IATA (ICAO) kód letiště
TLS (LFBO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:35
Vzdálenost od Prahy
1213 km

O letišti Toulouse Blagnac

Letiště Toulouse–Blagnac naleznete 6 kilometrů severozápadně od centra Toulouse. Základnu zde mají letecké společnosti easyJet a Volotea. Civilnímu provozu slouží jen menší část letiště, mnohem větší areál zabírá největší výrobce dopravních letadel na světě Airbus, který zde má svoje hlavní sídlo.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Letenky do Toulouse zakoupíte s aerolinií Volotea, která provozuje přímé spojení z Prahy dvakrát týdně. Zpáteční letenky se běžně pohybují okolo 3.000 Kč.

Doba letu do Toulouse trvá 90 minut.

Akční zpáteční letenky do Toulouse lze několikrát do roka sehnat i za 55 Kč! 

Inspirujte se akcemi na letenky do Tolouse, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se z letiště do Toulouse dostanete pomocí autobusu Airport Shuttle. Jezdí každý den od 5:00 do 0:00 (z centra na letiště do 21 hod.) každých 20 minut. Staví na zastávkách v Jeanne d’Arc (přestup na metro B), Jean Jaurés (metro A) a vlakové nádraží Gare Matabiau. Jízda trvá 20 minut a stojí 8 EUR.

Nejlevněji se pak do Toulouse, konkrétně jižní části centra, dopravíte tramvajovou linkou číslo 2, která jezdí také od 5 do 0:00. Křižuje metro A ve stanici Arénes a metro B v Palais de Justice. Jednorázová jízdenka stojí 1,70 EUR a celodenní 6,10 EUR. Cesta trvá 32 minut.

V nočních hodinách je nutné využít taxi, případně levnější variantu v podobě aplikace UBER, kdy jízda do centra stojí 17 € za auto.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi je bezplatné prostřednictvím sítě WIFI-AIRPORT.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím,

nevíte někdo, jak dlouho trvá cesta z letiště v Toulouse? Respektive mi jde o to, jestli zvládnu cestu od letadla přes vyzvednutí zavazadla, před terminál na autobusovou zastávku za 40 minut? Jde mi o zarezervování jízdenek.

moc děkuji.

před 2 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

S tím zavazadlem je to vždycky ošemetné, ale pokud půjde vše jak má, tak je 40 minut naprosto dostačující čas.

Přidat odpověď
před 2 lety

Zdravím, letím z Toulouse brzy ráno a potřebovala bych někde přespat. Máte nějaké tipy na levné hotely v okolí letiště nebo lze noc přečkat přímo na letišti?

Děkuji za odpověď

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak
  • Přidal se před 3 lety
  • Napsal 710 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-06-05T23:51:27+02:00)

Ahoj, zkus Premiere Classe Toulouse Oest - Blagnac Aeroport :) ten je cheap, jeste levnejsi je klasicka F1

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
  • Přidal se před 5 lety
  • Napsal 4243 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2019-06-05T23:53:18+02:00)

Ahoj Alžběto, nejlevnější je francouzská low-cost klasika v podobě Premiere Classe - nejzákladnější pokoj s vlastní minisprchou a toaletou, běžně okolo tisícovky na noc. Od terminálu to je tak 500-750 metrů, ale dá se tam dojít normálně po chodníku, žádné přebíhání dálnic, apod. V tom jsem spal já a bylo to na jednu noc naprosto ok.

Pak je kousek od letiště (cca 150 metrů) slušný hotel Aerel s cenami kolem 1500 Kč. Dá se přečkat i v terminálu, ale pohodlné to není.

EDIT: Marek koukám rychlejší :D

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Ivan

Chceme se před večerním odletem z Toulouse podívat do leteckého muzea. Na letišti zřejmě úschovna zavazadel není. Nevíte, jestli je v muzeu u vstupu nějaká možnost si odložit zavazdla tam?

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ano, v muzeu jsou skříňky na zavazadla, matně si pamatuju, že i zdarma. Ono je muzeum z letiště stejně pěkně daleko, takže by nemělo smysl nejdřív na letiště, pak do muzea a pak zas na letiště.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu