IATA (ICAO) kód letiště
DNR (LFRD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:47
Vzdálenost od Prahy
1193 km

O letišti Saint-Malo Dinard Pleurtuit

Malé letiště Dinard najdeme na východě bretaňského poloostrova takřka přesně na pomezí oblastí Bretaně a Normandie. Jeho polohu vymezují směrovky se vzdálenostmi 6 km do města Dinard, 13 km do Saint Malo a 80 km od Rennes. Letiště pak leží v katastru obce Pleurtuit. Letiště patří k nejmenším ve Francii jen se dvěma celoročními linkami: do Londýna a na ostrov Guernsey. Historický terminál ze 70. let zatím neprošel výraznější obměnou.

Letenky

Na letiště se relativně snadno dostaneme kombinací letenek Ryanairu z Prahy na Stansted a ze Stanstedu přímo do Dinardu. Obvyklá cena se pohybuje kolem 3.000 Kč, v akcích pak může spadnout i o polovinu. V nejbližším okolí není žádné jiné letiště dostupné přímými lety z Prahy, proto je uvedená kombinace poměrně dobrou a levnou variantou, jak se na úpatí Bretaňského poloostrova dostat. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Dinardu a Saint Mala, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu aktuálně bohužel nezajíždí žádná MHD. Nejlepší možností je tak půjčení auta přímo na letišti, ostatně k toulkám bretaňským venkovem se auto jistě bude hodit. Taxi do centra Dinardu, odkud už jezdí autobusy po okolí, vyjde zhruba na 12 až 15 €.

Nejbližší zastávka MHD je v 3 km vesnici Pleurtuit, kudy projíždí linka číslo 7 z Dinardu (2,70 €) do Rennes (6,90 €). Jízdní řád najdete na webu autobusového dopravce, spoje jezdí nepravidelně (cca 10x denně).

Služby na letišti

Wifi je v areálu letiště zdarma a neomezená.

Uvnitř terminálu najdete jednu malou kavárnu a poštovní schránku pro ty, kteří zapomněli poslat pohled.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu