IATA (ICAO) kód letiště
SNA (KSNA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
17:38 (-9)
Vzdálenost od Prahy
9580 km
Obvyklá cena letenky
13 500 Kč

O letišti Santa Ana John Wayne

Letiště s kódem "SNA" v jižní části losangeleské aglomerace (asi 60 km od centra L.A.) můžeme znát hned pod třemi různými názvy, z nichž všechny tři se aktivně používají, což může občas vyvolat zmatky:

  • John Wayne Airport
  • Orange County Airport
  • Santa Ana Airport

Jakožto letiště v aglomeraci Los Angeles, vyhledávače ho vždy "hážou do jednoho pytle" pod vyhledávací rozkaz "Los Angeles", stejně jako další čtyři letiště v oblasti: největší LAX, Burbank, Long Beach a Ontario. Věnujte tak pozornost svému odletovému a příletovému letišti.

Asi 21 km od letiště najdeme známý Disneyland v Anaheimu.

Otevírací doba terminálu: 4:30 – 0:00

Letenky

Ceny letenek z Evropy do oblasti Los Angeles nerozlišují příletové letiště. Proto můžeme říct, že průměrně za zpáteční do cestu do Orange County zaplatíme kolem 13.500 Kč z Prahy. Pozor, lety na letiště Santa Ana – Orange County bývají často o několik desetikorun až stokorun levnější. Dobře si však rozmyslete, zda se vám vyplatí přistát právě zde.

Plánujete-li půjčit auto rovnou na letišti, pak je letiště Santa Ana ideální volbou, pokud však chcete jet do Los Angeles MHD, budete litovat. Ze všech letišť okolo L.A. je totiž veřejná doprava sem zdaleka nejhorší a například o víkendu sem MHD nezajíždí vůbec.

Inspirujte se akcemi na letenky do Los Angeles, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlepší volbou pro dopravu z/na letiště je půjčení auta rovnou v terminálu. Proces je rychlý, letiště je malé, takže přepážku autopůjčovny nebudete hledat dlouho a rovněž okolí letiště není přehlceno provozem tak, jako u letišť LAX, Burbank nebo Long Beach. 

Co se týče MHD do Los Angeles, využijte speciální autobusové oranžové linky A, která vás během půl hodiny doveze ke stanici vlaku Tustin. Autobus však jezdí jen od 6:00 do 9:30 a od 15:15 do 18:15, jízdenka stojí 1 $, při cestě na letiště je autobus zdarma, pokud přijedete vlakem a prokážete se řidičovi jízdenkou právě z vlaku. 

Vlaky oranžové trasy "Orange County Line" ze stanice Tustin do Los Angeles jezdí pouze od 4:30 do 9:00 (cca jednou za hodinu) a pak dva spoje odpoledne (16:22 a 17:23). V opačném směru z Los Angeles k letišti pak jedou od 14:10 do 18:40 a dva spoje ráno (6:50 a 7:58). Cesta zabere hodinu a zaplatíte 10 $. Jezdí se jen ve všední dny.

V ostatních obdobích dne a týdne není žádná schůdná možnost dopravy MHD z letiště Santa Ana do Los Angeles.

Služby na letišti

Wifi je v terminálu zdarma. Připojte se k oficiální síti "JWAFREEWIFI".

Malý terminál poskytne základní služby jako jsou restaurace a duty free shopy s omezeným výběrem zboží.

Napříč terminálem jsou rozmístěny zásuvky na dobíjení elektroniky.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu