O aerolince Air New Zealand

Největší novozélandské aerolinie sídlí na letišti v Aucklandu a jsou hlavní spojnicí Nového Zélandu se světem. Letadla společnosti poznáme na první pohled díky velmi elegantnímu černo-bílému nátěru „All-blacks livery“ inspirovaném novozélandským ragbyovým mužstvem, ikonou číslo jedna pro všechny obyvatele Nového Zélandu. Kromě nátěru je Air New Zealand známý také svými originálními a často se měnícími bezpečnostními videy.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek

Letenky

Kromě velmi rozsáhlé vnitrostátní sítě (například linka Auckland – Christchurch létá zhruba jednou za 30 minut) je vzhledem ke značné odlehlosti Nového Zélandu hlavním působištěm společnosti oblast Pacifiku. Air New Zealand si však stále drží prestižní linku Auckland – Los Angeles – Londýn. V minulých letech byla navíc v provozu i linka Auckland – Hong Kong – Londýn, celý svět se tak dal obletět pouze na palubě letadel Air New Zealand.

Při rezervaci letenek platí obecné pravidlo, že nejvýhodnější čas ke koupi je asi 2–4 měsíce před odletem.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo se součtem rozměrů nepřesahující 118 cm a hmotností do 7 kg plus jeden malý předmět typu kabelky, fotoaparátu nebo brašny na laptop.

Na všech linkách mají i cestující v nejnižší bookovací třídě nárok na jedno odbavené zavazadlo do 23 kg. U vnitrostátních spojů se nabízí i levnější tarif „Seat“, kde není v ceně odbavené zavazadlo.

Sportovní vybavení do 23 kg si můžete vzít zdarma, pokud nebudete mít další běžné zavazadlo.

Zvířata se přepravují na vnitrostátních linkách za poplatek 75 USD. U mezinárodních spojů je vždy zapotřebí s předstihem informovat aerolinku, zvířata nelze přepravovat jako běžné odbavené zavazadlo a při příletu na Nový Zéland podléhají karanténě.

Odbavení

Odbavit na letišti se můžete bez problému zdarma. Přepážka otevírá 2–3 hodiny a zavírá 40–60 minut před odletem, u krátkých vnitrostátních spojů z menších letišť je obvykle otevřena zhruba hodinu a půl a zavírá 20–30 minut před odletem.

Online check-in provedete 24 hodin před odletem, palubní vstupenku lze vytisknout buď doma, nebo v kiosku na letišti.

Cestujete-li bez zavazadla, rozhodně se vyplatí stáhnout aplikaci (https://www.airnewzealand.co.nz/air-nz-app), která umožní jednoduché mobilní odbavení. Na letišti stačí jen naskenovat QR kód.

Služby během letu

Na dálkových letech dostanete vždy nejméně jedno teplé jídlo zdarma, u vnitrostátních linek pak jen malé občerstvení, extrémně krátké spoje jsou bez palubního servisu.

V letadlech typu Boeing 767, 777 a 787 jsou v každé sedačce umístěny obrazovky umožňující individuální sledování palubní zábavy.

Rezervaci oblíbeného místa v letadle můžete provést online kdykoli zdarma po koupi letenky, u vnitrostátních letů za poplatek 5 USD.

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím,

co se týká zavazadel.. ten předmět typu kabelka se počítá do těch 7 kilo nebo může být 7 kilový příručák + kabelka?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Oficiálně se počítá do limitu 7 kg, ale vážit nebudou :) Hlavní je, aby příručák nějak výrazně nepřekročil rozměry.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, nikde jsem nenašla, jestli můžu mít u Air New Zealand 2 velká zavazadla do 23 kg. Všude nabízejí variantu s jedním velkým zavazadlem. Jde to? Poraďte mi prosim jak to udelat a kolik to stojí??

Dekuji

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Přidání zavazadel a určení jejich ceny provedete zde https://www.airnewzealand.co.nz/...in-baggage

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu