Hanoj

Ubytování v Hanoji

Kde se ubytovat v Hanoji

Důležité je ujasnit si, do jaké čtvrti v Hanoji chcete směřovat. Každá čtvrť nabízí něco jiného a něco jiného lze od ní očekávat. Je zřejmé, že každá čtvrť má svá pro a proti, proto své místo pro ubytování důkladně zvažte.

Čtvrť kolem Hoan Kiem

Je obchodním centrem, z nějž se snadno pěšky dostanete k hlavním atrakcím jako Hanoi opeře, Národnímu muzeu, chrámu Ngoc Son. Tato čtvrť se nachází na sever od jezera Hoan Kiem a je domovem překrásné koloniální architektury, butiků, uměleckých galerií a mnoha jiného. 

Pro turisty hledající levné hotely a hostely je dostupná Stará čtvrť. Naleznete zde jednodušší internátní pokoje, ale také klimatizované pokoje.  

Naproti tomu turisté vyhledávající luxusnější pětihvězdičkové hotely okouzlí Francouzská čtvrť. Tato čtvrť patří mezi nejžádanější, tedy především její ubytovací zařízení Sofitel Metropole a Hilton Hanoi Opera. Turisty oblíbený, rovněž i celkem drahý hotel, je Rising Dragon Villa. Cena za noc v tomto hotelu je srovnatelná s nejdražšími hotely v Evropě. Tato oblast je plná autentických vietnamských jídel, místních obchodů, restaurací a barů. Pro někoho může být nevýhodou této oblasti neutichající hluk centra města.

Čtvť Ba Dinh

Je oblastí s množstvím historických památek včetně Chrámu literatury, Prezidentského paláce, Pagody jednoho pilíře nebo Mauzolea Ho Či Mina. V této části města uniknete před přeplněnými ulicemi, jako je ta v oblasti kolem jezera Hoan Kiem.

Oblast Ba Dinh návštěvníkům nabízí hotely střední třídy, kuriózní restaurace i několik barů. V této oblasti naleznete hlavní kulturní a historické památky, ale také menší počet barů a krčem.

Oblast Tay Ho neboli West Lake

Hledáte-li útočiště před pulzujícím centrem Hanoje, tuto oblast si zamilujete. Nachází se tu množství hotelů střední třídy i stylové restaurace. Rovněž jsou zde umístěny buddhistické stavby jako Pagoda Tran Quoc nebo chrám Quan Thanh. Tato oblast je nejvhodnější pro cestovatele, kteří mají rádi klid a širokou škálu mezinárodních restaurací, ale rovněž pro ty, které zajímají buddhistické pagody a chrámy. V této oblasti však nezažijete ten pravý noční život, dokonce nabízí také méně možnosti k ubytování než předchozí 2 oblasti.

Mějte na paměti, že existuje větší počet hotelů se stejným jménem. Proto si raději sepište přesnou adresu, aby později nedošlo k omylu. Pokud se plánujete dopravit do svého hotelu nebo hostelu taxíkem, nenechte se zlákat místní fintou řidičů, kteří vás budou chtít přesvědčit, že je daný hotel zavřený. Tito řidiči mají mnohdy podíl ze zisku z hotelu, do něhož vás budou chtít odvézt.

Ceny

Při hledání ubytování využijte některé z rezervačních portálů, například booking.com. Právě na těchto stránkách můžete sehnat ubytování s několikaprocentními slevami. Přespání na 1 noc můžete sehnat již za 150 Kč, záleží na tom, jaké ubytování hledáte. Hostel se samostatným lůžkem najdete i za 155–287 Kč. Skupinové ubytování v hostelu může stát kolem 88–177 Kč. Co se týče hotelů, za standardní kvalitu zaplatíte 177–553 Kč, oproti tomu za luxusní si připlatíte 664 Kč a více.

Pokud se rozhodnete v Hanoji strávit delší dobu, dejme tomu měsíc, ceny se pohybují v rozmezí 8.800–12.000 Kč. Za apartmán s jednou ložnici v centru zaplatíte 8.800, přičemž mimo centrum vás to vyjde na 6.100 Kč. Byt se 3 ložnicemi v centru města stojí 19.000 Kč, mimo centrum 12.000 Kč.

Chystáš se do Hanoje?

Naplánuj svou cestu raz dva
Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 01. 01. 2021

Vyhledej si svůj hotel v Hanoji. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.