IATA (ICAO) kód letiště
AUS (KAUS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:25 (-7)
Vzdálenost od Prahy
8864 km

O letišti Austin Bergstrom

Čtvrté největší texaské letiště a až 34. největší v USA se velikostí i počtem odbavených cestujících dá přirovnat k tomu pražskému. Nachází se na místě bývalé vojenské základny Bergstrom asi 8 km od centra Austinu, hlavního města Texasu. Kromě obsluhy samotného města a jeho okolí slouží i jako alternativní vstupní bod do Texasu po letištích v Houstonu a Dallasu. I do Austinu totiž míří přímé dálkové spoje z Evropy. 

Letiště obsluhují dva terminály:

  • Větší "Terminal Barbara Jordan" odbavuje všechny aerolinky, s výjimkou níže uvedených, 
  • Menší "Terminal South" pak odbavuje výhradně lety společností Allegiant Air a ViaAir.

Mezi terminály jezdí zhruba každých 10-15 minut kyvadlový autobus zdarma "ABIA Shuttle" s jízdní dobou cca 20 minut.

Letenky

Austinské letiště spojují s Evropou dvě přímé linky do Londýna: British Airways na letiště Heathrow a nízkonákladová aerolinka Norwegian na letiště Gatwick. Spojení pak doplňuje společnost Condor do Frankfurtu. Vzhledem k zostřené konkurenci ceny letenek do Austinu klesají a běžně se dají pořídit kolem 12.000 Kč, v akci pak i za méně než deset tisíc, především z Německa.

Doba letu do Austinu přitom z Prahy obvykle trvá kolem 18 hodin včetně přestupů.

U vnitrostátních spojů pak ideálně využijte společnosti Southwest Airlines, která bývá nejlevnější a zároveň stále nabízí dvě odbavená zavazadla zdarma.

Inspirujte se akcemi na letenky do Austinu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Centrum Austinu s letištěm spojuje autobus číslo 20. Zastavuje pouze u hlavního terminálu Barbary Jordan, pro cestu k jižnímu terminálu dojeďte z města na konečnou a přestupte na letištní kyvadlovou dodávku "ABIA Shuttle" zdarma.

Autobus číslo 20 jezdí každých 15-30 minut od 5:00 do 23:30 (jízdní řád), cesta do centra zabere zhruba 35 minut. Jízdenku pořídíte u řidiče za 1,25 USD, případně celodenní za 2,50 USD, platit se může jen v přesné hotovosti.

 

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná na 2 hodiny.

Na celém letišti najdete mnoho fastfoodových restaurací s běžnými cenami bez přirážky. Po celém terminálu jsou také rozmístěny fontánky s vodou, kterou si můžete zadarmo načepovat do lahve.

Letiště zřídilo krásné oficiální vyhlídkové piknikové místo přímo u přistávací dráhy. Nejlepší fotopodmínky jsou tu ráno a dopoledne. Dostat se sem můžete pouze autem, viz mapa.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele