Marseille

Letiště Marseille Provence

O letišti

Páté největší francouzské letiště je od Marseille vzdáleno asi 27 km a část přistávací dráhy zasahuje na umělém poloostrově do moře. Marseille má širokou škálu přímých letů, především do západní a jižní Evropy, ale i do arabských zemí nebo třeba do Prahy.

Najdete zde dvě letištní budovy. Terminál 1 slouží klasickým aerolinkám, terminál mp2 pak všem nízkonákladovým. Jsou od sebe vzdáleny asi 2 minuty pěší chůze, celkově je letiště spíše starší a poddimenzované, ale odbavovací proces je poměrně efektivní a rychlý.

Otevřeno je 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou www.mrsairport.com

IATA Kód
MRS
Aktuální počasí
0.1 °C
Místní čas
08:17
Vzdálenost z ČR
1010 km

Letenky

Především díky společnosti Volotea a Ryanair, kteří provozují přímé spoje z Prahy, je standardní cena letenky běžně na úrovni 2.500 Kč, v poměrně častých akcích však můžete narazit i na zpáteční letenky za 270 Kč. Mimo dny, v nichž létá Volotea, se ceny pohybují od 4.000 Kč výš. Do Marseille se levně s Voloteou dostaneme přímými lety z Prahy i Vídně.

Doba letu do Marseille činí 2 hodiny

Inspirujte se akcemi na letenky do Marseille, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Dopravu do Marseille i celé Provence obstarávají přímé autobusy i vlaky zastavující kousek od letiště.

Levnější vlak jezdí nepravidelně jednou za 15 až 75 minut a do centra Marseille vás bude cesta stát 5,20 €. K nádraží Vitrolles vás od terminálu asi za 5 minut doveze letištní autobus zdarma (jezdí cca jednou za 10 minut), cesta vlakem pak trvá 20 minut. Jízdní řády a koupi jízdenek nalezneme na webu SNCF. Lístky lze koupit také v automatu SNCF na autobusové zastávce před terminálem 2 nebo na vlakovém nádraží. Platit lze pouze kartou.

Do centra Marseille je frekventovanější modrý expresní autobus. Zastávku najdete před oběma terminály. Letištní linka jezdí s intervalem 15 až 20 minut od 4:10 do 0:10, cesta do centra zabere asi 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8,30 €, zpáteční pak přijde na 13,40 €. Lístky můžete koupit online (lze jet jakýmkoliv spojem na daný den - lístek je nutno vytisknout), koupit ve stánku na zastávce (platba kartou i hotovostí) nebo přímo u řidiče, pokud na zastávce stánek není nebo je zavřený (platba jen hotovostí).

Přímé autobusy jezdí z letiště i do měst Aix-en-Provence nebo Martigues, frekvence je poměrně častá, déle než 30 minut čekat nebudete. Jízdenky do uvedených měst stojí 4,10 €. 

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici pouze za poplatek. V příletové hale se nachází tři veřejné počítače s internetem, poplatek činí 4,50 € na hodinu.

Úschovna zavazadel je k dispozici u informační přepážky v příletové hale terminálu 1. Otevřeno má od 5:00 do 18:00 za poplatek 15 € / 24 hodin.

naposledy aktualizováno 01. 06. 2019
Navrhni úpravu

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jansmida
jansmida
před 9 měs

Dobrý večer,

ve čtvrtek 19.5. letíme z Vídně do Porta s přestupem v Marseille. Přílet do Marseille je 20:45. Odlet do Porta 21:35, tzn. máme rezervu 50 minut. Stačí to na přestup nebo je to nereálné? Oba lety jsou Ryanair. Budeme mít jen příruční zavazadlo.

Díky za odpověď.

Avatar uživatele Mia _90
Mia _90
před 11 měs

Ahoj, prosim o radu, snazim sa kupit spiatocne jizdenky z letiska Marseille do centra na strankach https://store.marseille.aeroport.fr/bus.html

ale nikde sa ma nepyta na datum spiatocnej cesty, vybrala som si len datum, kedy pojdeme z letiska do centra. Viete mi niekto poradit, prosim?

Martin Vícha
před rokem

Tak letištní autobus 91 už stojí 10eur v jednom směru a 16 eur zpáteční jízdenka.

Avatar uživatele Ondřej _3
Ondřej _3
před 2 lety

někdo nějaké zkušenosti, dle booking hotely fungují a nabízejí ubytování.

Martin Vícha
před 2 lety

Nevíte někdo, jak to teď na letišti vypadá? Pujde tam přečkat pár hodin od příletu (cca půlnoc) do prvního odjezdu busu do města, nebo mě od tama vyhodí?

Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd
před 2 lety

Blbá destinace. V noci zákaz vycházení, hotely uzavřené, zákaz pohybu mezi regiony.

Co s vámi udělají bude zajímavá zkouška systému :-))

Martin Vícha
před 2 lety

V noci tam nebudu, mám tam cca 20 hodin, tak mi ten zakaz vycházení nevadí. No, snad mě nevyhodí před letiště, když mají tn zákaz. :-)

Avatar uživatele
Olina
před 3 lety

Prosím o radu, jak se nejlépe dopravit z letiště k přístavu?

Děkuji

Avatar uživatele
Helena
před 3 lety

Dobrý den, díky za rady. Moc se hodí. Mám dotaz, souvisí to s dopravou, ale ne přímo k letišti.Budu v Marseille 4 dny, vyplatí se tam koupit nějaká časová jízdenka? A je možné ji případně zakoupit na místě?

Avatar uživatele
Kamila
před 3 lety

Dobrý den, s manželem letíme v říjnu do Marseille, přílet ve 23:15. Máte někdo zkušenost s nočním příletem? Dá se ještě stihnout metro nebo vůbec autobus z letiště do centra? Nebo si máme vzít taxi?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 3 lety

Dobrý dne, stihnete v pohodě. Poslední autobus jede v 00:10.

Avatar uživatele
Kamila
před 3 lety

Děkuji za rychlou odpoveď :) Ale je lepší mít hotel poblíž zastávky busu z letiště, že? Četla jsem, že metro jezdí jen do půl jedné v noci..

Kryštof Hájek
před 3 lety

Je to tak, MHD jezdí jen do cca půl jedné, určitě by bylo praktičtější mít hotel u letiště...

Avatar uživatele
Daniel Nárovec
před 4 lety

Do Marseille léta od letošního dubna z Prahy i Ryanair. Jízdenka na vlak stojí 5,20 €, je možno ji zakoupit v automatu SNCF u autobusových zastávek před terminálem 2 nebo přímo na vlakovém nádraží (platba pouze kartou). K nádraží Vitrolles jezdí zdarma letištní autobus ze stanoviště číslo 5 před terminálem 2 každých 12 minut.

Avatar uživatele
Svatopluk Mašek
před 4 lety

Kde se kupují jízdenky na autobus. Přímo u řidiče?

Avatar uživatele
David Eiselt
před 4 lety

U zastávek je tuším budka s informacemi, kde snad byla i možnost koupě jízdenek. Pokud ne, tak u řidiče.

Kryštof Hájek
před 4 lety

Přesně tak, doplnil jsem do textu. Lístky jdou koupit i online (viz odkaz výše) s tím, že lze využít jakýkoliv spoj daný den (nekupuje se na konkrétní čas).

Avatar uživatele
Kuba
před 4 lety

Z letiště jezdí do centra (nádraží Saint Charles) autobus číslo 91, jede cca 25 mimut, cena 8.30 eur, frekvence cca 3x za hodinu.

Avatar uživatele
Tomáš
před 5 lety

Půjčovny automobilů jsou přímo u hlavních východů z letiště (100m).

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí