IATA (ICAO) kód letiště
LCG (LECO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:43
Vzdálenost od Prahy
1875 km

O letišti A Coruña

Menší letiště regionálního charakteru má i galicijské město A Coruña ležící na samém severozápadě Španělska. Terminál je vzdálen cca 10 km od centra města a slouží především vnitrostátním linkám. Je velmi malý, tím pádem přehledný a snadný i pro cestující, kteří nelétají příliš často.

Letenky

Největší objem letů směřuje do Madridu, na této trase se létá zhruba 6-7x denně. Zbytek spojení vede povětšinou do jiných španělských destinací. Jediné dvě mezinárodní destinace obstarávají společnosti Vueling (Londýn) a TAP (Lisabon).

Z Prahy do A Coruni vede nejjednodušší spojení s aerolinkou Iberia přes Madrid, letenky však bývají drahé (zpáteční kolem 6.500 Kč). Alternativou může být poskládaní cesty s low-cost aerolinkami na nedaleké letiště Santiago de Compostela, kde panuje mnohem čilejší provoz.

Inspirujte se akcemi na letenky do A Coruñi, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště s centrem města spojuje autobusová linka 4051 běžné MHD. Jezdí vždy od 7:15 do 21:45 každých 30 minut, o víkendech jednou za hodinu, přesné jízdní řády nejsou vyvěšeny. Lístek stojí 1,50 € a platí se u řidiče. Mimo tyto hodiny se na letiště nedostanete, na brzké ranní odlety tak budete muset využít jiný způsob dopravy.

Taxi do centra vyjde zhruba na 20 €.

Služby na letišti

Wifi funguje dobře a je dostupná zdarma.

V malém terminálu najdete pouze dvě menší restaurace, jeden duty free shop a jednu trafiku.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele