Letiště Antananarivo Ivato

Antananarivo Ivato International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

TNR (IATA)
FMMI (ICAO)
Madagaskar

Letiště Ivato 13 km od Antananariva je hlavní vstupní bod na Madagaskar, přes nějž se do země dostane většina cestujících. Menší mezinárodní letiště Nosy Be na severu země slouží spíše charterovým letům pro cestovní kanceláře.

Jednoduchý menší terminál je vystavěn v tradičním stylu, ale splňuje základní mezinárodní požadavky a odbavení proběhne víceméně standardně.

Po příletu si před průchodem imigrační kontrolou zakoupíte vízum za poplatek 30 €, je nutné počítat až s hodinovým zdržením.

 


Letenky

Hlavní spojení na Madagaskar zajišťují z konvenčních aerolinek Ethiopian Airlines, Kenya Airways a Air France, obvykle nejlevnější letenky nabídne prvně jmenovaná společnost při odletu z Vídně. Standardní cena se pohybuje okolo 20.000 Kč, v akcích, které se objevují cca 1x za rok, se lze dostat i na cenu pod 15.000 Kč.

Doba letu z Vídně přes Addis Abebu je díky rychlým přestupům poměrně krátká, obvykle do 15 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Podle posledních informací z března 2017 oblíbená autobusová linka ADEMA, která spojovala Anatananarivo s letištěm, ukončila provoz. Zbývá tak pouze možnost taxi za 50.000 ariary (cca 400 Kč) nebo zajištění dopravy z vašeho hotelu (cca 20–30 €).

Alternativou pro dobrodružnější povahy je využití Taxi-Brousse, místního způsobu dopravy trochu podobnému maršrutkám z východní Evropy, tj. sdílené taxi s pevně danou trasou. Jízdné stojí okolo 800 ariary (cca 7 Kč).


Služby na letišti

I když je letiště už poměrně zastaralé, v zásadě se ničím neliší od ostatních letišť podobné velikosti kdekoli na světě. Najdete tu pár (předražených) restaurací, obchodů a směnáren.

Terminál zůstává otevřený po celou noc a je možné zde zůstat, klidnější místo pro přespání se nachází v prvním podlaží poblíž baru.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Madagaskar? Nastav si hlídače