Mauritius

Letiště Mauricius Sir Seewoosagur Ramgoolam

O letišti

Letiště pojmenované po prvním premiérovi země Siru Seewoosagur Ramgoolamovi je hlavní a téměř jedinou branou na Mauritius. Nachází se ve východní části ostrova necelých 50 km od hlavního města Port Louis a 3 km od přístavního města Mahebourg.

Od roku 2013 má letiště nový architektonicky velmi zajímavý terminál, který do značné míry vyřešil velké kapacitní problémy původní budovy. Letiště je i přesto relativně malé a ztráta orientace tady nehrozí.

Otevírací doba je 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou aml.mru.aero

IATA Kód
MRU
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
02:56 (+3)
Vzdálenost z ČR
8929 km

Letenky

Standardní cena letenek z Česka a okolí se pohybuje mezi 17.500 a 20.000 Kč, poměrně často se objevují různé akční tarify, při nichž můžete cestu z Prahy pořídit celkem od 13.000 Kč. Nejčastěji nabízejí akční letenky Turkish Airlines, British Airways nebo Eurowings.

Doba letu na Mauritius trvá i s přestupem kolem 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Port Louis, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště zajíždí tři autobusové linky. Jízdné obecně je velmi levné. Do 50 km vzdáleného hlavního města zaplatíte maximálně 32 rupií / 21 Kč, do blízkého Mahebourgu pak maximálně 22 rupií / 14,50 Kč. Platí se v přesné hotovosti u řidiče.

Cesta do Port Louis trvá asi 90 minut, do Mahebourgu pak maximálně 15 minut. Autobusy jsou malé, staré a rozhrkané, ale jezdí poměrně přesně a přes den opravdu velice často. Jízda je navíc autentická, neboť dopravu využívají většinou jen místní.

  • Linka 9: jezdí z městečka Curepipe přes letiště do přístavu Mahebourg, kde můžete přestoupit na další linky směřující především na jih a západ ostrova. Autobusy jezdí ve špičce každých 3 až 10 minut, večer pak zhruba jednou za půl hodiny. Provozní doba je od 5:20 do 20:00,
  • Linka 10: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště po jižním pobřeží ostrova do městečka Riviere des Galets. Linka jezdí každých 20 minut od 5:30 do 18:00,
  • Linka 198: z přístavu Mahebourg jezdí přes letiště a centrální část ostrova do hlavního města Port Louis. Autobusy jezdí každých 5 až 20 minut od 5:15 do 18:30.

Jízdní řády všech autobusových linek na ostrově jsou k nalezení na nta.govmu.org.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi na letišti funguje zdarma.

naposledy aktualizováno 12. 04. 2018
Navrhni úpravu

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Marcela Klimešová
před 3 lety

Kolik stojí taxi z letiste do Port Louis?Díky.

Avatar uživatele
Vaclav
před 3 lety

Taxi do 3 osob vč. stojí 33 Euro, 4 a více 50 Euro

Avatar uživatele
Mirka
před 4 lety

Dobrý den, letíme na Mauricius v lednu - 2 dospělí a jedno 3-leté dítě. Letíme s Eurowings. Chci se zeptat, zda můžeme mít vlastní jídlo na palubu do příručního zavazadla a pití. A zda je brán foťák v brašničce jako příruční zavazadlo. Děkuji za odpověď.

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

Ahoj Mirko,

Na každý let si můžeš vzít cokoliv není v rozporu s bezpečnostními předpisy. Takže pití nezapomeň koupit až za bezpečnostní kontrolou. Jen ohleduplnost k ostatním cestujícím – nic aromatického ;) Menší foťák nikdo neřeší, větší je pak brán jako osobní zavazadlo.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí