IATA (ICAO) kód letiště
MRU (FIMP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:29 (+2)
Vzdálenost od Prahy
8929 km

O letišti Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam

Letiště pojmenované po prvním premiérovi země Siru Seewoosagur Ramgoolamovi je hlavní a téměř jedinou branou na Mauritius. Nachází se ve východní části ostrova necelých 50 km od hlavního města Port Louis a 3 km od přístavního města Mahebourg.

Od roku 2013 má letiště nový architektonicky velmi zajímavý terminál, který do značné míry vyřešil velké kapacitní problémy původní budovy. Letiště je i přesto relativně malé a ztráta orientace tady nehrozí.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Standardní cena letenek z Česka a okolí se pohybuje mezi 17.500 a 20.000 Kč, poměrně často se objevují různé akční tarify, při nichž můžete cestu z Prahy pořídit celkem od 13.000 Kč. Nejčastěji nabízejí akční letenky Turkish Airlines, British Airways nebo Eurowings.

Doba letu na Mauritius trvá i s přestupem kolem 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Port Louis, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště zajíždí tři autobusové linky. Jízdné obecně je velmi levné. Do 50 km vzdáleného hlavního města zaplatíte maximálně 32 rupií / 21 Kč, do blízkého Mahebourgu pak maximálně 22 rupií / 14,50 Kč. Platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Cesta do Port Louis trvá asi 90 minut, do Mahebourgu pak maximálně 15 minut. Autobusy jsou malé, staré a rozhrkané, ale jezdí poměrně přesně a přes den opravdu velice často. Jízda je navíc autentická, neboť dopravu využívají většinou jen místní.

  • Linka 9: jezdí z městečka Curepipe přes letiště do přístavu Mahebourg, kde můžete přestoupit na další linky směřující především na jih a západ ostrova. Autobusy jezdí ve špičce každých 3 až 10 minut, večer pak zhruba jednou za půl hodiny. Provozní doba je od 5:20 do 20:00,
  • Linka 10: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště po jižním pobřeží ostrova do městečka Riviere des Galets. Linka jezdí každých 20 minut od 5:30 do 18:00,
  • Linka 198: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště a centrální část ostrova do hlavního města Port Louis. Autobusy jezdí každých 5 až 20 minut od 5:15 do 18:30.

Jízdní řády všech autobusových linek na ostrově jsou k nalezení na nta.govmu.org.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi na letišti funguje zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Kolik stojí taxi z letiste do Port Louis?Díky.

před 10 měs

Taxi do 3 osob vč. stojí 33 Euro, 4 a více 50 Euro

Přidat odpověď
před 8 měs

Dobrý den, letíme na Mauricius v lednu - 2 dospělí a jedno 3-leté dítě. Letíme s Eurowings. Chci se zeptat, zda můžeme mít vlastní jídlo na palubu do příručního zavazadla a pití. A zda je brán foťák v brašničce jako příruční zavazadlo. Děkuji za odpověď.

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Mirko,

Na každý let si můžeš vzít cokoliv není v rozporu s bezpečnostními předpisy. Takže pití nezapomeň koupit až za bezpečnostní kontrolou. Jen ohleduplnost k ostatním cestujícím – nic aromatického ;) Menší foťák nikdo neřeší, větší je pak brán jako osobní zavazadlo.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu