Průvodce letištěm

Letiště Nantes Atlantique

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Nantes Atlantique

Letiště Nantes je největší v celé západní Francii a nachází se asi 8 km od centra města. Provoz je relativně hustý s přímými lety do zhruba 60 destinací včetně Prahy. Terminál je poměrně malý a stísněný, špatně se v něm orientuje a ve špičkách si můžete postát ve frontě na bezpečnostní kontrolu i 20 minut.

Terminál je otevřen 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
1208 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
02:41
aktuální čas

Letenky

Z Prahy se běžná cena letenky díky společnosti Volotea pohybuje mezi 1.600 a 2.500 Kč, v častých akcích narazíte i na zpáteční letenky za 270 Kč. Nově létá Volotea do Nantes i z Vídně.

Doba letu do Nantes činí asi 135 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Nantes, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra Nantes k vlakové stanici Gare SNCF – Accès Sud jezdí autobusová linka „la Navette Aéroport“, která je nejrychlejším spojením města a letiště. Autobusy jezdí od 5:30 do 23:00 každých 20 minut, cesta do centra trvá 18 minut a za jízdenku zaplatíte 8,50 €. Jízdenku koupíte u řidiče nebo v trafice Relay.

Naopak levnější je kombinovaná varianta při využití autobusové linky číslo 48 z letiště na konečnou zastávku "Neustrie", odkud do centra dojedete tramvají číslo 3. U řidiče nebo v automatu na zastávce si koupíte jízdenku za 2 €, která platí jednu hodinu a je přestupní (při cestě z centra si kupte jízdenku v automatu na tramvajové zastávce za 1,60 €). Celá cesta se protáhne na 25 minut. U tohoto způsobu jízdy je možné využít i celodenní jízdenku za 5,40 €, tu však na letišti neseženete, možné využít pouze při cestě z centra na letiště.

Upozornění! Dne 1. května MHD v Nantes nefunguje, a to ani v omezeném rozsahu.

Služby na letišti

Wi-fi využijete zdarma a bez časového omezení, připojte se k síti "Vinci Airports".

Budete-li chtít na letišti posvačit, učiňte tak ještě ve veřejné části, v té tranzitní příliš občerstvovacích možností nenajdete.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 10 měs
Navrhni úpravu