Letiště Malmö

Malmo Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

MMX (IATA)
ESMS (ICAO)
Švédsko

Letiště Malmö je menší vzdušný přístav na jihu Švédska, které obsluhuje z velké většiny vnitrostátní linka do Stockholmu doplněná o několik linek Wizz Airu do východní Evropy nebo Polska.

Na místní provoz je terminál poměrně velký, a proto velmi prostorný, byť již trochu zastaralý.

Letiště je od Malmö vzdáleno přes 30 kilometrů, od Kodaně pak 64 kilometrů. Otevírací doba je 24 hodin.

 


Letenky

Pro obyvatele Česka a Slovenska jsou při letech do Malmö vhodné linky Wizz Airu z Katovic nebo Budapešti. Ceny obvykle začínají na 500 Kč za zpáteční letenku, maximální výše je pak 1.500 Kč. Doba letu z Katovic je asi 90 minut.

Malmö bývá vnímáno jako alternativní letiště pro Kodaň, k čemuž mnohdy svádí i velmi levné letenky, nicméně pro cesty přímo do Kodaně se vyplatí opravdu jen pro obyvatele Ostravska, případně okolí Bratislavy (pro odlety z Budapešti). Například pro Prahu je po započtení jízdenek do Katovic a Kodaně výhodnější letět přímým letem s Norwegian.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Malmö: dopravu zajišťují autobusy Flygbussarna, které jezdí od 4:50 do 19:30 každých 30–60 minut podle příletů a odletů letadel. Cesta trvá 40 minut a stojí 105 SEK.

Kodaň: přímo do centra Kodaně jezdí společnost Neptunbus, 3–4x denně (podle příletů a odletů společnosti Wizz Air). Cesta bude trvat asi 105 minut a jízdenka stojí 100 DKK / 363 Kč při koupi online (u řidiče + 20 DKK).

Letiště Kodaň: míříte-li na odlet do Kodaně právě přes Malmö, nejrychlejší cesta povede autobusy Flygbussarna do centra Malmö, kde přestoupíte na vlak přímo na kodaňské letiště. Doba jízdy bude asi 75 minut a celková cena 220 SEK / 620 Kč. Vyhledání spojení usnadní web rejseplanen.dk.


Služby na letišti

Prostřednictvím sítě „Swedavia Network“ se připojíte k wifi zdarma po dobu 3 hodin.

Úschovna zavazadel se nachází v přízemí poblíž schodiště do odletové haly. Za jeden den zaplatíte 15 SEK.

Nonstop otevřený obchod budete hledat marně.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Švédska? Nastav si hlídače