Letiště Toulouse Blagnac

Toulouse Blagnac Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

TLS (IATA)
LFBO (ICAO)
Francie

Letiště Toulouse–Blagnac naleznete 6 kilometrů severozápadně od centra Toulouse. Základnu zde mají letecké společnosti easyJet a Volotea. Civilnímu provozu slouží jen menší část letiště, mnohem větší areál zabírá největší výrobce dopravních letadel na světě Airbus, který zde má svoje hlavní sídlo.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

 


Letenky

Letenky do Toulouse zakoupíte s aerolinií Volotea, která provozuje přímé spojení z Prahy dvakrát týdně. Zpáteční letenky se běžně pohybují okolo 3.000 Kč.

Doba letu do Toulouse trvá 90 minut.

Akční zpáteční letenky do Toulouse lze několikrát do roka sehnat i za 55 Kč!

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Nejrychleji se z letiště do Toulouse dostanete pomocí autobusu Airport Shuttle. Jezdí každý den od 5:00 do 0:00 (z centra na letiště do 21 hod.) každých 20 minut. Staví na zastávkách v Jeanne d’Arc (přestup na metro B), Jean Jaurés (metro A) a vlakové nádraží Gare Matabiau. Jízda trvá 20 minut a stojí 8 €.

Nejlevněji se pak do Toulouse, konkrétně jižní části centra, dopravíte tramvajovou linkou číslo 2, která jezdí také od 5 do 0:00. Křižuje metro A ve stanici Arénes a metro B v Palais de Justice. Jednorázová jízdenka stojí 1,60 € a celodenní 5,50 €. Cesta trvá 32 minut.

V nočních hodinách je nutné využít taxi, případně levnější variantu v podobě aplikace UBER, kdy jízda do centra stojí 17 € za auto.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wifi je bezplatné prostřednictvím sítě WIFI-AIRPORT.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Francie? Nastav si hlídače