Průvodce letištěm

Letiště Langkawi

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Langkawi

Letiště Langkawi leží na stejnojmenném ostrově v Andamanském moři na severozápadě Malajsie. Malé letiště obsluhující zejména lety z Kuala Lumpur a Alor Setar nabídne též přímé spojení s ostrovem Penang a Singapurem.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
9147 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
05:28 (+6 )
aktuální čas

Letenky

Levné letenky na Langkawi nabízí především dopravci Air Asia, FireFly a Malindo Air z letišť v Kuala Lumpur. Jednosměrné letenky zakoupíte od 250 Kč do 1.000 Kč na stránkách dopravců.

Při cestě z Prahy a okolních měst se obvykle dostaneme na cenu kolem 15.000 až 17.000 Kč. V akcích i kolem 12.000 Kč, především s Qatar Airways, kteří také nabídnou nejrychlejší spojení. .

Inspirujte se akcemi na letenky na Langkawi, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na ostrově neexistuje veřejná doprava, pouze taxi a půjčovny aut a skútrů. Z letiště se proto přepravíte taxislužbou, která za fixní částky nabízí dopravu po celém ostrově. Jízda stojí 15 až 40 ringitů.

U východu z haly se nachází stánek, kde si objednáte taxi a řidiči jen předložíte kupón. Cestou zpět si taxi odchytnete na ulici za stejné ceny.

Nově od léta 2018 lze i na Langkawi využívat služeb mobilní platformy GRAB, která má ceny zhruba o třetinu nižší než taxi.

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné na celém terminálu zdarma.

Na letišti najdete mimo jiné i Mc Donald’s a Starbucks. V odletové hale za bezpečnostní kontrolou je však k dispozici pouze malé bistro a salónek s možností vstupu s Priority Pass.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

dobrý den je v Langkawi vízová povinost

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, Langkawi je součást Malajsie, takže do 3 měsíců pobytu není.

Avatar uživatele tmx
tmx

Letiště se nyní přestavuje (rozšiřuje). Víceméně tam nic není (kromě front na checkin). Za bezpečnostní kontrolou čekáte hned na boarding. Žádné duty free si ani nevybavuju, takže alkohol nakoupit už na místě. Jen pozor, je povolený vývoz 1 litru na osobu a ještě před checkinem se zavazadla rentgenují, což bych skoro i řekl, že je právě kvůli "pašování" nadlimitního množství alkoholu.

Grab (rozhodně doporučuju než taxi) na začátek Pantai Cenang stojí 10 RM.

Odpovědět
před rokem

Zdravím, letos na začátku února jsme odlétali v cca půl páté ráno, letiště bylo otevřeno. Ochranka v klasickém slova smyslu tam není. Pouze taxi service, úklid, personál letiště... Obchody byly zavřeny.

A nebude lepší ten čas přečkat místo na letišti třeba někde v Pantai Cenang. Odtamtud je to taxíkem na letiště za cca 20 RM

Odpovědět
před rokem

Dobrý den, nevíte prosím zda se dá na letišti přenocovat? Jak aktivní je ochranka? Nechá nás?

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 dny
Navrhni úpravu