IATA (ICAO) kód letiště
JAI (VIJP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:26 (+3.5)
Vzdálenost od Prahy
5757 km

O letišti Jaipur

Mezinárodní letiště v populárním turistickém městě Jaipur leží asi 12 km jižně od centra. Jeden malý a velmi stísněný terminál slouží široké škále vnitrostátních letů i mezinárodních linek směrem na Blízký východ i do jihovýchodní Asie. V současnosti se letiště rozšiřuje o další terminál. 

Na jaipurském letišti musíte počítat se zvýšenou bezpečnostní kontrolou ještě před vstupem do terminálu. Mějte také připravenou vytištěnou letenku, případě alespoň staženou ve formátu PDF či PNG v mobilu. Bez letenky se do terminálu nedostanete. V případě nouze se poblíž vchodu nachází přepážky všech aerolinek, kde vám papírovou letenku na vyžádání vydají.

Letenky

Z Prahy se nejrychleji do Jaipuru dostanete se společností Air Arabia s jedním přestupem v Šardžá. Obecně se ceny napříč aerolinkami příliš neliší a v průměru se dostanete na 12.500 Kč. Akční letenky se příliš neobjevují, jedinou šancí je právě Air Arabia, kdy se zajímavá akce objeví zhruba 1x za rok.

Vnitrostátní letenky po Indii pořídíte velmi levně, jednosměrné cesty startují na 500 Kč. Nejčastějšími aerolinkami při cestách po Indii jsou SpiceJet, Indigo nebo Air India.

Inspirujte se akcemi na letenky do Džajpuru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejjednodušší i nejlevnější dopravu do centra představuje taxislužba Uber. Ještě před odjezdem si stáhněte do mobilu aplikaci, přes kterou si na letištní wifi objednáte auto na vámi určenou adresu. Cesta do centra vyjde na 140 až 200 rupií dle denního období. 

Klasické taxíky nebo tuktuky jezdí mírně dráž, na 200 rupií ale jízdu usmlouváte takřka vždy.

Veřejná doprava přímo na letiště od roku 2018 nezajíždí.

Služby na letišti

wifi se v terminálu připojíte zdarma.

Letiště není příliš dobře vybaveno, postrádá kvalitní i levné restaurace nebo obchody. 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele