hodinu až dvě před otevřením přepážek, abys pak mohl v klidu posedet v salonku :-). No Cali letí myslím dnes či zítra, tak třeba dodá aktuální osobní zkušenost :-))

před 7 měs
Avatar uživatele pokus
pokus

Na T4 salonek nic moc, všechno jídlo a kafé přes QR kód s obsluhou, která totálně nestíhá a plete objednávky, takže návštěva vyžaduje dostatek času. Obsluha u baru s alkoholem je naopak docela rychlá.

před 7 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Pak je vše v pořádku :-))

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 56 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-11-06T14:44:49+01:00)

Tak jsem si za letu říkal, proč na ně všichni nadavaji,dokud jsme nepristali místo v Cancún v Meride. Ten nás nechali sedět tak dlouho v letadle, až jim naskočila povinná pauza. Po celou dobu nikdo nic nevěděl, teda kromě několika hlášení, že za 10 minut letíme. Informace od letušek zmatené. Údajně bude zajištěn pro všechny hotel , odlet do 24h atd. Jak jsme vypadli z letadla tak fuck off. Nikdo nic nevěděl, hodí neměl žádné informace. Takže 300 lidi naraz v 01h hledalo cestu do 300km Cancunu, k radosti místních žraloků z půjčoven a taxi.

My chtěli vzít auto z půjčovny, ale samozřejmě cena sdělena na letišti byla na místě 5x vyšší. Při návratu jsme měli neskutečně štěstí a narazili na zaměstnance letiště, který věděl o tom, že pro nás přivede autobus. Nakonec dojelo snad 5, pro zbylých 50 lidí. Do Cancunu zpoždění tak 14h, takže den dovolené v prdeli.

Chápu, že počasí nikdo neovlivní a hledat dopravu pro celé letadlo v 24h není snadné, ale za celou dobu žádné, nebo lživé informace. O autobusech nás z TAP nikdo neinformoval a bylo to fakt haluz.

I když nečekám úspěch, budu chtít nějakou náhradu. Většina lidí jela po vlastní ose za nemalé peníze, protože nikdo nic nevěděl.

před 8 měs
divan
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 437 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-11-07T09:43:48+01:00)

...za celou dobu žádné, nebo lživé informace. .. Kde jsem jen zažil něco podobného? Aha, už si vzpomínám - poté, co nám TAP zrušil několik letů.

před 8 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Tak úspěch ohledně náhrady je řekl bych naprosto mimo realitu, pokud bylo důvodem přistání na jiném letišti špatné počasi a nakonec jste přece využili transport od TAPu. Ale to jsou právě ty chvíle, kdy se odliší kvalitní aerolinka od té nekvalitní. No nepěkná zkušenost.

před 8 měs
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Tohle je problematické prakticky skoro vždy. A obzvláště na letišti, kam běžně nelétají.

Přidat odpověď
před 7 měs
Avatar uživatele Keellim
Keellim

Dnes Praha Lisabon s TAP striktní kontrola Covid pasu a vstupního formuláře. Ale vše šlo rychle odlet vypadá na čas.

Odpovědět
před 8 měs
Avatar uživatele Keellim
Keellim

Ahoj mám dotaz zítra letíme do Lisabonu, teď jsem dělala check in on line, a odcheckovala jsem se pouze já a manžel a dětem systém přidělil sedačky ale neodbavil. Systém mi napsal, že si BP máme vyzvednout na letišti, nevíte proč? Nikdy před tím se mi to nestalo. Diky

před 8 měs
Avatar uživatele
Domča

Dost pravděpodobně je to kvůli kontrole covidových dokladů - očkování, testů, formulářů.

před 8 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 461 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-24T23:25:53+02:00)

Včera v Berlíně šílená fronta na odbavení už dvě hodiny před odletem. Otevřeli dvě přepážky. Dostali jsme se na řadu 30 minut před odletem, kdy konečně otevřeli třetí přepážku. Za námi ještě hromada lidí. Odlet do Lisabonu zpožděn skoro o hodinu. My odbavili kufr a chtěla po všech COVID pasy a kontrolovala i COVID formuláře do Portugalska.

před 8 měs
Avatar uživatele Keellim
Keellim

Díky moc, trochu mě to uklidnilo, vše máme včetně formulářů, tak snad to bude OK. Děti jsou očkováné a my také.

před 8 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

My jsme pro jistotu šli na antigenní testy, i když jsme byli očkování. Paní na přepážce jsem ale ukázal QR kód z očkování a bylo to v pohodě. Doporučuji přijít včas.

před 8 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

a týká se to odletů ze všech letišť, nebo je to specialita zmíněného Berlína? Máme příští týden letět z Vídně - Lisabon - Cancún. Vše na jedné letence. V Lisabonu máme na přestup jen něco hodinu a půl, tak hodinové zpoždění by bylo celkem na těno(naštěstí bez odbavených zavazadel).

před 8 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Druhý let na Azory byl zpožděn, protože jsme čekali na třetinu cestujících z jiného letu. Ale to byla jedna konkrétní situace, která se vás týkat nemusí.

před 8 měs
padrino11
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 480 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-10-25T15:13:59+02:00)

Může mi někdo sdělit co přesně potřebuji předložit abych s TAP za týden odletěl do Brazílie?

Předpokládám že je potřeba vyplnit formulář na webu, PCR test - zde nevím jak to chodí výsledky posílají emailem - stačí to aerolince?

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

jakou máte prosím zkušenost s náhodným přidělováním sedadel? Letí nás 5, letenky kupované jako "jedna". Mám nalítané prd, ale kromě Raynairu nám zatím nikdo sedadla schválně nerozhazoval. Dík

před 9 měs
Jan Vidim

Budete sedět spolu

před 9 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

dík

před 9 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Letí vás pět a ne dva nebo tři, takže by se slušelo dodat, že je záhodno udělat check-in pokud možno zavčasu (online) a nenechávat až na poslední chvilku na letiště. Protože i když třeba TAP nerozesazuje úmyslně jako nízkonákladovky, tak pokud bude plno a necháte to na poslední chvilku na letišti, tak se jednoduše pět míst vedle sebe nenajde a vy vedle sebe sedět nebudete. Takže pokud možno provést online odbavení hned po spuštění. Jen to zmiňuji , protože tvrzení "budete sedět spolu" je trošku přehnaně optimistické. Ale asi to víš :-).

před 9 měs
Avatar uživatele
Milan V

Ano, potvrzuji, nenechávat na letiště, udělat si on-line check-in a doufat, že vás systém všech 5 posadí spolu, když je to kupované na jednu rezervaci. Z vlastní zkušenosti, pokud máte jednou přidělené místo on-line checkinem a nelíbí se, změna pouze za prachy. A ne malé, v případě úseku PRG-LIS jde třeba o 22 eček. Nám dva lidi, kteří měli jednu rezervaci, vždycky posadili spolu, dalšího na jinou rezervaci (voucher) úplně jinam, nezáleželo na tom, že se dělal OLCI najednou a zmíněného pasažéra jsem přidal jako dalšího.

před 9 měs
Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky

Tak letí nás 5, ale zároveň 3 + 2 :-) , takže pro nás není ani tak podstatné sedět všech 5 vedle sebe, ale být 8 hodin rozházení po celém letadle taky není ono. Jsem v tomto stresman a vše musím mít posychrované a zařízené co nejdřív, takže u mě spíš hrozí, že se budu snažit odbavit dřív, než později ;-).

Zatím jsem letěl vždy jen s nějakou "nízkonákladovkou", ale jen Rainair nás rozesadil (ale na ty 2h přískoky žádný problém).

Přidat odpověď
před 9 měs

Přesunuli mi let z Prahy do Lisabonu (dále s TAP pokračují na Kanáry) ale tím pádem mi nevychází následují let z Lisabonu (o 5hodin odlétá dřív než já přiletím z Prahy) směr Kanáry. Psal jsem jim ale žádná reakce, tak jsem chtěl zrušit letenky a dostat peníze zpět ale jde pouze vrátit kredit. Je možné z nich peníze nějak dostat? Dekuji

před 10 měs
divan

Zkus chargeback.

před 10 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 117 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-09-06T19:04:51+02:00)

Co se tyka penez, tak nejak to jde, ale je to na dlouhy lokte… co tu nekdo psal. Co zkusit prehodit na jiny termin… ale to asi taky nevyhovuje

před 10 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Jsem dnes dobře naladěn po dobré večeři, tak odpovím. Jednak nepišeš, kdy letíš!? Pak nepíšeš, jestli máš lety na jedné letence. Pokud ano, tak nebude problém jeden z letů změnit, ale musíš volat a vydržet poslouchat hudbu tak 30 min. Pokud nemáš lety na stejné letence a chceš peníze zpátky, kromě charcbacku asi nemáš šanci, nebo to bude na dlouhé lokte. .Díval jsi se do správy rezervace, co tam je k vidění? Pokud to máš na stejné letence a píše ti to tyto blbosti, tak buď musíš zavolat, nebo počkat, kdy to po čase třeba upraví a nabídnou ti změnu letů. Shrnu to. Nejlepší a nejjistější je zavolat, ideálně o víkendu a hlavně musíš vydržet s nervama, protože průměrná čekací doba je u TAPu tak 20-30 min. Druhý způsob je požádat o chargeback, pokud jsi platil kreditkou.

před 10 měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Jeste muzes vzit voucher a zkusit ho tu nabidnout se slevou. Nevyhoda je, ze prijdes o cast penez… plus neni jistota, ze ho nekdo vezme.

před 10 měs
divan

Pro žádost o chargeback není nutná platba kreditkou jak píše niemandos. O chargeback lze zažádat i při platbě debetní kartu.

před 10 měs
Avatar uživatele
Petr Soukup

Zkus Facebook. Já jsem přes Messenger vykomunikoval, co jsem potřeboval.

před 10 měs
divan

Je to individuální. Mě přes FB naslibovali to, co pak nesplnili.... Ale za zkoušku FB určitě stojí.

před 10 měs
Avatar uživatele Lucie _40
Lucie _40

Ahoj všem, napadlo mě se ozvat, když čtu o vašich různých zkušenostech s TAPem a jejich neustálými změnami. Tahle zkušenost je 2 roky stará a netuším tedy vůbec, jestli ještě funguje, ale když jsem v létě 2019 řešila nevhodné změny časů ze strany TAPu, vše se mnou velice ochotně vykomunikovala paní z nějakého českého zastoupení sídlícího v Jungmannově ulici v Praze - bylo to na mailu tap@globair.cz. Vyměnila mi zdarma přílet do Mnichova za přílet do Prahy, zařídila, aby šlo doplatit zavazadlo... Pokud někdo víte, že tohle zastoupení už nefunguje, dejte prosím vědět, chystáme se s TAPem na Vánoce a už teď mám obavy, co nám připraví za překvapení:-) Díky

před 9 měs
Avatar uživatele
Petr Soukup

Funguje to.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Ahojte, TAP nám přesunul let Porto-Praha, zmenu som potvrdila ale nevidím teraz nikde tlacitko pre online checkin. Bude to ok ked to poriesime až na letisku? Letíme zajtra o 5tej ráno.

před 10 měs
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

TAP není nízkonákladovka, tak proč by to měl být problém? Důležité je, jestli byla změna opravdu potvrzena a zda se ti to ukazuje v novém itineráři.

před 10 měs
Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Doufám, že ano, dala som potvrdit. Píše, že už nemusím nic robit len spravit checkin a letiet. Kód rezervacie ostal rovnaky.

Přidat odpověď
před 10 měs
Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Necestoval niekto S TAP-om v tychto dnoch z Prahy do Portugalska s dietatom do 12 rokov? Naozaj nechceli od dietata test?

před 11 měs
Avatar uživatele
Danny_

Ano, TAP Portugal z Prahy do Lisabonu nevyžaduje test pro děti do 12 let.

Přidat odpověď
před 11 měs
Avatar uživatele Lenka _40
Lenka _40

Ahoj, je v pohodě u TAP jako ,,osobní předmět,, batoh?

Samozřejmě splňující velikost atp. Všude to bylo vždy ok, ale všimla jsem si že u TAPu mají výslovně napsáno že se jedná o - kabelku, tašku na ntb, nebo tašku přes rameno a nikde se mi nedaří dopátrat jestli batoh není už proti jejich pravidlům. Nechci pak zbytečně řešit problém při odletu. Děkuji

před rokem
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 638 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-05-31T08:11:19+02:00)

Je to úplně v pohodě. Navic zrovna u TAP ty palubni zavazadla nijak neřešili.

před rokem
Avatar uživatele Lenka _40
Lenka _40

Super, moc děkuju :)

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu