Letiště Santiago de Compostela

Santiago de Compostela Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Druhé nejrušnější letiště celého severního Španělska najdeme 13 km od známého poutního města Santiago de Compostela, ročně odbaví přes 2,5 milionu cestujících. Své menší základny tu mají společnosti Vueling a Ryanair, přičemž většina linek míří po Španělsku nebo do západní Evropy. Důležitost letiště pro celý region Galicie a okolí dokládá stavba nového prostorného terminálu z roku 2011.

Letiště v Santiagu se snaží protěžovat galicijská vláda různými úlevami pro aerolinky, což způsobuje úpadek dalších dvou letišť v regionu – La Coruni a Viga.

 


Letenky

Pokud nechceme do Santiaga vyrazit pěšky po slavné poutní cestě, nejlevněji nás vyjdou letenky s různými kombinacemi low-cost aerolinek, nejčastěji s přestupem v Miláně nebo Lodnýně. Průměrná cena tak bude kolem 3.500 Kč, se standardními aerolinkami na jedné letence (většinou Iberia) pak okolo 6.500 Kč.

Alternativou můžou být levnější lety do Porta vzdáleného 235 km.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Z letiště se přímým autobusovým spojením dostaneme hned do několika měst.

Santiago de Compostela:

Do centra (Plaza de Galicia) i k hlavnímu nádraží jezdí speciální letištní autobus. Spoje jezdí od 6:20 do 1:00 každou půlhodinu, cesta pak zabere jen 20 minut. Jízdenka stojí 3 € a lze jí koupit online (zpáteční je se slevou 5,10 €).

Lugo:

Do Luga se přímými autobusy dostaneme 8x denně při ceně 9,45 € za jízdu, cesta trvá téměř dvě hodiny a lístky lze koupit online.


Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a na neomezeně dlouhou dobu.

Zavazadla si můžete uschovat ve skříňkách v parkovacím domě (podlaží -4) za cenu 11 € na den.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Španělska? Nastav si hlídače