IATA (ICAO) kód letiště
ESB (LTAC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:25 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1833 km

O letišti Esenboga

Letiště Esenboga se nachází asi 30 km severně od tureckého hlavního města a je významným regionálním uzlem. V Ankaře sídlí nízkonákladová odnož společnosti Turkish Airlines, aerolinka AnadoluJet.

Terminál je otevřený nonstop.

Letenky

Z Prahy přímé spojení s Ankarou neexistuje, běžné ceny letenek se pohybují od 5.500 Kč a doba letu i s přestupem činí od 5,5 hodiny výše v závislosti na místě a délce přestupu.

Z Vídně se dá do Ankary doletět s přestupem v Istanbulu již od 3.500 Kč.

Především díky letecké společnosti Pegasus Airlines se můžou objevit akční letenky a ceny spadnout i na hranici kolem 3.000 Kč. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Ankary, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z centra od hlavního autobusového nádraží „Asti“ jezdí na letiště autobus Havas Shuttle s intervalem 20–30 minut. Cesta zabere 60–75 minut a stojí 15 TL / 120 Kč. Autobus jezdí 24 hodin denně.

Na letiště jezdí i běžná linka ankarské MHD číslo 442, která vyjíždí od autobusového i vlakového nádraží. Linka jezdí každých 20 minut, cesta zabere asi 70 minut a zaplatíme za ni 5,25 TL / 40 Kč.

Přestup

Letiště je sice poměrně velké, ale vyznává koncepci jednoho terminálu rozděleného na vnitrostátní a mezinárodní část. Přestup není složitý, v případě transferu z mezinárodního na vnitrostátní let je vhodné počítat se 60 minutami, v případě vnitrostátních transferů stačí 30 minut.

Služby na letišti

Bezdrátové připojení wi-fi je k dispozici zdarma a neomezeně.

V příletové hale naleznete úschovnu zavazadel otevřenou 24 hodin denně. Za celodenní služby zaplatíme 10 TL / 80 Kč.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

23.7.2022 bus 442 z centra na letiště 8 TL (12KČ)

Odpovědět
před 20 dny
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu