IATA (ICAO) kód letiště
POZ (EPPO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
04:53
Vzdálenost od Prahy
313 km

O letišti Poznaň Lawica

Poznaňské letiště se nachází 7 km západně od centra města ve čtvrti Lawica, podle které je pojmenováno. Menší terminál je velikostně obdobný jako například letiště v Bratislavě a soustředí se i na podobnou klientelu, tj. většinově nízkonákladové aerolinky, především pak Wizz Air a Ryanair.

Moderní terminál je přehledný, jednopatrový a rozdělený na příletovou a odletovou část. Otevřeno je 24 hodin, což znamená, že v krajní nouzi zde můžete přenocovat.

Letenky

Z Poznaně využijete především společnosti Wizz Air a Ryanair do destinací v západní a severní Evropě. Vzhledem k větší vzdálenosti z ČR a faktu, že mnohem bližší letiště ve Vratislavi nabízí podobnou skladbu destinací i cen, není poznaňské letiště příliš využitelné pro české cestovatele. Žádná přímá letecká linka z Prahy nebo Bratislavy sem nevede, dojet musíte jen autobusy Flixbus (z Prahy cesta trvá okolo 10 hodin).

Inspirujte se akcemi na letenky do Poznaně, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Doprava z/na letiště

Přímo před terminálem má zastávku autobusová linka 59, která jede do centra města a k hlavnímu vlakovému i autobusovému nádraží. Interval se během dne pohybuje od 15 do 20 minut. Cesta na letiště zabere 25 minut, přičemž první spoj z města jede v 5:19, poslední ve 23:13. Opačným směrem, tj. z letiště do centra pojedete posledním spojem přesně o půlnoci. 

Lístky koupíte v automatu na zastávce, platit se dá mincemi i platební kartou. Do centra vyberte jízdenku za 4,60 zlotých, která platí 40 minut a je přestupní. 24hodinová jízdenka pak přijde na 13,60 zl. 

Mezi 0:30 a 4:30 jezdí po podobné trase každou hodinu noční linka 243, cena jízdenky zůstává stejná.

Služby na letišti

Terminál poznaňského letiště nabídne klasické služby jako každé jiné podobně velké letiště.

Wifi můžete využít zdarma a bez omezení.

Restaurace a obchody se nacházejí především za bezpečnostní kontrolou, ve veřejné části můžete nakoupit za lidové ceny občerstvení například v trafice v příletové hale.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele