IATA (ICAO) kód letiště
USM (VTSM)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:04 (+5)
Vzdálenost od Prahy
8898 km

O letišti Koh Samui

Letiště na thajském ostrově Koh Samui je v mnohých směrech unikátní. Jako jedno z mála na světě si celé letiště postavila sama letecká společnost (Bangkok Airways) a delší dobu na něj nepouštěla žádné jiné aerolinky. Další zajímavostí je velice atypicky řešený terminál, který tvoří fakticky otevřené altány s uzavřenými prostory pouze uprostřed „budovy“.

Populární dovolenkový resort Chaweng je vzdálen necelé 2 km od letiště.

Letiště je na noc uzavřeno.

Letenky

Na rozdíl od ostatních thajských letišť na Koh Samui není příliš velká konkurence (například zcela absentuje letecká společnost Air Asia), tomu odpovídají i vyšší ceny letenek. Pokud seženete z Prahy na Koh Samui letenku za 17.000 Kč, bude to velký úspěch. Příliš vám nepomohou případné akce do Bangkoku, letenky odsud obvykle neklesají pod 7.000 Kč.

Ve výjimečných případech můžete narazit na akční nabídky kolem 12.000 Kč.

Doba letu z Prahy na Koh Samui je závislá od času na přestup a kolísá od 20 až ke 45 hodinám.

Inspirujte se akcemi na letenky do Koh Samui, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z letiště po celém ostrově si můžete vybrat z běžných taxíků nebo asi 5x levnějších sdílených dodávek. Cena do resortu Chaweng nebo k blízké soše Velkého Buddhy, odkud jezdí přívozy na pevninu, je za taxi asi 250–300 bahtů / 175–210 Kč, minibusy pak stojí asi 100 bahtů. Přepážku, kde si dopravu můžete objednat, nelze minout, nachází se hned v příletové části.

Služby na letišti

Wifi využijete pouze v letištních saloncích.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj,jak se co nejlevněji dostanu z letiště do přístavu Mae Nam? Předem děkuji za radu a přeji krásný zbytek roku. Renata

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu