Letiště Queenstown

Queenstown Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

ZQN (IATA)
NZQN (ICAO)
Nový Zéland

Turisticky významné letiště se nachází v srdci novozélandských Alp necelých 8 km od Queenstownu, hlavního města horské turistiky na celém Novém Zélandě.

Létají sem výhradně vnitrostátní linky a lety z Austrálie.

Queenstown je také známý mezi leteckými nadšenci, protože letiště je umístěno mezi vysokými kopci a jak přistání, tak odlet jsou opravdu spektakulární.

Letiště otevírá jednu hodinu před první odletem a zavírá jednu hodinu po posledním odletu.

 


Letenky

Pokud se rozhodnete koupit spojení do Queenstownu na jedné letence, zaplatíte minimálně 32.000 Kč 36.000 Kč. Výhodnější může být koupě separátních letenek z Evropy do Aucklandu a následně díl do Queenstownu, tak se můžete dostat i pod hranici 30.000 Kč.

Celková doba letu do Queenstownu se průměrně pohybuje kolem 37 hodin, může však s delšími mezipřistáními přesáhnout i dva dny.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Queenstown: Do centra města jezdí autobus číslo 11. Jednosměrná jízdenka stojí 12 NZD, autobusy jezdí každých 15 minut, cesta trvá asi 20 minut a autobusy jezdí od 6:15 do 23:45. Informace najdete zde:

Wanaka: Pravidelné spojení má queenstownské letiště také s turistickým centrem Wanaka. 2x denně jezdí autobusy společnosti Connectabus a 4x denně Alpine Connexions. Jízdenky stojí od 33 NZD. Podrobnosti zde:


Služby na letišti

Wi-fi můžete využít na jednu hodinu zdarma.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Nový Zéland? Nastav si hlídače