Antigua a Barbuda

Letiště Antigua V. C. Bird

O letišti

Jediné mezinárodní letiště karibského státu Antigua a Barbuda najdete asi 6 km východně od hlavního města St. John’s. Létají sem především linky z okolních ostrovních zemí, z USA a Kanady a také Velké Británie nebo Německa. 

Terminál je malý a především v odpoledních špičkách, kdy odlétají větší letadla do Evropy nebo USA, může být značně přelidněný. 

Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin.

IATA Kód
ANU
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
17:52 (-5)
Vzdálenost z ČR
7568 km

Letenky

Běžné ceny letenek z Evropy na Antiguu a Barbudu se pohybují od 20.000 do 25.000 Kč, v málo obvyklých akcích (cca jednou za dva až tři roky) může cena spadnout i k 15.000 Kč. Nejlevnější alternativu však představuje sezónní linka společnosti Condor z Frankfurtu, kdy se na omezené množství termínů občas objevují ceny i kolem 12.000 Kč. 

Doba přímého letu z Evropy na Antiguu činí asi 12,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky na Antiguu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejbližší autobusovou zastávku najdete na hlavní ulici asi 150 metrů od terminálu. Na západní autobusové nádraží v Saint John’s vás doveze linka číslo 42. Jízdenka stojí 2,25 ECD, autobusy (přesněji řečeno minibusy) jezdí v nepravidelném intervalu 20 –60 minut zhruba od 6:00 do 20:00. 

Taxi do centra města vyjde asi na 20 až 40 ECD.

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná skrz síť „Lime“.

Letištní terminál je kompletně nový, nicméně občerstvovacích a nákupních možností zde mnoho nenajdete, letiště patří k těm menším. 

Ve všední dny od 8:30 do 16:00 je na letišti otevřená pošta.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Petr _3
před 3 lety

K letišti bych ještě dodal, že je tam dost draho. :)

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí