IATA (ICAO) kód letiště
HDY (VTSS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:05 (+5)
Vzdálenost od Prahy
9143 km

O letišti Hat Yai

Druhé nejjižnější thajské letiště najdete 14 km od města Hat Yai a jen necelých 50 km od hranic s Malajsií. Letiště je hlavní vstupní branou pro nejjižnější část Thajska a může být i alternativou pro cestu do severní Malajsie. Relativně malý terminál prošel v nedávné době celkovou rekonstrukcí a připomíná tak každé běžné letiště. Velikostí je srovnatelný například s Bratislavou.

Letiště se přes noc zavírá a není možné zde přespat.

Letenky

Pokud si budete chtít koupit ze střední Evropě spojení do Hat Yai na jedné letence, připravte si minimálně 20.000 Kč. Z toho důvodu vyjde levněji doletět buď na 400 km vzdálený Phuket nebo rovnou do Bangkoku, odkud létá do Hat Yai každá významná thajská aerolinka, v čele s low-costy Air Asia, Lion Air a Nok Air. Za zpáteční letenku do Bangkoku přitom často nedáte více než 1.500 Kč.

Alternativou jsou i letenky nízkonákladovek Jetstar a Scoot ze Singapuru nebo Air Asia z Kuala Lumpur.

Inspirujte se akcemi na letenky do Hat Yai, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Chcete-li okusit místní dopravu, vyjděte z terminálu, přejděte parkoviště a najdete malou zastávku, kde stojí songthaewy. Jedná se o větší upravené pick-upy pro dopravu cestujících. Jezdí často (cca jednou za 10-20 minut) do centra Hat Yai (zastávky u autobusového nádraží). Cena do centra činí 30 bahtů a pojedete zhruba 40 minut.

Nejpohodlnější variantou je ale samozřejmě taxi. To oficiální vyjde na 250 bahtů do centra Hat Yai. Cena je fixní a není možné ji usmlouvat.

Služby na letišti

K wifi se připojíte jen v občerstveních a kavárnách.

Terminál je celkově malý a přeplněný, najdete tu bankomaty, směnárnu, několik autopůjčoven a menších restaurací.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele