Letiště Esenboga

Esenboga International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

Letiště Esenboga se nachází asi 30 km severně od tureckého hlavního města a je významným regionálním uzlem. V Ankaře sídlí nízkonákladová odnož společnosti Turkish Airlines, aerolinka AnadoluJet.

Terminál je otevřený nonstop.

 


Letenky

Z Prahy přímé spojení s Ankarou neexistuje, běžné ceny letenek se pohybují od 5.500 Kč a doba letu i s přestupem činí od 5,5 hodiny výše v závislosti na místě a délce přestupu.

Z Vídně se dá do Ankary doletět s přestupem v Istanbulu již od 3.500 Kč.

Především díky letecké společnosti Pegasus Airlines se můžou objevit akční letenky a ceny spadnout i na hranici kolem 3.000 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Z centra od hlavního autobusového nádraží „Asti“ jezdí na letiště autobus Havas Shuttle s intervalem 20–30 minut. Cesta zabere 60–75 minut a stojí 15 TL / 120 Kč. Autobus jezdí 24 hodin denně.

Na letiště jezdí i běžná linka ankarské MHD číslo 442, která vyjíždí od autobusového i vlakového nádraží. Linka jezdí každých 20 minut, cesta zabere asi 70 minut a zaplatíme za ni 5,25 TL / 40 Kč.


Přestup

Letiště je sice poměrně velké, ale vyznává koncepci jednoho terminálu rozděleného na vnitrostátní a mezinárodní část. Přestup není složitý, v případě transferu z mezinárodního na vnitrostátní let je vhodné počítat se 60 minutami, v případě vnitrostátních transferů stačí 30 minut.


Služby na letišti

Bezdrátové připojení wi-fi je k dispozici zdarma a neomezeně.

V příletové hale naleznete úschovnu zavazadel otevřenou 24 hodin denně. Za celodenní služby zaplatíme 10 TL / 80 Kč.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Turecka? Nastav si hlídače