IATA (ICAO) kód letiště
BZR (LFMU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
10:26
Vzdálenost od Prahy
1120 km

O letišti Béziers Cap d'Agde

Tradiční naturalistická dovolenková destinace Cap d'Agde v jihofrancouzském regionu Languedoc má své vlastní menší letiště poblíž sedmdesáti tisícového města Béziers. Malé, ale čisté a moderní letiště je vzdáleno od města 12 km jihovýchodním směrem a zajišťuje komerční lety do několika evropských destinací. Ročně obslouží asi čtvrt milionu cestujících.

Letiště má jeden menší terminál z roku 2007, kdy došlo k prodloužení přistávací dráhy na 2000 metrů.

Letiště je otevřené každý den od 7:30 do 20:00, přespání možné není.

Letenky

Béziers nemá přímé spojení s žádným letištěm v Česku.

Jedinou společností, která na letišti operuje své lety je irský nízkonákladový gigant Ryanair. Ten létá celoročně pouze do tří destinací – Paříže Beauvais, Londýnu Luton a Bruselu Charleroi. Sezónně (od dubna do října) pak provozuje lety do Bristolu, Dusseldorfuu Weeze, Edinburghu, Londýnu Stansted, Manchesteru a Stockholmu Skavsta. Všechny lety jsou provozovány dvakrát až třikrát týdně.

Nejlevnější lety z Prahy a blízkého okolí lze sehnat s přestupem v Bruselu nebo v Londýně. Lety na sebe krásně navazují a přestup tak obvykle netrvá déle než 2 hodiny. Průměrná cena zpáteční letenky se pohybuje okolo 2.500 – 3.000 Kč, v akcích a mimo sezónu se však lze dostat až k hranici 1.000 Kč.

Doprava z/na letiště

Letiště leží v těsné blízkosti tratě TGV, vlaková zastávka tu bohužel není.

Na letišti funguje pouze nepravidelná autobusová doprava, označená jako linka č. 210, kdy spoje navazují přímo na přílety či odlety. Autobusy na letiště přijíždějí vždy 90 minut před odletem každého letadla a odjíždějí 30 minut po přistání. Cena jednosměrné jízdenky je 1,60 EUR. Jízdenky se kupují u řidiče a rezervace není možná.

Autobus z Béziers odjíždí z hlavního vlakového nádraží vždy 2 hodiny a 10 minut před odletem a z autobusového nádraží v centru města přesně 2 hodiny před odletem.

Autobus od pobřeží vyjíždí z letoviska Marseillan Plage 2 hodiny před odletem, na vlakovém nádraží v Agde zastavuje 1 hodinu a 45 minut před odletem a poslední zastávku má v městečku Vias 1 hodinu a 35 minut před odletem.

Taxi do centra Béziers stojí 50 €.

Služby na letišti

WiFi je na letišti v terminálu zdarma a neomezená.

V budově terminálu se nachází bar s restaurací s rychlým občerstvením a to jak ve veřejné části, tak i u odletových bran.

U východu z letiště se nachází bankomat a v terminálu bezplatná váha na zavazadla.

Na letišti jsou mezinárodní půjčovny aut – jejich otevírací doba odpovídá příletům a odletům letadel.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele