IATA (ICAO) kód letiště
RUN (FMEE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:25 (+2)
Vzdálenost od Prahy
8876 km

O letišti Saint-Denis Roland Garros

Letiště Rolanda Garrose je hlavní mezinárodní vstupní branou do francouzského zámořského départementu Réunion. Malý, ale moderní terminál je schopen přijímat i největší dopravní letadla, přičemž orientace a proces odbavení jsou tu velmi snadné a rychlé. Při cestě přímými lety z Francie můžeme na Réunion cestovat pouze na občanský průkaz, vzhledem k tomu, že se jedná o integrální součást Schengenského prostoru. 

Terminál se nachází ve vesnici Sainte-Marie a necelých 7 km od hlavního města Saint-Denis. 

Na ostrově leží ještě jedno menší letiště Saint-Pierre (ZSE), ze kterého se létá pouze na Mauritius. 

Letenky

Pokud budete kupovat cestu z Prahy nebo okolních měst na jedné letence, obvykle se nevejdete do 20.000 Kč. Letenky sem jsou velmi drahé. Vyplatí se tak nakupovat separátní letenky z Paříže, kde vládne čilá konkurence hned pěti různých aerolinek (Air France, Corsair, XL Airways, Air Caraibes a French Bee). Posledně jmenovaná low-cost aerolinka bývá nejlevnější, avšak bez odbaveného zavazadla v ceně.

Průměrně stojí zpáteční letenka z Paříže mezi 13 a 15.000 korunami, v akci může spadnout až na 10.500 Kč. Letenky z Prahy do Paříže a zpět seženete okolo 2.500 až 3.500 Kč.

Doba přímého letu z Paříže na Réunion trvá zhruba 11 hodin.

Často žádanými letenkami na Réunion jsou ty z ostrova Mauricius, kam bývají ze střední Evropy mnohem nižší ceny. Vězte však, že zpáteční letenky mezi těmito dvěma ostrovy obvykle neseženete pod 6.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Saint-Denis, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Většina cestovatelů si přímo na letišti půjčí auto tak, aby byla co nejvíce mobilní. Ceny jsou nízké a za týden můžete klidně zaplatit do 5.000 Kč.

Veřejnou dopravu obstarávají autobusové linky tří různých společností. Zastávky jsou přímo před terminálem.

Car Jaune

  • Linka T jede na hlavní autobusové nádraží v centru Saint-Denis (12 minut) a dále až na druhou stranu ostrova do Saint-Pierre i na letiště Pierrefonds (2 hodiny). Jezdí od 5:15 do 17:50 zhruba jednou za dvě hodiny (jízdní řád). Lístek stojí 2 € nehledě na ujetou vzdálenost a platí se u řidiče.
  • Linka ZE jezdí do Saint-Denis a Saint-Benoit, a to pouze třikrát denně v každém směru (jízdní řád). Jízdenka stojí 2 €, platí se u řidiče.

JetCar

  • Expresní linka jedoucí do města Saint-Pierre na druhé straně ostrově. Jezdí jen jednou denně (navazuje na lety Air France), jízdní řád najdete na webu jetcaroi.fr. Cesta zabere hodinu a půl a zaplatíte za ní 20 €.

Citalis

  • Linka 31 jezdí z městečka Sainte-Suzanne přes letiště na předměstí Saint-Denis (konečná Mairie du Chaudron). Využijete ji maximálně při cestě z/do ubytování v blízkosti letiště. Jezdí jednou za 30 minut od 5:00 do 19:00 a lístek u řidiče stojí 1,30 €.

Služby na letišti

Wifi je v terminálu zdarma a bez omezení.

Do malého terminálu se vejde jen pár restaurací a obchodů, žádný z nich nemá otevřeno 24 hodin denně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele