IATA (ICAO) kód letiště
MMX (ESMS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:57
Vzdálenost od Prahy
606 km

O letišti Malmö

Letiště Malmö je menší vzdušný přístav na jihu Švédska, které obsluhuje z velké většiny vnitrostátní linka do Stockholmu doplněná o několik linek Wizz Airu do východní Evropy nebo Polska.

Na místní provoz je terminál poměrně velký, a proto velmi prostorný, byť již trochu zastaralý.

Letiště je od Malmö vzdáleno přes 30 kilometrů, od Kodaně pak 64 kilometrů. Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Pro obyvatele Česka a Slovenska jsou při letech do Malmö vhodné linky Wizz Airu z Katovic nebo Budapešti. Ceny obvykle začínají na 500 Kč za zpáteční letenku, maximální výše je pak 1.500 Kč. Doba letu z Katovic je asi 90 minut.

Malmö bývá vnímáno jako alternativní letiště pro Kodaň, k čemuž mnohdy svádí i velmi levné letenky, nicméně pro cesty přímo do Kodaně se vyplatí opravdu jen pro obyvatele Ostravska, případně okolí Bratislavy (pro odlety z Budapešti). Například pro Prahu je po započtení jízdenek do Katovic a Kodaně výhodnější letět přímým letem s Norwegian.

Inspirujte se akcemi na letenky do Malmö, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Malmö: dopravu zajišťují autobusy Flygbussarna, které jezdí od 4:50 do 19:30 každých 30–60 minut podle příletů a odletů letadel. Cesta trvá 40 minut a stojí 105 SEK.

Kodaň: přímo do centra Kodaně jezdí společnost Neptunbus, 3–4x denně (podle příletů a odletů společnosti Wizz Air). Cesta bude trvat asi 105 minut a jízdenka stojí 108 DKK při koupi online (u řidiče +32 DKK).

Letiště Kodaň: míříte-li na odlet do Kodaně právě přes Malmö, nejrychlejší cesta povede autobusy Flygbussarna do centra Malmö, kde přestoupíte na vlak přímo na kodaňské letiště. Doba jízdy bude asi 75 minut a celková cena 220 SEK. Vyhledání spojení usnadní web rejseplanen.dk.

Služby na letišti

Prostřednictvím sítě „Swedavia Network“ se připojíte k wifi zdarma po dobu 3 hodin.

Úschovna zavazadel se nachází v přízemí poblíž schodiště do odletové haly. Za jeden den zaplatíte 15 SEK.

Nonstop otevřený obchod budete hledat marně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na autobusovou společnost Neptunebus.

Přiletíme do Malmo v 7:25 a potřebujeme se dostat do Kodaně. Když vyplním všechno, co se po mně chce (odjezd z Malmo, příjezd do Kodaň, datum příletu do Malmo a letiště, odkud letíme - Vídeň), najde mi to bus, který jede v 8:00 hodin. Mám malinko obavy, aby se to vše stihlo. Odbavení a tak... Přijde mi to jako málo času. Děkuji za odpověď.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Právě online
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 4318 komentářů
  • Poslat zprávu

Dobrý den, 35 minut je více než dost času, však po příletu žádné odbavení neprobíhá, jen si vyzvednete zavazadlo, pokud budete mít :) Navíc pokud vím, tak spoje Neptunbus jsou navázané na konkrétní přílety a pokud bude zpoždění, tak čekají.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu