Letiště Saint-Malo Dinard Pleurtuit

Saint-Malo Dinard Pleurtuit Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DNR (IATA)
LFRD (ICAO)
Francie

Malé letiště Dinard najdeme na východě bretaňského poloostrova takřka přesně na pomezí oblastí Bretaně a Normandie. Jeho polohu vymezují směrovky se vzdálenostmi 6 km do města Dinard, 13 km do Saint Malo a 80 km od Rennes. Letiště pak leží v katastru obce Pleurtuit. Letiště patří k nejmenším ve Francii jen se dvěma celoročními linkami: do Londýna a na ostrov Guernsey. Historický terminál ze 70. let zatím neprošel výraznější obměnou.

 


Letenky

Na letiště se relativně snadno dostaneme kombinací letenek Ryanairu z Prahy na Stansted a ze Stanstedu přímo do Dinardu. Obvyklá cena se pohybuje kolem 3.000 Kč, v akcích pak může spadnout i o polovinu. V nejbližším okolí není žádné jiné letiště dostupné přímými lety z Prahy, proto je uvedená kombinace poměrně dobrou a levnou variantou, jak se na úpatí Bretaňského poloostrova dostat.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu aktuálně bohužel nezajíždí žádná MHD. Nejlepší možností je tak půjčení auta přímo na letišti, ostatně k toulkám bretaňským venkovem se auto jistě bude hodit. Taxi do centra Dinardu, odkud už jezdí autobusy po okolí, vyjde zhruba na 12 až 15 €.

Nejbližší zastávka MHD je v 3 km vesnici Pleurtuit, kudy projíždí linka číslo 7 z Dinardu (2,70 €) do Rennes (6,90 €). Jízdní řád najdete na webu autobusového dopravce, spoje jezdí nepravidelně (cca 10x denně).


Služby na letišti

Wifi je v areálu letiště zdarma a neomezená.

Uvnitř terminálu najdete jednu malou kavárnu a poštovní schránku pro ty, kteří zapomněli poslat pohled.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Francie? Nastav si hlídače