O letišti Penang

Letiště na západomalajském ostrově Penang je jedním z nejrušnějších v zemi a nachází se 16 km od města George Town. Je významnou spojnicí ostrova s pevninou, ale díky zóně volného obchodu i turistické oblíbenosti Penangu sem létá i mnoho zahraničních aerolinek, především z oblasti východní Asie.

Terminál je kompletně nový, střední velikosti a kompaktní, takže se v něm dá velice snadno orientovat.

Otevřeno je 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
9274 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
07:22 (+7 )
aktuální čas

Letenky

Na ostrov Penang se nejsnáze dostaneme s aerolinkou Air Asia z Kuala Lumpur, ceny letenek jsou velmi nízké (zpáteční kolem 1.500). Do Kuala Lumpur se pak ze střední Evropy dostaneme snadno do 15.000 Kč.

Občas se objeví i akční tarify z Evropy na Penang na jedné letence (především s Qatar Airways, které sem provozují linku z Dauhá), v historii se daly sehnat i letenky z Prahy za 10.500 Kč, takové akce jsou ale výjimečné a nelze se na ně spoléhat.

Inspirujte se akcemi na letenky do Penangu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Zdaleka nejlevnější variantou dopravy jsou městské autobusy. MHD je na Penangu poměrně kvalitní a moderní a není se tak čeho obávat.

Jízdné se vypočítává dle ujeté vzdálenosti, do města George Town zaplatíte 2,70 ringitu, do nejvzdálenějších míst pak (Batu Ferringhi) 4 ringitů. Platí se v přesné hotovosti do kasičky u řidiče. Můžete zaplatit například 3 ringity, jízdenku vám řidič vydá, ale 30 centů nevrátí. Na letiště jezdí tři autobusové linky, každá z nich cca od 5:30 do 23:00 s intervalem 20 až 60 minut (přesný jízdní řád neexistuje). Zastávka je přímo před terminálem.

Cesta do George Townu trvá minimálně 40 minut.

  • Centrum George Townu (autobusový terminál Komtar): linky 102, 401, 401E
  • Historická oblast Jetty: linky 401, 401E
  • Pláže Batu Ferringhi: linka 102
  • Oficiální informace: http://www.rapidpg.com.my/.

Taxi do Georgetownu vyjde zhruba na 50 ringitů.

Služby na letišti

wifi se připojíte zdarma, funguje bez časového omezení.

Moderní terminál nabídne širokou škálu restaurací i obchodů, včetně všech fastfoodů (Burger King, McDonalnd's, KFC).

Sprchy jsou umístěny pouze v salonku Plaza Premium Lounge, kam se platí vstup 25 $ + poplatek 15 $ za samotnou sprchu.

Bankomaty najdete nelogicky umístěné v prvním poschodí, kde jsou odlety.

Navzdory všem informacím na letišti nefunguje žádná úschovna zavazadel.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den. Priletime na Penang ve 14:30 s Qatar, pak chceme rovnou s Air Asia do Sgp. Odket je bud v 18:50 nebo ve 21h. Jaky mylite cas, ze lepsi zvolit? Radsi bych drivejsi, ale obavam se, aby nebylo nejak moc dlouhe imigracni. Diky. :)

před měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Co si pamatuju, imigrační nebyl žádný problém. Spíš bych se bál zpoždění na příletu. Několikrát jsem se díval, že je let z Doha zpožděný asi o 2 a půl hodiny (naposledy 3.10.). Stále by se to stíhalo, ale byl by to asi trochu stres.

Možná to je náhoda, ale opravdu cca 4x jsem se v posledním roce a půl díval na let QR850 na flight radaru a z toho 3x byl jeden z letů v posledním týdnu zpožděný. Někdo s placeným členstvím možná dodá lepší statistiku.

Spíš bych zvážil přenocování v George Townu. Po 15 hodinách na cestě (s cestou na letiště tak 18-20) budete unavení a ubytování na Penangu je několikanásobně levnější než v Singapuru.

Avatar uživatele tmx
tmx

Směnárna se solidními kurzy je v odletové hale (horní patro) cca naproti přepážce 40 (jsou dvě hned vedle sebe s jiným kurzem, ta vlevo je levnější). Opravdu nevýhodný kurz je po odbavení, takže pokud vám zbylo více peněz, propočítejte si kolik si nechat a vyměňte je ještě před checkinem.

Grab do Georgetownu (Komtar/Times Square) stojí 20 RM. Rozhodně se tedy vyplatí. Autobus je sice super levný, ale má velmi dlouhé intervaly (a nejasný jízdní řád) a jede opravdu velmi dlouho (půl hodiny jede taxi po dálnici, bus po ucpaných městských silnicích minimálně hodinu, spíš ještě víc).

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu