IATA (ICAO) kód letiště
PEN (WMKP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:35 (+6)
Vzdálenost od Prahy
9274 km

O letišti Penang

Letiště na západomalajském ostrově Penang je jedním z nejrušnějších v zemi a nachází se 16 km od města George Town. Je významnou spojnicí ostrova s pevninou, ale díky zóně volného obchodu i turistické oblíbenosti Penangu sem létá i mnoho zahraničních aerolinek, především z oblasti východní Asie.

Terminál je kompletně nový, střední velikosti a kompaktní, takže se v něm dá velice snadno orientovat.

Otevřeno je 24 hodin denně.

Letenky

Na ostrov Penang se nejsnáze dostaneme s aerolinkou Air Asia z Kuala Lumpur, ceny letenek jsou velmi nízké (zpáteční kolem 1.500). Do Kuala Lumpur se pak ze střední Evropy dostaneme snadno do 15.000 Kč.

Občas se objeví i akční tarify z Evropy na Penang na jedné letence (především s Qatar Airways, které sem provozují linku z Dauhá), v historii se daly sehnat i letenky z Prahy za 10.500 Kč, takové akce jsou ale výjimečné a nelze se na ně spoléhat.

Inspirujte se akcemi na letenky do Penangu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Zdaleka nejlevnější variantou dopravy jsou městské autobusy. MHD je na Penangu poměrně kvalitní a moderní a není se tak čeho obávat.

Jízdné se vypočítává dle ujeté vzdálenosti, do města George Town zaplatíte 2,70 ringitu, do nejvzdálenějších míst pak (Batu Ferringhi) 4 ringitů. Platí se v přesné hotovosti do kasičky u řidiče. Můžete zaplatit například 3 ringity, jízdenku vám řidič vydá, ale 30 centů nevrátí. Na letiště jezdí tři autobusové linky, každá z nich cca od 5:30 do 23:00 s intervalem 20 až 60 minut (přesný jízdní řád neexistuje). Zastávka je přímo před terminálem.

Cesta do George Townu trvá minimálně 40 minut.

  • Centrum George Townu (autobusový terminál Komtar): linky 102, 401, 401E
  • Historická oblast Jetty: linky 401, 401E
  • Pláže Batu Ferringhi: linka 102
  • Oficiální informace: http://www.rapidpg.com.my/.

Taxi do Georgetownu vyjde zhruba na 50 ringitů, výhodněji vyjde jízda přes aplikaci Grab, kdy cesta do centra stojí mezi 20 a 30 MYR.

Služby na letišti

wifi se připojíte zdarma, funguje bez časového omezení.

Moderní terminál nabídne širokou škálu restaurací i obchodů, včetně všech fastfoodů (Burger King, McDonalnd's, KFC).

Sprchy jsou umístěny pouze v salonku Plaza Premium Lounge, kam se platí vstup 25 $ + poplatek 15 $ za samotnou sprchu.

Bankomaty najdete nelogicky umístěné v prvním poschodí, kde jsou odlety.

Navzdory všem informacím na letišti nefunguje žádná úschovna zavazadel.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobry den. Priletime na Penang ve 14:30 s Qatar, pak chceme rovnou s Air Asia do Sgp. Odket je bud v 18:50 nebo ve 21h. Jaky mylite cas, ze lepsi zvolit? Radsi bych drivejsi, ale obavam se, aby nebylo nejak moc dlouhe imigracni. Diky. :)

před 3 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

Co si pamatuju, imigrační nebyl žádný problém. Spíš bych se bál zpoždění na příletu. Několikrát jsem se díval, že je let z Doha zpožděný asi o 2 a půl hodiny (naposledy 3.10.). Stále by se to stíhalo, ale byl by to asi trochu stres.

Možná to je náhoda, ale opravdu cca 4x jsem se v posledním roce a půl díval na let QR850 na flight radaru a z toho 3x byl jeden z letů v posledním týdnu zpožděný. Někdo s placeným členstvím možná dodá lepší statistiku.

Spíš bych zvážil přenocování v George Townu. Po 15 hodinách na cestě (s cestou na letiště tak 18-20) budete unavení a ubytování na Penangu je několikanásobně levnější než v Singapuru.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele tmx
tmx

Směnárna se solidními kurzy je v odletové hale (horní patro) cca naproti přepážce 40 (jsou dvě hned vedle sebe s jiným kurzem, ta vlevo je levnější). Opravdu nevýhodný kurz je po odbavení, takže pokud vám zbylo více peněz, propočítejte si kolik si nechat a vyměňte je ještě před checkinem.

Grab do Georgetownu (Komtar/Times Square) stojí 20 RM. Rozhodně se tedy vyplatí. Autobus je sice super levný, ale má velmi dlouhé intervaly (a nejasný jízdní řád) a jede opravdu velmi dlouho (půl hodiny jede taxi po dálnici, bus po ucpaných městských silnicích minimálně hodinu, spíš ještě víc).

před 4 lety

Tak jsem teď přes Grab jela za 26RMa to je na naše dobrá cena za to pohodlý

Přidat odpověď
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu