Průvodce městem
Hanoj, město vznášejícího se draka
Hledáš místa, která navštívit, kolik peněz si s sebou vzít, čím se dopravovat nebo co ochutnat?
Projdi si průvodce, který ti na všechny otázky odpoví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit
Zavřít boční panel

Ubytování v Hanoji

Kde se ubytovat v Hanoji

Důležité je ujasnit si, do jaké čtvrti v Hanoji chcete směřovat. Každá čtvrť nabízí něco jiného a něco jiného lze od ní očekávat. Je zřejmé, že každá čtvrť má svá pro a proti, proto své místo pro ubytování důkladně zvažte.

Čtvrť kolem Hoan Kiem

Je obchodním centrem, z nějž se snadno pěšky dostanete k hlavním atrakcím jako Hanoi opeře, Národnímu muzeu, chrámu Ngoc Son. Tato čtvrť se nachází na sever od jezera Hoan Kiem a je domovem překrásné koloniální architektury, butiků, uměleckých galerií a mnoha jiného. 

Pro turisty hledající levné hotely a hostely je dostupná Stará čtvrť. Naleznete zde jednodušší internátní pokoje, ale také klimatizované pokoje.  

Naproti tomu turisté vyhledávající luxusnější pětihvězdičkové hotely okouzlí Francouzská čtvrť. Tato čtvrť patří mezi nejžádanější, tedy především její ubytovací zařízení Sofitel Metropole a Hilton Hanoi Opera. Turisty oblíbený, rovněž i celkem drahý hotel, je Rising Dragon Villa. Cena za noc v tomto hotelu je srovnatelná s nejdražšími hotely v Evropě. Tato oblast je plná autentických vietnamských jídel, místních obchodů, restaurací a barů. Pro někoho může být nevýhodou této oblasti neutichající hluk centra města.

Čtvť Ba Dinh

Je oblastí s množstvím historických památek včetně Chrámu literatury, Prezidentského paláce, Pagody jednoho pilíře nebo Mauzolea Ho Či Mina. V této části města uniknete před přeplněnými ulicemi, jako je ta v oblasti kolem jezera Hoan Kiem.

Oblast Ba Dinh návštěvníkům nabízí hotely střední třídy, kuriózní restaurace i několik barů. V této oblasti naleznete hlavní kulturní a historické památky, ale také menší počet barů a krčem.

Oblast Tay Ho neboli West Lake

Hledáte-li útočiště před pulzujícím centrem Hanoje, tuto oblast si zamilujete. Nachází se tu množství hotelů střední třídy i stylové restaurace. Rovněž jsou zde umístěny buddhistické stavby jako Pagoda Tran Quoc nebo chrám Quan Thanh. Tato oblast je nejvhodnější pro cestovatele, kteří mají rádi klid a širokou škálu mezinárodních restaurací, ale rovněž pro ty, které zajímají buddhistické pagody a chrámy. V této oblasti však nezažijete ten pravý noční život, dokonce nabízí také méně možnosti k ubytování než předchozí 2 oblasti.

Mějte na paměti, že existuje větší počet hotelů se stejným jménem. Proto si raději sepište přesnou adresu, aby později nedošlo k omylu. Pokud se plánujete dopravit do svého hotelu nebo hostelu taxíkem, nenechte se zlákat místní fintou řidičů, kteří vás budou chtít přesvědčit, že je daný hotel zavřený. Tito řidiči mají mnohdy podíl ze zisku z hotelu, do něhož vás budou chtít odvézt.

Ceny

Při hledání ubytování využijte některé z rezervačních portálů, například booking.com. Právě na těchto stránkách můžete sehnat ubytování s několikaprocentními slevami. Přespání na 1 noc můžete sehnat již za 150 Kč, záleží na tom, jaké ubytování hledáte. Hostel se samostatným lůžkem najdete i za 155–287 Kč. Skupinové ubytování v hostelu může stát kolem 88–177 Kč. Co se týče hotelů, za standardní kvalitu zaplatíte 177–553 Kč, oproti tomu za luxusní si připlatíte 664 Kč a více.

Pokud se rozhodnete v Hanoji strávit delší dobu, dejme tomu měsíc, ceny se pohybují v rozmezí 8.800–12.000 Kč. Za apartmán s jednou ložnici v centru zaplatíte 8.800, přičemž mimo centrum vás to vyjde na 6.100 Kč. Byt se 3 ložnicemi v centru města stojí 19.000 Kč, mimo centrum 12.000 Kč.

Vyhledej si svůj hotel v Hanoji. Upřesni termín pobytu a zjisti aktuální ceny za ubytování pro dva.

Booking.com

Co tady objevíš?

V Hanoji je na každém kroku cítit francouzský rukopis, i proto je nazývána městem různých kultur. Vedle sebe najdete starobylé chrámy, ale jen o kousek dál stojí moderní hotely. Příjemným útočištěm před hlukem města jsou jezera obklopená parky. Ve městě je cítit pulzující ruch metropole, avšak lidé jsou zde milí, někdy vám to může připadat, jako kdyby jenom pili kávu a jedli. Není divu, Hanoj je vyhlášeným místem pro ochutnávku nejen streetfoodu.

Průvodce pro tebe napsal Michaela Galušová
Připrav se na
2-4 dny
Dostatečná doba k prochození všech památek.
Další tipy před cestou
Hlavní sezóna
Říjen - duben
Nejpříjemnější počasí bude v Hanoji v tomto období.
Více o počasí
Letenky od
14 500 Kč
Běžná cena letenek z Prahy. Mírně levnější jsou z Mnichova či Vídně.
Akční nabídky
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu