Los Angeles

O letišti

Menší letiště Long Beach se nachází ve stejnojmenném městě na jižní aglomeraci Los Angeles (cca 40 km od centra). V letenkových vyhledávačích se Long Beach zahrnuje pod "Los Angeles", pokud tedy plánujete cestu do největšího kalifornského města, věnujte pozornost příletovému letišti – vyhledávače zahrnují do oblasti hned pět letišť: největší LAX, Long Beach, Burbank, Santa Ana – Orange County a Ontario

Na Long Beach létají zatím jen vnitrostátní spoje po celých USA, je však možné sem doletět i z Evropy na jedné letence, například s přestupem v Chicagu či New Yorku. Jednu ze svých základen zde má aerolinka JetBlue.

Veřejná část minimalisticky řešeného terminálu je otevřená 24 hodin denně.

Oficiální stránky letiště jsou www.lgb.org

IATA Kód
LGB
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
00:00 (-9)
Vzdálenost z ČR
9579 km

Letenky

Jak už bylo popsáno výše, letenky do Long Beach obvykle najdete i po zadání destinace "Los Angeles". Standardní cena z Prahy do této oblasti se pohybuje kolem 13.000 Kč mimo prázdnin, obvykle však doletíte na větší letiště LAX. Z Long Beach nabídne levné letenky nízkonákladová aerolinka JetBlue, například do Las Vegas, Salt Lake City nebo Portlandu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Los Angeles, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště jezdí městské autobusy společnosti lgtransit. Zastávku najdete schovanou za parkovacím domem zhruba 100 metrů vpravo od terminálu.

Do Long Beach

Do centra samotného města Long Beach se jednoduše dostanete autobusem číslo 111. Ten jezdí zhruba jednou za 40 minut od 5:00 do 0:30, cesta zabere kolem 35 minut. Nepřestupní jízdenku zakoupíte u řidiče za 1,25 $. Do okrajových částí Long Beach se dostanete i autobusy 102, 104 a 176, viz mapa níže.

Do Los Angeles

Vyrazíte-li rovnou do LA, naskočte na autobus 102 nebo 104 (o víkendech jezdí pouze 104) ve směru "Willow" a "Santa Fe" s intervalem 30 až 40 minut a dojeďte na zastávku "Willow/LB Blvd". Odtud se dáte asi 150 metrů severním směrem ke stanici "Willow Street" nadzemního metra modré linky. Tím následně dojedete až do centra Los Angeles. Celkem cesta i s přestupem zabere zhruba 70 až 80 minut. Jízdenku na autobus pořídíte u řidiče za 1,25 $, lístek na metro si pak kupte v automatu na zastávce za 1,75 $.

Alternativně můžete dojet z letiště do centra Long Beach autobusem 111, kde přestoupíte na to samé modré metro (cesta bude trvat cca 100 minut), případně využít autobusu 176 (pouze ve všední dny) ke stanici metra "Pacific Coast Highway".

Na letiště Los Angeles LAX

Pokud se chystáte na přímý přestup mezi letištěm Long Beach (LGB) a Los Angeles (LAX), nechte si rezervu alespoň 4-5 hodin. 

Nejrychleji se na letiště dostanete kombinací autobusu číslo 111 do Long Beach (1,25 $), kde na zastávce "First/Long Beach Blvd" přestoupíte na expresní autobusy "Flyaway" (popojděte přes křižovatku vpřed). Ty jezdí jednou za hodinu od 5:30 do 22:30 a jízdenka stojí 9 $. Celkem samotná cesta zabere zhruba 120 minut.

Nejlevněji dojeďte autobusem číslo 102 nebo 104 za 1,25 $ na zastávku "Willow/LB Blvd", kde přestoupíte na metro modré linky. V automatu si kupte přestupní jízdenku za 1,75 $, která vystačí až na letiště. Ve stanici "Willowbrook" přestoupíte na zelenou linku, ze které vystoupíte ve stanici "Aviation/LAX", odkud vás přímo k terminálům zavezou kyvadlové autobusy zdarma. Celkem cesta zabere asi 90 minut.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma.

Obvyklá otevírací doba obchodů a restaurací je 5:30 až 22:00.

Vybavení terminálu je základní bez služeb jako jsou pošta, úschovna zavazadel nebo sprchy.

naposledy aktualizováno 15. 11. 2019
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí