IATA (ICAO) kód letiště
DUD (NZDN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:22 (+10)
Vzdálenost od Prahy
18180 km

O letišti Dunedin

Dunedinské letiště najdete 22 km od centra největšího města regionu Otagu Dunedinu a je zároveň druhým největším letištěm v této oblasti po Queenstownu.

Minimalistický terminál připomíná spíš menší autobusové nádraží a slouží především frekventovaném spojení do Aucklandu, Christchurch a Wellingtonu. Jediná pravidelná mezinárodní linka vede do australského Brisbane. Terminál se přes noc zavírá a není možné zde přenocovat.

Letenky

Do Dunedinu nejspíš zamíříte buď z Aucklandu nebo Wellingtonu. Vnitrostátní letenky nejsou drahé a startují zhruba na 1.000 Kč za jeden směr. Vnitrostátní lety sem provozují pouze společnosti Air New Zealand a Jetstar, mezinárodní linku do Brisbane pak Virgin Australia s cenami okolo 7.500 Kč za zpáteční cestu. 

Pokud byste chtěli cestu do Dunedinu kupovat na jedné letence, připravte si minimálně 30.000 Kč, rozhodně se vyplatí nejprve doletět do Aucklandu a následně odděleně koupit vnitrostátní přelet - ušetřit tak můžete i více než 7.000 korun.

Inspirujte se akcemi na letenky do Dunedinu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Kultura veřejné dopravy na Novém Zélandě je nízká, a tak není překvapující, že na letiště nevede žádná linka MHD. Plánujete-li se po Novém Zélandě pohybovat dál po vlastních, rozhodně si půjčte auto rovnou na letišti, působí zde všechny významné nadnárodní půjčovny.

Protože je letiště od centra vzdáleno přes 20 km, počítejte, že za taxi zaplatíte kolem 70 NZD.

Služby na letišti

wifi se zdarma připojíte jen na 30 minut.

V terminálu najdete tři předražené kavárny, jeden duty free shop, několik bankomatů a dokonce i úschovnu zavazadel. Zajděte na přepážku "Customer Service Desk", kde vám zavazadlo uloží za 5 NZD na den.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele