O aerolince TAP Portugal

Národní a největší portugalská aerolinka a člen Star Alliance má své sídlo v Lisabonu, ale velký počet letů provozuje i z Porta. Mezi leteckou veřejností je známá pod hanlivou přezdívkou „TAP – „Take Another Plane“ („Leť jiným letadlem“), v posledních letech se etablovala jako běžná moderní aerolinka a příjemná alternativa pro lety západním směrem.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

TAP nabízí levné letenky především do Brazílie, kde má velmi hustou síť, ale často se objeví i nabídky výhodných letů na Floridu do New Yorku, Afriky a samozřejmě také do Portugalska, na Madeiru a Azory. 

TAP provozuje přímé linky Lisabonu do Prahy, Berlína, Mnichova i Vídně. Standardní cena letenky z Prahy do Lisabonu činí asi 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční cestu, poslední dobou se však objevují i levnější letenky s cenami pod 4.000 Kč mimo hlavní sezonu.

Po změnách tarifů od 1.9.2017 bývá TAP většinou nejlevnější variantou letů na dálkových letech, pozor však na to, že není zahrnuto odbavené zavazadlo! Viz níže.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jeden kus příručního zavazadla o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma. Malý osobní předmět o velikosti 40 x 30 x 15 cm si můžete vzít s sebou navíc bez poplatku.

Odbavené zavazadlo od 1.9.2017 není zahrnuto ani na dálkových linkách v rámci nejlevnějšího tarifu Discount. Je nutné zavazadla dokoupit za nekřesťanské poplatky ve výši 65 € za směr. V některých případech vyjde levněji zakoupení dražší letenky s TAP Portugal v tarifu Basic, kdy je zavazadlo v ceně.

Na linkách po Evropě stojí dokoupení zavazadla do 23 kg 30 € za jeden směr.

Zavazadlo vždy dokupujte online na webu TAPu, ceny na letišti jsou cca 2x vyšší.

Tarify Basic a vyšší odbavené zavazadlo zahrnují – jednoduše si rozklikněte konkrétní let ve výpisu letů a zjistíte, zda je nebo není zavazadlo zahrnuto.

Odbavení

Odbavení na přepážce na letišti je zdarma, standardně začíná 2–3 hodiny a končí 30 minut před odletem, v případě dálkových letů může končit i hodinu před odletem.

Online se můžeme odbavit 2–36 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin) a palubní vstupenku vytisknout doba nebo v kiosku na letišti nebo stačí mít boardingpass v mobilu, ukážete jen čárový kód.

Přestup

Od 30.1.2018 je níže uvedená služba hotelu zdarma zrušena.

Pokud letíte do zámořských destinací (Afrika, Jižní a Severní Amerika), máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, je možné zažádat o hotel zdarma při přestupuOd 1. dubna 2017 však nevzniká na hotel nárok automaticky a vyhovění žádosti je závislé na dostupných kapacitách hotelů na danou noc (vyžádejte si službu přes nás ihned po zakoupení letenky)

Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo (při dlouhých letech) máte zdarma vždy, u kratších letů jsou zdarma nápoje a malá bagetka.

U dálkových spojů je navíc k dispozici osobní obrazovka se zábavním systémem.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný částkou 10 až 15 € na evropských trasách, resp. 25 € na mezikontinentálních, a to i při online odbavení. Pokud si místo nezakoupíte, bude vám systémem náhodně přiděleno zdarma.

Za 15 € lze dokoupit vstup do VIP salonku v Lisabonu, kde máte k dispozici zdarma občerstvení a sprchy (poplatek se platí za ručník a toaletní potřeby).

247 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jlomnicka
jlomnicka

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako sa dá pri jednej rezervácii (letenky pre 2+1 osoby) na stránkach TAP-u uplatniť viac voucherov? Pri rezervácia je moznost zadat iba jeden voucher. Samostatne kupit letenky pre kazdu osobu nic neriesi, pretoze mam pre kazdu osobu 2 vouchery a jedna osoba je dieta, pre ktore sa samostatne letenka kupit neda. Chcem uplatnit vsetky vouchery na jeden let. Ďakujem.

před 19 dny
Avatar uživatele floodland
floodland

Tohle pujde jenom přes operatora.

Přidat odpověď
před 19 dny
Avatar uživatele
Andrea Stratilová

Ahoj, zdravím všechny :-) Nejsem co se týče letenek úplně profík, tak možná tu s dotazy budu viset ve fóru pro debilní příspěvky, ale zkusím to :-) S přítelem jsme měli letět za 10 dní do Miami s TAPem a let nám samozřejmě zrušili a dali voucher s 10% (myslím) navíc, platí to pouze rok a cestování je velmi omezené, stejně jako rozpočet TAPu. Dotaz č. 1 - kdyby TAP zkrachoval, tak vouchery s nimi že? Nemají asi nějaké "pojištění" pro tyto případy?! Ve voucherech máme 24 tisíc a úplně o to nechceme přijít, tak přemýšlíme furt, jak s tím naložit. Líbí se nám třeba Sao Tome, ale nechce se nám rozdíl v této době doplácet, kdyby nám zase dali jako kompenzaci voucher, ať tam nemáme za chvíli polovinu rodinného rozpočtu... Tedy dotaz č. 2 - kdyby si za ten voucher "koupili" např. letenky do NYC, let by se neuskutečnil, tak zase dostaneme voucher? Není možnost třeba pro opakované rušení letenek požadovat peníze? Je mi jasné, že peníze vrací každý neochotně, ale také se bojím toho, že letecká společnost zkrachuje a my nebudeme mít nic... Děkuji

před 25 dny
Avatar uživatele Ragmo
Ragmo

Andreo, pokud byly letenky placeny kartou, tak bych voucher odmítnul a požadoval peníze. Pokud odmítnou či přestanou reagovat, tak požádat o chargeback u své banky. Sám jsem to tak udělal. :-)

před 25 dny
padrino11
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 390 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-02-03T09:37:55+01:00)

Voucher nebrat, aktuálně se dá s TAP letět třeba na karibské pobřeží Mexika, nebo do Brazílie - rerouting by měl jít zdarma.

před 25 dny
Avatar uživatele
mirjur

Do Brazílie bych to moc neviděl... nejbližší lety (z Portugalska) byly zrušeny a co bude s těmi pozdějšími, to nikdo neví.

před 25 dny
Avatar uživatele
Andrea Stratilová

No placeno kartou to bylo, ale my už voucher přijali na podzim, kdy situace nevypadala tak bídně... Já právě koukala na Mexiko i Brazilii, ale teď se zase zpřísňují opatření... Takže zkusit zabookovat nějaký let (nás láká fakt v zimě NYC) a když to zruší, tak odmítnout voucher a žádat chargeback u banky jo? Není potřeba platit kreditní kartou? A je nějaká osvědčená banka, která nebude mít problém? Nebo naopak nějaká problémová? :D

před 25 dny
padrino11
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 390 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-02-03T11:04:16+01:00)

Když jsi přijala voucher, tak se na tebe vztahují pravidla pro jeho použití. Najdeš je na webu TAPu.

Přidat odpověď
před 25 dny
Avatar uživatele
mirjur

Tak mi TAP zrušil let do Ria LIS-GIG, který se měl uskutečnit příští týden. Nabídli mi místo toho stejný let o 3 týdny později, ale jen směrem tam, vtipálci... Tak jsem zvědav, jak to dopadne.

před 30 dny
Avatar uživatele
cali

Budeš takový pionýr... Průzkumník. Co nás další asi čeká;-)

před 30 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To bych sám nevymyslel. No nevypadá to nejlíp

před 30 dny

Nemá náhodou TAP v Praze zastoupení?

před 30 dny
Avatar uživatele
mirjur

No uvidíme, o víkendu se podívám, jaké lety vůbec ještě mají v plánu, a hlavně jestli bude možné se dopravit do Lisabonu a zpět. Teď to mám Praha-Frankfurt-LIS, což není úplně značka ideál. A nějaké případné přesuny do druhé poloviny roku... asi nic neřeší, jen odklad. Mmch, Niemandosi, už ti TAP zareagoval na ten FB?

před 30 dny
Avatar uživatele
mirjur

@NKK: jo, má! na Jungmance... říká Google.

před 30 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No zastoupení možná má, ale nefunguje pokud vím. Ale třeba nevím? :-). Pokud funguje, tak bych se tam ve čtvrtek stavil, při cestě do Ostravy přes Prahu. Jinak TAP se neozval a už je to téměř týden. Ještě počkám pár dní a pak se ze mě stane telefonista. Nevím jestli zkoušet přes den nebo v noci, ale asi dnem i nocí :-)))

před 27 dny
Avatar uživatele
Marek Česal

ČR zastoupení dle cedule na budově v paláci Zlatý kříž společně s QATARem, ale osobně jsem taky ještě nezkoušel (naštěstí ještě nemusím). Pokud se ti podaří tam dostat dej vědět jak a hlavně jestli to vůbec funguje.

před 27 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jo jestli se mi do do čtvrtka neozvou na FB, tak tam zajdu. Vypadá to, jako by měli otevřeno, ale na české číslo se nedá dovolat, tak nevím. Pokud tam někdo v posledních dnech a týdnech byl, at se podělí. Ušetří mi tím třeba cestu.

před 27 dny

Můžeš zkusit zavolat nebo poslat email na zastoupení v jiné zemi (UK, Španělsko, Německo, Rakousko, Polsko,... najdeš na jejich webu).

před 27 dny
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 227 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-02-01T14:35:55+01:00)

Nedoporučuji volat na univerzální infolinku TAP. Když budete mít smůlu, vyslechnete i desítky minut "kvalitní" čekací hudby. Nakonec si asi s nějakým operátorem i promluvíte. Ale vyřešení problému jsem se tam nikdy nedočkal, skončilo to pravidelně větou typu "... I am sorry, Sir, contact TAP support on web or by e-mail with your request....".

před 27 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Prosím tě a jaký e-mail mysleli ? To by mě fakt zajímalo. Vsak oni tam na to žádnou adresu vyčleněnou nemají a když napíšeš na tu co tam mají, tak tě po vyplnění 3 stránek pošlou sice rychle, ale do řiti. Prostě hrají mrtvého brouka.

Máš nějaké tip na neuniverzální číslo?

před 27 dny
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 227 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-02-01T15:00:40+01:00)

E-mailů jsem se dopátral několika, ale ani z jednoho mi stejně neodpověděli. Resp. z fale.connosco@tap.pt mi myslím po delším čase napsali, ať problém řeším formulářem na jejich webu nebo na jejich infolince... Neuniverzální číslo nemám, univerzální +351 218431100 a +351211234400. Web, telefon i mail byly naprostá ztráta času, výsledek nulový. Jediné, kde jsem relativně v komunikaci uspěl, byl FB, i když ve výsledku ani tam nepořešili to, co slíbil - ale aspoň se ozvali.

EDIT - odpověď na můj mail s nějakým požadavkem/stížností na jejich přístup (takže v praxi k ničemu):

Dear Customer,

To proceed with the analysis of your suggestion, praise or complaint, we kindly request that you submit your claim by filling in the Talk to Us web form on https://www.flytap.com/en-gb/sup.../complaint

Best regards,

před 27 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

No už šel do kytek i ten FB. Přemýšlím, že kdyby to neklaplo, tak vezmu voucher a doplatím rozdíl do nové letenky. Za jak dlouho po žádosti o voucher ho má člověk k dispozici?

před 27 dny
divan

@niemandos: poslal jsem ti SZ

před 27 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak hlásím kontakt s TAP přes FB. Ozvali se za 6 dnů. Jinak pobočka v Praze je zavřená, ale mají e-mail.

před 24 dny
Avatar uživatele
Marek Česal

Super, díky za info

Přidat odpověď
před 24 dny
Avatar uživatele
Marek Česal

Zdravím, včera nám TAP posunul odlet o 24 hod dopředu bez udání důvodů.

Trasa MUC-LIS-CUN, termín duben.

Někdo podobnou zkušenost?

před měs
Avatar uživatele
cali

Tak to je super, ne? Si prodloužíte trip.

před měs
Avatar uživatele
Marek Česal

naopak zkrátíme...

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Bud rád, že ti ho nezrušil. Toto je naprosto normální dnes a u TAPU dvojnásob. To rušení letů je staré už 2 týdny, nebo krouhli další spoje? Který den ti zrušili? Jedná se o spoj LIS-CUN.

před měs
Avatar uživatele
Marek Česal

Posunuli komplet spoj o 24hod dopředu časy zůstávají stejné. Na zpáteční cestě je to podobné jen to posunuli z rána na předchozí večer. Tak uvidím co bude dál

před měs

Jestli ti to nevyhovuje, tak si najdi co ti vyhovuje a napiš jim, že to chceš.

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 650 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-29T10:42:19+01:00)

Takže ti posunuli i spoj MUC-LIS?

Tak to máš fakt štěstí.Já ho tolik neměl. No teď počkaš, jestli jim v březnu schválí další půjčku, v opačném případě asi zkrachují. No a pak jak se bude vyvíjet Covid. Můžou ještě lety změnit, nebo úplně zrušit. Takže na tvém místě bych spíš nepočítal, že odletíš. Sám mám letět v květnu a dávám tomu optimistických tak 20%. A to ještě potřebuju změnit lety, což se zdá být u TAPu mise prakticky nemožná.

Edit: jo napsat můžeš, ale je na nich, jestli ti odepíšou :-))

před měs
Avatar uživatele
Marek Česal

To je nepříjemný snad ti to vyjde a vyřeší se to. Já budu optimista a doufat, že to klapne.

před měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Jo, presne... hlavne se z toho neposrat. Mam letet v cervnu... budu presouvat na listopad.

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos
 • Přidal se před 3 lety
 • Napsal 650 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-29T10:55:27+01:00)

Já jsem také optimista. Jinak bych to nekoupil :-). Teda kdyby to bylo za víc jak za 7 tis, tak bych to nekoupil, ale 5,7 tis mně mou ostražitost nabouralo :-)

Edit: Tak proč Edo přesunuješ na listopad, když se z toho nechceš posrat ;-)

před měs
Avatar uživatele
Marek Česal

Za cenu 8tis. sem to také risknul :)

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Neeeeee. To jsi se unáhlil 😂

před měs
Avatar uživatele
Marek Česal
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 12 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-29T11:12:47+01:00)

:-D díky, beru to sportovně

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

V klidu. 6-8 tis je úplně jedno. Hlavně když odletíme. Já to mám zase z Londýna, takže když přičtu přiskok, tak je to téměř šul nul :-).

před měs

Mě let MUN-CAN-LIS na duben nejdříve zrušili úplně a když jsem žádal o jiný, tak nereagovali. Ale v systému mi nakonec včera večer také naskočil nový termín o den dříve. Asi hromadně měnil všem datum odletu. Za mě dobrý, teď jen trpělivě čekat, jak na tom bude TAP a svět v dubnu

před 30 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A kde jsi žádal a žádal jsi o konkrétní termín? Po jak dlouhé době ti naskočil ten nový termín? Já jen, že mně nový termín naskočil hned, ale nedá se jaksi proletět :-)

před 30 dny
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Protoze na stejny termin jsem si tak nejak koupil Peru

před 30 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Tak ono to vydrželo :-)))

před 30 dny
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Ty si snad pochyboval?-)

před 30 dny
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Trošku :-)

před 30 dny
Avatar uživatele
Marek Česal

@Honza z Prahy

jaký si měl odlet?

Přidat odpověď
před 27 dny
Avatar uživatele
cali
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 1069 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-28T17:55:23+01:00)

Tak to vypadá, že TAP zakázal od zítra lety do a z Brazílie a Velké Británie. Resp. nejde o TAP, ale Portugalsko jako takové... Zatím to má platit 14 dnů.

před měs
Avatar uživatele
mirjur

ufff, kde to čteš?

Avatar uživatele kickass1
kickass1

Nevim jestli jste nekdo zachytil, TAP ma letenky z Curychu a Genevy do Bostonu za 99ecek return.. ;)

před měs
padrino11

Curych nejde použít vůbec a z Ženevy už to nedává smysl, pokud to vůbec půjde.

před měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Souhlas, ja bych si to rozhodne nekoupil vzhledem k situaci - nicmene proc by to neslo pouzit ? Jakoze aktualni COVID situace?

Zurichj je na priskoky super, ze 2 litry zpatecni EasyJet.. Co vic si prat.. ;)

před měs
padrino11

Curych má akci jen do dubna.

před měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 67 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-27T14:09:14+01:00)

Je možné, že TAP chce získať peniaze od dôverčivých cestovateľov. Zruší letenku a namiesto vrátenia peňazí ponúkne bezcenný voucher. Okrem toho je otázne, či to vôbec pôjde preletieť kvôli Covidu, resp., či sa to vyplatí, napr. náklady na testy. A potom určite sú nejaké obmedzenia v USA (zavreté atrakcie, motely a pod.)

před měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

Mas pravdu El Padre, samozrejme sem si precetl jen nadpis a myslel sem ze to je Summer & Autumn ;)

Tim padem odvolavam co jsem odvolal a slibuji co sem slibil.. :)

Ad Hungovak - to uz se mi zda trochu v risi konspiracnich teorii, myslim ze moc velke cashflow tim neziskaji a lidi z nich vytahaji stejne prachy zpatky cashbackama..

před měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Myslim,ze v situaci v jake jsou,jsou pro ně jakékoliv prachy super a ze z nich někdo něco dostane zpět za mesice aktuálně neresi

před měs
padrino11

Kickass1, ta Ženeva by mohla být perspektivní koncem roku - léta tam EasyJet zPrahy.

před měs
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

už neviem, či na tomto fóre lebo na susednom som čítal o značnej neochote TAP vracať peniaze za zrušené lety. Ja som tiež s nimi zviedol ťažký boj o vrátenie peňazí. Online aj na zákazníckej podpore ponúkali len prebookovanie alebo voucher. Mal som šťastie, že banka uznala reklamáciu za nedodanú službu. Keby som neplatil kreditkou, bol by som v ...

Podobne sa správal nie tak dávno wizzair, ponúkal letenky na lety, ktoré rušil. 120% ceny letenky na konto vracal hneď, ale kto členstvo nemal, počkal si na peniaze pár týždňov, a niektorí možno čakajú doteraz.

před měs
padrino11

TAP peníze vrací jen neochotně, když je to 100 euro za longhaul, tak to za pokus stojí. Ale ten tarif už byl stejně opraven, aktuální cena je trojnásobná.

před měs
Avatar uživatele kickass1
kickass1

No ja to myslel tak, ze kdyz si vezmete kolik ma TAP denni fixni naklady, tak takova akce jim nepokreje ani promile nakladu, takze mi zda nepravdepodobne, ze by podobne akce delali s umyslem vracet vouchery..

Ze to jsou zmetci stejne jako vsechny dalsi airolinky, je jasny.. :)

100e za longhaul za to stoji kdyz je to z Prahy, nebo nekam kam dojedes firemnim autem za firemni benzin :D

Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

jedna bokem... zrusili mi jeden segment na letenkach do Cancunu... nevite jestli podminky umoznujou si to prehodit kompletne pres vanoce 2021... s navratem zpet rekneme 30/12? netreba me upozornovat, ze do te doby TAP zkrachuje, atd.

před měs
Avatar uživatele
cali

Skoro bych to vyloučil, ta fare byla do listopadu, ale třeba slepé kuře najde zrno...

před měs
Avatar uživatele Eda Novak
Eda Novak

Ok, pripravim si dve varianty pro budouci telefonat.-)

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Jedna technická. Máte někdo zkušenost, za jak dlouho TAP odpoví na žádost o změnu letu na FB? Potřebuji přesunout letenku po zrušení dvou segmentů do CUN. Přátelé mě straší 14 dny. Zatím po 5 hod nic. Já jen, kdy mám ten FB zase zapnout. Musel jsem si ho dnes kvuli tomu založit :-)))

před měs
Avatar uživatele
mirjur

Mně to změnili do týdne, viz níže. Ale první jejich reakce byla tuším hned druhý den, pak se to dolaďovalo.

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To zní nadějně. Budu vyčkávat.

před měs

Jaký je prosím nelepší způsob komunikace s TAP. Zkusil jsem zatím email, po dvou dnech bez reakce. Je to standard a má dál čekat, nebo je lepší prudit přes FB popř. nějak úplně jinak?

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

A jaký e-mail jsi zkoušel? Jinak osobně zkouším FB a zatím po 30 hod bez reakce

před měs

Jediný, na který jsem narazil: customer@tapmilesandgo.com. Podle formy je nejspíš určený pro věrnostní programy, ale proklikal jsem se k němu přímo přes odkaz, když jsem chtěl nové datum letu za zrušený let

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Na ten zapomen. Zkus FB a specifikuj hned co po nich chceš. Když budeš mít štěstí tak se za pár dnů ozvou.

Ahoj všem, prosím o radu. Máme s TAP na srpen letenky PRG-LIS, Lis-San Francisco a zpět. Jelikož letíme se třemi dětmi, tak návaznost letů bez dlouhých čekaček byla prioritou. Kupoval jsem tyto letenky v jednom kroku ( ne zvlášť PRG-Lis a zvlášť z Lis do SF ) , no a jen tak náhodou ( ani neposlali email ) jsem koukal v mobilu na rezervace a lety z Prahy a nazpět z Lisabonu do Prahy nám zrušili. Naběhli nám tam jiné letenky ve stejný den, ale v jiný čas. Takže super, jen s malým detailem. Posun odletu z Prahy zapříčiní to, že v Lisabonu o několik hodin nestihneme letadlo do San Francisca a nazpět ( pokud se tam vůbec dostaneme) nám zase o pár hodin uletí letadlo do Prahy. Je to normální ? Že zruší let chápu, ale že nám hodí nové lety, které nejen že nenavazují, ale my ty další lety prostě nemůžeem stihnout o několik hodin. Poslal jsem reklamaci a čekám jaká bude reakce. Máte někdo tyto zkušenost, případně jak jste řešili ? Nabízí mi tam odkaz, že si mohu vzít voucher, ale při ceně, za kterou jsem letenky kupoval je to směšný poměr, pokud si vezmu nynější ceny letů z Prahy do Lisabonu a zpět.. Díky moc

před měs
padrino11
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 390 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2021-01-16T20:08:43+01:00)

Posouvání letů je normální. Najdi si, jaké lety by ti vyhovovaly a nápis jim, že je chceš.

před měs
Avatar uživatele
cali

Já myslím, že to Jardo nebude poslední změna. A nezapomeň, že železo se bude kalit v březnu;-)

před měs
Avatar uživatele eremi
eremi

Cali zrovna ty bys měl vědět,že se kali ocel :)))

před měs

Díky díky, napíši jim. Jak to myslíš cali ? :-)

před měs
Avatar uživatele
cali

No, že jestli EK neschválí finanční pomoc TAP, nepojedeš asi nikam... A já a další také ne;-)

před měs

Ahaaaa..Pár zlatek už dostali

https://zdopravy.cz/evropska-kom.../#comments

před měs
Avatar uživatele
cali

Teď se jedná o schválení 3,4 miliardy EUR, což vhledem k tomu, že sama portugalská vláda očekává do roku 2025 celkový úhrn finančních ztrát 6,7 miliardy EUR, pořád jaksi nevychází;-) Tedy jako pionýr, buď připraven!

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

To zní docela optimisticky :-)

před měs
Avatar uživatele
danny

@Jarda mám stejnou zkušenost, když jsem pak na TAP volal, tak říkali, no jo, to je u nás běžné a dělá to automat, tak to pojďme změnit dle logiky... (o tom, že ani po telefonu to nebylo vůbec lehké radši nemluvě)

před měs
divan

@danny: řešit něco s TAP není jednoduché nejen po telefonu, ale i mailem, na FB, ... Chce to dobré nervy, vytrvalost a štěstí.

před měs

Ahoj všem, 22 min na telefonním help desku a vše rebookované. No šlo to celkem hladce. To nám pak ještě zrušili i let SF-LIS. Jako tři lety měnit 7 měs před odletem, to jsou přeborníci, jak psal cali, asi to fakt nebude poslední změna.. Díky všem

před měs
Avatar uživatele
cali

Jardo, poradím ti. Kup si nějaké dobré víno, já osobně mám momentálního favorita v Pinotage Diemersfontein 2018. Fantastická plná chuť čokolády, třešní a tabáku... Fakt bomba za ty peníze! To víno schovej někam do špajzu a jestli se výlet uskuteční, TAP vydrží a vy se v pořádku vrátíte, vytáhni to víno a udělejte si hezký večer:-) Dětem kup třeba Haribo.

Avatar uživatele
mirjur

Dnes mi TAP přes FB změnil routing PRG-LIS-GIG (zrušené lety PRG-LIS) na PRG-FRA-LIS-GIG a k tomu mi ještě změnili nevýhodný termín pondělí-pondělí na sobota-neděle, naše komunikace trvala pouhý týden, takže zatím velká spokojenost.

Odpovědět
před měs

Can be taken aboard a small dog 8 kg in the packaging ?? - PRG/VLC

před měs
Avatar uživatele
cali

Já myslím, že TAP jede stejný scénář, jako jela Avianca ve své agónii... Ta zoufalá snaha získat nějaký cash je až dojemná;-) https://www.flytap.com/en-cz/mil...iles-store

před 2 měs
Avatar uživatele
Leoš Literák

Chtěl jsem je podpořit a za zrušený let jsem vzal voucher. Možná by pro mě bylo bezpečnější koupit rychle letenky a na ty by už chargeback měl šanci v případě krachu. Co myslíte? Akorát bych potřeboval cenu, která není dvojnásobná co loni.

před měs
Avatar uživatele
cali

Třeba jen malujeme čerta na zeď... Také s nimi mám letenky.

Avatar uživatele Sykous
Sykous

TAP již po Evropě nenabízí bezplatný servis. 👎 https://www.flytap.com/en-cz/on-...nomy-class

před 3 měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

To se dalo cekat 🤦‍♂️

Přidat odpověď
před 3 měs
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 227 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-09-09T11:18:18+02:00)

Včera jsem díky chargebacku dostal zpět skoro 21 tis. Kč za zrušené lety. V ČSOB vše vyřešeno dvěma maily, zabralo mi to v součtu necelé 2 hodiny: vyplnění/odeslání formuláře a později shromáždění/odeslání všech dokumentů, screenshotů atd. Od podání reklamace do připsání peněz na účet uběhlo asi 10 týdnů.

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele Tereza
Tereza

Hezký den, nemáte někdo zkušenost s vyplacením kompenzace za zpoždění letu přímo od TAP? Stížnost mi byla uznána, ale nyní jim mám poslat "official bank document" se jménem, IBAN a BIC, jak se k něčemu takovému u banky/Revolutu dopátrám?

před 7 měs
Avatar uživatele
David Eiselt

IBAN je v tvém bankovním účtu, určitě ne přes Revolut, ale klasickou banku v CZ.

IBAN je vlastně číslo účtu ve světovém formátu, BIC je kód banky ve světovém formátu. Stačí zadat do Googlu BIC a název banky, např. pro Fio je FIOBCZPPXXX

před 7 měs
Avatar uživatele Tereza
Tereza

Ano, vím, jaké údaje po mně chtějí, ale když jsem jim je jen vypsala do mailu, tak to nestačilo, proto se ptám, co by mohlo být tím oficiálním dokumentem..?

před 7 měs
Avatar uživatele
Honza Čermák

Revolut: poslední záložka s avatarem -> Ozubené kolo -> Documents -> Account Confirmation.

Přidat odpověď
před 7 měs

zdravim vas, chci se zeptat, zazadal jsem si o vraceni penez u spolecnosti TAP Portugal, bohuzel mi na email doslo, ze se vyrizuje voucher. Kdyz jsem se ptal na lince, zda mi muzou vratit penize, odpoved znela, ze mi muzou poskytnout pouze voucher. Podle narizeni EU by meli vratit plnou castku ... Nevite, jak dale muzu postupovat? Diky moc za odpovedi, Ondra

před 11 měs
Avatar uživatele Breathe
Breathe
Přidat odpověď
před 11 měs

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda vaše společnost nějak reaguje či omezuje lety na Madeiru kvůli koronaviru. Za týden máme letět se skupinou studentů do Funchalu v rámci projektu Erasmus+ a máme obavy, zda to bude vůbec možné a jak se situace bude vyvíjet. Jedná se o 19 osob a náklady na letenky byly poměrně vysoké (jsou sice pojištěné na storno, ale pouze pro případ onemocnění). Bylo by je možné v případě zhoršení situace stornovat eventuálně změnit termín (princip vyšší moci)?

Děkuji moc za odpověď. R. Janoušková

před rokem
Avatar uživatele Petr76
Petr76
 • Přidal se před 8 lety
 • Napsal 709 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-26T21:26:04+01:00)

Vysokoškolský pedagog a nevšimne si, že není na webu aerolinky, ale na cestovatelském fóru???

https://www.flytap.com/en-cz/

před rokem
Avatar uživatele J0x
J0x

Petr76 napadá mě jen jedno vysvětlení, proč si děláš o vysokoškolských pedagozích iluze. 😂 Mimochodem, Erasmus+ není jen pro vejšky. A vůbec, mohl to napsat i nějaký student, aby pamprésorku zesměšnil, takový padrino junior. 🤣

Mám dotaz, jak je to u TAP s cestováním s pejskem na palubě, jedná se o 8 měsíční štěně papillona

před rokem
divan

Ahoj,rád bych se zeptal zda má někdo aktuální zkušenost s tím jak TAP rozděluje sedadla. Chceme letět na azory s přestupem v Lisabonu a jsme 4 dospělí a 2 děti (5let). Jaká je šance,že budeme sedět spolu?Aspoň jedno dítě s jedním rodičem?Protože rezervace sedadel by vyšla na několik tisíc (tím,že máme celkem 4 lety). Děkuji za rady

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Na 100% budete vedle sebe, nebo alespoň děti u jednoho dospělého :) Pokud přijdete včas na odbavení, tak všichni v jedné uličce určitě.

před rokem

Odbavovat se budeme online předem. Ale říkal jsem si,jak se to udělá,pokud když budu dělat check-in z domu a v tu dobu už bude letadlo plné,taky aby byla vůbec možnost dostat alespoň sedadla s děti dospělí? Ikdyž při výběru míst,když jsem zkoušel,tak dle plánku jsou místa,která není možné vybrat, označena dvěma způsoby. Tak mě napadlo,že možná pokud letenky zaplatím,tak se tam někde ty místa rezervují už teď. Že jedno označení jsou prodaná místa a druhé označení jsou takto předem přiřazená místa. Je to možné?

před rokem
divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 227 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-24T14:28:18+01:00)

Zkuste dotaz napsat nebo zavolat přímo na TAP. Mě se nedařilo založit na webu TAP účet - vše správně vyplněno, ale účet nezaložen. Tak jsem zavolal na podporu a založili mi ho po telefonu, řešili jsme to 15 minut. Takže u nich podpora celkem funguje. Samozřejmě nutno psát/volat anglicky (nebo portugalsky).

divan
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 227 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-17T21:27:39+01:00)

Nemáte někdo praktickou zkušenost s aplikací následující poznámky na webu TAP?

"In some aircraft operated by TAP Express (Embraer 190 and ATR 72-600), there may be additional limitations due to space constraints in the aircraft cabin and luggage compartment."

Máme letenky Vídeň-LIsabon-Porto, první let je Airbusem, v Lisabonu přestupujeme na Embraer 190.

před rokem
Avatar uživatele
Honza Čermák

Tohle bude podobný jako když letíš s Bombardierem. Na gate opaskuji příručáky, necháš je venku a dostaneš je zase po výstupu z letadla na ploše.

Zdravím, má někdo zkušenosti se ztraceným zavazadlem s TAP? Nejenže nám změnili let, doleteli jsme z Lisabonu do Newarku a u zavazadel nás čekala informace "Víme, kde je vase zavazadlo, přijdete si zítra na JFK". To nás hodně zarazilo, neboť jiné letiště, plus jsme už dávno měli být na jihu. Nakonec z pána vypadlo, ať si výpisem online formulář a dovezou nám zavazadlo na hotel. Tak cestujeme po USA bez bundy v zimě, na formulář nám nikdo nereaguje, nikdo nevola, číslo jedno neexistuje, druhé je robot, co vám nic nepovi, Skype pokládají, na Fb neodepisuji, už nevíme jak dál. Děkuji za každou zkušenost a radu :)

před rokem
Avatar uživatele
Liborek

Jo, mám. Zatoulaný kufr při cestě na Madeiru po reroutingu. Nejdřív jsem vyplnil online formulář na letišti, pak jsem se tam dva dny chodil ptát, pak jsem dostal od paní, co tam pracovala, nějaké číslo, kam jsem volal kvůli update a kde se přes robota dalo proklikat na živého operátora, volal jsem několikrát denně, zlatý eu roaming a volné minuty. Další dva dny trvalo, než nějaký schopnější operátor v systému našel, že kufr je v Portu (což bylo místo původního přestupu). Další den už ho dovezli. Bylo to tři dny před tím, než jsem letěl zpět a už jsem z toho kufru v podstatě nic nepotřeboval. Mimochodem, case tracking z toho online formuláře ukazoval zavazadlo jako stále ztracené i v době, kdy už jsem byl zpět v ČR. Ke cti jim slouží, že mi zaplatili všechny náklady za nákup oblečení a vybavení na místě plus jsem dostal voucher na slevu na další let.

před rokem

Děkuji za info! No z USA se nám moc volat nedá, o to horší... Jinak musel jsi dokládat účtenky? Strašně mě štvou...

před rokem
Avatar uživatele
Liborek
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 169 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-02-10T15:44:52+01:00)

Psal jsem si s nějakou paní ze zákaznické podpory s odkazem na přepravní podmínky, poslal jsem rovnou i scany účtenek. Celé to trvalo asi dva měsíce.

Jinak mám pocit, že mi tehdy na letišti řekli, že se info o ztraceném zavazadle předává do toho jejich "worldtracer" systému až po 48 hodinách od nahlášení, že nejprve dva dny pasivně čekají, jestli to na cílové letiště odněkud nepřiletí. V každém případě přeji pevné nervy a snad se to najde!

Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu