IATA (ICAO) kód letiště
SCQ (LEST)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:44
Vzdálenost od Prahy
1902 km

O letišti Santiago de Compostela

Druhé nejrušnější letiště celého severního Španělska najdeme 13 km od známého poutního města Santiago de Compostela, ročně odbaví přes 2,5 milionu cestujících. Své menší základny tu mají společnosti Vueling a Ryanair, přičemž většina linek míří po Španělsku nebo do západní Evropy. Důležitost letiště pro celý region Galicie a okolí dokládá stavba nového prostorného terminálu z roku 2011.

Letiště v Santiagu se snaží protěžovat galicijská vláda různými úlevami pro aerolinky, což způsobuje úpadek dalších dvou letišť v regionu – La Coruni a Viga.

Letenky

Pokud nechceme do Santiaga vyrazit pěšky po slavné poutní cestě, nejlevněji nás vyjdou letenky s různými kombinacemi low-cost aerolinek, nejčastěji s přestupem v Miláně nebo Lodnýně. Průměrná cena tak bude kolem 3.500 Kč, se standardními aerolinkami na jedné letence (většinou Iberia) pak okolo 6.500 Kč.

Alternativou můžou být levnější lety do Porta vzdáleného 235 km.

Inspirujte se akcemi na letenky do Santiaga, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště se přímým autobusovým spojením dostaneme hned do několika měst.

Santiago de Compostela:

Do centra (Plaza de Galicia) i k hlavnímu nádraží jezdí speciální letištní oranžovo-bílý autobus. Zastávka na letišti se nachází přímo u výstupu z příletové haly, stanice v centru, kde letištní autobus zastavuje, poznáte podle sloupku, na jehož vrcholu je v modrém poli nakreslené černé letadlo. 

Autobusy jezdí jednou za 30 minut (vždy v XX:00 a XX:30 z letiště, resp. v XX:10 a XX:40 z nám. Plaza de Galicia směrem na letiště). Poslední spoj z letiště jede v 1:00, zatímco první z centra na letiště až v 6:10 (pro brzký ranní odlet lze využít i poslední noční spoj v 0:10). Cesta zabere 35 až 45 minut. 

Jízdenka stojí 3 EUR a koupíte ji u řidiče – pouze v hotovosti. Alternativně lze koupit online na webu autobusového dopravce. Lze koupit zvýhodněná zpáteční za 5,10 EUR. Lístky se kupují na konkrétní spoj, platí však ještě do 3 hodin od času, který jste zakoupili, takže lze využít i pozdější spoje. Jízdenky koupené online je nutné vytisknout.

Cena taxi do Santiaga je plošná a činí 21 EUR.

Lugo:

Do Luga se přímými autobusy dostaneme 8x denně při ceně 9,45 € za jízdu (lze koupit online), cesta trvá téměř dvě hodiny a lístky.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a na neomezeně dlouhou dobu.

Zavazadla si můžete uschovat ve skříňkách v parkovacím domě (podlaží -4) za cenu 11 € na den.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Před terminálem jsme dnes chytili autobus 6A do centra, za 1 €.

Odpovědět
před 4 měs

Dobrý den, na konci ledna se chystám do Santiaga. Zdá se mi, že na uvedeném odkazu není žádný autobus, který by aktuálně jezdil z letiště do města. Prosím, prověříte to? :-) Děkuju. A.

Odpovědět
před rokem

Dobrý den! Podle čeho poznám speciální letištní autobus? Jízdenku si musím koupit předem v automatu nebo u řidiče? Chci se dopravit na vlakovou stanici. Děkuji. Sv.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, už jsem vše doplnil výše do sekce "Doprava" :)

před 3 lety

Nevíte v kolik hodin začíná jezdit ta linka 6A v pracovní dny? Letíme v 7:55 tak abychom stíhali.

Přidat odpověď
před 25 dny
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu