IATA (ICAO) kód letiště
WMI (EPMO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
17:52
Vzdálenost od Prahy
515 km

O letišti Varšava Modlin

Poblíž města Nowy Dwor Mazowiecki se nachází čistě nízkonákladové letiště označované jako Varšava – Modlin. Do centra Varšavy činí vzdálenost 42 km. Modlin slouží jako jedna z mnoha základen společnosti Ryanair, který je také jedinou aerolinkou létající na toto letiště.

Terminál je sice nový a moderní, ale trpí nedostatkem míst k sezení a nedostatkem prostoru. Letiště je velmi malé a ztratit se zde je nemožné.

Letiště je otevřeno nonstop.

Letenky

Do Česka ani na Slovensko se z Modlinu nelétá, avšak letiště je oblíbené svými velmi nízkými cenami. Například z Vratislavi nebo Gdaňsku se zpáteční letenky stabilně drží na cenách od 120 Kč. Pro svoji vzdálenost z ČR nebo Slovenska se však opravdu málokdy vyplatí za odletem jezdit až na Modlin, když nabízí velice podobné destinace jako letiště v Krakově, Katovicích nebo Berlíně. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Varšavy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Doprava z/na letiště

Pro cesty do centra Varšavy máte dvě možnosti dopravy:

Vlakem z blízké stanice „Modlin“, na níž vás zdarma dopraví autobus (5 minut) se do centra Varšavy dostaneme asi za 60 minut, jízdenka nás vyjde na 18,80 zlotých. Vlaky jezdí od 5:45 do 22:00.

Přímým autobus „Modlin Bus“ nás zaveze do centra k Paláci kultury poblíž hlavního nádraží. Nejvýhodnější ceny 9 zlotých dosáhnete koupí jízdenky online na stránce Modlin Bus.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu