Průvodce letištěm

Letiště Halifax Stanfield

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Halifax Stanfield

Největší letiště v Novém Skotsku je hlavní branou do celé východní Kanady, nachází se 32 km od přístavního města Halifax. Menší základny zde mají společnosti Air Canada, Westjet a Air Transat, většina linek míří do vnitrostátních kanadských destinací a v sezóně do Karibiku, z Halifaxu se přímo létá i do evropských destinací (Londýn, Mnichov, Glasgow, aj.).

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
5604 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
17:28 (-5 )
aktuální čas

Letenky

Průměrná cena letenek z Prahy nebo Vídně do Halifaxu většinou osciluje mezi 17.000 a 19.000 Kč, výrazně levnější můžou být letenky z Mnichova (kolem 12.500 Kč). Často se objeví zajímavě naceněné letenky z Británie kolem 6.000 Kč. Obecně platí, že pokud za celkovou cestu z Prahy do Halifaxu zvládnete do 12.000 Kč, nakoupili jste velmi výhodně. Doba letu i po započítání přestupů trvá asi 14 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Halifaxu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Halifaxské letiště má jeden terminál střední velikosti, o něco menší než v Praze, orientace je velmi snadná a vzhledem k omezenému počtu mezinárodních spojů bývá průchod imigrační kontrolou rychlý.

V Halifaxu nás většinou čeká přestup z mezinárodní linky na vnitrostátní přískok po Kanadě, vždy si tak musíme vyzvednout zavazadla a znovu je odbavit, i pokud máme všechny lety na jedné letence. Z tohoto důvodu je doporučený minimální čas na přestup 75 minut.

Doprava z/na letiště

Do centra Halifaxu (Scotia Square) se dostanete autobusem číslo 320, který jezdí od 4:30 do 0:15 každých 30–60 minut. Doba jízdy z letiště činí 55 minut a za jízdenku zaplatíte 3,50 CAD, je nutné mít přesný obnos.

Služby na letišti

Wifi připojení funguje bezplatně prostřednictvím sítě „Halifax_Airport“.

Úschovna zavazadel je dostupná v kanceláři bezpečnosti letiště „Security Office“. Za jeden den zaplatíte 3–5 CAD podle velikosti zavazadla.

Ve veřejné části najdete vybrané restaurace otevřené nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu