Penang
Letiště Penang

Penang v kostce

naposledy aktualizováno 25. 01. 2020

Letiště na západomalajském ostrově Penang je jedním z nejrušnějších v zemi a nachází se 16 km od města George Town. Je významnou spojnicí ostrova s pevninou, ale díky zóně volného obchodu i turistické oblíbenosti Penangu sem létá i mnoho zahraničních aerolinek, především z oblasti východní Asie.

Terminál je kompletně nový, střední velikosti a kompaktní, takže se v něm dá velice snadno orientovat.

Otevřeno je 24 hodin denně.

Oficiální stránky letiště jsou www.malaysiaairports.com.my

IATA Kód
PEN
Aktuální počasí
30.7 °C
Místní čas
18:16 (+7)
Vzdálenost z ČR
9274 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Penang

Ať už přilétáte na letiště Penang, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Alena Sovová
před 4 lety

Dobry den. Priletime na Penang ve 14:30 s Qatar, pak chceme rovnou s Air Asia do Sgp. Odket je bud v 18:50 nebo ve 21h. Jaky mylite cas, ze lepsi zvolit? Radsi bych drivejsi, ale obavam se, aby nebylo nejak moc dlouhe imigracni. Diky. :)

Avatar uživatele tmx
tmx
před 4 lety

Co si pamatuju, imigrační nebyl žádný problém. Spíš bych se bál zpoždění na příletu. Několikrát jsem se díval, že je let z Doha zpožděný asi o 2 a půl hodiny (naposledy 3.10.). Stále by se to stíhalo, ale byl by to asi trochu stres.

Možná to je náhoda, ale opravdu cca 4x jsem se v posledním roce a půl díval na let QR850 na flight radaru a z toho 3x byl jeden z letů v posledním týdnu zpožděný. Někdo s placeným členstvím možná dodá lepší statistiku.

Spíš bych zvážil přenocování v George Townu. Po 15 hodinách na cestě (s cestou na letiště tak 18-20) budete unavení a ubytování na Penangu je několikanásobně levnější než v Singapuru.

Avatar uživatele tmx
tmx
před 5 lety

Směnárna se solidními kurzy je v odletové hale (horní patro) cca naproti přepážce 40 (jsou dvě hned vedle sebe s jiným kurzem, ta vlevo je levnější). Opravdu nevýhodný kurz je po odbavení, takže pokud vám zbylo více peněz, propočítejte si kolik si nechat a vyměňte je ještě před checkinem.

Grab do Georgetownu (Komtar/Times Square) stojí 20 RM. Rozhodně se tedy vyplatí. Autobus je sice super levný, ale má velmi dlouhé intervaly (a nejasný jízdní řád) a jede opravdu velmi dlouho (půl hodiny jede taxi po dálnici, bus po ucpaných městských silnicích minimálně hodinu, spíš ještě víc).

Avatar uživatele
Veronika
před 4 lety

Tak jsem teď přes Grab jela za 26RMa to je na naše dobrá cena za to pohodlý

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí