IATA (ICAO) kód letiště
BUR (KBUR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:25 (-9)
Vzdálenost od Prahy
9551 km
Obvyklá cena letenky
13 500 Kč

O letišti Burbank Bob Hope

Letiště pojmenované po herci Bobu Hopeovi se nachází ve městě Burbank na severním předměstí Los Angeles. Jakožto součást metropolitní oblasti L.A. se ve většině letenkových vyhledávačů započítává jako jedno z losangeleských letišť. Kupujete-li tak letenku do Los Angeles, věnujte pozornost místu příletu a odletu. V aglomeraci se totiž nachází hned 5 letišť: největší LAX, Long Beach, Santa Ana – Orange County, Ontario a právě Burbank. 

V Burbank hraje prim především aerolinka Southwest Airlines, z velkých amerických uzlů sem však létají všechny významné US aerolinky. 

Letiště sestává z jediného menšího terminálu ve tvaru písmene L, od centra Los Angeles je vzdáleno 25 km severním směrem, do Hollywoodu se pak dostanete asi po 16 km jízdy.

Otevírací doba: 5:30 – 22:00

Letenky

Vzhledem k tomu, že Burbank figuruje jako jedno z letišť oblasti Los Angeles, ceny letenek z Evropy jsou shodné nebo velmi podobné jako na ostatní letiště. Standard z Prahy činí kolem 14.000 Kč. 

Ve vnitrostátní přepravě vládne na letišti Burbank low-cost aerolinka Southwest Airlines s přímými lety do západní poloviny USA.

Inspirujte se akcemi na letenky do Los Angeles, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností. 

Doprava z/na letiště

Veřejná doprava nezajíždí úplně přímo k terminálu. Je nutné popojít zhruba 100 metrů pěšky k hlavním ulicím viz níže.

Centrum Los Angeles

Nejrelevantnější přímé spojení představují autobusy linek 94 a expresní 794, které vás zavezou přímo do Los Angeles. Cesta zabere zhruba 45 minut, intervaly mezi spoji činí 15 až 30 minut a rozsah služby je nabízen v časech 4:30 až 0:00. Jízdenka na pomalejší linku 94 stojí 1,75 $, rychlejší 794 pak stojí 2,50 $, platit lze v hotovosti u řidiče. Zastávku najdete v ulici North Hollywood Way s názvem "Hollywood Way / Thornton".

Nejrychleji se do Los Angeles dostanete příměstským vlakem Ventura County Line. Vyhodí vás na hlavním nádraží Union Station, přičemž doba jízdy bude asi 30 minut, cena jízdenky pak 6 $. Problémem je však rozsah spojení a interval. Vlajky jezdí nepravidelně zhruba jednou za hodinu od 5:30 do 19:45, a to jen ve všední dny.

Hollywood

Přímo do Hollywoodu na Walk of Fame vás doveze autobus číslo 222 se 40minutovým intervalem. V Hollywoodu vystoupíte asi za 40 minut, spoj jede od 5:00 do půlnoci a jízdenku koupíte u řidiče za 1,75 $. Zastávku najdete v ulici North Hollywood Way s názvem "Hollywood Way / Thornton".

Alternativně můžete využít místní autobusové linky "Orange Line", která má zastávku poblíž nádraží a doveze vás ke stanici metra North Hollywood, odkud můžete pokračovat jak do Hollywoodu, tak do centra Los Angeles, tak do západních částí Burbanku. Jízdenka na autobus stojí 1 $, na metro pak 1,75 $.

Burbank

Pokud míříte jen do okolí letiště, například za účelem ubytování, využijte místní autobusové linky Blue Line (1 $) nebo autobusů společnosti Metro číslo 94 a 165 (1,75 $). Detailní přehled tras a časů zkoukněte v mapě níže.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

 

Služby na letišti

Připojením k síti "BUR-Airport-Wifi" získáte připojení k internetu zdarma.

Letiště má pouze regionální charakter a terminál je malý, počítejte pouze se službami omezujícími se na restaurace a obchody. Úschovnu zavazadel, sprchy nebo jakékoliv další přidané služby zde nenajdete.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu