Letiště Brest Bretagne

Brest Bretagne Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

BES (IATA)
LFRB (ICAO)
Francie

Na největší bretaňské letiště můžete narazit ve vesničce Guipavas poblíž nejzápadněji položeného velkého francouzského města Brestu. I přesto, že letiště slouží jako hlavní spojnice odlehlé Bretaně se světem, obsluhuje ve valné většině pouze vnitrostátní linky po Francii.

Terminál je moderní, relativně malý, ale prostorný, odbavovací proces rychlý a bez obtíží. Letiště se zavře hodinu po posledním letu, otevírá ve 4:45.

 


Letenky

Z Prahy či Vídně se dá do Brestu dostat jedině s Air France s přestupem v Paříži, ceny jsou však nepřátelské a zřídkakdy klesnou pod 8.000 Kč. Výhodnější může být cestu rozdělit, z Prahy doletět do Paříže a následně na jinou letenku do Brestu, dostat se můžete i na polovinu ceny.

Nízkonákladové aerolinky prozatím Brest spíše opomíjejí, s výjimkou vnitrostátních letů společnosti Volotea.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Z letiště do centra Brestu se dostanete kombinací autobusu číslo 40 (označovaného také jako „Navette Aéroport“) na konečnou Porte de Guipavas, odkud vás do celého Brestu rozveze páteřní tramvajová linka „A“. Jízdenku za 1,60 € platnou na 60 minut (přestupní) si koupíte u řidiče, resp. v automatu na tramvajové zastávce při cestě z centra na letiště.

Celkově pojedete maximálně 40 minut, jízdní řád autobusu zhruba kopíruje nejdůležitější přílety a odlety. Seznam jízdních řádů.


Služby na letišti

Wifi je dostupná bez poplatku prostřednictvím sítě „Ccibrest“.

Navzdory poměrně malé velikosti je letiště velmi slušně vybavené restauracemi i obchody, a to jak ve veřejné, tak v tranzitní zóně.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Francie? Nastav si hlídače