IATA (ICAO) kód letiště
NTE (LFRS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:39
Vzdálenost od Prahy
1208 km
Obvyklá cena letenky
3 000 Kč

O letišti Nantes Atlantique

Letiště Nantes je největší v celé západní Francii a nachází se asi 8 km od centra města. Provoz je relativně hustý s přímými lety do zhruba 60 destinací včetně Prahy. Terminál je poměrně malý a stísněný, špatně se v něm orientuje a ve špičkách si můžete postát ve frontě na bezpečnostní kontrolu i 20 minut.

Terminál je otevřen 24 hodin.

Letenky

Z Prahy se běžná cena letenky díky společnosti Volotea pohybuje mezi 1.600 a 2.500 Kč, v častých akcích narazíte i na zpáteční letenky za 270 Kč. Nově létá Volotea do Nantes i z Vídně.

Doba letu do Nantes činí asi 135 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Nantes, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra Nantes k vlakové stanici Gare SNCF – Accès Sud jezdí autobusová linka „la Navette Aéroport“, která je nejrychlejším spojením města a letiště. Autobusy jezdí od 5:30 do 23:00 každých 20 minut, cesta do centra trvá 18 minut a za jízdenku zaplatíte 8,50 EUR. Jízdenku koupíte u řidiče nebo v trafice Relay.

Naopak levnější je kombinovaná varianta při využití autobusové linky číslo 38 z letiště na konečnou zastávku "Neustrie", odkud do centra dojedete tramvají číslo 3. V automatu na zastávce si koupíte jízdenku za 1,70 EUR, která platí 1 hodinu a je přestupní. Celá cesta se protáhne na 25 minut. U tohoto způsobu jízdy je možné využít i celodenní jízdenku za 5,40 EUR, tu však na letišti neseženete, možné využít pouze při cestě z centra na letiště.

Upozornění! Dne 1. května MHD v Nantes nefunguje, a to ani v omezeném rozsahu.

Služby na letišti

Wi-fi využijete zdarma a bez časového omezení, připojte se k síti "Vinci Airports".

Budete-li chtít na letišti posvačit, učiňte tak ještě ve veřejné části, v té tranzitní příliš občerstvovacích možností nenajdete.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Dan _S

Aktuálně: z letiště do centra jezdí linka 38 a ne 48, poté tramvaj 3. Rychlobus na letiště jezdí o víkendech co 30 minut a je zahrnut v Nantes pass. O víkendech je v Nantes MHD zdarma (mimo rychlobusu) . Letiště v Nantes se aktuálně opravuje a je stísněné o to víc.

Odpovědět
před 26 dny
Avatar uživatele Aleš _2
Aleš _2

Ahoj, aktuální info – MHD lístek na 1h lze koupit v automatu již na letišti a cena činí 1,70€. Stejná cena je i v automatech po celém Nantes.

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 26 dny
Navrhni úpravu