Letiště Carcassonne

Carcassonne Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CCF (IATA)
LFMK (ICAO)
Francie

Malé letišťátko sloužící k obsluze slavného historického města Carcassonne na jihu Francie najdeme zhruba 4 km od centra. Odbavuje takřka výhradně lety společnosti Ryanair do západní Evropy, příležitostně pak charterové spoje do severní Afriky.

Terminál je malý, čistý a moderní, velikostí zhruba odpovídající menším regionálním letištím v Brně či Ostravě. Jeho otevírací doba se řídí aktuálním letovým řádem.

 


Letenky

Do Caracassonne se dostaneme pouze se společností Ryanair, pro české a slovenské cestovatele může být atraktivní spojení dvou letenek přes letiště Charleroi, kde na sebe lety z/do Prahy v některé dny zhruba navazují.

Nejnižší cena za kombinaci zpátečních letenek do Carcassonne se obvykle dá sehnat okolo 1.500 Kč během zimy, standard je však kolem 2.500 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Letiště provozuje kyvadlovou autobusovou linku „Navette Aeroport“, která spojí terminál s centrem města nebo nádražím. Ve směru z letiště odjede autobus vždy 30 minut po příletu, ve směru na letiště je stanoven pevný jízdní řád tak, aby umožnil včasný příjezd na letiště před odletem.

Jízdenka stojí 5 € a cesta zabere asi 25 minut.


Služby na letišti

Wifi běží zdarma a bez časového omezení.

Všechny obchody a restaurace na letišti otevírají v 6:00 a zavírají v 18:00.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Francie? Nastav si hlídače