IATA (ICAO) kód letiště
TKU (EFTU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
19:00 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1262 km

O letišti Turku

Čtvrté nejrušenější letiště ve Finsku naleznete 8 km od šestého největšího finského města Turku. Malý terminál velikostí i počtem odbavených cestující připomíná například ostravské letiště, provoz je zde velmi slabý jen s pár odlety denně. Odbavení probíhá v jediné budově, druhý terminál byl zbourán v roce 2015.

Letenky

Ačkoliv do Turku létá jen minimum aerolinek, pro cestovatele z Česka je relativně snadno dosažitelné společností Air Baltic s přestupem v Rize, která nabídne nejlevnější ceny letenek kolem 4.000 Kč. Častější spojení s Finnairem přes Helsinki pak většinou neklesá pod 5.000 Kč. 

Alternativní spojení při cestování napříč pobaltským regionem představuje linka Wizz Airu z polského Gdaňsku, kdy se nabízí zpáteční letenky už cca od 1.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Turku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště jezdí z centra Turku městský autobus číslo 1, a to každých 15 minut od pondělí do pátku, resp. jednou za 30 minut v neděli. Cesta trvá asi půl hodiny, první spoj z centra vyjíždí v 5:20, poslední autobus z letiště pak 0:45. Lístek na jednu jízdu stojí 3 € (pokud pojede mezi 23:00 a 4:00, pak stojí 4 €), 24hodinová jízdenka na všechny autobusy v Turku pak 7,50 €. Lístky pořídíte jen u řidiče.

Služby na letišti

Wifi zde funguje zdarma a bez omezení.

Očekávejte miniaturní letiště s jedním občerstvením a jedním duty free shopem.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Pokud nestihnu poslední autobus z letiště v 0:45 (neděle), jak se lze jinak dostat v noci do centra Turku?

před 3 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Taxik

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

V Turku je potrebné mať vytlačený boarding pass, boarding pass v mobile sa nedá použiť.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele