IATA (ICAO) kód letiště
BIO (LEBB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:48
Vzdálenost od Prahy
1507 km

O letišti Bilbao

Největší baskické letiště najdeme 13 km od Blibaa v kopcovité oblasti severně od města. Letiště je středně velké s přímými linkami po celém Španělsku a do hlavních západoevropských destinací.

Za zmínku stojí architektonicky zajímavý a krásný letištní terminál z roku 2000 vytvořený slavným architektem Santiagem Calatravou. Budova je uživatelsky velice příjemná, prostorná a vzdušná s mimořádně jednoduchou orientací.

Otevírací doba letiště je od 4:00 do 0:00.

Letenky

Průměrná cena letenky do Bilbaa je z Prahy o něco nižší než do ostatních menších španělských měst a stabilně se drží kolem 4.000 Kč za zpáteční let. V akcích se může dostat i k hranici 3.000 Kč.

Přímé sezonní lety Praha – Bilbao provozují ČSA, doba letu činí asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bibaa, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Bilbao

Na hlavní autobusové nádraží v centru Bilbaa nás doveze autobusová společnost Bizkaibus, linka číslo A3247 s intervaly 15 minut. První spoj z Bilbaa jede v 5:25 (poslední 22:00), naopak poslední spoj z letiště jede přesně v 0:00 (první v 6:10). Jízda trvá půl hodiny a za lístek zaplatíte 3 € u řidiče.

Eibar, Arrasate, Bergara

Směrem na východ využijte spoj Lurredabus číslo DG56B. Cesta do Eibaru trvá asi hodinu s intervalem zhruba 3 hodiny. První spoj z Eibaru vyjíždí v 5:15, poslední ve 21:15. V opačném směru jede z letiště první autobus v 6:45, poslední ve 23:15.

San Sebastian, Zarautz

Do pobřežního města poblíž francouzských hranic jezdí linka číslo DO50B. Cesta do San Sebastianu zabere necelé 2 hodiny, autobusy jezdí každých 60 minut od 5:00 do 23:45. Jízdenka do San Sebastianu stojí 16,85 €.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez omezení, připojte se k síti „Airport_Free_Wifi_AENA“.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letím s Lufthansou tam přes FRA a zpět přes MUC. Letenka pro jednoho zpáteční za 2700 pro říjen. super cena a návazné spoje

Odpovědět
před 11 měs

Dobry den, at hledam jak chci tak nemuzu najit zadne prime lety na zadny termin jen nekolika hodinove prestupy v parizi, barcelone nebo amsterodamu.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, jaké termíny hledáte?

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu