IATA (ICAO) kód letiště
GRO (LEGE)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
05:59
Vzdálenost od Prahy
1270 km

O letišti Girona Costa Brava

Letiště Girona se nachází velmi blízko oblíbeného pobřeží Costa Brava, stejně jako poblíž Pyrenejí. Občas bývá využíváno i jako alternativní letiště pro 92 kilometrů vzdálenou Barcelonu.

Valnou většinu provozu zde obstarávají nízkonákladové a charterové aerolinky v čele s Ryanairem, čemuž také odpovídá velikost a zázemí terminálu.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Přímé linky z Girony do Bratislavy a Krakowa provozuje společnost Ryanair, ceny oscilují mezi 1.000 a 1.500 Kč. V letní sezoně sem míří i omezený počet charterových letů z Prahy.

Doba letu z Bratislavy do Girony je asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Girony, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Costa Brava

Na pobřeží Costa Brava (Lloret de Mar) využijete autobusovou linku 86 s cenou 5 EUR za jízdenku (jízdní řád), popřípadě společnost Safra za 10 EUR (jízdní řád). Autobusy jezdí zhruba jednou za 2 hodiny od 9:00 do 21:10 ve směru z letiště, od 4:30 do 19:00 pak ve směru na letiště (jízdní řád).

Využít můžete i autobusy Terravision jedoucí po trase Lloret de Mar, Blanes, Malgrat de Mar, Santa Susanna, Pineda de Mar a Calella. Jízdenka stojí 10 €.

Barcelona

Do hlavního města regionu Barcelony využijeme společnost Sagalés a linky 602 (jezdí až na hlavní barcelonské letiště, pouze 2x denně) a 604 (Estacio Nord). Autobusy jezdí každých 30 až 90 minut od 8:45 do 22:30 ve směru z letiště, opačně pak od 3:30 do 23:00. Cesta trvá asi 80 minut a jízdenka stojí 16 EUR, výhodnější je však koupě zpáteční za 25 EUR, lístky kupujte online, na místě nemusí být volné sedačky.

Budete-li jízdenky kupovat až na místě, prodávají se v budce na nástupišti, nikoliv až u řidiče.

Girona

Do blízkého města Girona (na centrální autobusové nádraží, které je v těsné blízkosti vlakového), podle něhož je letiště pojmenované, jezdí linky 601 a 607. Celkový interval je 40–60 minut, cesta trvá 20 minut a stojí 2,75 €. Spojení jezdí od 5:30 do 0:30. Přesné časy vyhledáte na webu sagales.com.

Služby na letišti

Jako na každém španělském letišti, i v Gironě je wifi zdarma a bez časového omezení.

Žádná restaurace ani obchod nemá otevřeno nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosim Ta, akym sposobom by som sa vedel dostat v Girone z letiska na zeleznicnu stanicu? Dakujem

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, viz výše spojení do Girony. Konečná linek 601 a 607 je přímo u vlakového nádraží.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, potřebovala bych se dostat v srpnu z Lloret de Mar do Girony na letiště, letí to v 6:35, ale žádný autobus jsem takhle brzy nenašla, až od 8-9:00. Poradíte mi prosím. Děkuji :)

před 3 lety
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Ísť taxíkom, alebo ísť deň predtým a prespať v hoteli pri letisku. Iné sa vymyslieť nedá.

před 3 lety

Jede z Lloret autobus 605 ve 4:45, na letišti Girona je v 5:20

Přidat odpověď
před 3 lety

Môžem vás poprosiť.Ja mám ísť z letiska z Girony do Barcelony a neviem ako sa tam mám dostať a či kupovať lístok v autobuse alebo ako? Prosím vás poraďte mi.Ďakujem

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, dopravu do Barcelony viz výše, včetně odkazu ke koupi online. Určitě je lepší koupit dopředu, jelikož na místě často nebývají lístky na poslední chvíli dostupné.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den,

nevíte, zda je nutné rezervovat si místo v autobusu z letiště Girona do Barcelony? Tuto trasu obsluhuje linka 602 a nabízí online rezervace, ale můj let přistane 20 minut před odjezdem autobusu a tři hodiny před odjezdem druhého - ráda bych stihla dřívější, ale nechci si ho kupovat dopředu, když to možná nestihnu.

Je počet míst omezen? Máte s tím někdo zkušenosti?

Díky :)

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu