TAP Portugal

Letecká společnost
2 osoby
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O aerolince

TP (IATA)
TAP (ICAO)
Portugalsko
Od 19. 09. 1946
Star Alliance

Národní a největší portugalská aerolinka a člen Star Alliance má své sídlo v Lisabonu, ale velký počet letů provozuje i z Porta. Mezi leteckou veřejností je známá pod hanlivou přezdívkou „TAP – „Take Another Plane“ („Leť jiným letadlem“), v posledních letech se etablovala jako běžná moderní aerolinka a příjemná alternativa pro lety západním směrem.


Letenky

TAP nabízí levné letenky především do Brazílie, kde má velmi hustou síť, ale často se objeví i nabídky výhodných letů na Floridu do New Yorku, Afriky a samozřejmě také do Portugalska, na Madeiru a Azory.

TAP provozuje přímé linky z Lisabonu do Prahy, Berlína, Mnichova i Vídně. Standardní cena letenky z Prahy do Lisabonu činí asi 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční cestu, poslední dobou se však objevují i levnější letenky s cenami pod 4.000 Kč mimo hlavní sezonu.

Vyhledat letenky


Zavazadla

Příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a hmotnosti 8 kg je vždy zdarma.

Odbavené zavazadlo do hmotnosti 23 kg je zdarma pouze u dálkových letů (pokud je na jedné letence například let Praha – Lisabon – Miami, odbavit zavazadlo zdarma si můžete i na úseku Praha – Lisabon). Na evropských linkách je zavazadlo zdarma pouze v tarifu „Basic“, který bývá zhruba o 350 Kč na let dražší než základní tarif „Discount“.


Odbavení

Odbavení na přepážce na letišti je zdarma, standardně začíná 2–3 hodiny a končí 30 minut před odletem, v případě dálkových letů může končit i hodinu před odletem.

Online se můžeme odbavit 2–36 hodin před odletem (u letů do USA 24 hodin) a palubní vstupenku vytisknout doba nebo v kiosku na letišti nebo stačí mít boardingpass v mobilu, ukážete jen čárový kód.


Přestup

Pokud letíte do zámořských destinací, máte mezi přestupy více než 8 hodin a mezi tím není žádný dřívější let, nárokujte si hotel se snídaní zdarma. Je nutné tuto službu po rezervaci letenky potvrdit na adrese tap@globair.cz. Nově není v ceně poskytnut transfer z letiště do hotelu.


Služby během letu

Občerstvení nebo teplé jídlo (při dlouhých letech) máte zdarma vždy, u kratších letů jsou zdarma nápoje a malá bagetka.

U dálkových spojů je navíc k dispozici osobní obrazovka se zábavním systémem.

Výběr místa v letadle je zpoplatněný částkou 10 až 15 €, a to i při online odbavení. Pokud si místo nezakoupíte, bude vám systémem náhodně přiděleno zdarma.


Logo TAP Portugal

 

Hledáš levné letenky? Nastav si hlídače