IATA (ICAO) kód letiště
VGO (LEVX)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
12:04
Vzdálenost od Prahy
1957 km

O letišti Vigo-Peinador

Letiště Peinador se nachází v kopcích 8 km východně od galicijského města Vigo a je nejzápadněji položeným v celém pevninském Španělsku. Létají sem především vnitrostátní linky z Madridu a Barcelony, provoz je celkově poměrně slabý, počtem odbavených cestujících je zhruba na dvojnásobku brněnského letiště. Moderní terminál odpovídá kapacitě letiště, je velmi malý a všemi procedurami projdete během 10 minut. 

Letiště se přes noc zavírá a není možné zde přespat, v pěší docházkové vzdálenosti však najdete mnoho levných hotelů.

Letenky

Do Viga příliš linek nelétá, asi nejvyužitelnější levné spojení pro české a slovenské cestovatele představuje linka Ryaniaru z Bergama, obvykle však minimálně jedním směrem nenavazuje na lety do Česka či Bratislavy, zpáteční letenky se navíc většinou nedají poskládat pod 2.500 Kč.

Rychlejší spojení na jedné letence vede jedině přes Madrid, Barcelonu nebo Lisabon. Ceny letenek jsou však spíše nepřátelské a většinou se pohybují mezi 6.000 a 7.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Viga, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra (Plaza Eugenio Fadrique) a k přístavu využijete autobus číslo L9A. Cesta do centra netrvá déle než 35 minut, autobusy jezdí každou půlhodinu, v neděli pak jednou za hodinu. První spoj z města vyjíždí v 5:25, poslední ve 22:26. Z letiště pak jede poslední autobus ve 23:07. Jízdenka stojí 1,35 € a platí se u řidiče.

Více informací o MHD ve Vigu na webu vitrasa.es.

Poslední večerní přílety z Madridu tak zůstanou veřejnou dopravou neobslouženy a vy musíte využít taxi, které vyjde cca na 13 €.

Služby na letišti

Na všech španělských letištích se zdarma připojíte k wifi síti "AENA" bez časového omezení.

V malém terminálu najdete jen pár předražených občerstvení a několik autopůjčoven.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele