IATA (ICAO) kód letiště
MMX (ESMS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:22
Vzdálenost od Prahy
606 km

O letišti Malmö

Letiště Malmö je menší vzdušný přístav na jihu Švédska, které obsluhuje z velké většiny vnitrostátní linka do Stockholmu doplněná o několik linek Wizz Airu do východní Evropy nebo Polska.

Na místní provoz je terminál poměrně velký, a proto velmi prostorný, byť již trochu zastaralý.

Letiště je od Malmö vzdáleno přes 30 kilometrů, od Kodaně pak 64 kilometrů. Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Pro obyvatele Česka a Slovenska jsou při letech do Malmö vhodné linky Wizz Airu z Katovic nebo Budapešti. Ceny obvykle začínají na 500 Kč za zpáteční letenku, maximální výše je pak 1.500 Kč. Doba letu z Katovic je asi 90 minut.

Malmö bývá vnímáno jako alternativní letiště pro Kodaň, k čemuž mnohdy svádí i velmi levné letenky, nicméně pro cesty přímo do Kodaně se vyplatí opravdu jen pro obyvatele Ostravska, případně okolí Bratislavy (pro odlety z Budapešti). Například pro Prahu je po započtení jízdenek do Katovic a Kodaně výhodnější letět přímým letem s Norwegian.

Inspirujte se akcemi na letenky do Malmö, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Malmö: dopravu zajišťují autobusy Flygbussarna, které jezdí od 4:50 do 19:30 každých 30–60 minut podle příletů a odletů letadel. Cesta trvá 40 minut a stojí 105 SEK.

Kodaň: přímo do centra Kodaně jezdí společnost Neptunbus, 3–4x denně (podle příletů a odletů společnosti Wizz Air). Cesta bude trvat asi 105 minut a jízdenka stojí 108 DKK při koupi online (u řidiče +32 DKK).

Letiště Kodaň: míříte-li na odlet do Kodaně právě přes Malmö, nejrychlejší cesta povede autobusy Flygbussarna do centra Malmö, kde přestoupíte na vlak přímo na kodaňské letiště. Doba jízdy bude asi 75 minut a celková cena 220 SEK. Vyhledání spojení usnadní web rejseplanen.dk.

Služby na letišti

Prostřednictvím sítě „Swedavia Network“ se připojíte k wifi zdarma po dobu 3 hodin.

Úschovna zavazadel se nachází v přízemí poblíž schodiště do odletové haly. Za jeden den zaplatíte 15 SEK.

Nonstop otevřený obchod budete hledat marně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na autobusovou společnost Neptunebus.

Přiletíme do Malmo v 7:25 a potřebujeme se dostat do Kodaně. Když vyplním všechno, co se po mně chce (odjezd z Malmo, příjezd do Kodaň, datum příletu do Malmo a letiště, odkud letíme - Vídeň), najde mi to bus, který jede v 8:00 hodin. Mám malinko obavy, aby se to vše stihlo. Odbavení a tak... Přijde mi to jako málo času. Děkuji za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, 35 minut je více než dost času, však po příletu žádné odbavení neprobíhá, jen si vyzvednete zavazadlo, pokud budete mít :) Navíc pokud vím, tak spoje Neptunbus jsou navázané na konkrétní přílety a pokud bude zpoždění, tak čekají.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu