IATA (ICAO) kód letiště
BIO (LEBB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
04:02
Vzdálenost od Prahy
1507 km

O letišti Bilbao

Největší baskické letiště najdeme 13 km od Blibaa v kopcovité oblasti severně od města. Letiště je středně velké s přímými linkami po celém Španělsku a do hlavních západoevropských destinací.

Za zmínku stojí architektonicky zajímavý a krásný letištní terminál z roku 2000 vytvořený slavným architektem Santiagem Calatravou. Budova je uživatelsky velice příjemná, prostorná a vzdušná s mimořádně jednoduchou orientací.

Otevírací doba letiště je od 4:00 do 0:00.

Letenky

Průměrná cena letenky do Bilbaa je z Prahy o něco nižší než do ostatních menších španělských měst a stabilně se drží kolem 4.000 Kč za zpáteční let. V akcích se může dostat i k hranici 3.000 Kč.

Přímé sezonní lety Praha – Bilbao provozují ČSA, doba letu činí asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bibaa, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Bilbao

Na hlavní autobusové nádraží v centru Bilbaa nás doveze autobusová společnost Bizkaibus, linka číslo A3247 s intervaly 15 minut. První spoj z Bilbaa jede v 5:25 (poslední 22:00), naopak poslední spoj z letiště jede přesně v 0:00 (první v 6:10). Jízda trvá půl hodiny a za lístek zaplatíte 3 € u řidiče.

Eibar, Arrasate, Bergara

Směrem na východ využijte spoj Lurredabus číslo DG56B. Cesta do Eibaru trvá asi hodinu s intervalem zhruba 3 hodiny. První spoj z Eibaru vyjíždí v 5:15, poslední ve 21:15. V opačném směru jede z letiště první autobus v 6:45, poslední ve 23:15.

San Sebastian, Zarautz

Do pobřežního města poblíž francouzských hranic jezdí linka číslo DO50B. Cesta do San Sebastianu zabere necelé 2 hodiny, autobusy jezdí každých 60 minut od 5:00 do 23:45. Jízdenka do San Sebastianu stojí 16,85 €.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez omezení, připojte se k síti „Airport_Free_Wifi_AENA“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letím s Lufthansou tam přes FRA a zpět přes MUC. Letenka pro jednoho zpáteční za 2700 pro říjen. super cena a návazné spoje

Odpovědět
před 3 lety

Dobry den, at hledam jak chci tak nemuzu najit zadne prime lety na zadny termin jen nekolika hodinove prestupy v parizi, barcelone nebo amsterodamu.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jaké termíny hledáte?

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu