IATA (ICAO) kód letiště
ZQN (NZQN)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:46 (+10)
Vzdálenost od Prahy
18034 km

O letišti Queenstown

Turisticky významné letiště se nachází v srdci novozélandských Alp necelých 8 km od Queenstownu, hlavního města horské turistiky na celém Novém Zélandě.

Létají sem výhradně vnitrostátní linky a lety z Austrálie.

Queenstown je také známý mezi leteckými nadšenci, protože letiště je umístěno mezi vysokými kopci a jak přistání, tak odlet jsou opravdu spektakulární.

Letiště otevírá jednu hodinu před první odletem a zavírá jednu hodinu po posledním odletu.

Letenky

Pokud se rozhodnete koupit spojení do Queenstownu na jedné letence, zaplatíte minimálně 32.000 Kč 36.000 Kč. Výhodnější může být koupě separátních letenek z Evropy do Aucklandu a následně díl do Queenstownu, tak se můžete dostat i pod hranici 30.000 Kč.

Celková doba letu do Queenstownu se průměrně pohybuje kolem 37 hodin, může však s delšími mezipřistáními přesáhnout i dva dny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Queenstownu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Queenstown: Do centra města jezdí autobus číslo 11. Jednosměrná jízdenka stojí 10 NZD, autobusy jezdí každých 15 minut, cesta trvá asi 20 minut a autobusy jezdí od 6:15 do 23:45. Informace najdete zde:

Wanaka: Pravidelné spojení má queenstownské letiště také s turistickým centrem Wanaka. 2x denně jezdí autobusy společnosti Connectabus a 4x denně Alpine Connexions. Jízdenky stojí od 33 NZD. Podrobnosti zde:

Služby na letišti

Wi-fi můžete využít na jednu hodinu zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu