Průvodce letištěm

Letiště Poznaň Lawica

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Poznaň Lawica

Poznaňské letiště se nachází 7 km západně od centra města ve čtvrti Lawica, podle které je pojmenováno. Menší terminál je velikostně obdobný jako například letiště v Bratislavě a soustředí se i na podobnou klientelu, tj. většinově nízkonákladové aerolinky, především pak Wizz Air a Ryanair.

Moderní terminál je přehledný, jednopatrový a rozdělený na příletovou a odletovou část. Otevřeno je 24 hodin, což znamená, že v krajní nouzi zde můžete přenocovat.

313 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
11:28
aktuální čas

Letenky

Z Poznaně využijete především společnosti Wizz Air a Ryanair do destinací v západní a severní Evropě. Vzhledem k větší vzdálenosti z ČR a faktu, že mnohem bližší letiště ve Vratislavi nabízí podobnou skladbu destinací i cen, není poznaňské letiště příliš využitelné pro české cestovatele. Žádná přímá letecká linka z Prahy nebo Bratislavy sem nevede, dojet musíte jen autobusy Flixbus (z Prahy cesta trvá okolo 10 hodin).

Inspirujte se akcemi na letenky do Poznaně, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo před terminálem má zastávku autobusová linka 59, která jede do centra města a k hlavnímu vlakovému i autobusovému nádraží. Interval se během dne pohybuje od 15 do 20 minut. Cesta na letiště zabere 25 minut, přičemž první spoj z města jede v 5:19, poslední ve 23:13. Opačným směrem, tj. z letiště do centra pojedete posledním spojem přesně o půlnoci.

Lístky koupíte v trafice uvnitř terminálu nebo v automatu na zastávce, platit se dá pouze mincemi. Do centra vyberte jízdenku za 4,60 zlotých. 24hodinová jízdenka pak přijde na 13,60 zl.

Mezi 0:30 a 4:30 jezdí po podobné trase každou hodinu noční linka 243, cena jízdenky zůstává stejná.

Alternativou je i autobusová linka číslo 48, která jede prakticky po stejné trase jako číslo 59, jen nezastavuje přímo u terminálu, nýbrž na hlavní silnici cca 100 metrů přes parkoviště.

Služby na letišti

Terminál poznaňského letiště nabídne klasické služby jako každé jiné podobně velké letiště.

Wifi můžete využít zdarma a bez omezení.

Restaurace a obchody se nacházejí především za bezpečnostní kontrolou, ve veřejné části můžete nakoupit za lidové ceny občerstvení například v trafice v příletové hale.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)