TAP

TAP Portugal

O aerolince

Národní a největší portugalská aerolinka a člen Star Alliance má své sídlo v Lisabonu, ale velký počet letů provozuje i z Porta. Mezi leteckou veřejností je známá pod hanlivou přezdívkou „TAP – Take Another Plane“ („Leť jiným letadlem“), v realitě zkratka TAP znamená Transportes Aéreos Portugueses.

Ve skutečnosti je však TAP moderní evropskou aerolinkou a chlubí se jednou z nejnovějších flotil letadel. TAP je výbornou volbou pro cesty do Portugalska, Latinské Ameriky, USA i části Afriky.

Logo TAP Portugal
IATA Kód
TP
Letecká aliance
Star Alliance
Země původu
Portugalsko
Datum vzniku
19. 09. 1946

Letenky

TAP nabízí levné letenky především do Brazílie, kde má velmi hustou síť, ale často se objeví i nabídky výhodných letů do USA, Afriky a samozřejmě také do Portugalska, na Madeiru a Azory. 

TAP bývá velmi často nejlevnější variantou dopravy ze střední a západní Evropy právě do USA, Brazílie nebo do letovisek v Karibiku – Cancún v Mexiku a Punta Cana v Dominikánské republice.

Letecká společnost má velmi široké portfolio letů po Evropě a do bývalých portugalských kolonií v Africe.

Mírnou nevýhodou levných letenek TAPu při koupi s velkým časovým předstihem bývají změny časů letu.

Zobrazit ceny letenek u TAP

Zavazadla

Počet zavazadel zdarma záleží na výběru konkrétní tarifu.

Příruční zavazadlo je však zdarma vždy ve všech tarifech včetně nejlevnějšího tarifu Discount. Na rozdíl od mnoha jiných aerolinek máte nárok na přepravu 2 příručních zavazadel zdarma:

  • 55 x 40 x 20 cm do 8 kg
  • 40 x 30 x 15 cm do 2 kg

Odbavené zavazadlo není zahrnuto v základním tarifu Discount ani na dálkových linkách. V případě dokupování odbaveného zavazadla do tarifu Discount počítejte s cenou 30 EUR za kus do 23 kg u spojů po Evropě, resp. až 95 EUR u dálkových linek. Vždy se jedná o cenu jedním směrem.

Mnohem výhodnější je rovnou zakoupit tarif Classic, který už odbavené zavazadlo obsahuje a jeho cena bývá v průměru o 40 EUR100 EUR vyšší než u tarifu Discount. Navíc však v rámci tarifu Classic získáte možnost výběru konkrétní sedačky zdarma.

Hmotnost odbaveného zavazadla nesmí přesáhnout 23 kg, rozměry se neberou v potaz.

Odbavení a seating

Check-in na přepážce na letišti je zdarma, standardně začíná 2–3 hodiny a končí 30 minut před odletem, v případě dálkových letů může končit i hodinu před odletem.

Online se můžeme odbavit 2–36 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin) a palubní vstupenku vytisknout doba nebo v kiosku na letišti nebo stačí mít boardingpass v mobilu, ukážete jen čárový kód.

Výběr konkrétní sedačky v letadle je při koupi základního tarifu Discount zpoplatněn. Ceny jsou poměrně vysoké a začínají na 12 EUR. Pokud si sedačku nevyberete, bude vám zdarma přidělena náhodně. Cestujete-li ve více lidech, systém vás záměrně nerozesadí.

Přestup

Od 30.1.2018 je níže uvedená služba hotelu zdarma zrušena.

Pokud letíte do zámořských destinací (Afrika, Jižní a Severní Amerika), máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, je možné zažádat o hotel zdarma při přestupuOd 1. dubna 2017 však nevzniká na hotel nárok automaticky a vyhovění žádosti je závislé na dostupných kapacitách hotelů na danou noc (vyžádejte si službu přes nás ihned po zakoupení letenky)

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo (při dlouhých letech) máte zdarma vždy, u kratších letů jsou zdarma nápoje a malá bagetka.

U dálkových spojů je navíc k dispozici osobní obrazovka se zábavním systémem.

Za 15 € lze dokoupit vstup do VIP salonku v Lisabonu, kde máte k dispozici zdarma občerstvení a sprchy (poplatek se platí za ručník a toaletní potřeby).

Kompenzace za zrušení nebo zpoždění letu

Byl váš let s leteckou společností TAP Air Portugal zrušen nebo opožděn o 2 a více hodiny? Poté máte nárok na kompenzaci až 600 EUR za osobu.

Žádat o odškodnění můžete přímo u letecké společnosti nebo jednoduše a bezplatně u specializovaných agentur.

Žádat o kompenzaci

Kompenzace se dle nařízení EC 261 týkají všech letů, které TAP Air Portugal operuje.

Zpožděný let u TAP Air Portugal

Pokud vznikne zpoždění v délce 2 a více hodin na odletovém, musí vám aerolinie TAP Air Portugal poskytnout bezplatné občerstvení úměrné délce zpoždění.

Pokud je délka zpoždění na příletovém letišti v délce 3 hodin a více, máte nárok i na finanční kompenzace ve výši 250 EUR600 EUR dle vzdálenosti obou letišť.

Na finanční kompenzaci vzniká nárok jen tehdy, kdy je vina zpoždění na straně aerolinií TAP Air Portugal. Více se k problematice dočtete v článku Kompenzace za zpožděný let.

Vzdálenost Zpoždění Kompenzace
do 1 500 km 3h+ 250 EUR - zažádat online 
1 500 až 3 500 km 3h+ 400 EUR - zažádat online
nad 3 500 km 3h+ 300 EUR - zažádat online
nad 3 500 km 4h+ 600 EUR - zažádat online

Zrušený let u TAP Air Portugal

Pokud vám aerolinie TAP Air Portugal zruší let více jak 14 dní před odletem, máte nárok na bezplatnou změnu termínu nebo vrácení původní částky za letenky.

Je-li ale let zrušen méně jak 14 dní před odletem, máte navíc automaticky nárok na finanční kompenzaci až 600 EUR.

I zde platí, že k získání kompenzací dojde jen při zrušení letu ze strany letecké společnosti a nikoliv z důvodů nepředvídatelných okolních vlivů.

Kde žádat o kompenzace

TAP Air Portugal má speciální kontaktní stránku pro žádání vrácení peněz a kompenzací na adrese flytap.com/en-cn/manage-booking.

Aerolinky se ale často snaží kompenzacím vyhýbat a celé žádosti protahují ignorováním a lhaním, proto se obraťte přímo na agenturu.

Získejte až 600 EUR

Kontakt

V případě dotazů, žádostí, pochval či stížností můžete využít následující oficiální možnosti.

Urgentní dotazy se dají 24/7 řešit pouze telefonicky (angličtina a portugalština) na telefonu + 351 211 234 400.

Méně závažné dotazy jsou zodpovídány rovněž na oficiálních stránkách sociálních sítí Facebook a Twitter.

Na kontaktní stránce flytap.com/en-cz/support/talk-to-us lze položit méně urgentní dotaz. Odpověď přichází v rámci dnů až týdnů.

naposledy aktualizováno 20. 04. 2023
Navrhni úpravu

390 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jakub Langer
před měs

TAP nasadil slevy do Mexika, USA, Ghany, Senegalu, na Kapverdy i mirme do Brazilie.

Co myslite, od covidovych casu se reputace TAPu zlepsila nebo ?!

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před měs

Ze kterých letišť? Nějak nevidím změnu. Třeba mám špatný termín a letiště.

Jakub Langer
před měs

Zalezi kam. Vetsinou to vychazi dobre z Milana nebo z Barcelony a s navratem do Mnichova nebo Berlina.

Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
před měs

Nesleduju to, ale asi by se dalo najít něco tady: https://www.pelikan.cz/cs/akcni-letenky/AF:TP,S:PRI

Jakub Langer
před měs

Dobře, když jsi sem přidal tento pelikánní link, tak se nenechte zmást. Fotka u destinace São Paulo nezobrazuje brazilské São Paulo 🇧🇷, nýbrž průčelí zříceného kostela Sv. Pavla v Macau 🇲🇴

Avatar uživatele JanaV _1
JanaV _1
před měs

Děkuji pánové, už vím, že pes je zakopaný v datu.

Na prosinec to neplatí.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před 3 měs

Mohlo by se někomu hodit: chtěl jsem dokoupit odbavené zavazadlo na cestě z Prahy přes Lisabon (stop over) na Funchal a zpět, ale 5 dnů před odletem nešlo vložit kufr pro let LIS-FNC. Nakonec jsem zavolal na info linku +351211234400 (přes Skype za pár centů na minutu) a po déle než hodině se to povedlo (cena 135€ !). Doporučuji si připravit po ruce NATO phonetic alphabet, at předejdete omylům.

Avatar uživatele
Jiri Sindelar
před 4 měs

Ahoj, na lince PRG - LIS - FNC uz asi ani na jednom segmentu nemam ocekavat ani bagetu co?:) letel to ted nekdo? dekuji Jirka

Avatar uživatele agilly74
agilly74
před 5 měs

Zdravim. V prosinci koupene letenky do NYC. V appce na telefonu bylo vše o mé rezervaci. Nyni mi to hlasi error. Jede zatim jen pres web. Ale v telefonu se na rezervaci nedostanu. Vubec ji tam nemam. Uz to zkousim nekolik dni a marne. Poradite?

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 5 měs

Jak to jen rict… vitej ve svete TAPu. Tohle je u nich normalni. Je to cena za levne letenky. Stejne tak vetsinou neposilaj info o zmene letu. Chce to hodne trpelivosti a vynalezavosti. Nemyslim, ze ti nekdo poradi. Jestli jsi zvykli na servis typu LH, BA, AA, AF… tak se budes muset uskromnit… pokud se chces dostat na svoji rezervaci, tak to res pres web a na appku se vykasli. Neni na ni spoleh… obcas neni spoleh ani na web stranky TAPu.-)

Avatar uživatele agilly74
agilly74
před 5 měs

rozumím. moc díky. Je cesta, jak si pohlídat změny letu, natáhnout appku mytrip, kam si dám svoje lety a hlídat si to tam ? Nemám zkušenost, ale někde jsem tuhle informaci zahlídla. Přeci jenom  máme odlet z Mnichova, tak abychom nejeli zbytečně. Už ted mám nervy....

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 6 měs

Po delsi dobe opet jedno info ohledne zmeny letu zdarma u zruseneho letu. O vikendu volano call centrum TAPu. Operatorka uz podle hlasu pusobila hrozne nesympaticky. Oznamila mi, ze let se mi nezrusil, ale jen zmenil a ze mi umozni zmenu terminu u zpatecniho letu +/- 1 den. Tak jsem povesil. Dnes rano operator Kevin. Uplny opak. Nic nebyl problem. Zmena terminu na obou letech pres vanoce uplne v pohode a i zmena destinace uplne ok. E-tickety behem telefonatu na emailu a potvrzeno zpetne operatorovy. Mel jsem PRG-IAD-PRG. Zmena na JFK. Proslo by i MIA. Porad je to hodne o stesti. Tak kdyby nekdo zkousel, tak drzim palce.

fridgy
před 6 měs

Tyjo, mám letenky do Toronta a chtěl jsem měnit na New York a bylo mi řečeno, že mohou změnit jen v rámci jednoho státu. Samozřejmě záleží na agentovi, ale já už se bál, že už tyhle změny nikdo nedělá... Tak budu doufat, že se ještě nějaká schedule change objeví a změním to. Díky za info Edo!

Avatar uživatele aninaaaa
aninaaaa
před 7 měs

Ahoj, mate prosim nekdo zkusenost, jak u TAPu uspesne zazadat o kompenzaci za zpozdeny let? Zkousela jsem jejich formular na webu (pozadavek je uz pres 2 mesice v procesu a dal nic), 3krat jsem volala na zakaznickou linku a tam me vzdy odbyli s tim, ze muj pripad je v reseni a mam tedy cekat, pres FB nereaguji vubec. Co se osvedcilo vam? Diky!

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 7 měs

cekat

Avatar uživatele
Lucie Mazurová
před 8 měs

Hezký den nevote prosim jak je to s autosedackama? Vezmou je zdarma, jako kocarek? Po prcteni vasich recenzi natesenost vystridal strach. Letime se trema detma, tak snad doletime tam i zpet. 🤣

Avatar uživatele
Lucie Mazurová
před 8 měs

Na Madeiru s prestupem v Lisabonu

Avatar uživatele floodland
floodland
před 8 měs

Jak jsou staré? Sedačky použít jde.

divan
před 9 měs

Jaké mate v současné době zkušenosti s TAP co se týče rušení/změn letů a příp. vraceni peněz? Mám z dřívějška špatné zkušenosti, ale třeba se TAP polepšil a je (relativně) spolehlivý? Akce https://www.cestujlevne.com/akcn...ne-letence vypadá zajímavě a po několika zrušených nebo kvůli změnám nepoužitelných letech (TAP, Wizz, Ryanair) by mi třeba konečně Lisabon i Porto vyšly. Díky.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 9 měs

Tap je pořád mizernej jako vždy, ale za pokus stojí, protože ostatní nejsou o moc lepší.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 9 měs

Mesic zpatky mi dva dny pred odletem z Ria posunuli let z LIS do PRG o 6h. Hned po priletu jsem si zazadal o kompenzaci za 3 lidi. Par dni zpatky mi prisel email at si vyberu jestli chci 600EUR za osobu na ucet nebo voucher za 900EUR. Napsal jsem, ze chci 1200EUR, ale to me vyfakli. Cca dva mesice zpatky mi posunuli let z NY do PRG, tam jsem to po infolince zrusil a pozadal o vraceni penez… po 6 tydnech penize dorazili. Vesmes s lety dost hejbou, takze se da i spekulovat a koupit neco hodne dopredu a pak kdyz to zmeni to dat na nejaky termin, ktery je v peak season. Bohuzel od listopadu pozastavuji lety do PUJ a komunikace s nimi je dost tragicka… ale to byla vzdy. Posledni dobou dost ztraceji kufry, ale ja cestuju jen s prirucakem, tak mi to je burt.

divan
před 9 měs

Díky za info. Kufry jsou mi taky fuk, do Portugalska staci prirucak. Komunikace s nima byla vždycky tragická, takže zjevne žádná změna k lepšímu. No možná to risknu a koupím to, i kdy jsem si ještě nedavno říkal že TAP už nikdy...

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 9 měs

Jediny na co si dat bacha… dost ted odparali ranni lety z Lisabonu do Prahy, takze se mi stalo, ze jsme prileteli v 6 rano z RIO do LIS a stopover byl 8h… ale celou tu dobu jsem si rikal… mas to za 1800eur, mas to za 1800eur.

Jeste mala vsuvka… zpozdeni o vic jak 5h jsem mel na letu tam s Lufthansou a Air Canada… obe dve aerolinky na vyzvu k kompenzaci mlci… takze prime porovnani vyhrava TAP

Jakub Langer
před 9 měs

Každý má jiné zkušenosti. S TAPem jsem mohutně emailoval a páčil z nich kompenzaci 2 měsíce, v roce 2018. Naproti tomu od Eurowings (low cost Lufthansy) byla kompenzace schválena za 3 dny, v roce 2020.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 9 měs

Samozrejme. Na jednoho spokojenyho zakaznika TAPu je 100 nespokojenych.

Jakub Langer
před 9 měs

Ale zase TAP relativně potěšil letos, když se 4 lety MUC-LIS-SID a zpět vůbec nehýbal. A to jsem letenku platil převážně ze sodexo benefitů u Kiwi, tak jsem byl rád, že ke změnám nedošlo, uff! Jen tedy šlo o hladolety, narozdíl od takových Aegean nebo Turkish 😉

Lenka K.
před 9 měs

Tak me zrovna ceka reseni zruseneho letu z PUJ v listopadu. A to jsem na to prisla par dni zpet nahodnou kontrolou rezervace, TAP neposlal ani email..

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 9 měs

Jo, tohle oni neposilaj. V podstate bych pridal jeste jedno doporuceni… pokud clovek neni maximalne flexbilni, tak bych tam asi ani nedoporucoval

Lenka K.
před 9 měs

Jenze ja to koupila za slusnou cenu v C, takze bych to proletela rada. Idealni predstava je, ze mi ten zpatecni let prebookuji k nekomu jinemu v ramci Star Alliance (co jsem koukala, tak lita snad jen AC, LH/respektive Eurowings Discover a LX/ Edelweiss). Uvidim no, zatim jsem optimista. :D

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 9 měs

Jo to verim.-) Mam za to, ze TAP nenabizi nahradu v ramci aliance… za 10 zrusenych letu se mi to nikdy nepovedlo. A tak uvidis… vsechno je jednou poprvy… drzim palce

Lenka K.
před 9 měs

No, tak to jsi me moc nepotesil.. kazdopadne diky, dam vedet, jak jsem dopadla.

Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing
před 9 měs

Pokud je to koupeno přímo u TAP, tak se s nimi dá domluvit. Já z nich vymámila Rio de Janeiro místo Cape Townu. Ale je to cca hodinka na jejich zákaznické lince. A také záleží na koho tam narazíš.

Lenka K.
před 9 měs

Tak nakonec (zcela necekane) vyrizeno za 20 minut.. bez problemu mi ten zruseny zpatecni let prebookovali na MIA - PRG. A nebyl by problem ani v ramci SA, ale nabizeli mi jen AC se dvema prestupy, coz se mi nechtelo.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před 9 měs

Tak gratulace… a pro me vyzva… mam tam taky jeden zruseny let.-)

Lenka K.
před 9 měs

Diky a at se ti taky zadari! :)

Avatar uživatele
Jarda
před 12 měs

Ahoj, máme při letu Praha-Lisabon-Ponta Delgada při letu tam i zpět 10 hodinovou pauzu v Lisabonu (společnost TAP Portugal). Neví někdo prosím, jestli letecká společnost odbavená zavazadla přehodí sama do dalšího letadla? Nebo musíme zavazadla vyzvednout a odbavit je znovu před dalším letem? Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
Vlastimil
před 11 měs

Letíme taky do PDL (23.6.) a máme to taky tak. Pokud je přestup kratší, než 24 hodin, aerolinie odbavené zavazadlo přeloží do dalšího letadla. Musí to být ovšem v rámci jednoho tripu. Dobře se podívejte do na stránky TAP na vaši cestu. Počátkem roku byla nějaká softwarová chyba na rezervacích, postihlo to i mnoho Čechů včetně mne. Celkem rutinně jsem koupil zpáteční letenky PRG-PDL. Ovšem brzy mi TAP sdělil, že mi letenky zrušil. Při kontrole jsem zjistil, že ke zpátečnímu letu mi systém přidal ještě šest dalších letů -PRG-LIS, LIS-PDL, PDL-LIS, LIS-PRG, některé i dvakrát. Proto mi ty nadbytečné pak zrušili. Až po čase jsem si všimnul, že na zpáteční cestě mám multicity trip, tj. že PDL-LIS LIS-PRG jsou samostatné lety. Musel bych odbavené zavazadlo v Lisabonu vyzvednout a před odletem se s ním znovu odbavit. Tuto chybu jsem nechal opravit. Dobře si zkontrolujte, jaké letenky máte, může vám to ušetřit hodně problémů.

Avatar uživatele
Tomáš L.
před rokem

včera sem nám bookoval listopadové letenky na Madeiru, během PayPal platby to spadlo a nešla dokončit.

Dnes už se rezervace automaticka smazala, ale když sem jí chtěl zadat znova tak to mezitím zdražilo o 1000 CZK / os :)

Nějaký tip? Vyplatí se počkat? Mají tam nějaké sezónní akce?

Všechny letadla byla podle výběru sedadel téměř prázdná.

Avatar uživatele Keellim
Keellim
před rokem

Sedadla si lidé většinou u Tap nepriplaci, jelikož je dostanou automaticky vedle sebe. S Tapem letam hodně a ještě se mi nestalo, že by nás rozsadili jako to dělá Ryanair. Tudíž podle toho nemůžeš soudit zda je letadlo plné. I mě se stalo co Tobě, že mi platba spadla, a poté byly letenky dražší, stalo se mi to i u jiných aerolinek.

Avatar uživatele
Borek
před rokem

Dobry den, mam dotaz. Nechce se mi kupovat pro dva z prahy do new yorku. Mista pro dva online den pred odletem si muzeme vybrat sami? Nebo nas to automaticky rozhodi? Letime poprve z fly tap portugal. Dekuji za odpoved:-)

Jan Vidim
před rokem

Místa si vybrat nemůžete, ale budete sedět spolu.

Avatar uživatele
Borek
před rokem

Super, meli jsme obavy. Ze z prahy do lisboa poletime oddelene, a pak z lisboa do new yorku. Tak pro nas byl hlavni new york. Letime v patek :-) dekuji moc za odpoved.

Avatar uživatele
Borek
před rokem

Mam posledni otazku, az se muzu pripravit. Kdyz mam zakadni ekonomickou tridu. Mam si brat s sebou power banku? Nebo tam je usb. Dekuji za odpoved. ;)

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
před rokem

Ano, jsou tam porty na nabijeni.

Avatar uživatele Lewisek
Lewisek
před rokem

Dobrý večer,

asi sem jdu s ¨hloupým¨dotazem a možná zde již byl někde zodpovězen. Bohužel jsem nenašla :(.

Před dvěma dny jsem u společnosti TAP Portugal kupovala zpáteční letenku PRG-LIS. Na konci rezervace mi to 3x hlásilo chybu. Založila jsem si tedy účet a následně letenky koupila. Bohužel, nechápajíc proč, se mi stalo, že se mi u letenky objevilo Mr. (male), přitom jsem vše kontrolovala a zadávala jsem Mrs. Upravit to nelze.

Snažila jsem se spojit s infolinkou, ale bohužel bez odezvy (již to tu někdo psal, že je to problém). Ptám se tedy, zda s tím máte někdo zkušenost? Je to velký problém :)? Řeší to hodně?

Předem děkuji za odpověď a přeji všem pohodové cestování a spoustu úžasných zážitků :).

Avatar uživatele
cali
před rokem

Řekni, že jsi transgender a že se ti to ještě plete... A že tě mátlo, že na to nemají kolonku. Nebudou chtít problémy a bude to ok.

Avatar uživatele Milan _22
Milan _22
před rokem

Ahoj, sic až koncem dubna letíme z TAPem přes Lisabon (na přestup ca 1,5hod) na Madeiru.

Nějaké lety zrušili, ale dali náhradu, která je i lepší.

Má prosím z poslední doby zkušenosti s cestováním.

Jsme očkování. Je potřeba antigen test? Vím může se změnit.

Jak jste to měli s palubními lístky, přišly v E-mailu, na přepážce..

Děkuji.

Avatar uživatele
Jarda
před rokem

Ahoj, nemáte podobnou zkušenost ? Snažím se změnit termíny letu na léto. Stejný scénář se mi opakoval už asi 5x. Na tel lnku si cca 30 minut počkám než mě spojí, vysvětlíme si co potřebuji, oni hodí do systému a vždy mě poprosí o strpení, že prověří možnost změny, začne hrát ta jejich muzika a po dalším čekání se hovor vždy samovolně ukončuje, dnes naposledy po 1h a 15 min. Zkoušel jsem jim psát přes FB messenger, ale po měsíci bez odpovědi. Máte zkušenosti s fungující komunikací s TAPem ? Díky

Avatar uživatele
Jarda
před rokem

Ahoj, díky moc, pomohlo. Bohužel, už vstřícnost neprobíhá, takže už jen s doplatkem a poplatkem za změnu..

PS: když si chci přidat k nejnižšímu tarifu 23 kg bágl, tak až na přepážce v Praze, nebo raději dopředu ? U Onlin odbavení ? Díky

Avatar uživatele
Renča
před rokem

hovor neukoncuji Portugalci ale nase telekomunikacni spolecnost. Kazdy hovor je po hodine a nekolika minutach prerusen. Nejde s tim nic udelat, maji to tak nastavne.

Avatar uživatele
cali
před rokem

Kvůli TAP se vyplatí koupit Skype kredit na neomezené volání do Portugalska na necelé 4 eura. Jinak s Globairem se dají vyřídit nějaké administrativní věci, změnu itineráře chtějí vždy doplatit. S TAP, pokud se dovoláte to jde uhrát bez doplatku. A volat ideálně o víkendu, agenti mají více pravomocí. Nejen moje zkušenost...

Avatar uživatele
Praguna
před rokem

Letím na 10 dní na Madeiru, stačí mi příruční zav., ale bude těžké se vejít do těch 8 kg.. Vážejí to tam?

Avatar uživatele
cali
před rokem

Pokud myslíte, zda váží příruční zavazadla, tak ne. Pokud jsem pochopil dotaz...

Avatar uživatele
cali
před rokem
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před rokem

Ja se opakuju, ale za me TAP maximalni spokojenost… celkem koupeny 4 zpatecni letenky… vse kolem 5tis/osoba. Prvni trip mam uz proletenej. U vsech mi zmenili let a nasledne umoznili jak Ryanair zmenu na jakkykoliv jiny termin odkudkoliv kamkoliv. Cestovatelsky sen… jen skoda, ze nemaji vic zajimavych destinaci… vystrilel jsem Cancun/Rio/US/Kanadu

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Cestovatelský sen vypadá dle mého úplně jinak. Nelze se na vše dívat pouze optikou peněz. Teda někdy to jinak nejde. Třeba mně dluží tolik, co jsi ty proletěl za ty čtyři lety :-)))). Osobně už s nimi nechci mít nic společného. Maximálně let na Madeiru za 1 tis. :-))))))

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před rokem

Asi tu michame dve veci. To ze to s nima je peklo kdyz zrusi let a clovek chce zpatky penize je bez debat. Na druhou stranu kdyz ti je jedno kdy a kam letis, tak se toho da skvele vyuzit viz muj pripad. Tohle je proste fakt aniz bych do toho pletl finance. Je mi jasny, ze jsem vyjimka a na jednoho spokojenyho je 100 nespokojenych. Jednou ses nahore jednou zase dole

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

No spíš jde o to, jestli jsi flexibilní. A to je jak pišeš jeden ze sta jeťstli vulbec. Jsi mlád a asi bez větších závazků, tak si můžeš odletět kdy chceš. U lidi co pracuji a maji rodiny je to jinak. Já kupuju levné letenky ze sportu. Můžu si koupit jakoukoliv letenku za normální cenu, ale flexibilita je jinde. A pak TAP, který letenky věčně ruší, nebo mění časy odletů či dny, je pro mě problém, který ani zdaleka nenahradí těch pár tisíc úspory ;). Takže TAP u mě skončil.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před rokem

Mladi davno pryc. Nekolik kouli u nohy ve tvaru zeny a deti… a prace… vzdy jsem tvrdil a rikam, ze bez me to jde 2x rychleji, 4x lip a jsem prvni, ktery by mel byt nahrazen, protoze to je nejjednodusi.-) Ano, je to o flexibilite a tu mam maximalni. Takze vic TAPu, viiiic…

theo2
před rokem

TAP vyžaduje od 1.12.2021 PCR negativní test (i od očkovaných) "72 h before boarding". Předpokládám, že se to vztahuje jen na první let (PRG-LIS) a na druhej let (LIS-PUJ) už může být test prošlej, když není v cílové destinaci vyžadovanej?

Avatar uživatele
Pavel Planespotter
před rokem

Pokud je to jedna letenka. tak určitě

Avatar uživatele
cali
před rokem

Stačí i antigenní.

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak
před rokem

Ja mam s TAPem super zkusenosti… zatim.-) Dokonce jsem trefil i spravny terminal pri odletu z Cancunu. Klidne koupim voucher na TAP pokud by se ho chtel nekdo zbavit.-)

Avatar uživatele
lenka ol
před rokem

ahoj! mám 2 vouchre ktoré rada posuniem. Napíš mi na tomankova.lenka@gmail.com

Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky
před rokem

tak nakonec ještě jednou Mexiko. Kde mají prosím přepážku a odkud to z Cancunu do Lisabonu lítá. Jsem na netu snad hodinu, na stránkách letiště o TAP ani zmíňka, stánky TAP úplně nahovno. Dík.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

To si děláš srandu že jo??

Avatar uživatele
cali
před rokem

T4

Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky
před rokem

Dík. Proč srandu? Asi neumím hledat, ale na podle čísla letu jsem to nenašel, na stránkách letiště Cancún to o TAP nikdo nepisou a není ani v seznamu aerolinekt. Na TAP jsem to taky nenašel a obecný dotaz na googlu taky nic. Vzhledem k tomu, že jsem měl "štěstí" a přistáli jsme v Meride, tak ani nevím, kam to běžné přistává (ale uznávám, že možnost hledat to obráceně mě nenapadla).

Samozřejmě to jde pak dohledat na tabuly, ale prostě protože musíme ještě vyzvednout letenky na přepážce, se mě nechce lítat s celou grupou mezi terminály.

Jestli víš, hod jsem prosím link/způsob jak to najít. Myslím, že se to bude hodit více lidem (snad nejsem tak tupý sám)

Avatar uživatele
Leoš Literák
před rokem

Taky nechápu otázku. Znáš letiště. Obvykle máš na stránkách aerolinky ve správě rezervace i terminál. Přepážku zjistíš z cedule na letišti, případně z mobilní aplikace aerolinky (nebo tripcase). Dopředu ti nikdo neřekne, co to bude za přepážku.

Nuny
před rokem

Ty oficiální stránky letiště CUN jsou vtipný, mezi aerolinkama tam mají pořád Northwest a Martinair, takže zamrzly někde před 10 lety😂

Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky
před rokem

Obvykle ano, ale teď nemám nic, jen čas odletu. Většinou co jsem se za svou krátkou zkušenost setkal léta aerolinka z jednoho terminálu a mění se brány. Tady nemám nic. Musím vyzvednout letenky, protože, on-line check in je nedal. Takže musím dřív a nechtěl jsem pobíhat mezi 4 terminaly.

Avatar uživatele
Patrik Č
před rokem

Nemá někdo zkušenost z poslední doby?

CUN-LIS-PRG, v LIS 8h stopover, co jsem se dočetl, tak na let z Mexika stačí očkování, protože finální destinace je ČR, ale asi není možné využít stopover na pár hodin návštěvy Lisabonu? Na stránkách TAPu jsem našel informaci, že při tranzitu z Mexika není možné opustit letiště

Jan Vidim
před rokem

Nevím, jak by to případně chtěli vymáhat. Po příletu projdeš pasavou kontrolou a jseš v prostoru gatů spolu se všemi ostatními cestujícími, odkud je možný odejít ven. Covid dokumenty kontrolují buď na pasovce nebo ihned po výstupu.

Přece nebudou mít spešl místnost, kam by vás na 8 hodin zavřeli.

Avatar uživatele mmksvestky
mmksvestky
před rokem

Zjistím ráno v sobotu a dám vědět. Ať s tím Mexikem neotravuju jinde, teď jsem dělal check-in (mimochodem jejich stránky jsou hrozné, přes to, že jsem se přihlásil, to nemohlo najít a musel jsem zadávat různé kódy reservace atd. atd.) a zjistil jsem, že letenky si musíme z Cancunu vyzvednout na letišti. Má někdo zkušenost, kolik času je na to potřeba navíc, co tam kontrolují atd? Dík.

Avatar uživatele
Leoš Literák
před rokem

Jak jsem psal níže, strávili jsme ve frontě hodiny a letadlo mělo zpoždění. Kontrolují totiž všechny formality pro cílovou zemi. Tedy ty příjezdové formuláře, testy/očkování. Pokud tě nebaví stát v nehybné frontě a nemáš business, přijď dříve a sprintuj k přepážce.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Takže přístup jak v Manile. Přijít hodinu až dvě před otevřením přepážek, abys pak mohl v klidu posedet v salonku :-). No Cali letí myslím dnes či zítra, tak třeba dodá aktuální osobní zkušenost :-))

Avatar uživatele pokus
pokus
před rokem

Na T4 salonek nic moc, všechno jídlo a kafé přes QR kód s obsluhou, která totálně nestíhá a plete objednávky, takže návštěva vyžaduje dostatek času. Obsluha u baru s alkoholem je naopak docela rychlá.

Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1
před rokem

Pak je vše v pořádku :-))

Načíst všechny komentáře