IATA (ICAO) kód letiště
CCF (LFMK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:34
Vzdálenost od Prahy
1188 km

O letišti Carcassonne

Malé letišťátko sloužící k obsluze slavného historického města Carcassonne na jihu Francie najdeme zhruba 4 km od centra. Odbavuje takřka výhradně lety společnosti Ryanair do západní Evropy, příležitostně pak charterové spoje do severní Afriky.

Terminál je malý, čistý a moderní, velikostí zhruba odpovídající menším regionálním letištím v Brně či Ostravě. Jeho otevírací doba se řídí aktuálním letovým řádem.

Letenky

Do Caracassonne se dostaneme pouze se společností Ryanair, pro české a slovenské cestovatele může být atraktivní spojení dvou letenek přes letiště Charleroi, kde na sebe lety z/do Prahy v některé dny zhruba navazují.

Nejnižší cena za kombinaci zpátečních letenek do Carcassonne se obvykle dá sehnat okolo 1.500 Kč během zimy, standard je však kolem 2.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Carcassonne, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště provozuje kyvadlovou autobusovou linku „Navette Aeroport“, která spojí terminál s centrem města nebo nádražím. Ve směru z letiště odjede autobus vždy 30 minut po příletu, ve směru na letiště je stanoven pevný jízdní řád tak, aby umožnil včasný příjezd na letiště před odletem.

Jízdenka stojí 5 € a cesta zabere asi 25 minut.

Služby na letišti

Wifi běží zdarma a bez časového omezení.

Všechny obchody a restaurace na letišti otevírají v 6:00 a zavírají v 18:00.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu