IATA (ICAO) kód letiště
MRS (LFML)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:43
Vzdálenost od Prahy
1010 km

O letišti Marseille Provence

Páté největší francouzské letiště je od Marseille vzdáleno asi 27 km a část přistávací dráhy zasahuje na umělém poloostrově do moře. Marseille má širokou škálu přímých letů, především do západní a jižní Evropy, ale i do arabských zemí nebo třeba do Prahy.

Najdete zde dvě letištní budovy. Terminál 1 slouží klasickým aerolinkám, terminál mp2 pak všem nízkonákladovým. Jsou od sebe vzdáleny asi 2 minuty pěší chůze, celkově je letiště spíše starší a poddimenzované, ale odbavovací proces je poměrně efektivní a rychlý.

Otevřeno je 24 hodin.

Letenky

Především díky společnosti Volotea a Ryanair, kteří provozují přímé spoje z Prahy, je standardní cena letenky běžně na úrovni 2.500 Kč, v poměrně častých akcích však můžete narazit i na zpáteční letenky za 270 Kč. Mimo dny, v nichž létá Volotea, se ceny pohybují od 4.000 Kč výš. Do Marseille se levně s Voloteou dostaneme přímými lety z Prahy i Vídně.

Doba letu do Marseille činí 2 hodiny

Inspirujte se akcemi na letenky do Marseille, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Dopravu do Marseille i celé Provence obstarávají přímé autobusy i vlaky zastavující kousek od letiště.

Levnější vlak jezdí nepravidelně jednou za 15 až 75 minut a do centra Marseille vás bude cesta stát 5,20 €. K nádraží Vitrolles vás od terminálu asi za 5 minut doveze letištní autobus zdarma (jezdí cca jednou za 10 minut), cesta vlakem pak trvá 20 minut. Jízdní řády a koupi jízdenek nalezneme na webu SNCF. Lístky lze koupit také v automatu SNCF na autobusové zastávce před terminálem 2 nebo na vlakovém nádraží. Platit lze pouze kartou.

Do centra Marseille je frekventovanější modrý expresní autobus. Zastávku najdete před oběma terminály. Letištní linka jezdí s intervalem 15 až 20 minut od 4:10 do 0:10, cesta do centra zabere asi 40 minut a za jednosměrnou jízdenku zaplatíte 8,30 €, zpáteční pak přijde na 13,40 €. Lístky můžete koupit online (lze jet jakýmkoliv spojem na daný den - lístek je nutno vytisknout), koupit ve stánku na zastávce (platba kartou i hotovostí) nebo přímo u řidiče, pokud na zastávce stánek není nebo je zavřený (platba jen hotovostí).

Přímé autobusy jezdí z letiště i do měst Aix-en-Provence nebo Martigues, frekvence je poměrně častá, déle než 30 minut čekat nebudete. Jízdenky do uvedených měst stojí 4,10 €. 

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici pouze za poplatek. V příletové hale se nachází tři veřejné počítače s internetem, poplatek činí 4,50 € na hodinu.

Úschovna zavazadel je k dispozici u informační přepážky v příletové hale terminálu 1. Otevřeno má od 5:00 do 18:00 za poplatek 15 € / 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

19 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele jansmida
jansmida

Dobrý večer,

ve čtvrtek 19.5. letíme z Vídně do Porta s přestupem v Marseille. Přílet do Marseille je 20:45. Odlet do Porta 21:35, tzn. máme rezervu 50 minut. Stačí to na přestup nebo je to nereálné? Oba lety jsou Ryanair. Budeme mít jen příruční zavazadlo.

Díky za odpověď.

Odpovědět
před 23 dny
Avatar uživatele Mia _90
Mia _90

Ahoj, prosim o radu, snazim sa kupit spiatocne jizdenky z letiska Marseille do centra na strankach https://store.marseille.aeroport.fr/bus.html

ale nikde sa ma nepyta na datum spiatocnej cesty, vybrala som si len datum, kedy pojdeme z letiska do centra. Viete mi niekto poradit, prosim?

Odpovědět
před měs
Martin Vícha

Tak letištní autobus 91 už stojí 10eur v jednom směru a 16 eur zpáteční jízdenka.

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele Ondřej _3
Ondřej _3

někdo nějaké zkušenosti, dle booking hotely fungují a nabízejí ubytování.

Odpovědět
před rokem
Martin Vícha

Nevíte někdo, jak to teď na letišti vypadá? Pujde tam přečkat pár hodin od příletu (cca půlnoc) do prvního odjezdu busu do města, nebo mě od tama vyhodí?

před rokem
Avatar uživatele Ahmad Masúd
Ahmad Masúd

Blbá destinace. V noci zákaz vycházení, hotely uzavřené, zákaz pohybu mezi regiony.

Co s vámi udělají bude zajímavá zkouška systému :-))

před rokem
Martin Vícha

V noci tam nebudu, mám tam cca 20 hodin, tak mi ten zakaz vycházení nevadí. No, snad mě nevyhodí před letiště, když mají tn zákaz. :-)

Prosím o radu, jak se nejlépe dopravit z letiště k přístavu?

Děkuji

Odpovědět
před 2 lety

Dobrý den, díky za rady. Moc se hodí. Mám dotaz, souvisí to s dopravou, ale ne přímo k letišti.Budu v Marseille 4 dny, vyplatí se tam koupit nějaká časová jízdenka? A je možné ji případně zakoupit na místě?

Odpovědět
před 3 lety

Dobrý den, s manželem letíme v říjnu do Marseille, přílet ve 23:15. Máte někdo zkušenost s nočním příletem? Dá se ještě stihnout metro nebo vůbec autobus z letiště do centra? Nebo si máme vzít taxi?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý dne, stihnete v pohodě. Poslední autobus jede v 00:10.

před 3 lety

Děkuji za rychlou odpoveď :) Ale je lepší mít hotel poblíž zastávky busu z letiště, že? Četla jsem, že metro jezdí jen do půl jedné v noci..

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Je to tak, MHD jezdí jen do cca půl jedné, určitě by bylo praktičtější mít hotel u letiště...

Přidat odpověď
před 3 lety

Do Marseille léta od letošního dubna z Prahy i Ryanair. Jízdenka na vlak stojí 5,20 €, je možno ji zakoupit v automatu SNCF u autobusových zastávek před terminálem 2 nebo přímo na vlakovém nádraží (platba pouze kartou). K nádraží Vitrolles jezdí zdarma letištní autobus ze stanoviště číslo 5 před terminálem 2 každých 12 minut.

Odpovědět
před 3 lety

Kde se kupují jízdenky na autobus. Přímo u řidiče?

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

U zastávek je tuším budka s informacemi, kde snad byla i možnost koupě jízdenek. Pokud ne, tak u řidiče.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Přesně tak, doplnil jsem do textu. Lístky jdou koupit i online (viz odkaz výše) s tím, že lze využít jakýkoliv spoj daný den (nekupuje se na konkrétní čas).

Přidat odpověď
před 3 lety

Z letiště jezdí do centra (nádraží Saint Charles) autobus číslo 91, jede cca 25 mimut, cena 8.30 eur, frekvence cca 3x za hodinu.

Odpovědět
před 3 lety

Půjčovny automobilů jsou přímo u hlavních východů z letiště (100m).

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu