IATA (ICAO) kód letiště
MRS (LFML)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:59
Vzdálenost od Prahy
1010 km

O letišti Marseille Provence

Páté největší francouzské letiště je od Marseille vzdáleno asi 27 km a část přistávací dráhy zasahuje na umělém poloostrově do moře. Marseille má širokou škálu přímých letů, především do západní a jižní Evropy, ale i do arabských zemí nebo třeba do Prahy.

Najdete zde dvě letištní budovy. Terminál 1 slouží klasickým aerolinkám, terminál mp2 pak všem nízkonákladovým. Jsou od sebe vzdáleny asi 2 minuty pěší chůze, celkově je letiště spíše starší a poddimenzované, ale odbavovací proces je poměrně efektivní a rychlý.

Otevřeno je 24 hodin.

Letenky

Především díky společnosti Volotea a Ryanair, kteří provozují přímé spoje z Prahy, je standardní cena letenky běžně na úrovni 2.500 Kč, v poměrně častých akcích však můžete narazit i na zpáteční letenky za 270 Kč. Mimo dny, v nichž létá Volotea, se ceny pohybují od 4.000 Kč výš. Do Marseille se levně s Voloteou dostaneme přímými lety z Prahy i Vídně.

Doba letu do Marseille činí 2 hodiny

Inspirujte se akcemi na letenky do Marseille, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Dopravu do Marseille i celé Provence obstarávají přímé autobusy i vlaky zastavující kousek od letiště.

Levnější vlak jezdí nepravidelně jednou za 15 až 75 minut a do centra Marseille vás bude cesta stát 5,20 €. K nádraží Vitrolles vás od terminálu asi za 5 minut doveze letištní autobus zdarma (jezdí cca jednou za 10 minut), cesta vlakem pak trvá 20 minut. Jízdní řády a koupi jízdenek nalezneme na webu SNCF. Lístky lze koupit také v automatu SNCF na autobusové zastávce před terminálem 2 nebo na vlakovém nádraží. Platit lze pouze kartou.

Do centra Marseille je frekventovanější modrý expresní autobus. Zastávku najdete před oběma terminály. Letištní linka jezdí s intervalem 15 až 20 minut od 4:10 do 0:10, cesta do centra zabere asi 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8,30 €, zpáteční pak přijde na 13,40 €. Lístky můžete koupit online (lze jet jakýmkoliv spojem na daný den - lístek je nutno vytisknout), koupit ve stánku na zastávce (platba kartou i hotovostí) nebo přímo u řidiče, pokud na zastávce stánek není nebo je zavřený (platba jen hotovostí).

Přímé autobusy jezdí z letiště i do měst Aix-en-Provence nebo Martigues, frekvence je poměrně častá, déle než 30 minut čekat nebudete. Jízdenky do uvedených měst stojí 4,10 €. 

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici pouze za poplatek. V příletové hale se nachází tři veřejné počítače s internetem, poplatek činí 4,50 € na hodinu.

Úschovna zavazadel je k dispozici u informační přepážky v příletové hale terminálu 1. Otevřeno má od 5:00 do 18:00 za poplatek 15 € / 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím o radu, jak se nejlépe dopravit z letiště k přístavu?

Děkuji

Odpovědět
před 9 měs

Dobrý den, díky za rady. Moc se hodí. Mám dotaz, souvisí to s dopravou, ale ne přímo k letišti.Budu v Marseille 4 dny, vyplatí se tam koupit nějaká časová jízdenka? A je možné ji případně zakoupit na místě?

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, s manželem letíme v říjnu do Marseille, přílet ve 23:15. Máte někdo zkušenost s nočním příletem? Dá se ještě stihnout metro nebo vůbec autobus z letiště do centra? Nebo si máme vzít taxi?

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý dne, stihnete v pohodě. Poslední autobus jede v 00:10.

před rokem

Děkuji za rychlou odpoveď :) Ale je lepší mít hotel poblíž zastávky busu z letiště, že? Četla jsem, že metro jezdí jen do půl jedné v noci..

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Je to tak, MHD jezdí jen do cca půl jedné, určitě by bylo praktičtější mít hotel u letiště...

Do Marseille léta od letošního dubna z Prahy i Ryanair. Jízdenka na vlak stojí 5,20 €, je možno ji zakoupit v automatu SNCF u autobusových zastávek před terminálem 2 nebo přímo na vlakovém nádraží (platba pouze kartou). K nádraží Vitrolles jezdí zdarma letištní autobus ze stanoviště číslo 5 před terminálem 2 každých 12 minut.

Odpovědět
před rokem

Kde se kupují jízdenky na autobus. Přímo u řidiče?

před rokem
Avatar uživatele
David Eiselt

U zastávek je tuším budka s informacemi, kde snad byla i možnost koupě jízdenek. Pokud ne, tak u řidiče.

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Přesně tak, doplnil jsem do textu. Lístky jdou koupit i online (viz odkaz výše) s tím, že lze využít jakýkoliv spoj daný den (nekupuje se na konkrétní čas).

Z letiště jezdí do centra (nádraží Saint Charles) autobus číslo 91, jede cca 25 mimut, cena 8.30 eur, frekvence cca 3x za hodinu.

Odpovědět
před rokem

Půjčovny automobilů jsou přímo u hlavních východů z letiště (100m).

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu