IATA (ICAO) kód letiště
HAN (VVNB)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
04:15 (+5)
Vzdálenost od Prahy
8323 km

O letišti Hanoj Noi Bai

Letiště Noi Bai je druhé nejrušnější ve Vietnamu a nachází se 30 km severně od centra Hanoje. Základny zde mají společnosti Vietnam Airlines, Vietjetair a Jestar Pacific. Noi Bai je po letišti v Ho Či Minově Městě druhou hlavní branou do Vietnamu se širokou škálou vnitrostátních i mezinárodních destinací.

Otevírací doba je 24 hodin.

Letenky

Standardní ceny letenek do Hanoje se z Prahy a okolí pohybují okolo 15.000 Kč, v akcích můžou spadnout až na hranici 11.000–12.000 Kč. Obvykle nejlevnější spojení z Prahy nabízí společnosti China Eastern Airlines nebo Aeroflot, v akcích však i Turkish Airlines a jiní.

Průměrná doba letu z Prahy do Hanoje trvá i s přestupem asi 17 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Hanoje, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Na Noi Bai najdeme dvě letištní budovy. Starší terminál 1 je určen výhradně pro vnitrostátní lety, moderní terminál 2 je vzdálen asi 300 metrů a slouží mezinárodním linkám. Mezi terminály jezdí každých 10–15 minut od 6:00 do 1:00 kyvadlový autobus zdarma, zastávka je přímo před oběma terminály. Přestup tranzitní zónou není možný, pasažéři musí projít imigrační kontrolou, vyzvednout svá zavazadla a v druhém terminálu je znovu odbavit.

Na přestup mezi terminály si vyhraďte alespoň 90 minut, ideální čas je však 120–150 minut.

Přestup v rámci jednoho terminálu je bezproblémový, přehledný a bude vám stačit 60 minut, u některých spojení dokonce i méně.

Doprava z/na letiště

Nemusíte se bát využít běžné autobusy MHD, které jezdí na letiště cca od 6:00 do 22:00, za jízdenku zaplatíte pouhých 9.000 VND / 9 Kč s výjimkou linky číslo 86, která stojí 35.000 VND / 35 Kč. Jízdní doba do centra se pohybuje mezi 60 a 90 minutami a spoje odjíždějí jednou za 10–15 minut. Jízdenky zakoupíte u průvodčího v autobuse a jsou vždy platné výhradně pro jednu jízdu. Zastávky linek níže jsou přímo před terminály 1 i 2 (u mezinárodního terminálu 2 vlevo asi 50 metrů od příletové haly v rohu parkoviště)

  • Linka 7 jede do severozápadní části města (Cau Giay),
  • linka 17 jede do historické části Hanoje a na druhý břeh Rudé řeky, končí na autobusovém nádraží Long Bien,
  • linka 86 (express) spojuje letiště s centrem města a hlavním nádražím,
  • linka 90 jezdí na severní okraj s konečnou na autobusovém nádraží Kim Ma.

Alternativní cestou budou oficiální letištní autobusy jednotlivých aerolinek.

  • Jedou do centra města (Quang Trung) s více zastávkami po cestě (Dao Tan, Nguyen Thai Hoc, …). Autobusy jezdí zhruba jednou za 30–60 minut, cesta trvá podle provozu 50–80 minut a za jízdenku zaplatíte 40.000 VND / 45 Kč. Provozní doba je 24 hodin.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

K internetu se zdarma a na neomezenou dobu připojíte prostřednictvím wifi sítě „Noi Bai Airport Free Wi-fi“.

Úschovna zavazadel se nachází pouze v terminálu 2, druhém poschodí. Otevřeno má 24 hodin denně a za jeden den úschovy zaplatíte 90.000 VND / 100 Kč.

Po letišti jsou rozmístěny automaty s pitnou vodou zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu