Průvodce letištěm

Letiště Saint-Denis Roland Garros

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Saint-Denis Roland Garros

Letiště Rolanda Garrose je hlavní mezinárodní vstupní branou do francouzského zámořského départementu Réunion. Malý, ale moderní terminál je schopen přijímat i největší dopravní letadla, přičemž orientace a proces odbavení jsou tu velmi snadné a rychlé. Při cestě přímými lety z Francie můžeme na Réunion cestovat pouze na občanský průkaz, vzhledem k tomu, že se jedná o integrální součást Schengenského prostoru.

Terminál se nachází ve vesnici Sainte-Marie a necelých 7 km od hlavního města Saint-Denis.

Na ostrově leží ještě jedno menší letiště Saint-Pierre (ZSE), ze kterého se létá pouze na Mauritius.

8876 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
07:32 (+2 )
aktuální čas

Letenky

Pokud budete kupovat cestu z Prahy nebo okolních měst na jedné letence, obvykle se nevejdete do 20.000 Kč. Letenky sem jsou velmi drahé. Vyplatí se tak nakupovat separátní letenky z Paříže, kde vládne čilá konkurence hned pěti různých aerolinek (Air France, Corsair, XL Airways, Air Caraibes a French Bee). Posledně jmenovaná low-cost aerolinka bývá nejlevnější, avšak bez odbaveného zavazadla v ceně.

Průměrně stojí zpáteční letenka z Paříže mezi 13 a 15.000 korunami, v akci může spadnout až na 10.500 Kč. Letenky z Prahy do Paříže a zpět seženete okolo 2.500 až 3.500 Kč.

Doba přímého letu z Paříže na Réunion trvá zhruba 11 hodin.

Často žádanými letenkami na Réunion jsou ty z ostrova Mauricius, kam bývají ze střední Evropy mnohem nižší ceny. Vězte však, že zpáteční letenky mezi těmito dvěma ostrovy obvykle neseženete pod 6.500 Kč.

Najdi nejlevnější letenky

Doprava z/na letiště

Většina cestovatelů si přímo na letišti půjčí auto tak, aby byla co nejvíce mobilní. Ceny jsou nízké a za týden můžete klidně zaplatit do 5.000 Kč.

Veřejnou dopravu obstarávají autobusové linky tří různých společností. Zastávky jsou přímo před terminálem.

Car Jaune

  • Linka T jede na hlavní autobusové nádraží v centru Saint-Denis (12 minut) a dále až na druhou stranu ostrova do Saint-Pierre i na letiště Pierrefonds (2 hodiny). Jezdí od 5:15 do 17:50 zhruba jednou za dvě hodiny (jízdní řád). Lístek stojí 2 € nehledě na ujetou vzdálenost a platí se u řidiče.
  • Linka ZE jezdí do Saint-Denis a Saint-Benoit, a to pouze třikrát denně v každém směru (jízdní řád). Jízdenka stojí 2 €, platí se u řidiče.

JetCar

  • Expresní linka jedoucí do města Saint-Pierre na druhé straně ostrově. Jezdí jen jednou denně (navazuje na lety Air France), jízdní řád najdete na webu jetcaroi.fr. Cesta zabere hodinu a půl a zaplatíte za ní 20 €.

Citalis

  • Linka 31 jezdí z městečka Sainte-Suzanne přes letiště na předměstí Saint-Denis (konečná Mairie du Chaudron). Využijete ji maximálně při cestě z/do ubytování v blízkosti letiště. Jezdí jednou za 30 minut od 5:00 do 19:00 a lístek u řidiče stojí 1,30 €.

Služby na letišti

Wifi je v terminálu zdarma a bez omezení.

Do malého terminálu se vejde jen pár restaurací a obchodů, žádný z nich nemá otevřeno 24 hodin denně.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)