IATA (ICAO) kód letiště
HAH (FMCH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:20 (+1)
Vzdálenost od Prahy
7414 km

O letišti Moroni Prince Said Ibrahim

Letiště Prince Saida Ibrahima je jediným mezinárodním vstupním bodem na souostroví Komory, najdeme ho cca 25 km severně od hlavního města Moroni. Skládá se z jednoho malého moderního terminálu, který se dá asi nejlépe přirovnat k letišti Leoše Janáčka v Ostravě jak velikostí, tak vybaveností službami.

Po příletu se snažte vystoupit z letadla jako první, i přesto, že na Komory nelétají žádná velká letadla, může se na imigračním oddělení, kde si zakoupíte vízum, vytvořit nepříjemně dlouhá fronta.

Letištní kód „HAH“ vychází ze jména obce, v němž se letiště nachází, tj. Hahaia, někdy též Hahaya.

Letenky

Po zavedení linky Ethiopian Airlines se Komory staly o mnoho dostupnější, současně vede nejpřímější spojení z Vídně přes Addis Abebu za průměrné ceny mezi 25.000 a 30.000 Kč. Akční ceny u Ethiopian z Vídně, případně u Kenya Airways z Paříže či Amsterdamu mohou výjimečně spadnout i pod 15.000 Kč, stává se tak zhruba 1x do roka a někdy ani to ne.

Doba letu z Vídně na Komory i s přestupem činí okolo 15 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Moroni, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Jedinou možností dopravy z/na letiště je taxi. Při cestě z centra čekají taxíky před hlavní poštovní budovou. Cena je závislá na vašich smlouvacích schopnostech, taxikáři si většinou řeknou o 10–12.000 komorských franků, tedy něco mezi 400 a 600 Kč, i když běžná cena na danou vzdálenost odpovídá spíše 1.000 frankům.

Služby na letišti

Jak již bylo zmíněno v úvodu, letiště poskytuje jen základní služby odbavení doplněné o malý bar a duty-free-shop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu