IATA (ICAO) kód letiště
TMP (EFTP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:42 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1384 km

O letišti Tampere Pirkkala

Druhé největší město ve Finsku se může pyšnit vlastním mezinárodním letištěm, které najdete asi 13 km jihozápadně od centra ve vesničce Pirkkala. Letiště se řadí k těm nejmenším, ročně odbaví zhruba o polovinu cestujících méně, než třeba brněnské letiště. Terminál je velikostně adekvátní provozu a celý proces odbavení a kontroly nezabere více než 10 minut. 

Navzdory své miniaturní velikosti však letiště provozuje dvě oddělené budovy vzdálené od sebe 50 metrů pěší chůze po chodníku:

  • Terminál 1: odbavuje aerolinky SAS, Finnair, AirBaltic a letní chartery k moři,
  • Terminál 2: odbavuje low-cosy, aktuálně jen Ryanair.

Letenky

Nejlevnější zpáteční letenky z Prahy do Tampere stabilně nabízí AirBaltic s přestupem v Rize, a to okolo 4.000 Kč. Častější spojení s Finnairem přes Helsinki většinou startuje na 5.500 Kč. 

Pro obyvatele Slovenska a jižní Moravy pak může být zajímavá alternativa přímá linka Ryanairu z Budapešti, která létá dvakrát týdně. V akci lze zpáteční letenku pořídit už kolem 1.700 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Tampere, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště s centrem města spojuje autobus číslo 1A (pozor na to, že linky 1, 1B a 1C na letiště nezajíždí). Přes všední dny jezdí jednou do hodiny, o víkendech pak navazuje na pravidelné lety, viz detailní jízdní řád (klikněte na název zastávky, ze které chcete jet. Letiště = "Lentoasema"). Jízda do centra trvá 35 minut. Zastávka autobusu na letišti je pouze před low-cost terminálem 2, ke kterému od terminálu 1 dojdete za méně než minutu po chodníku.

Jízdenku koupíte u řidiče. Protože systém MHD v Tampere je rozdělen do zón, řekněte mu svoji cílovou destinaci, aby vám prodal správnou jízdenku. Z letiště do centra jedete přes tři zóny, za lístek tedy zaplatíte 5 €.

Služby na letišti

Wifi funguje po celém letišti zdarma.

Navzdory nevelké rozloze je terminál 1 vybaven množstvím obchůdků i občerstvení. Naopak v terminálu 2 najdete maximálně automat na pití, sušenky a bagety.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele