Vigo

Letiště Vigo-Peinador

O letišti

Letiště Peinador se nachází v kopcích 8 km východně od galicijského města Vigo a je nejzápadněji položeným v celém pevninském Španělsku. Létají sem především vnitrostátní linky z Madridu a Barcelony, provoz je celkově poměrně slabý, počtem odbavených cestujících je zhruba na dvojnásobku brněnského letiště. Moderní terminál odpovídá kapacitě letiště, je velmi malý a všemi procedurami projdete během 10 minut. 

Letiště se přes noc zavírá a není možné zde přespat, v pěší docházkové vzdálenosti však najdete mnoho levných hotelů.

Oficiální stránky letiště jsou www.aena-aeropuertos.es

IATA Kód
VGO
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
17:32
Vzdálenost z ČR
1957 km

Letenky

Do Viga příliš linek nelétá, asi nejvyužitelnější levné spojení pro české a slovenské cestovatele představuje linka Ryaniaru z Bergama, obvykle však minimálně jedním směrem nenavazuje na lety do Česka či Bratislavy, zpáteční letenky se navíc většinou nedají poskládat pod 2.500 Kč.

Rychlejší spojení na jedné letence vede jedině přes Madrid, Barcelonu nebo Lisabon. Ceny letenek jsou však spíše nepřátelské a většinou se pohybují mezi 6.000 a 7.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Viga, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště do centra (Plaza Eugenio Fadrique) a k přístavu využijete autobus číslo L9A. Cesta do centra netrvá déle než 35 minut, autobusy jezdí každou půlhodinu, v neděli pak jednou za hodinu. První spoj z města vyjíždí v 5:25, poslední ve 22:26. Z letiště pak jede poslední autobus ve 23:07. Jízdenka stojí 1,35 € a platí se u řidiče.

Více informací o MHD ve Vigu na webu vitrasa.es.

Poslední večerní přílety z Madridu tak zůstanou veřejnou dopravou neobslouženy a vy musíte využít taxi, které vyjde cca na 13 €.

Služby na letišti

Na všech španělských letištích se zdarma připojíte k wifi síti "AENA" bez časového omezení.

V malém terminálu najdete jen pár předražených občerstvení a několik autopůjčoven.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 31. 08. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí